26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
James Ivory artık yalnız; Merchant öldü Sinema dünyasına “kostüm-drama” türünün en başarılı örneklerini kazandıran Merchant-Ivory ortaklığının yapımcısı Hint asıllı İsmail Merchan..
Kültür'de genç bir virtüöz: Şevki Karayel Türkiye'yi yıllardır yurtdışında başarıyla temsil eden genç piyanist Şevki Karayel, 27 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30'da Kültür Üniversitesi'nde klasik..
Mersin'de Belediye Başkanı'na saldırı Mersin'in Silifke İlçesi'ne bağlı Atakent Beldesi'nin DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan (55), uğradığı bombalı saldırı sonucu öldü.
Meclis'te TCK tartışması Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddelerinde değişiklik öngören teklifin görüşmelerinde, AKP'nin “yasaya aykırı eğitim kurumu çalıştıranların cezasının indirmesine�..
Paris'de Rus raketlerin üstünlüğü Roland Garros Kortları'nda düzenlenen 17 milyon dolar toplam ödüllü turnuvanın 4. gününde, tek erkekler ve tek bayanlarda yine Rus raketlerin üstünlüğü göze ..
Çanakkale'de fotoğraf festivali Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu'nun (ÇOMÜFOT) girişimiyle düzenlenen Çanakkale Fotoğraf Festivali'nin üçüncüsü 27-28-29 Mayıs tarihlerinde ge..
Batman'da terör örgütü operasyonu Batman'da terör örgütü mensuplarına lojistik malzeme götüren 3 kişi ile terör örgütü üyesi olmaktan aranan 1 kişi yakalandı.
Ankara'da sağanak yağış can aldı Ankara'da sağanak yağış nedeniyle Altındağ ve Keçiören'de 2 gecekondu çöktü. Altındağ'da göçük altında kalan bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi ise yaralı o..
ABD ziyareti öncesi Kıbrıs zirvesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün, Haziran'ın ilk haftasında ABD'ye yapacakları ziyaret öncesi Ankara'da “Kıbrıs Zirv..
Süper Lig'de maç programı / hakemler Süper Lig'de 2004-2005 sezonunun son haftasının programı belli oldu.
'Down Under' Hollywood'u fethetti Doğup büyüdükleri “kangurular diyarı” Avustralya'dan büyük ümitlerle sinema dünyasının kalbinin attığı ABD'ye gelen oyuncular Hollywood'u fethett..
Yengeçler plajı işgal etti Avustralya'nın güneyindeki Melbourne kentinin bir plajını onbinlerce yengeç işgal etti.
Tüp bebekte tek embriyon transferi 27 yıl önce uygulanmaya başlanan tüp bebek yöntemlerindeki en son gelişmeler İstanbul'da 26 Mayıs'ta başlayan 13. Dünya In Vitro Fertilizasyon (Tüp Bebek), ..
Baypas stentten daha iyi Kalp hastalarına uygulanan baypas yönteminin, atardamarları açık tutmakta kullanılan stentten daha çok işe yaradığı ortaya çıktı.
Arçelik büyümede dünyayı gözlüyor Arçelik Genel Müdürü Özdemir, dünya genelinde satılan tüm firmalarla ilgileneceklerini belirterek, “Kuzey Amerika pazarı ilgimizi çekiyor” dedi. ..
FBI ajanları Kuran'a hakareti doğruladı Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından yeni yayınlanan belgeler, ABD yönetimi yalanlasa da Guantanamo Üssü'nde Kuran'a hakaret ve tutuklular..
CHP'den dokunulmazlık kampanyası CHP, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için kampanya başlatıyor.
'Torba Yasası'nın iptali isteniyor CHP, kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
Sanat "kamusallaşıyor" Performans sanatçıları, 3-4-5 Haziran tarihlerinde yapılacak olan, 8. Cihangir Şenliği içinde, "açıKalan / Cihangir" başlıklı bir Gösterim Sanatı Etkinliği gerçekleştir..
ABD'nin savunma bütçesi 491 milyar $ Amerikan Temsilciler Meclisi, 2006 savunma bütçesini dün gece kabul etti.
40 bin askerle direnişçi operasyonu Irak Savunma Bakanı Sadun El Duleymi, başkent Bağdat'ta düzenleyecekleri geniş çaplı bir operasyon kapsamında kente 40 bini aşkın askerin yerleştirileceğin..
Danıştay: Suçlu yargıcın suçu yok sayılmaz Danıştay'ın, yüksek yargı organları mensupları ile hakimler ve savcıların trafik suçu işlemeleri durumunda yapılacak işlemlere yönelik açıklamasında..
Nazım Hikmet şiiri okuyan liseliye gözaltı Muğla'nın Milas İlçesi Anadolu Lisesi'ndeki şiir dinletisinde Nazım Hikmet'in ‘Vatan Haini’ şiirini okuyan öğrenci Kaymakam talimatıyla gözaltına al..
Gasp çetesine 'balyoz' operasyonu İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, gasp ve hırsızlık olaylarına yönelik "Balyoz" adı verilen operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 kişiyle birlikte..
Bağdat'ta dev operasyon hazırlığı Irak Savunma Bakanı Sadun El Duleymi, başkent Bağdat'ta direnişçileri hedef alan kapsamlı bir operasyon düzenleneceğini açıkladı.
Fransa'da 'evet' ve 'hayır'cıların gerekçesi Fransa'da AB Anayasası için düzenlenecek referandumda merkez sağ ve sol seçmenlerin kendi aralarında da bölündüğü gözleniyor.
Kısa filmciler Avrupa'ya eğitime ... 3'üncüsü gerçekleştirilecek Metro Group Kısa Film Yarışması'nda ödül alan genç sinemacılar, Almanya Baden-Württemberg Film Akademisi'nde burslu eğitim gör..
DijiFest'05 kapılarını açtı Dijital Görüntü ve Ses Teknolojileri Fuar ve Festivali 'DijiFest 2005', 26-29 Mayıs tarihlerinde Beşiktaş, Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde yapılacak.
Sendikalar bölgesel ücrete karşı Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu'nun bölgesel asgari ücret uygulamasına sıcak baktıklarını belirtmesine rağmen işçi sendikaları bu öneriye karşı çıkıyor. İşad..
Özelleştirmeden beş ayda 1.3 milyar $ geldi ÖİB Başkanı Kilci, yılın beş aylık dönemindeki özelleştirme uygulamalarından toplam 1.3 milyar dolar gelir elde edildiğini söyledi. Kilci, TÜPRAŞ't..
OYAK'ın gözü özelleştirmede OYAK Grubu Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, özelleştirme çerçevesinde ihaleye çıkarılan TÜPRAŞ, Erdemir ve Türk Telekom'la ilgilendiklerini açıkladı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8