3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Adı tartışmalı, kendi hızla yayılıyor Virüs şirketlerinin farklı adlar koyduğu Sober virüs familyasının bir türevi internette hızla ilerliyor.
Mimarlar kariyer hikayelerini anlatıyor Önemli kariyer hikayesine sahip mimarların katılacağı 'Mimarlıkta Kariyer 2005' etkinliği 7-8 Mayıs 2005 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin d..
Lopez, ABD Başkanı olmak istiyor ABD'li şarkıcı Jennifer Lopez, ABD'nin ilk kadın başkanı olmak istediğini söyledi.
Afrika anne olmak için en kötü yer Yardım kuruluşu “Save The Children”, Afrika'daki anneler ve çocukların dünyadaki en kötü koşullarda yaşadığını açıkladı.
'Sıtma ile mücadele yetersiz' Dünya Sağlık Örgütü, sıtma ile mücadele kampanyasına ilişkin ilk küresel raporunu yayımlamaya hazırlanıyor.
Talasemi ebeveynden miras kalıyor Talasemili olmanın çocuklarınızın kaderi olmadığını belirten Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Yılmaz, Akdeniz Anemisi ya da bir diğer adı ile talasemi hakk..
Enerjiye yatırım bütçesi artırılmalı Enerji Bakanı Güler, Türkiye'nin her yıl 3 milyar dolarlık enerji altyapı yatırımı yapması gerektiğini söyledi. Güler, yatırımın bu miktarın altında kalma..
Kıbrıslı Türklerde mülk endişesi Kıbrıslı Rumların, 1974 Barış Harekatı'ndan sonra Kuzey'de bıraktıkları taşınmaz mallarını geri alabilmek amacıyla Rum mahkemelerinde açtıkları davalar, Kıbrı..
Haberin Devamı>>> Her sezonun gözdesi jean'lerde bu mevsim dar paçalar ve ceplerdeki işlemeler öne çıkıyor. Sadece pantolonların değil ceketlerin de boyları kısalı..."Semazenlerin etekleri ba..
Haberin Devamı>>> Milliyet'in "Baba Beni Okula Gönder" kampanyasının yüzü, 5 yaşındaki Dilek Yıldırım. Dilek iki sene sonra belki okula başlayacak ama eğitimini ne...Süpermen tekrar uçuyor
Irak'ın yeni başbakanı Caferi göreve başladı Şii Arap lider İbrahim Caferi, Irak başbakanı olarak yemin ederek göreve başladı. Törende, Caferi ile kabine üyeleri birer birer kürsüye çıkarak, ..
Sedat Şahin'in adamları serbest bırakıldı Sedat Şahin ve adamlarına yönelik düzenlenen "Sahra" adlı operasyon kapsamında gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı.
TŞOF yöneticileri beraat etti Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi, "görevlerini kötüye kullandıkları" iddiasıyl..
2300 yıllık altın maskeli mumya Mısır'da son derece iyi korunmuş altın maskeli 2300 yıllık bir mumya gün ışığına çıkarıldı.
Talasemi ebebeynden miras kalıyor Talasemili olmanın çocuklarınızın kaderi olmadığını belirten Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Yılmaz, Akdeniz Anemisi ya da bir diğer adı ile talasemi hakk..
Ankara'da koral müzik zamanı IV. Uluslararası Ankara Koro Festival ve Yarışmaları, dünyanın çeşitli ülkelerinden 15 koronun katılımıyla, 6-9 Mayıs tarihleri arasında Başkent'te gerçekleştiril..
Enflasyonu tarım frenledi Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre, Nisan ayında TÜFE binde 7.1, ÜFE yüzde 1.21 artış gösterdi. Tarım sektöründe fiyatların yüzde 1.28 gerilemesi enflasyonu..
Caferi, Sünnilerle uzlaştı Irak Başbakanı İbrahim Caferi, petrol bakanlığı dışında kabinede görev alacak tüm isimleri belirledi.
Yunanistan'la ilişkilerde yeni hamle Türkiye, Bulgaristan ve Romanya arasındaki üçlü siyasi istişare mekanizmasını Yunanistan'ı da kapsayacak şekilde genişletme kararı alındı.
Baykal'dan Arınç'a sert tepki Meclis Başkanı Bület Arınç'ın “Meclis isterse Anayasa Mahkemesi'ni kapatabilir” sözlerine tepkiler sürüyor. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Arınç'a, ..
Dans festivali BUDANS'tan sorulur Boğaziçi Üniversitesi Dans Kulubü, kısa adıyla BUDANS, üniversite bahar etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sanat Bayramı'nın açılışını, bu sene 6'ncısını düz..
İran nükleer faaliyetlere başlıyor İran, askıya almış olduğu bazı nükleer faaliyetlere yeniden başlayacağını açıkladı.
Yetki tartışmasına Demirel de katıldı Meclis Başkanı ile Anayasa Mahkemesi Başkanı arasında yaşanan polemik konusunda bir değerlendirme de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den geldi.
Sahte rakı sanığına tahliye Eminönü'ndeki bakkalında yapılan aramada 7 şişe sahte rakı bulunduğu gerekçesiyle yargılanan sanık, tahliye edildi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya..
Tarihi kişilikler Türkçe sahnesinde Türkçe'nin başkenti olarak bilinen Karaman'da 13 Mayıs'ta düzenlenecek Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Törenleri'nde, tarihi kişilikler sembolik ola..
Muhafızın hayaletinden Dolmabahçe masalları TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın himayesinde hazırlanan 'Dolmabahçe Sarayı Masalı' adlı film Dolmabahçe Sarayı'nın atmosferinde tanıtıldı. Filmde, bir ..
Erdoğan'dan Ortadoğu ziyareti eleştirilerine yanıt Başbakan Erdoğan, İsrail ve Filistin ziyaretinin ardından yapılan yorumları eleştirdi.
37 yıl sonra Rock'ın Cream tabakası İngiliz gitarist Eric Clapton'ın 1960'lı yıllarda dünyaca tanınmasını sağlayan rock grubu Cream, 37 yıl sonra dün gece Londra'da hayranlarıyla buluştu.
'IMF'ye borç 10 milyar $'a inecek' Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Uluslararası Para Fonu'na olan borçlarını yeni stand-by'la 10 milyar dolar düzeyine çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Türkiye'nin basın özgürlüğü utancı Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü'nün yayınladığı basın özgürlüğü sıralamasında Türkiye 167 ülke arasında, Ruanda'yl..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9