22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Almanya'ya seçim göründü Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yapılan seçimlerde, Sosyal Demokrat Parti'nin 39 yıllık iktidarı sona erdi. CDU yüzde 45 oranında oy alırken, Başbakan Schr..
Haberin Devamı>>> Azerbaycan'nın önde gelen muhalefet partileri, Müsavat, Halk Cephesi (AHCP) ve Demokratlar (ADP), dün başkent Bakû'da "demokratik seçim ortamı ol...ABD'ye 'çiçek' uzattı
Felsefe tarihi profesörü Ricoeur öldü Fransız felsefe tarihi profesörü Paul Ricoeur, 92 yaşında öldü. Ricoeur'ün kendisi gibi filozof olan arkadaşı Olivier Abel, ünlü filozofun aylardır hasta..
Haberin Devamı>>> İzmir'de Yay - Sat çalışanı Tolga Çıkrıkçı, magandaların kurbanı oldu'Kök'ten karşı çıktı
En iyi genç operacılar belli oldu Siemens'in düzenlediği geleneksel Siemens Opera Yarışması'nın yedincisi sona erdi. Yarışma'da Pınar Yıldırım birinci olurken, Asude Karayavuz ikinci, Murat C..
'Köle', Fransızca'ya çevriliyor Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde yaşayan mermer ustası Mustafa Olpak'ın, üç kuşak önce Kenya'dan göç eden atalarının hayatını anlattığı, 2. kitabı 'Kenya-Girit-..
Schröder kan kaybetti Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yapılan seçimlerde, Sosyal Demokrat Parti'nin 39 yıllık iktidarı sona erdi.
Mayına basan asteğmen şehit oldu Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde arazi araması yapıldığı sırada bir asteğmen mayına basarak şehit oldu.
Mevlana filmi tartışması Yönetmen Osman Sınav, Mevlana filminin hayallerini süsleyen film olacağına inandığı halde, böyle bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağının çok iyi tartışılması gerektiğ..
Altın Palmiye, Dardenne kardeşlerin 58. Cannes Film Festivali'nde en büyük ödül olan 'Altın Palmiye'yi, Belçika'dan Luc ve Jean-Pierre Dardenne kardeşlerin “L'enfant” (Çocuk) film..
İstanbulspor camiası üzüntülü Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor yenilgisiyle Birinci Süper Futbol Ligi'nden düşmesi kesinleşen İstanbulspor'da büyük üzüntü yaşanıyor.
Daum, Bild'e konuştu: Fenerbahçe ile 2 yıl daha uzatacağım Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Fenerbahçe ile olan anlaşmasını iki yıl daha uzatacağını söyledi.
Prim borçları affı Meclis'e geliyor SSK ve Bağ-Kur prim borçları için af öngören tasarı, bu hafta Meclis Genel Kurulu'na gelecek.
Meclis, RTÜK için Anayasa'yı değiştiriyor TBMM Genel Kurulu'nda, bu hafta RTÜK üyelerinin TBMM tarafından seçilmesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifi görüşülecek.
Karapınar yeşerdi Rüzgar erozyonu topraklarını çöle dönüştürdüğü için hiçbir bitkinin yetişmez olduğu Konya'nın Karapınar İlçesi, 43 yıl önce başlatılan çalışmalar kapsamında dikilen milyonla..
İki bakan arasında 'hal' polemiği Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, üreticilerin ürünlerini toptancı hallerine sokmadan doğrudan süpermarketlere satabilmeleri için yasal düzenleme yapılac..
Otoyollara 176 kilometrelik takviye Paralı geçiş olarak hizmet veren otoyol yapımı hızla sürerken, bu yıl içinde gerekli ödeneklerin verilmesi halinde, 176.2 kilometre otoyol ve bağlantı yolu..
2 yılda 20 milyar dolar bekleniyor Merkezi Washington'da bulunan Uluslararası Finans Enstitüsü, 2 yılda Türkiye'ye, 20 milyar dolarlık doğrudan yabancı sermaye girişi bekliyor.
