11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yılın en iyisi Yunan diva Kokkinou Elli Kokkinou, MGD (Magazin Gazetecileri Derneği) tarafından “Türkiye'de En İyi Çıkış Yapan Yabancı Sanatçı” seçildi.
Halk Kütüphanesi'nden haraç mezat New York Halk Kütüphanesi, yeni kitaplar, el yazmaları ve diğer eserlerin alımı için kaynak yaratmak amacıyla, kendi koleksiyonunda bulunan 15 tablo ve 4 büs..
Venedikli madrigalciler Ankara'da 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde 12 Nisan akşamının konuğu olan I Madrigalisti di Venezia (Venedikli Madrigalciler) İtalyan barok okulundan yapıtl..
Kadınların 'Modern Müze' merakı Dört ay önce açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni bugüne kadar 150 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Müzeye ilgi gösterenlerin yüzde 60'ını ise kadınlar oluş..
Java.com yenilendi Sun Microsystems, Java.com sitesini yeniledi. Yenilenen sitede oyunlar ve cep telefonları için zil sesleri bulunuyor.
Hizbullah İsrail'de casus uçak uçurdu Lübnan'daki Hizbullah örgütü, İsrail'in kuzeyinde casus uçağı uçurduğunu bildirdi.
Turgay Kantürk'le, hiçliğin kıyısında ... İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sezonun son prodüksiyonu olan 'Ful Yaprakları', geçtiğimiz hafta AKM Oda Tiyatrosu'nda sahnelenmeye başladı.
AMD'nin ilk çift işlemcisi 21 Nisan'a Intel ile en güçlü rakibi AMD arasındaki çift çekirdek çip savaşı son dönemece girdi. Rakibinden önce davranan AMD, ilk çift çekirdek Opteron işlemciyi 2..
Cassini'nin üç bilimsel aracı arızalı Satürn'ün yörüngesindeki uzay aracı Cassini 7 yılı devirdi. Uzmanlar, araçta yavaş yavaş eskime emarelerinin görüldüğünü, 12 bilimsel cihazından üçünün b..
Charles-Camilla aşkı film oluyor İngiliz televizyon kanalı ITV1, Prens Charles ve yeni eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın aşkını, belgesel nitelikli bir filmle ekranlara taşımaya hazırlanıyor.
SSK'nın yeni ilaç talimatı belli oldu Resmi Gazete'de yayımlanan talimata göre, ayaktan tedavilerde, reçetelere en fazla 4 kalemi ve 5 günlük tedavi dozunu aşmayacak şekilde ilaç yazılacak.
LA Times: Türkleri silip atmayın Amerikan Los Angeles Times gazetesi, Ankara-Washington arasındaki ilişkileri ele alan bir yoruma yer verdi.
Koçaryan: Toprak talebimiz yok Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Erivan yönetiminin soykırım iddialarının tanınması için çalıştığını, ancak Türkiye'den toprak talebini asla öne sürmed..
F1 pisti için dava açıldı Eski İstanbul Ticaret Odası başkanı Mehmet Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında, Formula 1 yarış kompleksinin yapımını üstlenen firmaya fazla ödemede..
Cumhuriyet Üniversitesi'nde kavga Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 45 öğrenci gözaltına alındı.
50 metrelik aşk mektubu işe yaradı Hakkari'de, ayrıldığı kız arkadaşına 50 metrelik aşk mektubu yazarak kalbini kazanan genç, sevdiği ile sözlendi.
Erdoğan, 'Ermeni özrü' bekliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermeni iddialarının temelini oluşturan Mavi Kitap'ı referans alan 11 ülkeye bir mektup göndererek özür dilenmesini isteyecekleri..
Elektrikte kayıp-kaçak oranı azaldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, elektrik kayıp ve kaçakları ile ilgili mücadelede önemli adımlar attıklarını, kayıp-kaçak rakamlarını yüzde 2..
Sengir'in doğa resimleri Hollanda'da 19 Mayıs Üniversitesi öğretim görevlisi ressam Zehra Sengir, Hollanda'nın Rotterdam kentinde 13'üncü kişisel resim sergisini açtı.
'Orhan Asena'da iki önemli oyun Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nca düzenlenen 4. Orhan Asena Tiyatro Festivali bu hafta iki oyuna evsahipliği yapıyor.
Sabiha Gökçen portresi eğitime destek Ned Pamphilon'un Sabiha Gökçen tablosu, işadamı Ali Koç tarafından satın alınarak Sabiha Gökçen belgeseli yapımcısına hediye edildi. Satış gelirinin büyü..
Kazlara yeni göç yolu öğretiyorlar Soyları tükenmesin diye Laponya kazlarına yeni güzergah öğretiliyor.
Lise öğrencilerine hacker'lık kursu Barselona'daki La Salle Üniversitesi'nde açılan Hacker Lisesi, bilgisayar programcısı olmak isteyen lise öğrencilerine hacker'lığın inceliklerini öğretiyor..
Sigara, torunları da etkiliyor Sigara konusunda yapılan son araştırmalar, hamileyken sigara içen tiryakilerin çocukları gibi torunlarının da risk altında olduğunu ortaya koyuyor.
Kemik erimesine karşı soğan Özellikle yaşlılıkta ortaya çıkan kemik erimesi (osteoporos) hastalığına karşı en etkin ilacın soğan olduğu belirtildi.
Kalbinize iyi bakın Hem şimdi hem ileriki yaşlarda hayatın tadını layıkıyla çıkarmak istiyor musunuz? Sağlığınız ve formunuz için yapabileceğiniz en doğru işlerden biri, kalbinize iyi bakmak.
Büyüme özel sektör kaynaklı Türkiye'nin yüzde 9.9 ile rekor büyüme gerçekleştirmesinde özel sektör önemli katkı sağladı. GSYİH'deki büyümenin 6.6 puanlık kısmı özel sektör yatırımlarından kay..
'Annan Planı Türkiye'nin çıkarına' Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Annan Planı'nın Türkiye ve İngiltere gibi yabancı ülkelerin çıkarlarına hizmet ettiğini savundu.
'Bağımsız Kürt devleti gerçekçi değil' Irak'taki ABD askeri varlığını savunan Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasının gerçekçi olmadığını belirtti.
Trabzon Valisi TAYAD'lıları suçladı Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, bildiri dağıtıp açıklama yapmak isteyen TAYAD üyelerini kamu düzenini bozmakla suçladı. Vali, Trabzonlular'a ise sakin o..
Cezayir'in 'Osmanlı' özlemi Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelaziz Bouteflika, hafta sonu Cezayir'e giden Dışişleri bakanı Abdullah Gül'e, “Osmanlı düzeni”nin yeniden canlandırılmasını ö..
24 yıllık Dev-Sol davasına devam ediliyor Yargıtay'ın eksik evrak nedeniyle kararı bozduğu 1243 sanıklı yasadışı Dev-Sol örgütü ana davasının yeniden görülmesine başlandı.
14 ayar 8.00 gr zircon taşlı altın takım TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
» 1 2 3 4 5 6 7