22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atatürk Baraj göleti'nde bir işçi zehirlendi Şanlıurfa'da, Atatürk Baraj göletine sızan ham petrolü temizleme çalışmalarında görevli bir işçi zehirlendi.
  Orgeneral Özkök’le iftihar ettik   Özkök: Yunanistan’dan resmi özür bekliyoruz Yunan öğrencileri böyle ağırladık Özür gelseydi ‘münferit bir olay’ diyecekti Atina resmi özre niyetl..
'Denizbank satılmıyor' Denizbank, ''Denizbank Macar finans devi OTP Group'a satılıyor'' haberinin asılsız olduğunu bildirdi. Denizbank A.Ş.'den basında yer alan habere ilişkin olarak Borsa Ba..
Türkiye dolar bazında GSYH artışında 14'üncü sırada Türkiye, 2002-2004 dönemi 'dolar bazında' cari gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) artışında 14'üncü oldu.Uluslararası Para Fonu (IMF) veriler..
Walmart CEO'su Scott: Migros'la dostluğumuz var Dünyanın önde gelen perakende zincirlerinden Wal-Mart'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) H. Lee Scott, Migros ile ilişkileri kon..
Soyuer, CTP Başkan Vekili KKTC'de koalisyon hükümetinin büyük ortağı Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Parti Meclisi, Genel Başkan ve Başbakan Mehmet Ali Talat'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ard..
Erdoğan - Özkök görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin güvenliği, Kıbrıs, Ege, Yunanistan, Irak ve terör örgütü ..
Koç Gima ve Endi'yi alıyor Migros mağazalarının da sahibi olan Koç Grubu, Gima ve Endi hisselerinin alımı için Fiba Holding ile görüşmelere başladı. Borsa 2 bin yatırımcının elinde
"Hırçın kız" Uçan Süpürge’de Geçen sene yaşama veda eden, İtalya sinemasının "hırçın kızı" Laura Betti, özel bir programla 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde anılıyor. ..
İstanbul'da 3 ayrı uyuşturucu operasyonu İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 3 ayrı operasyonda 250 kilo 260 gram eroin ele geçirildiğini, 14 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.
Harp Okulu öğrenciyi yine ÖSS ile alıyor Kara Harp Okulu, geçen yıl başlattığı uygulamayı devam ettirerek, bu yıl da ÖSS ile sadece bayan öğrenci alacak. Okul, erkek öğrenci ihtiyacını ise as..
F-1'e yeni ortaklar geliyor İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula İstanbul Yatırım A.Ş.'ye (FİYAŞ) ortaklık konusunda, İstanbul İl Özel İdaresi'ne 10'lu..
Koç Grubu, Gima ve Endi hisselerini alacak Koç Grubu, Gima ve Endi hisselerinin alımı için Fiba Holding ile görüşmelere başladı. Koç Holding ve Migros'tan Borsa'ya gönderilen açıklamalarda, G..
Telefonica'nın kararı rahatsızlık yarattı İspanyol Telefonica şirketinin Türk Telekom ihalesinden çekilmesi, yurt dışında da yankı buldu. Financial Times gazetesi, "Hükümet, Türk Telekom’u sa..
8 yeni film gösterimde Rekor sayıda filmin vizyona girdiği bir hafta yaşıyoruz. Aralarında Jean-Luc Godard, Sydney Pollack ve Woody Allen gibi dev yönetmenlerinden de filmlerinin olduğu tam 8..
Yerli turiste ucuz tatil hayal değil Akdeniz ve Ege kıyısındaki turistik tesislerdeki tatil olanaklarının pahalı olduğundan yakınan yerli turiste, bu yıl “Erken rezervasyon sistemiyle&#..
İlköğretim okulunda uyuz salgını Adana'nın merkez Seyhan İlçesi'nde, bir ilköğretim okulunda uyuz salgını görülmesi üzerine, 600 öğrenci kontrolden geçirildi, eğitime bir gün ara verildi.
Üvey kızına tecavüz edene 30 yıl hapis Samsun'da, üvey kızına tecavüz ederek bir çocuk doğurmasına neden olduğu iddiası ile yargılanan bir kişi 30 yıl 8 ay hapse mahkum oldu.
Vergiler işsizliği körüklüyor Dünya Bankası'na göre, gelişmekte olan ülkelerde istihdam üzerine konulan vergiler, işsizliği de körüklüyor.. Dünya Bankası tarafından yapılan bir araştırmaya gö..
ABD senatosu ek bütçeyi onayladı ABD Senatosu, Başkan George Bush'un, Irak ve Afganistan'daki askeri operasyonlar için istediği ek tedbir bütçesini kabul etti. Bush yönetiminin Afganistan ve ..
Irak'ta yine kanlı gün Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyindeki Beyci yakınlarında, daha önce kaçırılan 19 Iraklı askerin cesedinin bulunduğu bildirildi. Polis yetkilisi Said Nafiz, AFP'ye yapt..
Castro'dan ampül yasağı Küba lideri Fidel Castro, enerji tasarrufu programı kapsamında, fazla enerji tüketen akkor haline gelen ampullerin piyasadan kaldırılacağını, bunların yerine flüoresan..
Pentagon İsrail'i JSF'den çıkardı Sözcü DiRita, ABD'nin üçüncü ülkelere iletilebileceği endişesiyle Amerikan ortak taarruz uçağı projesinden (Joint Strike Fighter- JSF) İsrail'i çıkarmaya kar..
