10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Yolsuzluk iddiası yargıda' Devlet Bakanı Güldal Akşit, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı İstanbul'daki Şeyh Zayed Çocuk Yuvası'nın gıda ihalelerindeki yolsuzluk iddialarını ..
Sezer Şam'a gittiğinde İbrahim'i soracak mı? Kamışlı olayları Suriyeli Muhammed İbrahim, askeri birliğinden 23 Ağustos 2004'te firar ederek Türkiye'ye geçti. PKK'lı olabileceği ihbarıyla yak..
Gazi yine diken üstünde Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi'nde, önceki gece meydana gelen ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan olayların yarattığı gerginlik dün de sürdü. Şişli Etfal Hastanesi'nde g..
Kapkaç zanlısı Sülün Osman'ın yeğeni iddiası Dolmabahçe'de kırmızı ışıkta duran otomobillerin camının kırılarak sürücülerin çantalarının çalınmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 25 yaşında..
Hırsızlık 'serbest'! Tuzla'daki Gümrük Serbest Bölgesi'ne çalıntı bir Mercedes otomobille rahatça giren dört oto hırsızı, sıfır kilometre üç Mercedes'i çaldı.
Gül: 'Soykırım'da pasif kaldık Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin çarşamba günü Meclis'te genel görüşme yapılacağını açıkladı. Dün, Cezayir'e giderken uçakta ..
Hükümetin önceliği: '3 Y' Başbakan Tayyip Erdoğan, en büyük mücadelelerinin, '3 Y' olarak nitelendirdiği yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara yönelik olduğunu söyledi. Dün, AKP il başkanlarıyla ..
Yeni üyelerden AB tüyoları Avrupa Birliği'nin (AB) son genişleme dalgasıyla birlikte üye olan Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya'nın müzakerecileri, Türkiye'ye 'Birliğe nasıl katkıda bulu..
'Fransa önce kendine bakmalı' Fransa'da yayımlanan Le Monde gazetesi, Fransız polisinin, yeni eğitim yasasına karşı çıkan lise öğrencilerinin gösterilerini sert biçimde bastırmasına tepki gös..
Onlar erdi muradına!.. 34 yıl geciken nikâh, dün nihayet kıyıldı. 56 yaşındaki Prens Charles ile gençlik aşkı 57 yaşındaki Camilla Bowles Parker evlendi. Charles böylece Britanya tarihinde 'b..
Otis, terlik savaşında İlkbaharda iyice şiddetlenen terlik markaları savaşlarının son yıldızı Carre Otis, dün işbaşı yaptı.
Yunussuz bir Ege! Ege'de son sekiz ayda 41 ölü ve 103 ağır yaralı yunus bulan Yunan çevreci örgütler, endişeli. Geçen yıllarda Ege'de en fazla 25 ölü yunusa rastladıklarını belirten Greenpeac..
255 aileyi dedektif gibi 22 yıl boyunca takip ettiler Boğaziçi Üniversitesi’nin üç öğretim üyesi, 1982’de 3-5 yaş arasındaki çocukların eğitim gelişmelerini incelemek amacıyla bir araştırma b..
Hepsinin hayatını değiştiren kadın Kimler yok ki öğrencileri arasında: Bakanlar, başbakanlar, gazeteciler, sunucular. Mesude Engin (78) eşine ender rastlanır bir coğrafya öğretmeniydi. 55 yıl..
Kimlikten kimliğe koşan adam 1995’te ANAP’tan politikaya girdiğinden ve Demirel’in kalesi Isparta’dan milletvekili seçilip bir de üstüne bakan olduğundan bu yana adının başına ‘genç’, ‘yakışı..
İngiliz kadınının aklında seksi Türk erkeği İngiliz erkeğinin aklında göbek dansı var Sizler, ‘Elizabeth Hurley reklam filmi için Türkiye’de’, ‘Hurley Gökova’da’, ‘Elizabeth Hurley üşütmüş’ h..
5 milyon dolar ciro yapan 80 bin müşterili lokanta Yemek sepeti sitesi üç genç girişimci tarafından internet üzerinden yemek siparişi verilebilmesi için kuruldu. 4 yılda 5 milyon dolar ciroya..
