26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şahin Paksoy'un sergisi sürüyor Garage of Art, 8 Nisan'da açılan, Şahin Paksoy'un resim, heykel ve seramiklerinden oluşan kişisel sergisine, 4 Mayıs'a kadar evsahipliği yapmaya devam ediyor.
İstanbul'da elektronik müzik platosu İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ve Kod Müzik işbirliğinde düzenlenen Phonem By Miller / Elektronik Müzik Platosu Türkiye'nin bir numaralı elektronik ve mod..
Kemal Derviş UNDP başkanı Birleşmiş Milletler (BM), Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığına seçildiğini resmen açıkladı.
AKPM üyelerinden Koçaryan'a çağrı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi 80 parlamenter, Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın soykırım iddiaları için o..
'Torba Yasa'ya Sezer'den onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer 33'üncü maddesini Anayasa'ya aykırı bularak daha önce Meclis'e iade ettiği “Torba Yasa” olarak adlandırılan yasayı y..
Dışişleri'nden 'soykırım' tepkisi Türkiye, Almanya'da açılan Ermeni soykırımı anıtına ve Rusya'da parlamentonun alt kanadı Duma'nın iddialar hakkında kabul ettiği açıklamaya sert tepki göster..
KKTC'de kabine onaylandı KKTC'de Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhuriyetçi Türk Partisi başkanvekili Ferdi Sabit Soyer başkanlığındaki yeni kabineyi onayladı.
Meclis'te çıplak protesto TBMM’nin önünde Mustafa Alaca adlı kişi üzerindeki gömlek ve pantolonu çıkararak, iç çamaşırlarıyla kaldı ve elindeki bir sopayı sallayarak bağırmaya başladı.
AİHM'de Türkiye davası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), ifade ve toplantı özgürlüğünün ihlali konusunda yapılan iki ayrı başvuruda Türkiye'yi haksız buldu.
Jazz Cafe'de 4 kadın & 4 çello Jazz Cafe, yeni projelerle farklı müzik tarzlarına sahnesini açıyor. Bu kez, kadın çello grubu Celllisima ile bu akşm (26 Nisan Salı) güzel bir müzikal yolculuk..
Arkitera Platform'un 7. durağı İzmir Kale Grubu sponsorluğunda Ekim 2004'ten beri aralıksız olarak sürdürdüğü Arkitera Platform toplantılarında sona doğru yaklaşılıyor. 9 kenti kapsayan yolcu..
Avustralya binlerce deveyi öldürecek Avustralya, sayısı doğal kaynakları zorlamaya başlayan binlerce devenin öldürüleceğini açıkladı. Bazı tahminler bu sayının yarım milyona kadar çıkabileceğ..
Askeri hastaneler sivillere açılıyor 36 askeri hastanenin, yatak kapasitelerinin yüzde 10'una kadarının sivil hastalara açılmasını öngören tasarı, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edild..
TÜPRAŞ'ta ihaleye çıkılıyor Türkiye'nin en büyük sanayi şirketi TÜPRAŞ'ın yüzde 55 hissesinin blok satışında ihale süreci yeniden başlıyor. ÖİB Başkanı Kilci, bu hafta içinde ihaleye çıkılabi..
Irak kabinesi onay bekliyor Irak'ta aylar süren görüşmelerin ardından, hükümeti kurmakla görevlendirilen İbrahim Caferi, kabine listesini Devlet Başkanı Celal Talabani'ye sundu.
Baykal'dan 'Ermeni sorunu' uyarısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermeni sorununun bir oldu bittiye getirilmeye çalışıldığını söyledi. Baykal, hükümetin konuyu yakından izleyerek, anında tav..
Ermenistan'ın yanıtı: Önce ilişki kuralım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'a yazdığı mektubun yanıtı bugün, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği aracılı..
Çelik: YÖK Yasası değişmeli Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik mesleki eğitim ile ilgili ciddi bir reforma ihtiyaç bulunduğunu, bunun için de Yükseköğretim Yasası'nın değiştirilmesi gerektiğin..
İlaçlar SSK'ya fahiş fiyatla satıldı Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun ön raporu, SSK’nın yıllarca fahiş fiyatla ilaç alımı yaptığını ortaya çıkardı.
Erdoğan: Muhafazakar demokratız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, lideri olduğu AKP'nin, "Müslüman Demokrat" olmadığını belirterek, "Biz partimizin adını ’Müslüman Demokratlar’ sınıfına değil, ’..
Koray Aydın Yüce Divan'da yargılandı Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın Yüce Divan'da yargılandığı davada tanık olarak dinlenilen eniştesi Ali Çağlayan, "Hesabımda gözüken para, ..
'Iraklı direnişçinin hedefi kimyasal silah' Amerikan Merkezi Haber alma Teşkilatı'na (CIA) göre, Irak'taki direnişçiler kimyasal silah yapma çabası içinde bulunuyor.
Akbank Gitarrissima'yı konuk ediyor Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri çerçevesinde 28 Nisan Perşembe günü 5 genç kadın sanatçıdan oluşan “Gitarrissima” topluluğu bir konser..
'Bahtsız Perikles' Maya Sahnesi'nde William Shakespeare'in 'Perikles' adlı oyunu, Türkiye'de ilk kez Maya Sahnesi'nde sergileniyor. Maya Sahnesi yapımı olan oyun, 'Bahtsız Perikles' adıyla uy..
Gülseren Kayalı üzerine mitos-epos yazıları 'Gülseren Kayalı Kitabı', diğer adıyla Mitos-Epos Yazıları, bir sanatçının 'öteki ben'lerini ortaya koymaya çalışan bir çaba.
BM'den 'sıtma uyarısı' Sıtma, dünyadaki tüm diğer hastalıklardan daha çok sayıda çocuğun hayatına mal oluyor.
SSK ilaçtan 8 milyon YTL zarar etti Teftiş Kurulu'nun hazırladığı rapor, SSK'nın yıllarca fahiş fiyatla ilaç alımı yaptığını ortaya koydu. Devletin uğradığı zarar ise 8 milyon YTL'yi buluyor.
Lüks tüketime ÖTV zammı Lüks tüketim mallarında ÖTV oranı yüzde 6.7'den yüzde 20'ye çıkarıldı. Zamma televizyon, buzdolabı gibi dayanıklı tüketim malları dahil edilmedi.
Suriye, Lübnan'dan çekildi Suriye'nin Lübnan'daki 29 yıllık askeri varlığı bugün düzenlenen veda töreniyle son buldu.
'KKTC'ye sözümüzü tutamadık' AB ile Türkiye arasındaki en yüksek karar organı olan Ortaklık Konseyi toplantısı Lüksemburg'da yapıldı.
Erdoğan: AB rehavete kapıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa Birliği müzakere sürecinde rehavete kapıldığı iddialarını reddetti. Erdoğan, “Rehavet varsa karşı tarafta ..
Barre: Fransa’da Türkiye için 'akılsız bir çılgınlık' yaşanıyor Fransa’nın eski başbakanlarından Raymond Barre, Avrupa Anayasası’nın kabul edilmesi gereğini vurgularken, Türkiye’nin AB süreci..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9