5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Brancusi'nin soyut 'kuş'u rekora uçtu Constantin Brancusi'nin 'Bird in Space' adlı heykeli, New York'taki Christie's müzayede evinde düzenlenen açık artırmada 27 milyon 450 bin dolara satıldı..
Meclis'ten Gelir İdaresi'ne 2. onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, TBMM'ye iade edilen Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 28. maddesi, TBMM Gen..
Parşömenin anavatanı Bergama Parşömenin icadıyla, Bergama tarihte, 200 bin ciltlik dev bir kütüphaneye sahip olmuş, çok sayıda bilgin ve düşünür yetiştirerek, medeniyetin yayılmasına büyük ka..
'Polis alımı' Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor Cumhurbaşkanı Sezer, 10 bin polis alımını öngören Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan kanunu onayladı. Ancak Sezer, yasa için Anayasa Mahk..
CHP: Töre cinayeti araştırılsın TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvuran CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, komisyondan aile içi şiddet ve namus cinayetlerinin incelenmesini ve de..
Opportunity kuma çakıldı NASA'nın Mars'ta yaşam izi arayan ikiz robotlarından Opportunity, kuma saplandı.
Kuzu: Arınç'ın sözleri çarpıtıldı Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Meclis Başkanı Arınç'ın Anayasa Mahkemesi'nin kaldırabileceğine dair sözlerinin “parlamento'nun gücünü gö..
Sezer'den '10 bin polis alımı'na onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce Meclis'e iade ettiği 10 bin polis alımını öngören Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan kanunu onayla..
Bir zırhlıdan yükselen çığlık: Efendi Kaptan kurtar bizi! 'Efendi Kaptan Kurtar Bizi!'; Osmanlı İmparatorluğu'nun son 40 yılına damgasını vuran bir görgü tanığının yaşam hikayesi. Bu görgü ta..
Hayvanlara mikroçip evrimi bozar mı? Bilim insanları, hayvanların teknolojik yollarla 'üstünleştirilmesi'ni tartışıyor. Takılacak mikroçipler hayvanları daha üretken ve mutlu yapacak.
Bu gece Hızır'dan dileme gecesi Bahtlarının açılması için kızlar geceden gül dallarına kırmızı bezler bağlayıp, gül dibine yüzükler atacak, ev araba isteyenler bahçe köşelerine taşlardan topr..
'Süpürge' uçuş pozisyonu aldı Nivea ana sponsorluğunda düzenlenen 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı. Bu sene “AŞK” temasıyla yola çıkan festivalin slog..
'Özgürlük Kulesi'nin şekli değişiyor New York'ta, 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sonucu yerle bir olan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilecek “Özgürlük Kulesi”nin tasarımının, b..
300 bin Etiyopyalı çocuk aç BM, yardım gelmezse bu yıl 300 bin Etiyopyalı çocuğun açlıktan öleceğini bildirdi.
CarrefourSa yatırımları sürdürecek CarrefourSa Genel Müdürü Noirmont, Gima'nın alınması sonrasında 1.5 milyar dolar ciro büyüklüğüyle sektörde lider olduklarını belirterek, yatırımlarını sürd..
Irak'ta saldırılar: 26 ölü Irak'ın başkenti Bağdat yakınlarında bir Türk kamyon şoförünün silahlı saldırı ile öldürüldüğü belirtildi.
Arınç: Kapatmakla kaldırmak farklı Meclis Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi'ni kapatmak değil kaldırmaktan söz ettiğini belirterek, “İkisi farklı şeyler” dedi.
CHP: Aile içi şiddet-töre cinayeti araştırılsın TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvuran CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, komisyondan aile içi şiddet ve namus cinayetlerinin inc..
Koç-Sabancı TT ortaklığını ayırdı Özelleştirme kapsamında yüzde 55'i blok satılacak Türk Telekom'a ortak teklif vermek üzere konsorsiyum oluşturan Koç ve Sabancı yollarını ayırdı. Koç Grubu, ..
Phonem'de program değişikliği M83'ün grup lideri Anthony Gonzales ağır bir enfeksiyon sonucu hastaneye kaldırıldı. Topluluk, grup lideri olmadan performans yapamayacağı için, bu akşam verecek..
SineTek Avrupa'da 'erotizm ve aşk' SineTek Avrupa bu ayki programında sinema tarihinin klasikleşmiş başyapıtlarına ve unutulmaz yönetmenlerin filmlerine yer veriyor. 3 dev yönetmenin 'erotizm..
Etoburken vejetaryen olan dinozor ABD'nin Utah eyaletinde bulunan dinozorun etoburluktan otoburluğa geçiş yapmak üzere bir evrim geçirmekte olduğu belirlendi.
Market savaşı ortaklığı böldü Özelleştirme kapsamında yüzde 557'i blok satılacak Türk Telekom'a ortak teklif vermek üzere konsorsiyum oluşturan Koç ve Sabancı yollarını ayırdı. Koç Grubu, kon..
Irak'ta saldırılar: 25 ölü Bağdat'ta Asker Alma Merkezi'ne düzenlenen saldırıda 15 kişi öldü. İkinci saldırının hedefi olan polis kontrol noktasında ise, 1 polis hayatını kaybetti.
"Zimmet değil bilgisayar hatası" Vatandaşların icra harcı olarak yatırdıkları paralardan yaklaşık 1 milyon YTL'yi zimmetine geçirdiği öne sürülen, Ankara Adalet Sarayı'nda 10. İcra Müdürü ola..
Spurs farklı turladı NBA Batı Konferansı'nda konuk ettiği Denver Nuggets'ı 99-89 yenen San Antonio Spurs, 7 maçlık seride durumu 4-1 yaptı ve tur atladı. Fransız oyun kurucu Tony Parker'ın 21..
» 1 2 3 4 5 6 7 8