8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Görüntü yönetmeni Turanlı toprağa verildi Türk Sineması'nın emektar görüntü yönetmenlerinden Gani Turanlı (79), İstanbul'da toprağa verildi.
TOBB Hisarcıklıoğu'yla 'devam' dedi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 60. Genel Kurulu'nda Rifat Hisarcıklıoğlu, oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi.
'Koçaryan'la görüşme kesin değil' Başbakan Erdoğan, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'la görüşme konusunda “Şu anda kesinleşen bir şey yok” dedi.
Dev mozaiğe bürokrasi örtüsü! Mersin'in Aydıncık ilçesinde 1996'da ortaya çıkarılan, 1600 yıllık Kelenderis (Gilindire) antik kentinde bulunan dev mozaiğin, 'kamulaştırma sorunu' nedeniyle üs..
TOBB'da özelleştirme tartışması Hükümet ve muhalefet arasındaki özelleştirme tartışması Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 60. Genel Kurulu'na da taşındı.
Fındık kenti Ordu Türkiye'nin en önemli fındık üretim merkezi konumunda bulunan Ordu, Ünye'den Gülyalı'ya uzanan sahilleri, Bolaman-Perşembe arasındaki eşsiz güzellikteki koyları, 3700 yıllık..
Erdoğan, milliyetçiliğin sınırlarını çizdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, etnik, dinsel ve bölgesel milliyetçiliğe asla taviz vermeyeceklerini söyledi. Erdoğan, bunların Türkiye'nin kırmızı ç..
Kızılay'dan 'kan bağışı' kampanyası Halkı kan bağışı konusunda bilinçlendirmek ve gönüllü verici sayısını artırmak amacıyla “Kan Bağışı” kampanyası düzenlendi.
Ramadi'de Zarkavi operasyonu ABD ordusu, Ürdünlü militan Ebu Musab El Zarkavi'yi yakalamak için operasyonlarını yoğunlaştırdı.
Erdoğan'dan CHP'ye özelleştirme eleştirisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin özelleştirmeler konusundaki muhalefetini eleştirdi.
Milli Piyango için çalışmalar sürüyor Milli Piyango İdaresi, özelleştirmeye hazırlanıyor. Özelleştirmeye ilişkin kanun taslağı üzerindeki çalışmalar Başbakanlık'ta devam ediyor.
Erkeklere 6 ay emzirme yardımı Sosyal güvenlik reformuyla ilgili tasarı yasalaşırsa Sigortalı kadına ya da sigortalı olmayan karısının doğum yapması nedeniyle sigortalı erkeğe doğumdan sonrak..
Irak'ta boş kalan bakanlıklara atama Irak parlamentosu, boş olan 6 bakanlığa yapılan atamaları onayladı.
Her 10 binadan biri deprem sigortalı Türkiye'de, her 10 binadan sadece birine deprem sigortası yaptırıldığı belirlendi.
Meclis'ten 13 il için teşvik mesaisi TBMM, bu hafta 13 ili daha teşvik kapsamına alan yasa tasarısı için mesai yapacak.
Sezer'den AB'ye 'müzakere' mesajı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye'nin temel beklentisinin Avrupa Birliği ile müzakerelerin 3 Ekim'de başlaması olduğunu bildirdi.
Türk-İş'ten Krueger'a çağrı Türk-İş Başkanı Salih Kılıç, IMF Başkan Yardımcısı Anne Krueger'ın, “Türkiye'deki asgari ücret yüksek” sözlerini, “Talihsiz bir açıklama” o..
Amazonlar diyarı Samsun MÖ 7. yüzyılda Amisos adıyla kurulan Samsun, doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerin yanı sıra cumhuriyete giden yolda ilk adımın atıldığı kent olarak önemli bir yere..
Adet düzensizliğini dikkate alın Adet dönemleri kısa süren kadınların dikkate alması gereken luteal faz yetmezliği (periyodun ikinci döneminin kısa sürmesi) kısırlık sebebi olabiliyor.
KKTC'ye demirleyen gemiye tepki KKTC'deki Magosa Limanı'na Yunan bandralı feribotun KKTC bayrağı ile demirlemesi, Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan'da tepki yarattı.
Rum lider taleplerini sözlü iletecek Annan planında istediği değişiklikleri, yazılı sunmaya yanaşmayan Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Tassos Papadopulos'un, çekince ve taleplerini sözlü olarak Birl..
Bush-Putin zıtlaşması ABD Başkanı George Bush ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki gerginlik, Bush'un Letonya'da yaptığı konuşmanın ardından en üst düzeye ulaştı.
'Müzakerelere Ekim'de başlanacak' Gerhard Schröder, Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerine Ekim ayında başlanacağını yineledi.
Dondurmayla saadet Algida, İngiliz bilim adamlarının araştırmasını açıkladı: Dondurma yemek insanı mutlu ediyorŞenliğe tüm bisikletçiler davetli
Yaz bahçesinde kuşkonmaz ve caz Açık havada yemek yemekten hoşlananlara, yemek öncesi caz dinlemek isteyenlere Şans Restaurant'ı öneririmBoğaz'a yelken açan balıkçı
» 1 2 3 4 5 6 7 8