29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trene bomba Tatvan'dan Elazığ'a giden yük treni, PKK'nın hedefi oldu. Dün saat 09.00'da Elazığ yönüne giden yük treni, Muş'un Kurt ve Kale istasyonları arasındaki...
Yeni teknoloji şansı artırıyor İstanbul Dünya Tüp Bebek ve Genetik Kongresi' nde, alanın son gelişmeleri tartışıldı: Teknoloji, erkekte kısırlığı yüzde 80 çözdü. Yumurta rezervi kısıtlı olduğ..
Bu tedavi 'kişisel' Dünyada yaşayan yetişkin nüfusun yüzde 15'i kısırlık sorunuyla karşı karşıyayken, buna karşı boş durmayan tıbbın yeni çözümü, 'kişiye özel tedavi yöntemi.'
'Çoğul gebelik başarı sayılmaz' İzmir'de yaşanan yediz gebelik olayının olumsuz sonuçlanması, tüp bebek ve aşılama yöntemleri sonrasında oluşan gebelikteki embriyon sayısını gündeme getirdi.
İyi korunuyor, bir günde dört gasp! Başkentin en iyi korunan bölgelerinden Anıtkabir yakınlarında, Ankara Emniyet Müdürü'nün konutunun da bulunduğu Anıtpark'ta önceki gün dört genç soyuldu.
Hamamda hassas kavga Mimar Sinan'ın 500 yıllık hamamı kapanmanın eşiğinde. Hamam işletmecisi yürürlükten kaldırılmış bir yönetmelik sonucu kapatılacaklarını savunurken, Eminönü Belediye Başka..
Sanatçı çiftin son kararı 60 yılda 80 filmde rol alan, besteci, yazar 82 yaşındaki Kenan Akansu ile eşi 72 yaşındaki Fevziye Akansu, 1.5 yıl öncesine dek İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yaşıyor..
Başbakan'ın eskilerine 150 bin YTL Üsküdar Belediyesi'nin yaptırdığı Toplumsal Gelişim Merkezi'nin (TOGEM) açılışında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eski eşyaları açık artırmaya çıkarıldı.
Altındağ duvarları öldürüyor Altındağ'da belediyenin yaptığı yıkım ölüm getirdi. Önceki akşam belediye ekipleri Orhan Kemal Caddesi'nde yol genişletmek için çalışırken 45 yaşındaki iki çocuk ..
Cumhurbaşkanı Sezer vetoda rekortmen TBMM'nin 22. Yasama Dönemi, Kenan Evren'in cumhurbaşkanı olduğu 17. dönemden bugüne kadar en çok yasa veto edilen dönem oldu. Denizli Bağımsız Milletvek..
Kırıkhan'a füze düştü Suriye sınırı yakınındaki Hatay'ın Kırıkhan ilçesinin kırsalına füze düştü. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, füzenin Suriye'den ya da bir askeri uçaktan yanlışl..
İncirlik'te üs eylemi İncirlik Üssü'nün ABD'ye açılmasını protesto eden Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu üyesi savaş karşıtları, "İncirlik kapatılsın, çocuk parkı yapılsın&quot..
Korgeneral sayısı azalacak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısından sonra İzmit'te konuşlu 15. Kolordu Komutanlığı'nı tugay seviyesine indirirke..
Adana ve Adıyaman'da hazin tören Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Köyü yakınlarında önceki gün askeri birliğe erzak götüren traktörün mayına çarpması sonucu ölen iki jandarma eri, Ad..
Tarım işçisi aile tüpgaz kurbanı Şanlıurfa' dan Eskişehir' e çapaya giden Fatma ve Hasan Bilbay ile çocukları Sibel, Ahmet, Sara ve Emine doktora gittikten sonra döndükleri çadırda öldü. Faci..
Aras'ta otobüs faciası İstanbul'dan Iğdır bağlantılı olarak Nahcivan'a giden Azeri yolcuları taşıyan otobüs Aras Nehri'ne uçtu. Iğdırlı Tur Şirketi'ne ait 34 YJ 9924 plakalı otobüste yedi kiş..
Dağ, mahalleye doğru yürüyor Artos Dağı'nın Dereiçi denilen uzantısı, 30 metre kaydı. Van'ın Gevaş ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'ni tehdit eden durum, tesadüf sonucu ortaya çıktı.
