25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Öğrenci filmleri Altın Koza'da Altın Koza Film Festivali kapsamında öğrenci filmleri yarışması ön jüri değerlendirmesi tamamlandı. 16 filmin yarışma kapsamında değerlendirileceği, 10 filmin i..
Sue Grafton'ın R'si Türkçe'de! Sue Grafton'ın meşhur kahramanı Kinsey Millhone, Türkçe'ye geri döndü. Kinsey, alfabenin R harfinden ve R kodlu maceradan itibaren Artemis Yayınları aracılığıyl..
Gül: Referandum üyeliği etkilemez Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Fransa'da anayasa referandumundan çıkacak 'hayır' kararının, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile müzakerelerini etkilemeyeceğini sö..
CMK'da değişiklik Meclis'ten geçti Ceza Muhakemesi Kanunu'nun bazı maddelerinde değişiklik öngören yasa teklifi Genel Kurul'da kabul edildi ve yasalaştı.
Berlusconi'den tam destek Başbakan Erdoğan Şampiyonlar Ligi finali için Türkiye'ye gelen İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile görüştü. Berlusconi, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliğin..
Sali Turan resim sergisi Modern Art Gallery'de Çağdaş Türk resminin usta sanatçısı Sali Turan'ın kişisel sergisi 18 Haziran'a kadar Modern Art Gallery'de izlenebilir.
Symantec: Spam düşüşe geçti Mart ayında spam posta oranı tüm e-posta gönderilerinin yüzde 64'ü olarak gerçekleşti. Bu rakam, spam postaların son 9 ayda yüzde 10 düşüş gösterdiğine işaret ediy..
Yeni Clio Bursa'da üretilecek Türkiye'de yüzde 16 pazar payına sahip olan Renault, 216 milyon Euro yatırımla Clio'nun yeni modelinin üretimini Bursa'da gerçekleştirecek.
Haberin Devamı>>> Kartal, Youla'ya resmi imzayı attırdı, Adem Dursun ve Mehmet ile anlaşma sağladı. Yaya Toure'de de sona yaklaşıldı'Bu kadroyla zor'
Aşkın Film Festivali Eskişehir'de Aşkın Filmler Festivali'nin Konya'dan sonraki ikinci ayağı Eskişehir. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ve Ankara Sinema Derneği'nce düzenlenen etkinlik dün Ar..
'Kıbrıs'da iki taraf da taviz verecek' Güney Kıbrıs'ta yayımlanan Politis gazetesine göre, Kıbrıs sorununa ilişkin yeni müzakere sürecinde, Rum tarafının taleplerinin çoğu karşılanacak bununl..
Şemdin Sakık yeni avukat istedi Pişmanlık yasasından yararlanmak için başvuran PKK'nın eski yöneticilerinden Şemdin Sakık, Diyarbakır'daki avukatların kendisini savunmadığı gerekçesiyle Ankar..
Haberin Devamı>>> Rus gazetesi Vedomosti, Rusya'nın ikinci en zengin işadamı Fridman'ın şirketi Alfa'nın, Turkcell'in yüzde 27'sinden daha fazlasını satın almak is...Yabancı sermayeye karşı Ö..
Haberin Devamı>>> Maltepe Üniversitesi'nin 'Kültür Bayramı'nda sahneye çıkan Sertab Erener, konser sonrasında, Eurovision'da Yunanistan adına yarışan Helena Papari...Tüzmen kardeşlerin düeti
Altın Koza'da halk jürisi faaliyeti Adana Büyükşehir Belediyesi'nce, 7 yıl aradan sonra yeniden düzenlenmeye başlayan 12. Altın Koza Film Festivali'nin halk jürisi, çalışmalarına başladı.
Domates suyu prostat kanserine karşı Araştırmalar domates suyunun prostat kanseri riskini azalttığını gösteriyor.
'İki kesimliliğe karşı Rumlara kazanım' Güney Kıbrıs'ta yayımlanan Politis gazetesine göre, Kıbrıs sorununa ilişkin yeni müzakere sürecinde, Rum tarafının taleplerinin çoğu karşılanacak bunun..
Baykal: Özel statü haksızlık CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AB konusunda özel statü kavramının ortaya atılmasının Türkiye'ye tarihinde yapılan en büyük haksızlık olduğunu söyledi.
EDİTÖRDEN Önümüzdeki hafta 29 Mayıs. Bu yıla kadar 29 Mayıs'ların dünya için ifade ettiği tek şey İstanbul'un Fethi idi. 29 Mayıs 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u almasıyla yeni bir ..
Haberin Devamı>>> Koza Davetiye'nin patronu Akın İpek, Bergama Ovacık altın madenini, mahkemeler ve çevreci gruplarla uğraşmaktan bıkıp satışa çıkan Amerikalı şirk...'Hayır'da hayır olabilir
Haberin Devamı>>> Yabancı konuklar karşılarında düzgün giyimli, yabancı dil konuşan taksicileri buluyor. Bisikletli ve atlı polisleri de görünce hayranlığını gizle...Yunan Büyükelçi gönülleri..
Haberin Devamı>>> Diyarbakır başta olmak üzere 9 ilde teşkilat kurduran MHP yönetimi, partiye katılacakların "provokatör" olabileceğini dikkate alarak güvenlik sor...'Allah kabul etsin'
MAN Türkiye'deki kapasitesini artıracak MAN Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Dirk Wülfing, bu yıl bin 700, 2006'da bin 900 adet otobüs üretmeyi hedeflediklerini ve üretimde 2 bini aştıklarında ..
Volkswagen'de logo krizi Avusturya'da yaşayan Nikolas Borg (85) adlı bir şahıs, Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in "VW" logosunu 1939 yılında kendisinin yarattığını iddia ederek, bu tarih..
FBI, yetkilerinin genişletilmesini istiyor Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kongre'den terörizmle mücadelede soruşturma ve arama konusundaki yetkilerinin genişletilmesini istedi.
AB: İran atom bombasına sahip olmamalı AB dönem başkanı Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, İran'ın atom bombasına sahip olmasını önlemek için "her şeyin yapılması" gerektiğini söyled..
Mısır'da cumhurbaşkanlığı referandumu Mısır'da, cumhurbaşkanlığı seçiminde birden fazla adayın yarışabilmesine olanak tanıyan anayasa değişikliği konusunda referandum için oy verme işlemi baş..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9