4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Schröder'den KKTC vaadi Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik işbirliğine özellikle tarım ve turizm alanında Kuzey Kıbrıs'ın da dahil edilmesi gerektiğin..
'Türkiye'nin üyeliği için sorun yok' Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Türkiye ile AB üyeliği müzakerelerine zamanında başlanmaması için şimdilik bir neden olmadığını söyledi.
Derviş'in başkanlığı BM'de oylanacak BM Genel Kurulu, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığını görüşmek üzere yarın toplanacak.
Teknoloji çağında felsefe yapmak Johnny Golding'in 5 Mayıs Perşembe akşamı saat 18.00'de Garanti Platform'da gerçekleştireceği konuşmanın başlığı 'Azgın Poetika: Teknoloji Çağında Felsefe Yap..
Vaclav Klaus'tan Türkiye'ye destek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'den sonra Türkiye'nin bir önemli konuğu da Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus'du.
'Simone de Beauvoir' İFKM'de Michèle Le Doeuff, Sabancı Üniversitesi ve Fransız Kültür Merkezi'nin ortak davetlisi olarak, Jean-Paul Sartre'ın doğumunun 100. yıldönümü vesilesiyle, Simone de ..
Bavyeralı 'Termite'ler iş başında Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Dünya Müziği Günleri'nin ilk konserini The Termites veriyor.
Satürn'e 12 yeni uydu Astronomlar Satürn'ün 12 yeni uydusunu keşfetti. Satürn'ün uzaydaki başıboş göktaşlarını yörüngesine çekerek uydusu yaptığı düşünülüyor. Ancak bu sürecin nasıl işlediği ..
1 Mayıs 1977 için araştırma önerisi CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, l Mayıs 1977'de İstanbul Taksim'de düzenlenen l Mayıs kutlamaları sırasında 37 kişinin öldüğü olayların aydınlatı..
Perre nekropol sikkelerinin sırrı Perre Antik Kenti nekropol kazılarında ortaya çıkarılan 88 sikkenin çoğunun Suriye ve Antakya'da basıldığı belirlendi. Bu da bölgenin Suriye ve Kommagene ara..
İngiltere, ithal baharata savaş açıyor Aralarında Türkiye'den gelen sumak dahil diğer ülkelerden ithal edilen yüzlerce çeşit baharat, kansere yol açan boyalar içerdiği gerekçesiyle raflardan ..
İmar'da off-shorezedeye iyi haber Anayasa Mahkemesi, İmar Bankası'na el konulmadan bir ay önce off-shore hesabından mevduata dönenlere ödeme yapılmamasını öngören yasa hükmünü iptal etti.
KKTC'de 5 Rum tutuklandı KKTC'de Girne'ye bağlı Karmi köyünde, 1974 öncesinde yaşadıkları evde oturanları taciz eden 5 Rum tutuklandı.
Erdoğan, Karamanlis'le görüşecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in Haziran'da sınır bölgesi Meriç'te biraraya gelecekleri açıklandı.
AKP'den Sezer'e eleştiri Cumhurbaşkanı Sezer'in bir maddesini veto ettiği Gelir İdaresi Yasa Tasarısı, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda aynen kabul edildi. Görüşmeler sırasında Hükümet'ten ..
Kavgayı ayırmak isterken canından oldu Iğdır'da, iki kişi arasında çıkan kavgayı önlemek isteyen kişi, kavga edenlerden birinin tabancasından çıkan kurşunun isabet etmesi sonucu öldü.
Hizb-ut Tahrir üyesine 3 yıl hapis Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, katıldığı bir programda mektup vermek isterken korumalar tarafından etkisiz hale getirilen Serdar Kaya, Ankara 11. Ağır Cez..
Dünyanın kuklası İstanbul'da İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelen kuklalara ev sahipliği yapacak. 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, 11-18 Mayıs tarihleri arasında 15 ülked..
Dünyadaki Türkiye bu kitabevinde Dünyada Türkiye'yle ilgili basılmış yaklaşık 2 bin yayın, İstanbul'da bir kitabevinde (Book Shop) bir arada...
AIDS kalkınmayı tehdit ediyor Birleşmiş Milletler AIDS'in artık küresel kalkınmayı tehdid eder hale geldiğini açıkladı.
Alman yatırımcı Türkiye atağında Türk-Alman Ticaret Odası Başkanı Kemal Şahin, Türkiye ve Almanya'nın ihracatta büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ticaret hacmin..
Adıyaman'da 20 kişi kar mahsuru Adıyaman'ın Çelikhan İlçesi'nde dün geceden beri aralıksız devam eden kar yağışı, “Çampınar” yaylasında 20 kişinin mahsur kalmasına yolaçtı.
Kukla bayramı Mayıs'ta başlıyor 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, baharı, 15 ülkeden 20 gösteriyle karşılayacak.
Film afişlerinin 45 yıllık öyküsü 7. Uluslararası Eskişehir Sinema Günleri etkinliği kapsamında gazeteci/yazar Agah Özgüç'ün 1960'lardan günümüze biriktirdiği 60 Türk filmi afişi sergileniyor..
Besleyici yosuna AB desteği Gıda ve ilaç endüstrilerinde kullanılan ve yüksek besin değeri olan Spirulina yosununun Çukurova Bölgesi'nde üretilmesi için Avrupa Birliği maddi destek verecek.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9