29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransızlar AB Anayasası'na "hayır" dedi Fransa'da AB Anayasası için bugün düzenlenen referandumda, resmi olmayan ilk tahmini sonuçlara göre "Hayır" oyları yüzde 54.5 çıktı.
Lübnan'da Saad Hariri zaferini ilan etti Lübnan'da ilk turu bugün yapılan genel seçimlerde, suikasta kurban giden eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin oğlu Saad Hariri, Beyrut'a ayrılmış 19..
Gheorghe Hagi'nin yerine Gerets Galatasaray, Hagi'nin istifasının ardından teknik direktör arayışlarına başladı.
Unakıtan: 2005 daha başarılı olacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2005 yılının özelleştirme gelirleri açısından en başarılı yıl olacağını kaydetti.
Türkiye'nin 'orta vadeli' programı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu gereğince hazırlanması gereken ve 2006-2008 dönemini kapsayacak ilk Orta Vadeli Program'da son aşamaya gelindi.
'Başörtüsü üzerinden siyaset yapmayacağız' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin başörtüsü üzerinden siyaset yapmayacağını söyledi. Erdoğan, “Biz gerilim yaratmayacağız, bu oyuna gelme..
İzmir'in sokakları kız ve deniz kokar Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre İzmir denilince akla gelen ilk 5 arasında kızlar ve deniz, Bursa denilince şeftali, T..
Kekik, birçok derde iyi geliyor Uzmanlar, kekik otunun yapısında bulunan minerallerinden dolayı birçok sağlık probleminin çözümünde etkili olduğunu belirtiyor.
Ağrı kesiciye alışmayın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Başağrısı Derneği Başkanı Prof. Dr. Cankat Tulunay, ağrı kesici almayı alışkanlık haline getirmenin, kansere ve ölüm..
Sahte akaryakıt üretiliyor Türkiye'de akaryakıt kaçakçılığının büyük bölümü deniz yoluyla yapılırken, solvent ve türevleri ithal edilerek sahte akaryakıt üretiliyor.
Tarık Aziz yardım istedi ABD ordusunun denetiminde yargılanmak üzere hapiste tutulan eski Irak başbakan yardımcısı Tarık Aziz, içinde bulunduğu kötü durumun sona erdirilmesi için uluslararası..
Bağdat'ta "Şimşek Operasyonu" başlatıldı Irak'ın başkenti Bağdat'ta direnişçilere karşı 40 bin güvenlik görevlisinin katıldığı bir operasyon başlatıldı.
Tüm hastanelere ruh sağlığı hizmeti Sağlık Bakanı Recep Akdağ Türkiye’de mevcut yedi akıl ve ruh sağlığı hastanesine ek olarak Ankara, Bursa ve Konya’da 200’er yataklı üç hastanenin inşaatına..
Ticari araçlara siyasi reklam izni Ticari Araçlarda Reklam Bulundurulması Hakkında Yönetmelik değiştirilerek, "siyasi partiler ile dier tüzel ve gerçek kişilerin siyasi mahiyet arzeden reklam..
Meclis'in bu haftaki gündemi yoğun TBMM'yi bu hafta da yoğun bir çalışma programı bekliyor.
Lübnan'da tarihi seçim Lübnanlılar, Suriye'nin 30 yıllık askeri varlığının sona ermesinin ardından ilk kez sandık başına gidiyor.
Hollanda Başbakanı: Evet çıkar Avrupa Birliği Anayasası'nın, 1 Haziran'da referanduma sunulacağı Hollanda'da, iktidar partisi Hıristiyan Demokratlar, referandumla ilgili bir oturum düzenledi.
Susurluk sanığı kavgada öldürüldü Susurluk davası sanıklarından eski Özel Harekatçı Oğuz Yorulmaz, Bursa'da bir barda çıkan kavgada öldürüldü. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
Siirt Havaalanı'na uçuşlar başlıyor Siirt Havaalanı'na 6 yıl aradan sonra uçak seferleri yeniden başlıyor. Atlasjet Havayolları'nın yarın yapılacak ilk seferine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldır..
Depremde zarar gördü yeni yıkılıyor Bahçelievler Siyavuşpaşa’da bulunan ve Marmara Depremi’nde ağır hasar gören altı katlı bina nihayet mahkeme kararıyla yarın yıkılıyor.
Türkiye'nin ilk Orta Vadeli Programı hazır Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu gereğince hazırlanması gereken ve 2006-2008 dönemini kapsayacak ilk Orta Vadeli Program'da son aşamaya gelindi.
Otomotiv üretimi 77 kat arttı 2004 yılında iç ve dış talebe bağlı olarak hızlı bir büyüme gösteren otomotiv sektörü, tarihi rekorlara imza attı. Otomotiv firmalarının toplam üretimi, son 41 y..
Fransızlar AB Anayasası için sandık başında Fransa'da AB Anayasası için düzenlenen referandumda oy verme işlemi, yerel saat ile 08.00'de (TSİ 09.00) başladı. 41.8 milyon seçmen oy kullanacak.
Lübnan'da genel seçimler yapılıyor Lübnan'da yapılan genel seçimlerin ilk aşamasında, başkent Beyrut'ta oy verme işlemi başladı. 400 bin kayıtlı seçmenin bulunduğu başkentte, seçim sandıkları..
Irak'ta bombalı saldırı: 2 ölü Irak'ın kuzeyinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 Iraklı öldü.
Şişli Belediyesi'nden denetim Şişli Belediyesi Zabıta, Sağlık ve Ruhsat müdürlüklerine bağlı ekipler, ilçedeki içkili eğlence yerlerini denetledi.
Oyuncak tabancayla kamyon gaspı İzmir'in Bornova İlçesi'nde, 3 kişinin şoförünü oyuncak tabancayla tehdit ederek, bira yüklü kamyonu kaçırdığı iddia edildi.
Cihangir daha da şenlikli olacak Cihangir Güzelleştirme Derneği'nin düzenlediği Cihangir Şenliği, 3 Haziran'da başlıyor. Cihangir Parkı ve çevresinde düzenlenecek etkinliğin programında film ..
Salgado doğaya döndü Belgesel fotoğrafın duayeni Brezilyalı Sebastiáo Salgado hep ezilenlerin fotoğrafçısı olarak tanındı. Salgado, yıllar boyunca dünyanın farklı yerlerinde savaşları, göçler..
Küratörlerin sessizliği Ferit Edgü'nün, İstanbul Modern'de devam eden 'Fikret Mualla Retrospektifi'nde bilgi hataları ve 'gerçekliği su götüren' tablolar var iddialarına, serginin küratörler..
» 1 2 3 4 5 6 7 8