24 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uçhisar'da balmumu heykel izdihamı Nevşehir'in Uçhisar Beldesi'ndeki tarihi Uçhisar Kalesi'nde açılan Ünlülerin Balmumu Heykelleri sergisini, 1 haftada 2 bin kişi gezdi.
Çerkes folkloru Başkent'te Çerkes folklorunun ünlü topluluğu Nalmes Academia, Başkent'te bir gösteri sundu.
Tuluyhan Uğurlu'dan Konya konseri Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Konya'da konser verdi.
Shakespeare'in portresi sahte çıktı İngiliz oyun yazarı William Shakespeare'in ünlü portresinin gizemi çözüldü. Ulusal Portreler Galerisi, resmin sahte olduğunu ve üzerinde “1609”..
Talat resmen Cumhurbaşkanı Yemin ederek KKTC Cumhurbaşkanlığı görevini Rauf Denktaş'tan devralan Mehmet Ali Talat, “Bana tarihin akışını degiştirme görevi verildi” dedi.
Büyük usta Miyazaki, Mini Bank'ta Mini Bank 2. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali, büyük usta Hayao Miyazaki'nin filmlerinden bir üçlemeyi seyirciyle buluşturuyor.
İş Kuleleri'nde Opera Kabare 'Opera Kabare' gösterisi 25 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00'de İş Kuleleri Konser Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak. Bu etkinliğin geliri, TED İstanbul Kolej..
Fazıl Say'dan 500 çocukla 'atölye' TÜRSAK - Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı'nın Garanti Mini Bank işbirliği ile gerçekleştirdiği Mini Bank 2.Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali k..
Ukraynalı mağaracılar 'Yer'in dibine indi Ukraynalı bir grup mağaracı, dünyanın bilinen en derin mağarası Krubera'ya dalarak 2 bin 80 metre'ye kadar ilerlediler.
'NASA aksaklıkları hafife alıyor' New York Times gazetesinin ele geçirdiği NASA dökümanlarına göre, kurum uzaya astronot gönderebilmek için Discovery uzay mekiğindeki teknik kontrolleri esnet..
Irak'ta yeni hükümet açıklanacak Irak'ta liderlerin yeni hükümet konusunda anlaşma sağladıkları bildirildi. Yeni kabinenin yarın açıklanabileceği belirtiliyor.
Klerides'ten 1974 itirafı Kıbrıs Rum Yönetimi'nin eski lideri Glafkos Klerides, “1973'te Türklerle anlaşıyoruz deseydim, 1974 olayları yaşanmayabilirdi” itirafında bulundu.
Futsal Türkiye'de Kayseri şampiyon Görme Engelliler Spor Federasyonu'nca Kayseri'de düzenlenen Kulüplerarası Futsal Türkiye Şampiyonası'nda Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu.
AB'den Çin tekstiline soruşturma AB Komisyonu, Çin üretimi tekstil ve hazırgiyimle ilgili dokuz kategoride soruşturma açacak.
Talat: Türkiye birleşmeyi destekliyor KKTC Cumhuriyeti'nin yeni Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Kıbrıs'ın yeniden birleşmesini desteklediğini söyledi.
Gül: İncirlik'te blok izin yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İncirlik Üssü ile ilgili olarak, ABD uçaklarına “açık çek” anlamında blok izin verilmesinin, söz konusu olmadığını sö..
Güçlü: Tarım reformunda hedefe ulaşıldı Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Tarımda Reform ve Uygulama Projesi'nin, 3 milyon çiftçi ve 170 milyon dönüm arazinin çiftçi kayıt sistemine alınm..
5 kentin elektrik şebekesi yenileniyor Ankara, Bursa, Mersin, İzmir ve İstanbul'da elektrik şebekelerinin yenilenmesine yönelik ihale hazırlıkları tamamlandı.
Türkiye, enflasyonda 30'uncu oldu Uzun yıllardır enflasyon oranıyla hep ilk 10 ülke arasında yer alan Türkiye, 2004 yılında, 29 ülkeden daha düşük oranda bir enflasyonla tanıştı.
Oskanyan: Türkiye tarihi ile yüzleşmeli Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'den, tarihiyle yüzleşmesini istemesi gerektiğini söyledi.
Meclis'i yoğun bir hafta bekliyor TBMM bu hafta, gündemindeki tasarı ve teklifleri yasalaştırmak için yoğun mesai yapacak.
Çanakkale Savaşı'nın 90. yılı Gelibolu yarımadası'nda, Çanakkale Savaşı'nın 90'ıncı yıldönümü törenleri yapılıyor. Çoğu Avustralya ve Yeni Zelanda'dan olmak üzere, 25 bin ziyaretçi Çanakkale'..
Gül: Atina'dan resmi özür geldi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türk askeri öğrencilerinin Atina ziyareti sırasında Harp Okulu'nda Türk bayrağına yapılan saldırı için Atina'dan resmi özür mekt..
Modada nostaljik esintiler Kış sezonunda bizi nostaljik tasarımlarla donatan modacılar, 2005 ilkbahar - yaz modasında da yine 50'li yılların esintilerini kıyafetlere yansıtıyor.
Maden suyunun bilinmeyen yönleri! Hamilelikten cilt sağlığına kadar bir çok yönden sağlıklı yaşamda önemli rol oynayan maden suyu tüketimi ile ilgili ne kadar bilgi sahibisiniz?
"Sait Halim Paşa Yalısı" eski günlerine geri dönüyor "Aslanlı Yalı" olarak bilinen Boğaz'ın en ünlü yapısı gelecek ay yeniden hizmete girecekAçık Radyo'nun yeni DJ'i kim?
Besin alerjisine karşı ne yapmalı? Bazı besinler bazı insanlarda alerjiye yol açar. Bu durumda bu besinlerden kesinlikle uzak durulmalı, bol C vitamini alınmalı ve bağışıklık sistemini güçlen..
Küçük oteller rehberi zenginleşti Müjde ve Sevan Nişanyan çiftinin hazırladığı "Küçük Oteller Kitabı 2005"te eski baskılarda bulunmayan 30 yeni otel varVotka değil, sanki viski
"Japon isimli Adana kebapçısı" Şık kebapçılara yeni eklenen Umami, gerçekten adı gibi "beşinci bir tat" yaratıyor. "Gelenler kebabın lezzetini hatırlasın istiyoruz, üstlerine sinen kokuyu değ..
"Ben yaşamayı seçiyorum" Sabine Dardenne, Belçika sapığı olarak bilinen Marc Dutroux'nun kurbanları arasında hayatta kalanlardan biri. Şimdi 21 yaşında olan Sabine, 12 yaşındayken yaşadıkları..
"Ben Kadir İnanır! Bana Türkan'ı ve Erol Taş'ı çağırın" Reis Çelik, perşembe gecesi vurulunca yeni projesine ara vermek zorunda kaldı: Anadolu kentlerindeki "delilerin" belgesel filmi... Çeli..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9