İstanbul- Selanik hattı Türkiye ile Yunanistan arasında dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve turizme katkı sağlanması amacıyla iki ülke arasında her gün karşılıklı tren seferi yapılacak. TCD..
e-kolaytatil'de Cruise keyfi ! MELODY **** ile Akdeniz esintileri İtalya, Malta, Tunus, Ibiza ve St. Tropez 7 gece / 8 gün eft ve tek ödemede ŞOK indirim
Denizbank: Satılmıyoruz Denizbank, "Denizbank Macar finans devi OTP Group'a satılıyor" haberinin asılsız olduğunu bildirdi. Satış haberi nedeniyle İMKB'de işlem gören Denizbank hisse senedini..
Turizmciye ucuz elektrik Turizm yatırım veya işletmelerinde, şantiye dönemi dahil, 2004 yılı Nisan ayından sonra kullanılan elektriğe düşük tarife uygulanacak.
Garanti'ye 300 milyon dolar kredi Garanti Bankası, havale akımlarına dayalı 300 milyon dolara kadar ve en fazla 8 yıl vadeli dış finansman sağlanmasına yönelik çalışmalara başladı.
Bienal 51 sanatçıyı biraraya getiriyor Kavramsal çerçevesi "İstanbul" olan 9. Uluslararası İstanbul Bienali’ne katılacak 51 sanatçıdan 5’i Türkiye’den… İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafınd..
9. Bienal'in 51 sanatçısının 5'i Türk İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından 16 Eylül - 30 Ekim 2005 tarihleri arasında “İstanbul” kavramsal çerçevesi altında gerçekleşecek ola..
Bir zamanlar onlar da çocuktu Bugünün çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamaya hazırlanırken dün birer çocuk olan isimler şimdi Türkiye'yi yönetiyor. Kabine üyelerin..
Vergide cezayı gören uzlaşıyor Vergi kaçıranlar, son 5 yılda 506 bin 397 uzlaşma başvurusu yaparak, vergi ve cezalarda indirim istedi. Bu sürede 445 bin 187 dosyada uzlaşmaya varılırken, uzla..
'Medain'de Şii katliamı' iddiası Irak'ta Medain kasabasındaki rehine olayında direnişçilerin en 300 Şiiyi öldürerek Dicle nehrine attığı iddia edildi.
'Talabani'nin Kürtlere faydası yok' Kürtler, Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani'nin Irak Devlet Başkanı olmasının kendi geleceklerini nasıl etkileyeceğini tartışmaya başladı..
TÜBİTAK'ta 'özerklik' tartışması TÜBİTAK Kanunu'nda yapılacak değişiklikle Bilim Kurulu'nun 14 üyesinin yarısının Başbakan tarafından atanmasını, diğerlerinin de Başbakan'ın onayıyla kesinleş..
e-kolaytatil'de Cruise fırsatları! LIRICA ***** ile Akdeniz potporisi İTALYA - TUNUS - İSPANYA - FRANSA - İTALYA 7 gece / 8 gün eft ve tek ödemede ŞOK ..
THY üç ayda 3 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları'nın (THY), yılın ilk üç ayındaki yolcu sayısı geçen yıla göre yüzde 23 artarak 2 milyon 961 bine ulaştı. Yolcu doluluk oranı da yüzde 64.6 ..
Şekerde yüzde 3 indirim Şeker Fabrikaları'nda bugünden başlamak üzere, bir haftalığına "yüzde 3 indirimli" kristal şeker satışına başlandı. İndirm 29 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar deva..
Türkiye GSYH artışında 14'üncü oldu IMF verilerine göre 2002 yılında 184.8 milyar dolar GSYH'si olan Türkiye, milli gelirini yüzde 62.4 oranında artırarak 300 milyar dolara ulaştırdı. Ekvator..
Ben Affleck nişanlandı ABD'li aktör Ben Affleck, sevgilisi Jennifer Garner ile nişanlandı.
THY ilk çeyrekte rekora uçtu THY yılın ilk üç aylık döneminde doluluk oranı ve yolcu sayısında rekor kırdı. Doluluk oranı yüzde 68.9'a çıkarken, yolcu sayısı da 3 milyona ulaştı.
Tüketici güveni Mart'ta zayıfladı DİE ve Merkez Bankası'nın hazırladığı Tüketici Güven Endeksi, Mart ayında önceki aya göre yüzde 3 geriledi.
İstihdama vergi işsizliği artırıyor Dünya Bankası, gelişmekte olan ülkelerde istihdam üzerinden alınan verginin işsizliği olumsuz etkilediğini kaydetti.
AB yine 'uyum protokolüne imza' isteyecek AB ile Türkiye arasındaki en üst düzey karar organı olan Ortaklık Konseyi Salı günü AB dönem başkanlığını üstlenen Lüksemburg'un başkentinde toplanıy..
Madende grizu patlaması: 18 ölü Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne bağlı Gökler Beldesi'nde bir maden ocağında dün meydana gelen grizu patlaması sonucu 18 işçi hayatını kaybetti. İşçiler bugün topra..
TÜBİTAK yasası komisyondan geçti TÜBİTAK'ın faaliyet alanlarını yeniden belirleyen, idari yapısını düzenleyen yasa teklifi Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi.
Japonya'dan Çin'e özür Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, ülkesinin savaş döneminde verdiği büyük zarar ve ıstıraptan dolayı özür diledi . Koizumi, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlen..
Madencilerin cesedi çıkarıldı Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne bağlı Gökler Beldesi'nde, maden ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu göçük altında kalan 18 işçinin cesedi, ocaktan çıkarıld..
AB yine Gümrük Birliği diyecek AB ile Türkiye arasındaki en üst düzey karar organı olan Ortaklık Konseyi Salı günü AB dönem başkanlığını üstlenen Lüksemburg'un başkentinde toplanıyor.
Loğoğlu: Bush 'soykırım' demeyecek Türkiye'nin Washinghton Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, ABD Başkanı George Bush'un 24 Nisan açıklamasında 'soykırım' sözcüğünü kullanmasını beklemediğini söyledi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9