9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Venedik Bienali'nde temsilcimiz Hüseyin Çağlayan 51. Uluslararası Venedik Bienali'nde Türkiye'yi tasarımcı Hüseyin Çağlayan temsil edecek.
Kök hücreden insan yumurtası Bilim insanları kadın deneklerin rahminden aldıkları kök hücreyi yumurtaya dönüştürmeyi başardı.
Şans Topu devretti Şans Topu'nun geçen hafta yapılan çekilişinde 5+1 bilen çıkmadığı için ikramiye bu haftaya devretti.
Gülümsemenin ülkesi: Türkiye Almanya'nın önde gelen haftalık siyasi dergilerinden Focus, “Tatil 2005” adlı ekinde güzel tatil ülkeleri arasında tanıttığı Türkiye'ye 6 sayfa ayırdı..
TT'den şehiriçi görüşme ayarlaması Türk Telekom, şehiriçi görüşmelerde uygulanan indirimli saatleri değiştirerek süresini kısalttı. Daha önce 12 saat olan indirimli uygulama 8 saate düşerken,..
Motorinde indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatı, yarından geçerli olmak üzere indirildi. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 1.8 oranında yansıması bekleniyor.
Enflasyon ve büyüme beklentisi arttı Merkez Bankası beklenti anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7.6'ya yükselirken, büyümenin de yüzde 5.6 olacağı öngörüldü.
Kıbrıs'ta 'yeni süreç' için yeşil ışık Moskova'da BM Genel Sekreteri Annan ve Rum lider Papadopulos'la üçlü görüşme gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, Kıbrıs'ta çözüm için BM şemsiyesi altında ..
Aksu: Bu yıl 2 bin polis alınacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 10 bin yeni polis memuru alınmasını öngören kanun kapsamında, bu yıl 2 bin polis memuru almak için hazırlıklara başladıkları..
Derviş milletvekilliğinden istifa etti BM Kalkınma Programı Başkanlığı'na seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa etti.
Süper Lig'de 32. haftanın programı Süper Lig'de 30. hafta maçlarının programı belli oldu.
'Cemal Nadir'de ödüller verildi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 3. Uluslararası Cemal Nadir Güler Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler, ödüllerini aldı.
Bangladeş'te her saat 3 çocuk ölüyor Bangladeş'te ağır yaralanmalardan dolayı her yıl 30 bin ya da her saat 3 çocuk ölüyor.
'Mavi Bayrak'lı plajlar belirlendi Deniz suyu temiz, çevre yönetimine duyarlı, öngörülen donanıma sahip ve çevreyi bilinçlendirme konusunda aktif plajlara verilen Mavi Bayrak Ödülü sahiplerin..
İngilizlere 'KKTC'de emlak' uyarısı İngiliz The Observer gazetesi, İngilizleri KKTC'de mülk edinmemeleri konusunda uyardı.
Derviş milletvekilliğinden istifa etti CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Derviş, geçtiğimiz günlerde BM Kalkınma Programı'nın başına getiri..
Enflasyon beklentisi yükseldi Merkez Bankası tarafından her ay iki kez düzenlenen beklenti anketine göre, yıl sonu enflasyon beklentisi, tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) bazında öncekine kıy..
Uzan'ın zırhlı Mercedes'i satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczedilen 80 bin YTL muhammen bedelli 1998 model Mercedes S 600 marka zırhlı araç 115 bin YTL'ye, 200..
Haberin Devamı>>> Fenerbahçe'nin genç yıldızının, kız kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle bir süredir sıkıntılı olduğu, yaşadığı kötü günlerin performasını da olums...Kendine hayran
Haberin Devamı>>> Alkollü olduğu belirtilen bir kişi, 'Yağmur Zamanı' isimli dizinin setinden evine gitmek için yola çıkan Tamer Karadağlı'nın aracına, önceki gece...Lösemili çocuklar için va..
Haberin Devamı>>> Yapı Kredi'nin Koç - UniCredito'ya satışındaki son gelişmeleri değerlendiren resmi kurumların üst düzey yetkilileri ve Çukurova Grubu'na yakın ka...Yenilikçi projeye Avrupa'..
Haberin Devamı>>> Jeotermal cenneti İzmir, umudunu İzlandalılara bağladı. 500 derece sıcaklıkta termal su çıkarmak için denizde 5 bin metre derinde sandaj çalışmas...İpekyolu'nda yıkım
EDİTÖRDEN Sizinle hafta içi Bebek'te bir balıkçıda karşılaştık. Masadaki arkadaşlarınızla neşeli bir sohbet içindeydiniz. Marine levreği, midye dolması, Türk mezeleri, kılıç şişi çok meşhurdu..
Haberin Devamı>>> Avea'nın iddialı, pahalı kampanyası büyük bir hayal kırıklığı. Tarkan da ziyan olmuş, bütçeler de. Bu memleketin milyon YTL'lerine yazık değil m...Gima'da düğmeye 'İspanyol ..
Haberin Devamı>>> Atatürk, 1921 yılında Amerikalı bir gazeteciye verdiği mülakatta tehcir edilenlerin hayatta olduğunu söylüyorBakan Aksu'dan Avcı'ya destek
Kupa Finali Serdar Tatlı'nın Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile Fenerbahçe'nin yapacağı final maçını Serdar Tatlı yönetecek.
Dünya'nın dibine yolculuk Uluslararası mağaracılardan oluşan ekip dünyanın en derin mağarası sayılan Abhazya'da Kafkaslar'ın eteklerindeki Krubera'ya indiler. Mağaracıların ulaştığı son nokta..
Dünya liderleri Moskova'da buluştu II. Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 60'ıncı yıldönümü dolayısıyla, dünya liderleri Rusya'nın başkenti Moskova buluştu.
93 bürokrat vekaleten görev yapıyor Cumhurbaşkanı Sezer, bugüne kadar 83 üst düzey bürokratın atama kararnamesini veto etti. Buna karşılık hükümet 93 bürokratı vekaleten üst düzey görevlere a..
» 1 2 3 4 5 6 7 8