21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Soyer'den Papadopulos'a suçlama KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türküne yönelik izolasyonların kalkmasını engelleyenin uluslararası hukuk değil, Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Taso..
Erdoğan: Ekonominin yarısı kayıtdışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk ekonomisinin yüzde 50'sinin kayıtdışı olduğunu belirterek, “Kayıtdışı ekonomiyi kayıt altına alalım, biz vergile..
Pentagon'dan işkence raporu ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un bir raporu, Amerikan askerlerinin Afganistan'daki işkence uygulamalarını belgeledi.
'Tam üyelik dışında formül kabul edilemez' Ankara, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefinin dışında ya da paralelinde herhangi bir formül ya da seçeneğin kabul edilmesinin mümkün ol..
Çiçek: 27 adalet sarayı yapılacak Yozgat Adalet Sarayının açılışında konuşan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, geçmiş hükümetlerin yargıya merdiven altlarını layık gördüğünü ileri sürdü.
İstanbul'da ABD'ye protesto İstanbul'da düzenlenen iki ayrı gösteride, gözaltında kayıplar ile İncirlik üssünün ABD'ye sınırsız olarak kullandırılması protesto edildi.
'Türkiye İslam dünyasına liderlik etsin' ''Medeniyetler Çatışması'' adlı kitabın yazarı ünlü siyaset bilimci Samuel Huntington, ''Türkiye'nin İslam dünyasına liderlik etmek için en iyi konuma..
Şiddete maruz kalan kadınlar... Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde geçen yıl kurulan Kadın Dayanışma Merkezi'ne (KADMER) son 8 ayda, 100 kadın şiddet, hukuki destek ve ekonomik sıkıntı nedeniyle ..
Tarihi hatalar Büyük Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığında konakladığı yer olan Gazi Müzesi'ndeki bazı hatalı isim, tarih ve belgeler, tarihçi görüşü alınarak düzeltiliyor. Bü..
Marmara'da etkili yağış uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece ve yarın Marmara’nın batısında etkili ve sürekli yağışın beklendiğini bildirdi.
Irak'ta 2 Türk'ün cesedi bulundu Habur Sınır Kapısı'ndan 10 kilometre uzaklıktaki Irak'ın Zaho kenti yakınlarından geçen Dicle Nehri'nde 2 erkek cesedi bulundu.
'Asgari ücret yüksek diyen Avrupa'ya baksın' Başbakan Yardımcısı Şener, asgari ücretin yüksek olduğunu söyleyenlerin gelişmiş ülkelere bakmaları gerektiğini belirtti. Şener, Bankacılık Yasası..
Ortadoğu'da barış rüzgarları esiyor İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, Ortadoğu'da ''barış rüzgarlarının estiğini'' söyledi. Dünya Ekonomik Forumu dolayısıyla Ürdün'de bulunan Peres, Fil..
İlaçta dışa bağımlıyız Türkiye'nin geçen yıl, ağırlığı ilaç olan eczacılık ürünleri ithalatının 2.5 milyar dolar olarak gerçekleştiği, bu rakamlarla ilaç ithalatının, en büyük ithalat kalemle..
Enerji sektöründe yatırım hareketliliği Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, enerji sektöründe kayda değer bir ''yatırım hareketliliği'' olduğunu vurgularken, son ayla..
Otobüste 2 bavul uyuşturucu Bolu'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, bir yolcu otobüsünün gizli bölmelerinde 2 bavul dolusu eroin ele geçirildi.
Trafikte ayrımcılık yargıya gidiyor Memur-Sen, "Trafik cezalarındaki ayrımcılık" işleminin iptali için yargı yoluna başvuracak.
AB'den Kıbrıs için yeni formül Avrupa Birliği dönem başkanlığının, Türk tarafına Avrupa Birliği ile doğrudan ticaretin serbest bırakılmasına karşılık, KKTC'deki Rum kökenli mülklerin çözüme k..
Bolu'da uyuşturucu operasyonu Bolu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, bir yolcu otobüsünün gizli bölmelerinde yaklaşık 60 kilo eroin ve 10 kilo esrar ele..
Erdoğan: "Bu ülkenin hizmetkarıyız" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz kendimizi hiçbir zaman efendi ilan etmedik. Biz bu milletin, bu ülkenin hizmetkarıyız'' dedi. Erdoğan, Yozgat'ın Yerkö..
İbrahim Caferi Ankara'dan ayrıldı Resmi ziyaret için geldiği Ankara'dan, Bağdat'tan kendisini getiren Ata uçağıyla ayrılan Caferi, Türkiye ziyaretinin genel amaçlarına ulaştığını ve ortaya ko..
Yolcu otobüsünde uyuşturucu operasyonu Bolu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, bir yolcu otobüsünün gizli bölmelerinde 2 bavul dolusu eroin ele geçirildi..
Nesli tehlikedeki inek kopyalandı Brezilya'da soyu tükenmekte olan bir inek türü kopyalandı.
Erdoğan: Halkın alım gücü artacak Başbakan Erdoğan, enflasyon ve faizlerin düştüğünü vurgulayarak, halkın alım gücünün er ya da geç artacağını belirtti.