Bizde feodal zihniyet, aşiret kültürü diye bir şey yok Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne bağlı Sinan Köyü, geçtiğimiz ağustostan bu yana teyakkuzda. Köylüler, ağaya karşı ayaklandı. ‘Vampir Ağa’..
Futbol camiası kumarda tescillidir ben de nerde bulsam oynarım Polisin, 8 Mart gecesi İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Cemiyeti’ne ait bir lokale düzenlediği baskınla gündeme geldi. Kumar oyn..
Futbolda havuz problemi 10 soru 10 cevap Türkiye’de futbol maçlarının yayın hakları, 1996’dan beri havuz sistemi çerçevesinde satılıyor ve maçlar şifreli kanallar tarafından yayınlanıyor. Anc..
Dünyadaki kaynakların üçte ikisini tükettik 95 ülkeden 1300 bilim insanının, 4 yıl boyunca bir araya gelip hazırladığı rapora göre, dünya kaynaklarının üçte ikisi insanoğlunun hızlı gelişmesi..
Romantik bir kaçamak için 50 adres Balayılarını güzel bir yerde geçirmek veya kimse tarafından tanınmayacakları bir yere kaçıp baş başa kalmak isteyen çiftler için en iyi 50 seçenek tespit ed..
Gittikçe büyüyen Erguvan Hareketi bugünlerde tomurcuk gözlüyor Kendilerine kısaca Erguvan Dostları diyorlar. Her yıl Boğaziçi’nin simgesi erguvanlar çiçek açtığında belediyeleri harekete geçi..
Mıcrosoft'un kafasında 'bir' tilki dolaşıyor! Yazılım devi Mıcrosoft'un en iddialı ürünlerinden Explorer'a rakip olarak çıktı. İlk 100 saatinde 1 milyon, ilk haftasında 5 milyon, ilk ayında i..
Logo olmuş, canlı, sağlıklı ve doğal... Güven marka yönetimi için olmazsa olmaz bir koşul. Ancak üç sektör var ki, bunlarda bir kez güven bunalımı yaşandığında müşterilerin affetmesi neredeys..
Dina'nın yaşamı ve mutfağı Deniz Alphan'ın, 'Dina'nın Mutfağı isimli kitabı, bir yemek kitabı olmasının ötesinde bir Yahudi ailesinin Türkiye'deki yaşamını anlatan bir biyografi. Ailenin yaşa..
Kırım Tatarı Hacı Ali'nin Hacı Şakir'i 19'uncu yüzyılın ortaları... Kırım'da Kazan Tatarı Hacı Ali Bey, Volga Nehri boyunda, adacıklardan birinin üzerinde sabun ve mum üretmektedir... Ne var ..
Dadı imdat! "Bu evde çok konuşuluyor, ama fazla dinleyen yok" diye bağırıyor Nanny (Dadı) Deb; yani Amerika'nın yeni 'reality show'larından birinin yıldızı. Bu kadın, orta yaşlı ve bilmiş ola..
Atatürk Parkı işgal edildi Halk ayaklanmasının ardından rejim değişikliğinin yaşandığı Kırgızistan'da güneyden gelen (Oş, Celalabad, Talas) binlerce kişi, başkent Bişkek'teki arazileri 'parse..
Acıların çocuğu Moby! Son albümü 'Hotel'i, geçen ay yayımlayan elektronik müziğin dahi ismi Moby (39), yoksul çocukluğunun bugününe etkisini anlatarak hayranlarını şaşırttı. İşkolik oluşunu y..
Aksu: 35 bin polise ihtiyaç var İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 10 bini İstanbul için olmak üzere, ülke genelinde toplam 35 bin polise ihtiyaç olduğunu söyledi.
Okuyucularımıza... Özgür Kaynar'ın yönetimindeki OKUR HATTI, yalnızca pazar günleri yayımlanmayacak. Yarından itibaren Milliyet EGE'de sizlerle olmaya devam edecek. OKUR HATTI TEL: (0232) 464..
Pankart açtı İZMİR İl Genel Meclisi toplantısında AKP'li Üye Hüsnü Tuna, "Asılsız Ermeni soykırımı iddialarını kınıyoruz" yazılı pankart açtı. Tuna, imza kampanyası başlattıklarını söyledi, "..
