9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Muş'ta Konuşuyor

9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Venedik Bienali'nde temsilcimiz Hüseyin Çağlayan 51. Uluslararası Venedik Bienali'nde Türkiye'yi tasarımcı Hüseyin Çağlayan temsil edecek.
Kök hücreden insan yumurtası Bilim insanları kadın deneklerin rahminden aldıkları kök hücreyi yumurtaya dönüştürmeyi başardı.
Şans Topu devretti Şans Topu'nun geçen hafta yapılan çekilişinde 5+1 bilen çıkmadığı için ikramiye bu haftaya devretti.
Gülümsemenin ülkesi: Türkiye Almanya'nın önde gelen haftalık siyasi dergilerinden Focus, “Tatil 2005” adlı ekinde güzel tatil ülkeleri arasında tanıttığı Türkiye'ye 6 sayfa ayırdı..
TT'den şehiriçi görüşme ayarlaması Türk Telekom, şehiriçi görüşmelerde uygulanan indirimli saatleri değiştirerek süresini kısalttı. Daha önce 12 saat olan indirimli uygulama 8 saate düşerken,..
Motorinde indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatı, yarından geçerli olmak üzere indirildi. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 1.8 oranında yansıması bekleniyor.
Enflasyon ve büyüme beklentisi arttı Merkez Bankası beklenti anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7.6'ya yükselirken, büyümenin de yüzde 5.6 olacağı öngörüldü.
Kıbrıs'ta 'yeni süreç' için yeşil ışık Moskova'da BM Genel Sekreteri Annan ve Rum lider Papadopulos'la üçlü görüşme gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, Kıbrıs'ta çözüm için BM şemsiyesi altında ..
'Hasta ve yatak dağılımı sorusu' DYP Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir, hekimler ile hasta yataklarının büyükşehirlere göre dağılımını sordu. Akdemir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın cevaplandır..
Kıbrıs'ta yeni bir süreç başlayabilir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Moskova'ya yaptığı seyahatin çok yerinde olduğuna inandığını'' söyledi. Erdoğan, Moskova'da 2. Dünya Savaşı'nın sona erm..
'Türkiye gülümsemenin ülkesi' Ünlü Alman dergisi Focus, Türkiye'ye 6 sayfa ayırdı.. Almanya'nın önde gelen haftalık siyasi dergilerinden Focus, ''Tatil 2005'' adlı ekinde güzel tatil ülkeleri..
Gaspçı operasyonu Antalya'da akşam saatlerinde yalnız yürüyen kadınların cep telefonlarıyla paralarını gasp ettikleri iddia edilen çetenin 3 üyesi daha, İstanbul ve Adıyaman'da yakaladı. Anta..
Çağlayan'ın çalışmaları Venedik Bienali'nde 51. Uluslararası Venedik Bienali'nde Türkiye'yi sanatçı-tasarımcı Hüseyin Çağlayan temsil edecek. Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Komiseri ve Kürat..
Aksu: Bu yıl 2 bin polis alınacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 10 bin yeni polis memuru alınmasını öngören kanun kapsamında, bu yıl 2 bin polis memuru almak için hazırlıklara başladıkları..
Derviş milletvekilliğinden istifa etti BM Kalkınma Programı Başkanlığı'na seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa etti.
Kıbrıs duraksama döneminde KKTC Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Kıbrıs konusunda bir durağanlık olduğunu, bunun nasıl aşılacağı konusundaysa en ufak bir sinyal bulunma..
Merkez Bankası cari açık beklentisi 15 milyar dolara çıktı Merkez Bankası'nın Beklenti Anketi'ne göre cari açık beklentisi, yıl sonu itibarıyla 15 milyar 178.3 milyon dolara yükseldi. Merkez ..
Süper Lig'de 32. haftanın programı Süper Lig'de 30. hafta maçlarının programı belli oldu.
'Cemal Nadir'de ödüller verildi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 3. Uluslararası Cemal Nadir Güler Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler, ödüllerini aldı.
Bangladeş'te her saat 3 çocuk ölüyor Bangladeş'te ağır yaralanmalardan dolayı her yıl 30 bin ya da her saat 3 çocuk ölüyor.
'Mavi Bayrak'lı plajlar belirlendi Deniz suyu temiz, çevre yönetimine duyarlı, öngörülen donanıma sahip ve çevreyi bilinçlendirme konusunda aktif plajlara verilen Mavi Bayrak Ödülü sahiplerin..
İngilizlere 'KKTC'de emlak' uyarısı İngiliz The Observer gazetesi, İngilizleri KKTC'de mülk edinmemeleri konusunda uyardı.
Derviş milletvekilliğinden istifa etti CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Derviş, geçtiğimiz günlerde BM Kalkınma Programı'nın başına getiri..
Enflasyon beklentisi yükseldi Merkez Bankası tarafından her ay iki kez düzenlenen beklenti anketine göre, yıl sonu enflasyon beklentisi, tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) bazında öncekine kıy..
Azınlık vakfına kısıtlamaya son Dışişleri Bakanı Gül, "Avrupa Günü" dolayısıyla büyükelçilere yemek verdi. Gül, yeni vakıflar yasasıyla azınlık vakıflarına yönelik her türlü kısıtlamaya son v..
Afganistan'da çatışma: 25 ölü Afganistan'ın doğusunda, Amerikan askerleriyle militanlar arasında çıkan çatışmada ölen militan sayısı 23'e çıktı. Amerikan ordusu, Amerikan güçlerinin, aldığı i..
