28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Milli boksör alacağı için AİHM'e gitti Denizli Belediyespor'un Avrupa üçüncüsü Milli bayan boksörü Selma Yağcı, devletten alacağı olan 30 bin YTL için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)'ne..
Artı Mezat'ta Türk resminin kesiti alınıyor Son yıllarda Türkiye'de yapılan en önemli karma sergilerden olan 'Türk Resminden Bir Kesit' sergisi, 27 Nisan'da Artı Mezat Sanat Galerisi'nde açıl..
Mars'a yolculuk için karbon nanotüp NASA, Rice Üniversitesi'ne karbon nanotüplerden oluşan bir enerji iletim kablosu yaptırıyor. Kablo gelecekte uzay mekiklerinde kullanılacak.
Alman astronot 6 ay UUİ'de kalacak Uluslararası Uzay İstasyonu'nunda ABD ve Rus üyeler dışında 6 ay geçirecek ilk Avrupalı uzay adamı belli oldu. Alman Thomas Reiter, Ekim ayında uzaya çıkıyo..
'Sıcak para uzun vadeye dönüyor' MB Başkanı Serdengeçti, Şubat 2005 itibariyle 14.2 milyar dolara ulaşan sıcak paranın uzun vadeye dönmeye başladığını belirtti.
Polonya: 'Soykırım' dosyasını kapattık Polonya Dışişleri Bakanı Adam Daniel Rotfeld, Polonya Meclisi'nin “Ermeni soykırımı” iddialarını tanıyan Polonya Meclisi tarafından alınan k..
Putin İsrail'e güvence verdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail ziyaretinde, ülkesinin Suriye'ye füze satışı ve İran'ın nükleer programına sağladığı destek konusunda İsrailli yetkili..
Haberin Devamı>>> Her çarşamba İstanbul'dan Akdeniz turu yapacak olan 'MSC Opera' ilk seferine dün çıktı. Gemide diskodan kütüphaneye, casinodan mini golfe kadar h...Bu yaz DİKKAT!
Haberin Devamı>>> Mısır'dan İsrail'e geçen Vladimir Putin, bu ülkeyi ziyaret eden ilk Rus lider olarak tarihe geçtiChirac'a yardım eli
Gönen'deki olayda 10 tutuklama Balıkesir'in Gönen İlçesi'nde, yaklaşık 10 gün önce bir gece kulübünün önünde yaşanan olaylara 51 kişinin karıştığının belirlendiği, zanlılardan 10'unun tutukla..
Evlilik yarışmaları şikayet konusu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) bu yıl Ocak, Şubat, Mart aylarında gelen 22 bin 593 izleyici başvurusundan 7 bin 506'sını evlilik yarışmaları, 3 bi..
Neşter 2 davasında beraat istemi Bazı davalarda yargı sürecini etkileme girişimleriyle ilgili “Neşter-2” davasında Cumhuriyet Savcısı, tüm sanıkların çıkar amaçlı suç örgütü kurma..
TV yarışmasından gözaltına Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ve 2 aydır süren yarışma formatlı tartışma programının bitiminde, katılımcılardan Şahin Ayaz'ın Cumhuriyet Savcılığı tarafı..
ANAP'tan DAP teklifine olumsuz yanıt ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, DP’nin kendini feshedip, ANAP’a katılacağı, ANAP’ın da Demokrat Anavatan Partisi adını alacağı iddialarına, "Doğru olan şe..
Ayşe Kulin tüm yapıtlarıyla Everest'te Her kitabıyla büyük ilgi uyandıran, yazar Ayşe Kulin'in bütün eserleri bundan böyle Everest Yayınları tarafından yayımlanacak.
Parola: vatan / işareti: namus Attilâ İlhan'ın on altı yazarla birlikte oluşturduğu “... bir millet uyanıyor!” kitabı bir manifesto niteliğinde. Beraber görmeye alışık olmadığımız..
Apple, Tiger'la Microsoft'u solladı Apple Computer yarın Macintosh bilgisayarlar için yeni işletim sistemi Tiger'ı çıkarıyor. Tiger, 2006 sonunda çıkacak Longhorn'un birçok özelliğini barındı..
Kime, nasıl etek? Yeni sezon eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek!
FT: Erdoğan eleştirilere yanıt verdi AKP Hükümeti'nin Avrupa Birliği sürecinde yavaşladığına dair eleştiriler Avrupa basının da uzun süredir gündeminde yer alıyor.
Yakovu: İmza için son tarih Haziran Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Türkiye'nin gümrük birliği anlaşmasını, aralarında Kıbrıs'ın da bulunduğu ülkeleri kapsayacak şekilde ge..
Hortumcuyu hapisten kurtaracak teklif AKP Çorum Milletvekili Muzaffer Külcü ve üç arkadaşı, ağır para cezasından dönüştürülen adli para cezalarının ödenmemesi halinde 100 milyon liraya (100 Y..
'Neşter-2'de savcı beraat istedi Bazı davalarda yargı sürecini etkileme girişimleriyle ilgili görülen "Neşter-2" Davası'nda Cumhuriyet Savcısı Dilaver Kahveci, tüm sanıkların "Çıkar amaçlı su..
CHP’den Arınç'a 'Meclis TV' tepkisi CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, Genel Kurul görüşmelerinin Meclis TV’den yayınlanmayacağı yönündeki açıklamalarının, muha..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10