17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Saygun Dura fotoğraf sergisi sürüyor İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi'nde, 13 Ocak'ta açılmış olan Saygun Dura'nın “Benim Gerçeğim” başlıklı fotoğraf se..
Harlem'in çocuk korosu Ankara'da 'Korolar şehri' Ankara Sevda - Cenap And Müzik Vakfı'nca düzenlenen 22.Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında koro dünyasını kendilerine hayran bıraka..
Uykusuz gecelere son (1) Bitkinlik, konsantrasyon bozukluğu, neşesizlik, iştahsızlık... Gece uykusuz kalan kişilerin çoğu, ertesi gün kendilerini bir türlü toplayamaz. Çaresi, o gece güzel bi..
Ağca - Dan Brown ortak kitabı! Cinayet ve gasp suçlarından cezaevinde bulunan Mehmet Ali Ağca, Vatikan'ın tepkisine karşın dünya çapında en çok satanlar listesine yerleşen 'Da Vinci Şifresi' ..
KKTC'de Talat dönemi KKTC'de resmi olmayan sonuçlara göre Mehmet Ali Talat cumhurbaşkanı seçildi.
Yunanlılar Türkiye'ye sertlikten yana Yunanistan'da yapılan bir kamuoyu araştırması, Yunanlıların çoğunluğunun Atina'nın Türkiye politikasını sertleştirmesinden yana olduğunu ortaya koydu.
Talat önde gidiyor KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi sona erdi. Oy verme işleminin tamamlanmasıyla sayım işlemine geçildi.
Baykal: Yolsuzluğun adresi AKP CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Başbakan yolsuzluğun adresini soruyordu, yolsuzluğun adresi, AKP” dedi.
Festivalin 'en iyi'si Anlat İstanbul 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde, 'Anlat İstanbul' ulusal kategoride En İyi Film seçildi. En İyi Yönetmen ödülü ise Uğur Yücel'e verildi.
Gebze'de silahlı saldırı: 3 ölü Kocaeli'nin Gebze İlçesi Darıca Beldesi'nde bir konut yapı kooperatifinin eski başkanı, kooperatif başkanı, denetim kurulu üyesi ile arsa sahibini öldürdü, yön..
Festivalin 'en iyi'si: Anlat İstanbul 24'üncü Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde, “Anlat İstanbul” en iyi film seçildi. En İyi Yönetmen ödülü ise Uğur Yücel'e verildi.
Erdoğan: Taciz eden Yunan savaş uçakları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ege'de yaşanan gerginliklerin, Yunan savaş uçaklarının Türk savaş uçaklarını sürekli taciz etmelerinden kaynaklandığını..
Zengin yoksul uçurumu büyüdü Küreselleşmenin damgasını vurduğu son 12 yılda dünyadaki yoksul-zengin uçurumu da giderek büyüdü. Kişi başına düşen gelire göre Dünya nüfusunun en zengin yüzde 10..
TÜGİAD: En büyük sorun ahlaki çöküntü Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD) üyeleri arasında düzenlediği "Vergi ve Kayıt Dışı Ekonomi" anketinde, vergi idaresindeki en büyük sorun olar..
Türkiye'nin ilaç politikası istikrarsız Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu'nca hazırlanan İlaç Raporu'nda, Türkiye'de ilaç kullanımının fazla olmadığı, devletin de ilaçta istikrarlı bir ..
Türkiye ithalatta rekor kırdı Dünyanın en fazla ithalat yapan ülkeleri arasında Türkiye 2004 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 40 oranındaki artış ile ithalatı en fazla artan ülke oldu.
Dünyadaki zengin yoksul uçurumu büyüdü Küreselleşmenin damgasını vurduğu son 12 yılda dünyadaki yoksul-zengin uçurumu da giderek büyüdü. Kişi başına düşen gelire göre Dünya nüfusunun en zengi..
Demirel'den "derin devlet" itirafı Cumhurbaşkanı ve başbakan olarak görev yaptıkları dönemde sergiledikleri uyumla dikkat çeken Süleyman Demirel’le Bülent Ecevit’in arasına "derin devlet" gir..
Kadıköy'de trafik kazası: 1 ölü Kadıköy'de meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Maltepe yönüne giden Levent Eser'in kullandığı 34 BG 846 plakalı otomobil, aşırı hız ..
Türkiye ithalatta lider oldu Dünyanın en fazla ithalat yapan ülkeleri arasında Türkiye 2004 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 40 oranındaki artış ile ithalatı en fazla artan ülke oldu.
Babacan: Ekonomi mukavet kazandı Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF Başkanı Rodrigo Rato'nun Türkiye'nin performansını “Son derece etkileyici” bulduğunu söyledi.
Yeni bir soykırım iddiası daha Fransız Le Monde gazetesine demeç veren Ermeni asıllı tarihçi Claire Muradiyan, “Kürtlerin de Ermeni soykırımında rol oynadığını” öne sürdü.
Yunanistan'dan 'bayrak' özrü Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Atina Harp Okulu'nda bir Türk bayrağına yapılan hakaret için Türk Kara Kuvvetleri'nden özür diledi.
Kissinger'dan "Osmanlı" esprisi ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, Ortadoğu’daki barış olanaklarını anlatırken "Ortadoğu’da barış yapmanın en iyi yolu, tümünü Türkler’e geri vermek" d..
Kamu-Sen: Büyüme rakamı yapay Türkiye Kamu-Sen, geçen yıl Türkiye ekonomisindeki yüzde 9.9'luk büyümenin “yapay” olduğunu ileri sürdü.
GAP'tan AB'ye ihracat % 20 arttı GAP bölgesinden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere bu yılın üç ayında yapılan ihracat, yüzde 20 artarak 86 milyon 626 bin dolardan 103 milyon 597 bin dolara y..
Krizler Türkiye'nin büyümesini engelledi ATO hazırladığı raporda, Türkiye'nin, 15 kez krize girmeyip küçülme yıllarını “sıfır” büyüme ile kapatmış olsaydı dahi, bugün kişi başına ..
'Soykırımda Kürtler de rol aldı' Fransız Le Monde gazetesine demeç veren Ermeni asıllı tarihçi Claire Muradiyan, Kürtlerin de Ermeni soykırımında rol oynadığını söyledi.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9