9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Lise eğitimi 4 yıla çıkarılıyor Liselerde, gelecek yıldan itibaren uygulanacak orta öğretim müfredatı tamamlanmak üzere. Talim ve Terbiye Kurulu'nın hazırladığı yeni müfredatla liselerde eğit..
Oteller Emekli Sandığı'na dert oldu Emekli Sandığı, 3 otelin işletmesini alan Swiss ve Millennium Gruplarına "Bizi oyalamayın. satış için bizimle uzlaşın" şeklinde ihtar çekti. Kurum, Maçka O..
Hazine yüzde 16.94 faizle borçlandı Hazine'nin bugün düzenlediği 273 gün vadeli iskontolu bono ihalesinde, bileşik faiz yüzde 16.94 oldu. İhaleye toplam nominal 1 milyar 545.8 milyon YTL tekl..
Telekom ihalesinde "uzatma" talebi Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün özelleştirilmesinde, ihaleye katılması beklenen 8 yatırımcı grubunun 5'inden, "son teklif verme süresinin uzatılması"..
Koç Yapı Kredi'yi aldı Yapı Kredi Bankası'nın hisselerinin yüzde 57.4'ünün Koç ve İtalyan Unicredito ortaklığına satışı konusunda sözleşme imzalandı. Bankacılık sektöründe yılın üçüncü anlaş..
El Anbar'da operasyon: 75 ölü Irak'taki çokuluslu güçlerin Irak'ın batısındaki El Anbar vilayetinde, aralarında yabancı militanların da bulunduğu direnişçilere karşı operasyon başlattığı, 75 ..
ABD'den Çin'e 'yuanın değerini artır' baskısı ABD yönetiminin, dolara karşı sabitlediği para birimi yuanı revalüe etmesi (değerini artırma) için Çin üzerindeki baskısını artırmaya hazırlandığ..
Telekom'da 'uzatma' talebi Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün özelleştirilmesinde, ihaleye katılması beklenen 8 yatırımcı grubunun 5'inden, ''son teklif verme süresinin uzatılması'' konus..
Cezaevlerinde 19 Mayıs'ta açık görüş Tutuklu ve hükümlüler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açık görüş yapacaklar. Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından Cumhuriy..
"Televole hayatların" ardındaki gerçekler Televizyon ekranlarından, gazetelerden ve dergilerden hayranlıkla izlenen "pırıltılı" hayatların iç yüzü gerçekten göründüğü gibi mi? "Mutlu azınlığı..
Bir Tiyatro Sezonu daha kapanırken Bu yıl yine, turne yapan toplulukların oyunları keyfi tutumla sansürlendi, yasaklandı. Kimi tiyatro salonları yıkıldı.
Pratik ikramlar Çay saatine özel pratik tatlı tarifleri...
Kronik hastalara aşı bedava Sağlık Bakanlığı 2005 Mali Yılı Bütçe Uygulama Talimatı açıklığa kavuştu. Talimata göre kalp, solunum ya da diyabet gibi bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen kro..
Sanayi üretimi Mart'ta %5.5 arttı Sanayi üretimi Mart ayında yüzde 5.5'lik artış gösterirken, üretim artışı yılın ilk üç aylık döneminde ortalama yüzde 8.2 olarak gerçekleşti.
Telekom'da beş şirket erteleme istedi Türk Telekom özelleştirmesinde sekiz yatırımcıdan beşi erteleme talep etti. Erteleme süresinin en fazla bir ay olabileceği belirtilirken, kararın bu haft..
Irak'ta ABD operasyonu: 75 ölü Irak'ın El Anbar bölgesinde ABD ordusunun direnişçilere karşı yürüttüğü operasyonda 75 kişinin öldüğü belirtildi.
Fini: Fransa'daki 'hayır' Türkiye'yi etkilemez İtalya Dışişleri Bakanı Gianfranco Fini, Fransa'daki AB Anayasası referandumundan “hayır” sonucu çıksa bile Türkiye'ye üyelik kapıla..
Gül, AB temsilcilerine yemek verecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, “Avrupa Günü” nedeniyle, bugün Avrupa Birliği ülkelerinin Ankara'daki diplomatik misyon temsilcilerine öğle yem..
Öcalan için formül arayışı Hükümet, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden Abdullah Öcalan'ın adil yargılanmadığına ilişkin karar çıkması durumunda nasıl bir yol izleneceğini belirlemeye çalışıy..
Afganistan'da çatışma: 14 ölü Afganistan'ın doğusundaki çatışmada 12 militan ve 2 Amerikan askeri öldü. Afganistan'ın doğusundaki çatışmada silahlı 12 militanın öldürüldüğü bildirildi. Amerik..
Bankacılık sektöründe yılın üçüncü anlaşması Bankacılık sektöründe yılın üçüncü anlaşması
Olympus'tan yeni D-SLR: E-300 D-SLR piyasasında giriş seviyesi ürünler arasında rekabet giderek artarken, Olympus 8 Mpiksellik yeni ürünü E-300 ile incelememize konuk oldu.
İlk körler hastanesi Kayseri'de açıldı Özürlülere götürülen hizmetlerin, M.Ö 4. yüzyılda Kayseri yöresinde Aziz Basil'in ilk körler hastanesini açmasıyla başladığı belirtildi.
Kadınlar daha çok vitamin kullanıyor Yapılan bir araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 20'si vitamin kullanıyor. Vitamin kullanıcılarının yüzde 64'ünü kadınlar oluşturuyor.
