27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir'de minik ressamlara ödül yağdı 24 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Pınar Kido Resim Yarışması'nda bu yıl 3 minik ressam 'Üstün Başarı Ödülü' alırken, 6 çocuk 'Bölgesel Başarı Ödülü',..
ÖTV 1 Haziran'a ertelendi Hafif ticari araçlarda tanım değişikliği ile vergi yükünü artıran Gümrük Genel Tebliği'nin uygulama tarihi 1 Haziran 2005'e ertelendi.
İtalya'da koalisyona onay çıktı Silvio Berlusconi lideriğinde kurulan yeni hükümet parlamentodan güvenoyu aldı. Parlamento koalisyon hükümetini 240 hayır oyuna karşı 334 evet oyu ile onayladı..
TCK'da değişiklikler tamamlandı Yeni TCK üzerinde değişiklik getiren 26 maddelik teklif Başbakan Erdoğan'ın görüşüne sunuldu. Teklifin yarın Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.
artSumer'de 5. Mevsim yaşanıyor Gençay Kasapçı 77'nci kişisel resim sergisi, 27 Nisan - 15 Mayıs 2005 tarihleri arasında Arnavutköy'de artSumer Modern Sanat Galerisi'nde sergileniyor.
Çin'de online hırsızlığa site kapama Çin, internette içerik hırsızlığını önlemek için sıkı tedbirler getiren bir yasayı Nisan sonunda yürürlüğe koyuyor.
Mesnevi 20 dile çevriliyor Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana'nın ünlü eseri Mesnevi'nin 5 yılda 20 dilde tercümesini hedefliyor.
Tunus filmleri Ankara ve İzmir ertesi Konya'da 'Tunus Filmleri Haftası', T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tunus Büyükelçiliği ve Ankara Sinema Kültürü Derneği'nin işbirliği ile Ankara ve İzmi..
Netscape'te 'kritik' açık Netscape internet tarayıcısının bazı sürümlerinde ortaya çıkan kritik bir açığın, hacker'lara uzaktan erişim imkanı verdiği belirtildi.
MS'in 'yaşam boyu' arama stratejisi Microsoft'un hedefi, kullanıcının bilgisayarında yıllar boyunca biriktirdiği tüm dökümanları tarayabilecek bir arama motoru geliştirmek.
'Siber terör abartılıyor' Dünyanın önde gelen kriptografi uzmanı Bruce Schneier, siber terör kavramının büyütülerek interneti tehdit eder bir mit halini aldığını savundu.
8 saniyede bir kişi sigaradan ölüyor Türkiye Toraks Derneği Başkanı Haluk Türktaş, Türkiye'de 17 milyona yakın tütün kullanıcısı bulunduğunu ve her 8 saniyede bir kişinin sigaradan kaynaklana..
20 milyon çocuk kızamıktan korundu Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kızamık Eliminasyon Programı ile yaklaşık 20 milyon çocuğu aşılamış olacaklarını belirterek, “Bu çalışma, ülkemizde ve Düny..
İhracat 22 milyar doları aştı Devlet Bakanı Tüzmen, ihracatın 1 Ocak-25 Nisan döneminde yüzde 24 artışla 22.1 milyar dolara çıktığını söyledi. Tüzmen, Çin'le yüksek fiyat düşük miktarla rekab..
'Türkiye büyüyor, istihdam artmıyor' TÜSİAD Başkanı Sabancı, büyümenin 'istihdam dostu' büyümeye dönüştürülmediği takdirde, işsizliğin daha da yükselmesinin gündeme geleceğini söyledi. Sabanc..
Niyet Mektubu tamam, görüşme Mayıs ortası Devlet Bakanı Babacan, Uluslararası Para Fonu ile yeni stand-by düzenlemesine ilişkin Niyet Mektubu'nun imzalanarak dün akşam gönderildiğini açıkladı..
KKTC Başbakanı'ndan Rum lidere eleştiri KKTC'nin yeni başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Rum lider Tasos Papadopulos'un “Statüko, Annan Planı'ndan daha iyidir” sözlerini eleştirdi.
ABD'den Kıbrıs'ta yeni girişim ABD, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Laura Kennedy'i bölgeye göndererek, Kıbrıs müzakerelerinin yeniden yapılmasına yönelik diplomatik süreci başlatmaya hazırlanı..
Erdoğan: Gelibolu için yeni proje yapılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale savaşının geçtiği Gelibolu Yarımadası'nı korumak için yeni bir projelendirmenin yapılacağı söyledi.
ABD ile İncirlik pazarlığı ABD'nin İncirlik'i lojistik merkez olarak kullanma talebiyle ilgili süreç devam ediyor.
Dicle'de mayın patlaması: 1 şehit Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu bir geçici köy korucusu şehit oldu, 2 geçici köy korucusu yaralandı.
ABD: Direnişçiyle Iraklılar savaşacak ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Irak'ta direnişçilerle savaşacak olanın ne Amerikan askerleri, ne de koalisyon güçleri, bizzat Iraklılar olduğunu söy..
Talat: Halkın önünü açacak politika izleyeceğiz KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, "yeni dönemde Kıbrıs Türk halkının önünü açacak politikalar belirleneceğini ve yürütüleceğini" söyledi. Ta..
WT: Dünyada terör olayları geçen yıl arttı ABD'de yayımlanan The Washington Post gazetesi, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine dayanarak, dünyada terör olaylarının üç kattan fazla arttığın..
Arınç'tan Polonya'ya 'soykırım' protestosu TBMM Başkanı Bülent Arınç, Polonya Parlamentosu’nda, "Ermeni soykırımı"nın kabul edilmesine ilişkin karara ve "Türkiye’deki Ermenilere karşı Birinci..
Çiçek'ten CHP'li Yıldız'a 'istifa et' iması Adalet Bakanı Cemil Çiçek, CHP Genel Saymanı Mahmut Yıldız hakkındaki dosyanın Bakanlık’ta bulunduğunu ancak dosyada bulunan bazı eksiklikler tamam..
Cinayet sanığına 36 yıl hapis Adana'da, iki grup arasında çıkan silahlı kavgada pompalı tüfekle bir ilköğretim okulu öğrencisinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla y..
Başkent'te sahte para şebekesi Başkentte, piyasaya çok miktarda sahte banknot ve madeni para sürmeye çalışan iki ayrı şebeke ortaya çıkarıldı.
Dünya çocukları İstanbul'da buluşuyor Bu yıl 27'ncisi düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne davetli ülke çocukları, İstanbul'a gelmeye devam ediyor.
'Türkiye'nin üyeliği, AB Anayasası'ndan bağımsız' Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, “Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğiyle AB Anayasası arasında bir ilişki olmadığını” belirter..
Fransa'da otel yangını: 15 ölü Fransa'nın başkenti Paris'te Opera Oteli'nde çıkan yangında ölenlerin sayısı 15'e yükseldi.
Erbakan'dan 3. ceza erteleme talebi Necmettin Erbakan, “Kayıp Trilyon” davasında aldığı hapis cezasının ertelenmesi için üçüncü kez sağlık raporuyla birlikte Ankara Cumhuriyet Baş..
Erdoğan: AB'ye uyum hazmedilmeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği konusuna destek verenlerin yavaş yavaş engel koymaya başladığını söyledi.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10