Kemal Derviş istifa etti Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanlığı'na seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Birleşmiş Mil..
Oyuncu kuklalar geliyor İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelen kuklalara ev sahipliği yapacak. Bu yoıl sekizinci kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, 11 ile 18 Mayı..
Pasolini cinayetine yeni soruşturma talebi Roma yakınlarında bir plajda 1975'de cinayete kurban giden İtalyan film yönetmeni ve şair Pier Paolo Pasolini'nin ailesi, cinayetle ilgili yeniden s..
Uzan'ın zırhlı Mercedes'i satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczedilen 80 bin YTL muhammen bedelli 1998 model Mercedes S 600 marka zırhlı araç 115 bin YTL'ye, 200..
Lisede hazırlık sınıfı kalkıyor Anadolu liseleri ve fen liselerinde hazırlık sınıfı kaldırılıyor. Bu liselerdeki öğretim süresi, diğer liselerde olduğu gibi gelecek yıldan itibaren dört yıl o..
Haberin Devamı>>> Fenerbahçe'nin genç yıldızının, kız kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle bir süredir sıkıntılı olduğu, yaşadığı kötü günlerin performasını da olums...Kendine hayran
Haberin Devamı>>> Alkollü olduğu belirtilen bir kişi, 'Yağmur Zamanı' isimli dizinin setinden evine gitmek için yola çıkan Tamer Karadağlı'nın aracına, önceki gece...Lösemili çocuklar için va..
Gül'den AB'ye eleştiri Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AB'nin teknik çalışmalarını yerine getirmesinin ardından Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalamaya haz..
Haberin Devamı>>> Yapı Kredi'nin Koç - UniCredito'ya satışındaki son gelişmeleri değerlendiren resmi kurumların üst düzey yetkilileri ve Çukurova Grubu'na yakın ka...Yenilikçi projeye Avrupa'..
Çocuk tiyatrosunda çağdaş yaklaşımlar Tiyatroda çocuk oyunu yazımına çağdaş yaklaşımlar, İzmit Çukurbağ KÜltür Merkezi'nde düzenlenen bir panelde tartışılıyor. Oyun yazarı ve kuramcı Fikret T..
Ege'nin iki yakası "limanlarda" buluşuyor Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen Türk-Yunan Dostluk Festivali bu yıl iki ülkenin liman kentlerinde "limanlarda" temasıyla düzenleniyor. İs..
Alanya'da Belgesel Film Günleri Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği ve Belgesel Sinemacılar Birliği'nin düzenlediği "4. Alanya Belgesel Film Günleri" 12 ile 15 Mayıs tarihleri arası..
Haberin Devamı>>> Jeotermal cenneti İzmir, umudunu İzlandalılara bağladı. 500 derece sıcaklıkta termal su çıkarmak için denizde 5 bin metre derinde sandaj çalışmas...İpekyolu'nda yıkım
Erdoğan'dan soykırım sitemi   Fotoğraflarla 2. Dünya Savaşı'nın Bitiminin 60'ıncı Yıldönümü   Cezayir’den Fransa’ya 'katliamı kabul et' çağrısı Stalin’in dönüşü
EDİTÖRDEN Sizinle hafta içi Bebek'te bir balıkçıda karşılaştık. Masadaki arkadaşlarınızla neşeli bir sohbet içindeydiniz. Marine levreği, midye dolması, Türk mezeleri, kılıç şişi çok meşhurdu..
Haberin Devamı>>> Avea'nın iddialı, pahalı kampanyası büyük bir hayal kırıklığı. Tarkan da ziyan olmuş, bütçeler de. Bu memleketin milyon YTL'lerine yazık değil m...Gima'da düğmeye 'İspanyol ..
Doğal tünel köylü korumasında Mersin'in Demirhisar köyünde 11 metre genişliğindeki yolun üzerini kapatan ve bin 200 metre boyunca doğal tünel görünümü veren sedir ağaçları, köylüler tarafında..
Cannes'da heyecan başlıyor Bu yıl 11 ile 22 Mayıs tarihleri arasında 58'inci kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali için geri sayım başladı. Festivalin en heyecanlı bölümü olan Uluslarar..
Haberin Devamı>>> Atatürk, 1921 yılında Amerikalı bir gazeteciye verdiği mülakatta tehcir edilenlerin hayatta olduğunu söylüyorBakan Aksu'dan Avcı'ya destek
Kupa Finali Serdar Tatlı'nın Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile Fenerbahçe'nin yapacağı final maçını Serdar Tatlı yönetecek.
Dünya'nın dibine yolculuk Uluslararası mağaracılardan oluşan ekip dünyanın en derin mağarası sayılan Abhazya'da Kafkaslar'ın eteklerindeki Krubera'ya indiler. Mağaracıların ulaştığı son nokta..
Dünya liderleri Moskova'da buluştu II. Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 60'ıncı yıldönümü dolayısıyla, dünya liderleri Rusya'nın başkenti Moskova buluştu.
93 bürokrat vekaleten görev yapıyor Cumhurbaşkanı Sezer, bugüne kadar 83 üst düzey bürokratın atama kararnamesini veto etti. Buna karşılık hükümet 93 bürokratı vekaleten üst düzey görevlere a..
» 1 2 3 4 5 6 7 8