'Yumoş' Kenan'ı kolundan ısırdı Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri, yıl sonu nedeniyle Doğukent'teki hayvanat bahçesini ziyaret etti. Bu sırada yedi yaşındaki Kenan K..
Küçük dedektifler plajda işbaşında Deniztemiz/TURMEPA Derneği Antalya Şubesi'ne bağlı 'çevre dedektifleri', Konyaaltı sahilinde temizlik yaptı. Altı ilköğretim okulundan 60 öğrenci, 10 öğretm..
Yedigöller yolu düzeltiliyor Tatilcilerin kâbusu olan Yedigöllerin bozuk yolunda çalışma başlatıldı. Bolu Köy Hizmetleri ekipleri, 42 kilometrelik yolun çok bozuk olan sekiz kilometrelik bölü..
Çevre cezasında rekor İstanbul'un Çevre Yasası'na muhalefet nedeniyle 2004 yılında 6 milyon 305 bin YTL (6 trilyon 350 milyar lira) ceza kesildi. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, CHP İzmir M..
'İstanbul için 10 saat gerek' Fatih Akın, 'İstanbul Hatırası' nı anlattı: "Şehrin gerçek sesi için 10 saatlik film gerekli. İstanbul büyük bir aşk. Müzik anahtardı, burada kim yaşıyor, niye y..
Boğaz'da 55 tekne yelken açtı Boğaz, 'Shop&Miles Boğaz Kupası' adlı yelken yarışlarıyla şenlendi. Çırağan Sarayı açıklarından dün öğlen verilen startla başlayan yarışlara dördü yabancı ol..
Güneşin yararlı zamanı öğlenmiş Öğlenleri güneşten boşuna mı kaçıyoruz? Bugüne kadar doktorlar insanların öğlen saat 11.00-15.00 arası güçlü ışınlardan korunmalarını önerirken...
Mücevher çaldırılır! Soyguncular bu mücevherciden çıkmıyor! Üç yıl önce 'Pembe Panter'in soyduğu ünlü mücevher mağazası Graff, cuma günü 1 milyon sterlinlik (yaklaşık 2.5 milyon YTL) mücevher..
Çinli babalar çok şüpheci Çin'de çocuklarının kendisine ait olup olmadığını anlamak için giderek daha çok erkek DNA testi yaptırmaya başladı.
142 yıllık İtalyan Amele Cemiyeti 19. yüzyılın sonlarında Osmanlı İmparatorluğu’nda çeşitli işlerde çalışan yaklaşık 20-30 bin İtalyan vardı. Kendi aralarındaki dayanışmayı sağlamak için İsta..
Sol şeritte flört Atlas Dergisi, önümüzdeki ayki (Haziran) sayısında otomobil üzerine özel bir bölüm hazırladı. 19 sayfalık dosyada, insanın otomobille olan ilişkisi, fantezileri, hatta insan..
Çok iyi alışverişçidir 36 yaşında ‘ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı’ olan Ali Babacan, şimdi de ‘Başmüzakereci’liğe atanarak omuzlarına yeni bir yük aldı. Küçük yaşlarda Ankara’nın Çıkrıkçıla..
Türkçe konuşurken küfürlü sözler mi söylemişim Fransız aktör Jean Reno’nun rol aldığı Kurtlar İmparatorluğu filmi bu hafta sonu Türkiye’de gösterime girdi. Daha önce Leon, Görevimiz Tehlike, ..
Laura Bush’un şalı, bu kasabadan Buldan öyle bir yer ki yapılan yüzey araştırmalarında 1500 yıl öncesine ait dokuma tezgahı parçaları bulunmuş. 14. yüzyılda İbn-i Battuta, seyahatnamesinde ‘B..
Yalakalığın tarifesi yok Ne yalakalıklar gördük son yıllarda... 1999 genel seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı Kıvanç Özel, uçak kiralayıp DYP lideri Tansu Çiller’in yalısına havadan ..
Nüfus artışı üzerine 7 yanlış fikir Çevrenizdeki insanlara yeryüzünün nüfus durumuyla ilgili görüşlerini sormayı hiç denediniz mi? Çoğu, nüfus sorununun gerçekten büyük bir sorun olduğunu, bu..
Vücut zekánız kaç? Amerika şu sıralar, dünyanın en ünlü kalp cerrahlarından biri olarak gösterilen Columbia Üniversitesi uzmanı Mehmet Öz’ün yazdığı kitabı konuşuyor. Öz’ün Cleveland Hastanes..