TOBB Hisarcıklıoğlu'yla 'devam' dedi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 60. Genel Kurulu'nda Rifat Hisarcıklıoğlu, oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Emek Otelleri çıkmaza giriyor Emekli Sandığı, üç otelin işletmesini alan Swiss ve Millenium şirketlerine çağrıda bulunarak, satış için anlaşmanın imzalanmasını istedi. Emekli Sandığı, Maçka O..
Yapı Kredi Bankası Koç'un oldu Çukurova Grubu, Yapı Kredi Bankası'ndaki hisselerinin Koç Holding iştiraki Koç Finansal Hizmetler'e sattı. Koç Holding, anlaşma uyarınca 2 milyar 21 milyon Euro..
UAEA'dan Kuzey Kore uyarısı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı Muhammed El Baradey, Kuzey Kore'nin yaklaşık 6 nükleer silah yapabilecek plütonyuma sahip olduğunu söyledi.
Bağdat'ta patlama: 10 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen patlamada 9'u polis 10 kişi öldü.
'K.Kore 6 nükleer silah yapabilir' Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Muhammed El Baradei, Kuzey Kore'nin yaklaşık 6 nükleer silah yapabilecek plütonyuma sahip olduğunu bildirdi..
Bağdat'ta intihar saldırısı: 3 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 3, yaralı sayısının 9 olduğu bildirildi.
Bağdat'ta intihar saldırısı: 3 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 3, yaralı sayısının 9 olduğu bildirildi. Polis yetkilileri, intihar ..
Sanayide yüzde 5.5 artış Sanayi üretimi Mart ayında, geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 5.5 arttı. DİE, 2005 Mart ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.Buna göre, Mart ayında üretim..
Dev otellere ihtar Emekli Sandığı otellerinin satışına ilişkin çalışmalarda, otellerin işletmesini alan yabancı otel zincirleriyle Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü arasında ipler kopuyor. Emekl..
Yapı Kredi Bankası Koç'un oldu Yapı Kredi Bankası'nın hisselerinin yüzde 57.4'ünün Koç Finansal Hizmetler ve Koçbank Nederland'a satışı konusunda sözleşme imzalandı.. Çukurova Holding'den Bor..
Alo SABAH İstanbul Tem Çatalca gişeleri OGS'yi algılamıyor. Tepekent'teki evimden İstanbul gişelerine kadar en uzun mesafe ücretini ödemek zorunda kalıyorum. Yetkililer bir sistemi uygulamaya..
Ümraniye'de gasp operasyonu Ümraniye'de taksicileri ve vatandaşların para ve cep telefonunu gasp eden 6 kişi gözaltına alındı. Ümraniye'de taksi sürücüleri ile vatandaşlardan para ve cep tele..
Kadınlarımız, bu gemide 3 bin doları beğenmedi Bu yıl lüks yolcu gemileriyle Türkiye sularında ‘Mavi Tur’ yapmaya hazırlanan Norwegian Cruise Line firması, ummadığı bir aksilikle karşılaştı. ..
Sanayi üretimi yüzde 5.5 arttı Sanayi üretimi Mart ayında, geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 5.5 arttı. Mart ayında üretim artışı, imalat sanayiinde yüzde 4.6, madencilik sektöründe yüzde 2..
Dünya liderleri Moskova'da Dünya liderleri İkinci Dünya Savaşı'nı anma törenleri için Moskova'da bir araya geliyor.
Milli gelir hesabında revizyon Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanı Ömer Demir, milli gelir rakamlarında yürütülen revizyon çalışmasının, yaz ortasında sonuçlanacağını bildirdi.
MP özelleştirme hazırlığında Milli Piyango İdaresi, özelleştirmeye hazırlanıyor. Özelleştirmeye ilişkin kanun taslağı üzerindeki çalışmalar Başbakanlık'ta devam ediyor.
Afganistan'da çatışma: 2 ölü Afganistan'ın doğusunda, Amerikan askerleri ile silahlı militanlar arasında çatışma çıktığı ve 2 Amerikan askerinin öldürüldüğü bildirildi. Amerikan ordusundan ya..
Bağdat'ta intihar saldırısı: 10 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta, bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 10 kişi öldü. Polis yetkililerinin verdikleri bilgiye göre, intihar bombacıs..
Radyo tiyatrosuna selam Günümüzün bol entrikalı hikâyelerinden biraz mola alıp naif bir masal dinlemek ister misiniz? Maya Sahnesi'nde önceki gün prömiyeri yapılan Metin Deniz'in yönettiği Me..
Sinemada kuyruk da olurmuş Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, yedi yıldır düzenlenen Eskişehir Sinema Günleri'nde, sinema tarihinin önemli klasiklerini, dünya festivallerinde ..
'Fay Hattı' Almanca sahnede Geçen yıl Dostlar Tiyatrosu'nda seyirciyle buluşan Behiç Ak'ın yazdığı 'Fay Hattı', Belçika ve Güney Kıbrıs'tan sonra şimdi de Almanya'da.
Venedik'e 'Mahrem'le gidiyoruz Venedik Bienali kapsamında düzenlenen ve bu yıl üçüncü kez düzenlenen Uluslararası Çağdaş Dans Festivali'nde Türkiye'yi 'Mahrem' adlı projesiyle Geyvan McMillen..
Adaletin bu mudur dünya? Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'dan sanatçılar 'adalet' kavramını sorguluyor. Küratörlüğünü Beral Madra'nın üstlendiği 'Adalet Tüketimi' sergisi Diyarbakır Sanat Merk..
Milano'da Juve modası Avrupa'nın en önemli liglerinde sona doğru yaklaşılıp şampiyonlar beli olurken İtalya Serie A'da da zirvenin iki önemli adayı dün Guiseppe Meazza'da karşı karşıya geldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8