Kaçak et yemek istemiyorum STRATEJİK Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi, İzmir'de Birinci Tarım Arenası düzenledi. İki gün süren etkinlikte AB'ye uyum çerçevesinde gıda güvenliği, hayvancıl..
Veliye de görev düşüyor YAŞAR Üniversitesi ile Özel Bilge Ata Okulları işbirliği yaptı. Öğrenci ve velilere "sınav kaygısı" hakkında bilgi verildi. DEÜ'den Prof. Dr. Rengin Akboy, özellikle v..
Yöneliş Koleji'ne yeşil bayrak verildi AVRUPA Çevre Eğitim Vakfı, İngiltere'de oluşturulup Danimarka, Fransa, İspanya, Hollanda, Yunanistan ve Türkiye'de yürütülen program kapsamında Yöneliş ..
Şans eseri bulundu Yarış atı antrenörü Cenk Şamlı, otomobilini satmak için ilan verdi. Alıcı gibi gelen kişi deneme sürüşü için direksiyona geçti. Ancak geri gelmedi. Olay gazetelere haber ol..
Kızdı, evi yaktı İzmir Bayraklı'daki 2148 Sokak 34 numaradaki tek katlı ahşap evde dün sabaha karşı çıktı. Cevat Akkaya'ya (59) ait evdeki yangın, itfaiye ekiplerince çevreye sıçramadan söndü..
Sesimize kulak verin EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Tamer Taşkın, tekstil ve hazır giyim sektöründeki sanayicilerin serzenişlerine kulak verilmesini istedi. Taşkın, "İstihdam ve üret..
Yeşil aşkı eziyete döndü KUŞADASI'NDAKİ ağaç şenliği öğrencilerin burnundan geldi. Toplu taşım aracı kullanılmadı. Yaklaşık 250 genç, 3 kilometrelik zorlu yokuşu tırmanıp fidan dikim alanına ..
Baleyi seven buraya... Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü, Nisan'ı "baleyi tanıtma ve sevdirme ayı" ilan etti. Ücretsiz kurs düzenlendi. Sabancı Kültür Merk..
Polislerin dostluk köprüsü POLİS Haftası nedeniyle Yunanistan'ın Xios kentinden bir grup emniyet mensubu İzmir'in Urla İlçesi'ne geldi. Meslektaşlarını Urla'da ağırlamaktan mutluluk duyduklar..
İpin ucu kaçmasın Balçova'nın sera cenettine imar planı hazırlanıyor. Ne kadar tarımsal alanın yapılaşmaya açılması gerektiği tartışılıyor. Hakkaniyetli davranılması isteniyorMahalle temizliğ..
Kurtlar Vadisi DEÜ'ye giremedi Üzerinde tartışmaların bitmediği televizyon dizisi Kurtlar Vadisi'nin oyuncuları üniversitelere konuk oluyor. Gençler soruyor, onlar yanıtlıyor, dizinin perde a..
'Soykırım' konusunda geri kaldık Gül: Çarşamba günü Meclis'te Ermeni soykırım iddiaları görüşülecekYine meydanda
Çifte karneli emeklilere 15.5 trilyon borç çıktı Emekli Sandığı, çifte sağlık karnesi kullandığını tespit ettiği 25 bin 400 emekliye yaklaşık 15.5 trilyon lira borç çıkardı. Alınan bilgiye gö..
Dinçer: 3 Ekim için her şey hazırlandı Başbakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Türkiye'nin, 3 Ekim'de bütün hazırlıklarını yapmış olarak müzakerelere başlayacağını bildirdi.Yaşar'ın CEO'..
Satılamayan Tekel'e 'derin' inceleme Tekel'in sigara bölümünün ihalesi ikinci kez iptal edilince ÖİB derin inceleme yapmaya karar verdi. İnceleme kapsamında vergi rejimi de masaya yatırılacak..
Bu nasıl rekabet? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan basketbol derbisinde yine olaylar çıktı. Sahaya yağan maddeler nedeniyle salon boşaltıldı, taraftar ile polis çatıştıMemo formda
İmam ve cemaat! Varoşların "stres topuna" dönen basketbol için artık tehlike çanları vargücüyle çalıyor. Tribüne seyirci çekmek için gözünü karartmış, Mevlana misali "gel, kim olursan gel" di..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8