Azeri muhalefetinden özgür seçim talebi Azerbaycan'ın önde gelen muhalefet partileri Müsavat, Halk Cephesi ve Demokratlar, “demokratik seçim ortamı oluşturulması” talebiyle Bakü'd..
Gül, yarın İsveç'e gidiyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, NATO Avrupa-Atlantik Ortaklık Konseyi Güvenlik Forumu'na katılmak üzere yarın İsveç'e gidecek.
Haliç tasarımın merkezi olacak Yaz sonunda düzenlenecek Istanbul Design Week 2005 onlarca tasarımcıya ev sahipliği yapacak, Galata Köprüsü'nü ve Haliç'i tasarımlarla dolduracak. Hatta bazılar..
Üniversitelerde şenliklere devam İstanbul'daki birçok üniversite ardı ardına düzenledikleri festivallerle hem öğrencilerine hem de konuklarına eğlenceli günler vaat ediyor. Festivallere ünlü ..
Plaja gidiyoruz Ünlü markalar yaz mevsimi yaklaşırken birbirinden iddialı ve renkli modellerini tatil alışverişine çıkacaklar için vitrine koydu. Çiçek desenli, çizgili ve boncuklu mayoların ..
Bangladeş'te kasırga 600 evi yıktı Bangladeş'in doğusunda etkili olan şiddetli kasırgada 600 ev yıkılırken, 50 köylü yaralandı.
Endodonezya'da Kuran'a hakarete tepki ABD'nin terör zanlılarını tuttuğu Guantanamo'da Kur'an-ı Kerim'e hakaret edildiği iddiası üzerine, Cakarta'da binlerce kişinin katılımıyla protesto göste..
İstanbul terasa çıktı İstanbul'un terasları sezonu açtı. Artık açık havada yemek yemenin, içki içmenin ve sohbet etmenin tadına varabilirsiniz
Fransız Sokağı'nda bir "Cezayir"li Fransız Sokağı'nın girişindeki Cezayir isimli kafe-bar-restoranın Ege, Akdeniz, İstanbul, Fransız, Ermeni ve Rum mutfaklarından oluşan mönüsündeki yemekler ..
Yeme bozuklukları Kimi yemek yemeyi reddeder... Kimi yediklerini suçluluk duygusuyla kusar... Kimi ise gece gündüz patlayıncaya kadar yer... Yeme bozuklukları günümüzün önemli sorunları arası..
"Fal bakmıyorum ama yazdıklarım tutuyor" Tiyatrocu ve yazar Kaan Erkam her gün uğradığı kafeye gelen kadınları inceliyor, onların öykülerini yazıyor. Bu öyküler haziran ayında karşımıza "Yan ..
Kendimizi yeniden yaratırken ABD'li gazeteci Joel Garreau'ya göre, genetik, robotik, enformatik ve nano teknolojilerdeki devrim sayesinde beynini ve vücudunu mükemmelleştirebilen insan "radik..
Dünyanın en güzel kadınının sevgilisi Angelina Jolie üç yıl önce Kamboçya'dayken evlat edindiği Maddox'la mutlu bir hayat sürüyor. Jolie "Bundan sonra beraber olacağım kişi mutlaka Mad'in de ..
19 bin 500 çocuğa devlet koruması Devlet Bakanı Güldal Akşit, halen 19 bin 500 çocuğun koruma ve bakım altında bulunduğunu bildirdi.
Meclis, RTÜK için Anayasa'yı deştiriyor TBMM Genel Kurulu'nda, bu hafta RTÜK üyelerinin TBMM tarafından seçilmesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifi görüşülecek.
Direniş 'yeniden imarı' geciktiriyor Irak'ta son dönemde yeniden yoğunlaşan saldırılar, ülkenin yeniden imarını geciktiriyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9