24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Babacan olumlu karşılandı AB Komisyonu Türkiye temsilcisi Hans Jorg Kretschmer, Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakereciliğe getirilmesine ilişkin olarak, “Bu, hepimizin beklediği öne..
Onur Air'in uçuş yasağı kaldırıldı Hollanda hükümeti, Onur Air için iki hafta önce aldığı uçuş yasağı kararını bu akşamdan itibaren kaldırdı. Hollanda ile birlikte Almanya, Fransa ve İsviçre ..
Af Örgütü 'sinema'ya bakıyor Af Örgütü'nün (Amnesty International) ABD'deki 4. Uluslararası Film Festivali, 24-29 Mayıs tarihleri arasında West Hollywood'da yapılacak.
Atomların Harika Dünyası'na buyrun 5 müzisyenden oluşan 110 grubunun 'Atomların Harika Dünyası' adlı albümü, EMI Müzik Türkiye'den çıktı. Başarılı rock albümünde elektronik/metal ve grunge et..
Onur Air için prensip anlaşması Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air'e Fransa, İsviçre, Almanya ve Hollanda tarafından getirilen uçuş yasağının kaldırılması konusunda prensip anlaşmasın..
'Müzakere tarihi Pirus zaferi' Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Brüksel'de Aralık ayında yapılan Avrupa Birliği zirvesinde Türkiye'nin müzakerelere başlaması yönünde karar alınma..
'Zerkavi yaralı' Irak'taki bir çok saldırıdan sorumlu tutulan Ürdünlü militan Ebu Musab Ez Zerkavi'nin yaralandığı bildirildi.
'Türkiye AB üyesi olamaz' 11 Eylül saldırılarından sonra yeniden gündeme gelen 'medeniyetler çatışması' teorisinin mimarı Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Samuel Huntington, Türkiye'nin Avr..
Irak'ta 4 Amerikan askeri öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde düzenlenen bombalı saldırıda 4 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.
KargART dans gösterisi İFKM sahnesinde Bir KargART sahne çalışması olan “Narsist & Eko ya da Prova” 25 Mayıs 2005 Çarşamba akşamı saat 20.00'de İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde..
MSN 'Dünya'yı görüntüledi Microsoft, Dünya hatirası üzerinden uydu görüntülerini internete taşıyan yeni bir servis açıyor. Sitede uydulardan gelen gerçek görüntüler yer alacak.
'Zerkavi yaralandı' iddiası Irak'taki bir çok saldırının arkasında olduğuna inanılan Ürdünlü militan Ebu Musab Ez Zerkavi'nin yaralandığı öne sürüldü.
Hakkari'de ilk kadın ressam sergisi açıldı Hakkari'de ilk kez bir kadın ressam tarafından sergi açıldı. Ressam Nevin Güngör Reşan, Hakkari'ye gelerek sergi açan ilk kadın ressam olduğunu ve b..
Bilkent Gençlik Korosu'na Büyük Ödül Bilkent Gençlik Korosu, Bulgaristan'ın Varna şehrinde düzenlenen 'XXVIII. Uluslararası Mayıs Koro Yarışması, Prof. Georgi Dimitrov Varna 2005'te, araların..
Çiçek'ten Ermeni konferansına tepki Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Boğaziçi Üniversitesi'nde Halil Berktay, Murat Belge gibi aydınların katılacağı Osmanlı Ermenileri konferansına tepki gösterdi.
İHD: Kayıp dede-torunun kemikleri bulundu İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi, Lice İlçesi Yalımlı Köyü'nde 11 yıl önce kaybolan Bahri Budak ile torununa ait kemik ve giysilerin bulunduğu..
'Troya savaşı aşk yüzünden çıkmadı' Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Pierre Chuvin, İlyada Destanı'nda anlatılan Troya Savaşı'nın, Homeros'un yazdığı gibi aşk yüzünde..
Terakki'den 10'uncu yılda 10 büst 10. Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında, vakfın onuncu yılı dolayısıyla yaptırılan 10 tiyatrocunun büstü sergileniyor.
'Kar'da genç filmcilerin kârlı gecesi Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin internet ortamında düzenlediği 2. Kar Film Festivali'nde dereceye girenler, ödüllerini törenle aldı.
Apple arızalı pilleri geri alıyor Apple dünya çapında sattığı dizüstü bilgisayarlarda arızalı olduğu belirlenen LG pilleri geri topluyor. Türkiye'de iadeler Bilkom'a yapılacak.
Infineon ve IBM'in 'faz-değişken' ortaklığı Alman çip devi Infineon ile IBM, verileri fiziki yapı değiştirerek depolayan 'faz-değişken' belleklere yatırım yapacak.
İşaret diliyle il il Türkiye Türkiye'de işitme engellilerin kullandığı işaret dilinde, kentler birbirinden ilginç işaretlerle tanımlanırken, bazı şehirler bilinen özellikleriyle ifade ediliyo..
Nişantaşı pazarları da açık olacak Şişli Belediyesi ve BMD'nin alışverişi canlandırmak amacıyla düzenledikleri kampanya kapsamında Nişantaşı'ndaki mağazalar Pazar günleri de açık olacak.
Böbrek hastalığını artıran üç risk Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, kronik böbrek hastalığı sıklığın artışta en önemli nedenin obezite, hipertansiyon ve diyabet risklerinin ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10