13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Film Festivali'nde jüriler işbaşında 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali sponsoru AKBANK, 13 Nisan Çarşamba akşamı Akbank Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediği bir resepsiyonla Festival k..
Paramızı nereye yatıralım? (4) ABD faiz artırımına ilişkin belirsizliklerden faiz ve döviz piyasası da nasibini aldı. Gelişmekte olan piyasalara ilginin arttığı dönemde 17 Aralık AB zirvesini..
Buzlar Kraliçesi Garbo Uçan Süpürge'de Greta Garbo, doğumunun 100'üncü yılında, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nde büyüsünü çoğaltacak. Buzlar Kraliçesi, 5-15 Mayıs 2005 t..
Viyadük çöktü: 2 işçi öldü İnşaat aşamasında olan Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun Birecik mevkiinde viyadük çöktü.
Kerem ile Aslı, TV'de yaşayacak TRT için hazırlanan 'Kerem ile Aslı' isimli 90 dakikalık televizyon filminin çekimleri, Aksaray'da başladı.
EUROPAN'a yerel yönetim desteği EUROPAN Türkiye de, arkasına yerel yönetimlerin desteğini alıyor. Uluslararası mimarlık yarışmalarından EUROPAN'ın tanıtımı, İstanbul Belediye Başkanı Kadir To..
AP'de 'soykırım' anısına saygı duruşu Avrupa Parlamentosu'nda bugün “Emeni soykırımı” anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Mel Gibson'ın Papa 'tutku'su Son olarak “Tutku: İsa'nın Çilesi - The Passion of The Christ” filmiyle dikkatleri toplayan ünlü yönetmen ve oyuncu, bu kez de, geçtiğimiz günlerde öl..
Türk Sineması'nın tarihi, Vakko'da Türk Sineması'nın 90. yılı dolayısıyla, Türker İnanoğlu Vakfı (TÜRVAK) Sinema Televizyon Müzesi'nden özel bir koleksiyon, Beyoğlu Vakko Sanat Galerisi'nde s..
Dans eden robotlar satışa çıktı Eğlence amaçlı üretilen insansı robotlar Japonya'da 4 bin 200 Euro'dan satışa çıktı.
Zeplinin torunu: 'Strato-uydu'lar Gökyüzünden 15 km yükseklikte, stratosfer tabakasında uçacak bir uydu, yeryüzündeki mobil telefon ve kablosuz şebekelere bağlantı sağlayacak.
Dünyanın en küçük motoru geleceğin doktoru Bilim insanları nanometrik ölçekte dünyanın en ufak motorunu tasarladı. Bu küçük makineden bir noktaya yüzlerce sığabiliyor.
Kardiyolojide kök hücre ile tedavi İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Nişancı, Türkiye'de her yıl 140 bin kişinin kalbin büyümes..
IMF: Türkiye yüzde 5 büyüyecek Uluslararası Para Fonu, Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini öngörürken; küresel dengesizliklerin dünya ekonomisini tehdit ettiğini öne sürdü.
İddialara karşı yeni strateji Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan Devlet Başkanı Koçaryan'a bir mektup yazarak, kurulacak bir ortak çalışma grubunun tarihi belgeler ..
'Polis daha önce kurtarabilirdi' Trabzon'da saldırıya uğradıktan sonra önce tutuklanan dün akşam da serbest bırakılan TAYAD üyeleri, polislerin linç girişiminden çok daha önce kendilerini kur..
Genelkurmay'dan sağduyu çağrısı Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Mersin'de başlayan ve Trabzon'da devam eden olaylarla ilgili olarak toplumun provokasyonlara ve heyecana kap..
Bu gecede ödüller 'Turist Ömer'den 10. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri törenle sahiplerine verildi. Ödüllerin sahiplerini bulduğu gecede, Sadri Alışık'ın oynadığı filmlerden de..
Fitch'den dış finansman uyarısı Derecelendirme kuruluşu Fitch, yurtdışındaki likidite daralmasının Türkiye'nin dış finansmanını zorlaştıracağı uyarısında bulunurken, ülke ekonomisinin önceki ..
Oskanyan: Türkiye karşı saldırıda Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, “Türkiye'nin daha hoşgörülü bir tutum takınmayı reddetmesinin yanı sıra karşı saldırıya geçmeye çalıştığın..
AB, Kıbrıs'ta aktif role hazırlanıyor Avrupa Birliği, Kıbrıs sorununun çözümü için Finlandiyalı eski diplomat Jaako Blomberg'ü AB'nin Kıbrıs özel temsilcisi olarak atıyor.
Kızılay eski yöneticilerine 6 yıl hapis istemi Eski Genel Başkan Ertan Gönen'in de aralarında bulunduğu Kızılay eski yöneticilerinin yargılandığı davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cum..
Ülkü Ocakları'ndaki kavgada 21 kişi adliyede Ülkü Ocakları Konya İl Başkanlığı'nda, bir kişinin silahla yaralanmasıyla sonuçlanan kavgayla ilgili gözaltına alınan 21 kişi adliyeye sevk edildi..
Ermenistan: Türkiye karşı saldırıya geçiyor Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, "Türkiye'nin daha toleranslı bir tutum takınmayı reddetmesinin yanı sıra karşı saldırıya geçmeye çalış..
Diasporadan Mahçupyan'a ve Dink’e tepki Avrupa Parlamentosu’nun Yeşiller grubunca düzenlenen "Geçmişin Geleceği: Türkiye’deki Ermeniler" konulu panele ve konuşmacılara, Ermeni diasporası büyü..
Fehriye Erdal Belçika'da yeniden yargılanıyor Belçika'da "gözaltında" bulunan terörist Fehriye Erdal ve terör örgütü DHKP-C yandaşı 11 kişinin yargılanmasına, bugün Bruges Mahkemesi'nde, geni..
Endonezya'da yanardağ nedeniyle tahliye Endonezya'nın Sumatra adasındaki Talang yanardağının faaliyetinin yoğunlaşması üzerine alarm seviyesi yükseltildi. Yanardağın yamacında yaşayan 25 bind..
Vapurlara ithaf edilen konser Sabancı Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarından oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, İstanbul'a yazılan şarkıları söyleyecek. Konser, İstanbul'un en güzel simgesi va..
Sezer'e Şam'da sıcak karşılama Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Şam Havaalanı'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10