Kadınları ayakta işeten sihirli koniyi denedim Kadınları genel tuvaletlerde klozet kapağına oturamama ıstırabından kurtaran sihirli koniler Türkiye’de. Sadece Amerika’da yılda 20 milyon adet ..
330 derece İstanbul Bugüne kadar 3 bin 500 saat uçan hava fotoğrafçısı Orhan Durgut şimdi ustalığını İstanbul’un panoramik fotoğraflarında konuşturuyor. Şehri 330 derecelik görüntü içeren tek..
Ege şarabıyla Ege balığı buluştu İzmir'in şarap üreticilerinden Sevilen, yaz öncesi Fransız danışmanlarıyla yaptığı üç yeni beyaz şarabını piyasaya sürdü. Şarapların lansmanında, Ege'nin yeni..
Metabolizmamızı nasıl hızlandırabiliriz? Yavaş metabolizmalı kişiler daha kolay kilo alır. Metabolizmayı hızlandırmak için düzenli olarak egzersiz yapmak ve kas dokusunu rtırmak şartAğaç evle..
Süslü ve eğlenceli "Balkon" Kış boyunca tanınmış isimlerin uğrak yeri olan, drag queen'lerinin yaptığı şovlarla adından söz ettiren Cahide On5 ağaçlar arasındaki bir terasa, yazlığına taşındı..
"Latife Hanım'ın Atatürk'e zaafı, kişiliğini yok etmemiş" "Latife Hanımın Sırları ve Türk Sosyetesi" adlı kitabını çıkaran gazeteci Mehmet Barlas, onun çok güçlü olduğunu; Atatürk'e duyduğu z..
"120 yıl yaşamak düş değil" Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yeni kitabı "Hayat Bilgisi"nde sağlıklı yaşamın sırlarını veriyor. Müftüoğlu "120-130 yıllık bir yaşam düş değil. Amaç zaten daha uzun ya..
Fotoğrafları müzeye bağışlandı Avusturyalı fotoğrafçı Othmar Pferschy'nin ülkemizin tanıtımına katkı sağlayan fotoğrafları, kızı Astrid von Shell tarafından İstanbul Modern Sanat Müzesi Fotoğ..
Minik arpçılar bugün sahnede 1. Türkiye Arpistler Buluşması bugün Genç Arpistler Konseri ile sona eriyor. Konserin ilköğretimde okuyan dört arpçısı, aynı zamanda etkinliğin fikir annesi de ol..
Liverpool'a Türk nevresim Liverpool'un kupa için özel tasarlanan nevresim takımları Türkiye'de üretilecek. İstanbul'da 25 Mayıs Çarşamba günü yapılan karşılaşma sonrası AC Milan'ı yenerek Avr..
"Umre vaadiyle" vurgun yapılıyor Sermaye Piyasası Kurulu TBMM'nin de yakın markaja aldığı "yeşil sermaye" şirketleri için kapsamlı bir rapor hazırladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), ağırlıkl..
Ruslar'ın midesini sinek bulandırdı! Rusya, 'Akdeniz Sineğini' gerekçe göstererek Türkiye'den meyve ve sebze ithalatını yarından itibaren yasaklıyor. Tarım Bakanlığı yasakla ilgili alarmda. R..
Sigara fiyatları arasında bu kadar fark olur mu? Altı sigara üreticisine yeni vergi sistemini anlatan Maliye Bakanlığı bürokratları "Ucuz sigara, düşük vergi" kavramına son vermekte kararlı o..
Kocaeli tersanelerin işgali altında! Siparişlere yetişmekte zorlanan tersanelerin yeni üssü Kocaeli Serbest Bölgesi oldu. Bölgede gemi yapımı ve yat inşası amacıyla yedi şirket 400 dönüm yer ..
"Az farklı hayır, sıkıntı yaratmaz" Ekonomi yönetimini, Fransa'daki AB Anayasası Referandumu'nun nasıl sonuçlanacağı merakı sardı. IMF çapasına bağlanan ekonomide, aynı zamanda AB yol haritas..
Hayır oyu çıkarsa Euro zayıflar, borsa dolar ve TL etkilenir Financial Times referandumdan 'hayır' çıkması halinde bu durumun Türkiye piyasalarını da etkileyeceğini yazdı. Fransa bugün yapıla..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8