12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Edirne Üç Şerefeli Camii için 1 trilyon lira ödenek ayrıldı Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Hasan Çetinkaya, Osmanlı döneminin Edirne’de ayakta kalan en ünlü eserlerinden biri olan ve kubbelerin..
TBMM’nin açılışı İstanbul’da konserlerle kutlanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 85. yıl kutlamaları kapsamında İstanbul’da milli egemenlik halk yürüyüşü ve konseri gerç..
Emekli öğretmen evinde ölü bulundu Seyfettin Çelik (78) isimli emekli öğretmen Beşiktaş’taki evinde yakınları tarafından ölü bulundu.
Polis, saatlerce aramasına rağmen hırsızı bulamadı Şişli’de, bilgisayar malzemeleri satan işyerine giren hırsız, polisi alarma geçirdi. Polisi fark ederek işyerinin arkasında bulunan metruk s..
Özürlü kardeşler gaz sızıntısından zehirlendi Gaziosmanpaşa’da, doğalgaz sobasından sızan gaz aynı aileden 2 kız kardeşin ölümüne sebep oldu.
Greenpeace: Yumurta kabuğunda tehlikeli kimyevi maddeler var Greenpeace ve Bumerang adlı çevreci örgütler, İzmit’te üretilen tavuk yumurtaları üzerinde yaptığı araştırmada dünyanın en tehlike..
Ümraniye’de 3 bin 653 kişiye tapu dağıtıldı Ümraniye Yeni Çamlıca Mahallesi’nde oturan 3 bin 653 kişiye tapuları Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından verildi.
Belediye Şişli’deki araziyi Adliye Sarayı yapımı için Adalet Bakanlığı’na devretti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şişli’deki bir arsası ile Hazine’ye ait Bayrampaşa Cezaevi’nin arsası, Bü..
Fetih Koleji, öğrencileri yazarlarla buluşturuyor Fetih Koleji öğrencileri, kitap okuma alışkanlığı kazanmak amacıyla yazarlarla ufuk turuna çıktı.
Gaziosmanpaşa’daki parkların ismini halk belirleyecek Gaziosmanpaşalılar ilçedeki parkların isimlerini belirlemek için birbiriyle yarışacak. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçedeki yeşillendirm..
Bakırköy Tıp Merkezi’nden eski başkanın adı kaldırıldı Bakırköy eski Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı’nın adı Kızılay Tıp Merkezi’nden kaldırıldı.
‘Kalp hastalıkları en önemli sağlık sorunu haline geliyor’ Türk Kalp Vakfı’nca bu yıl 17’ncisi organize edilen Kalp Haftası kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.
İstanbul’daki ilkyardım ekipleri tek merkezden yönlendirilecek Dünya Bankası’nın sağladığı 70 milyon dolarlık kredi ile İstanbul’da, ‘Haberleşme ve Enformasyon Sistemi’ kuruluyor.
Plastik sanayicileri, AB destekli eğitim kursu düzenledi Türkiye Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) plastik sanayiinde yaşanan kalifiye eleman sıkıntısını gider..
Topbaş, Tekirdağ Belediyesi’ne 1 milyon YTL’lik yatırım sözü verdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tekirdağ’a 1 milyon 200 bin YTL yatırım sözü verdi.
Trabzonspor’a 10 bin alıcı çıktı Trabzonspor Sportif’in sermayesinin yüzde 25’ini temsil eden 6,25 milyon Yeni Türk Lirası nominal değerli hisse senedinin halka arzında ‘küçük bireysel yatırı..
Bakü’den Ceyhan’a petrol 25 Mayıs’ta pompalanacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 25 Mayıs’ta Bakü’de düzenlenecek törenle Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattına ilk petrolün ba..
Petroldeki artış, enflasyondaki düşüş eğilimine zarar vermez Merkez Bankası, başta petrol olmak üzere maliyetlerdeki gelişmelerin önümüzdeki dönemde enflasyon rakamlarında bir yükselişe yol a..
Bush döneminde ABD’nin borcu 2 trilyon dolar arttı Başkan George W. Bush'un göreve geldiği 2001 yılından bu yana ABD'nin borcu hızla artarak 5,7 trilyondan yaklaşık 7,8 trilyon dolara yükseld..
‘IMF stoklarını eritirse altın fiyatları düşer’ Uluslararası Para Fonu’nun kasasındaki 3 bin 217 tonluk altını satıp satmayacağı bu ay içinde belli olacak.
Formula 1 pisti için yolsuzluk davası açıldı Formula 1 yarış kompleksinin yapımını üstlenen firmaya fazla ödemede bulunulduğu iddiasıyla İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Yıldırım’ın..
Koç’un gelirinin yarısı otomotiv ve beyaz eşyadan 2004 yılı net kârı yüzde 16,89 artışla 508 milyon 496 bin Yeni Türk Lirası'na yükselen Koç Holding'in toplam geliri 22,26 milyar YTL olurken,..
Bürokrasi, yaban domuzlarını yazışmayla Ermenistan’a kovdu Sürekli bürokrasideki çarpık zihniyetten şikayetçi olan iş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Başk..
Radyoda mutlu insanların da yaşadığına dikkat çekiyor Gündüz saatlerinde televizyonun karşısına geçenler, televizyonlarda genellikle eşini ve çocuğunu döven babalar, evini terk eden kadınlar ..
Çocuklar anaokulundan itibaren farklılıklara saygılı yetiştirilecek Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Erken Çocukluk Eğitiminde Farklılıklara Saygı Projesi’ başlattı. Proje kapsamında Ankara, İstanbul..
Kanser hastalarının nitelikli desteğe daha çok ihtiyacı var Kanserin ölümle bağdaştırılan bir hastalık olduğunu belirten Psikolog Altuncu, "Bu nedenle hasta ve yakınlarına karşı moral destek,..
İstanbul Modern okulları gezecek Dört ay önce açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni, çoğu kadınlar olmak üzere 150 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği açıklandı.
Hâlâ anlatacak masalımız varmış Polatlı Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB) düzenlediği "Hâlâ Anlatacak Masallarımız Var" konulu masal yarışmasına bin 768 masal geldi.
Festival, Bülent Oran’ı selamlıyor 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali bugün, 23 Eylül 2004’te aramızdan ayrılan Türk sinemasının unutulmaz filmlerinin senaristi Bülent Oran’ı ağırlayaca..
‘40 yıldır suya yazı yazıyorum’ Paris’te yaşayan enstalasyon (yerleştirme) sanatının öncülerinden Sarkis, en kapsamlı sergilerinden birini geçtiğimiz hafta İstanbul’da açtı.
MADRİD UÇAK BİLETİ SADECE 144 EURO Madrid'i görmek için bu fırsatı kaçırmayın ! Ucuz bilet almanın en kolay yolu e-kolaytatil.com ...
Irak'ta ABD vatandaşı kaçırıldı Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir ABD vatandaşı kaçırıldı. ABD elçiliği de kaçırılma haberini doğruladı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10