Caferi: Çok uluslu gücün ayrılması için erken Hükümet kurulduktan sonra ilk resmi yurtdışı ziyareti için Türkiye'ye gelen, Irak Başbakanı İbrahim Caferi, temaslarını tamamlayarak Ankara'dan a..
Bergama altın madeni açılıyor Koza’ya ait Bergama Ovacık’taki altın madeni için açılış ruhsatı ve çalışma izni alındı. Koza Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, raporlarda ve yapılan ölçümlemele..
ATO: Türkiye ilaçta dışa bağımlı ATO'nun raporuna göre Türkiye’nin ilaç ithalatı petrol ithalatının yarısına ulaştı. Pazarın yüzde 60’ı yabancı ilaç şirketlerinin elinde bulunuyor.
İzmir'de cinayet İzmir'de, bir çift ile kızları evlerinde pompalı tüfekle öldürülmüş, oğulları da sokakta ağır yaralanmış halde bulundu. Bayraklı 1629 Sokak 186/1 numaralı evden silah sesleri..
Menopozda sona doğru Geçirdikleri hastalık veya tıbbi tedaviler sonucu erken menopoza girenler ile doğurganlığın çok azaldığı 40-55 yaşlarındaki kadınlara normal koşullarda anne olabilmelerin..
Rusya'da kaybolan gölün esrarı Rusya'nın iç kesimlerinde bir bölgede yaşayan yerel halk, köylerinin yakınındaki bir gölün, bir gecede ortadan kaybolmasının esrarını çözmeye çalışıyor.
Cildinizi limonla güzelleştirin Limon, güzelliğine düşkün olan kadınların özellikle tüketmesi gereken sebzeler arasında yer almalı.
Klasik müzik daha akıllı yapar mı? Bebeklere klasik müzik dinletmek, bebeklerde bir fark yaratır mı?
İnsan Hakları İzleme Örgütü: 'Afganistan'da güvenlik bozuldu' İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch), ''Amerikan güçlerinin, Irak savaşı başlamadan önce de Afganistan'daki cezaevler..
Dutbayev: 'Kazakistan'da devrimi gerektirecek şartlar ve sorunlar yok'' Kazakistan Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanı Nartay Dutbayev, ülkede, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) alanında görüle..
Star Wars rekor kırdı ''Star Wars'' serisinin son filmi, gösterine girdiği ilk günde 50 milyon dolarlık hasılat yaparak sinema tarihinde yeni bir rekora imza attı. Perşembe günü 3661 sinema v..
Van Hooijdonk veda ediyor Fenerbahçeli futbolcu Pierre van Hooijdonk, yarınki Galatasaray derbisinde taraftarının önünde son maçına çıkacak. Fenerbahçe'yi geçen sezon şampiyonluğa taşıyan isi..
Ezeli rekabetten ilginç notlar Türk sporunun ''zıt kardeşler''i olarak adlandırılan Galatasaray ile Fenerbahçe'nin bir yüzyıla yaklaşan ezeli rekabeti, birçok ilginç olaya tanık oldu. 96 yıll..
Menkul kıymet ihraçları Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin 146.1 milyon YTL iç kaynaklardan, 234.1 milyon YTL de temettüden karşılanmak üzere, bedelsiz hisse ..
"Otomotiv yıldızlaşan bir sektör' Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 17 Mayıs itibarıyla 12 aylık ihracatın 68.9 milyar doları aştığını bildirdi. Tüzmen, Helsinki'deki temasları sırasında basın men..
Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin buğday raporu Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin açıkladığı ''Buğday Raporu''nda, ''buğday ekili alanların azaldığı, üretimin yerinde saydığı, buğday üretiminin d..
İhracatı otomotiv sırtlıyor Türkiye'nin ihracatı 1 Ocak-17 Mayıs döneminde yüzde 22.8 artışla 26.5 milyar dolara yükseldi. Otomotiv sektöründe ihracat artışı sürerken, 12 aylık ihracat rakamı..
Saddam'ın avukatlarından The Sun'a dava Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'i hapiste iç çamaşırlarıyla gösteren fotoğrafların basına yansıması tepkilere neden oldu.
BM yetkilisi 30 Mayıs'ta Ada'da Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Birleşmiş Milletler'e gönderdiği temsilcisi görüşmelerini tamamladı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin yardımcıs..
İstanbul'da trafik kazası: 1 ölü İstanbul Kartal'da sabaha karşı meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Son bilet Suns'ın NBA play-off serisi çeyrek final mücadelesinde, bu sabaha karşı yapılan son maçta, Phoenix Suns, Dallas Mavericks'i 130-126 yendi ve seride durumu 4-2 yaparak, lig yarı fina..
Irak'ta 5 ceset bulundu Irak'ın çeşitli kentlerinde 5 kişinin cesedinin bulunduğu, güvenlik güçlerininse 3 şüpheliyi öldürdüğü bildirildi. Hastane kaynakları, güneydeki Latifiye kenti yakınla..
Kylie Minogue ameliyat oldu Meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue, dün ameliyat oldu. Minogue'un ameliyatına giren doktor Jenny Senior, operasyonun başarılı geçtiğini ve..
Kylie Minogue ameliyat oldu Gögüs kanserine yakalandığı açıklanan, ünlü şarkıcı Kylie Minogue'un ameliyat olduğu ve operasyonun başarılı geçtiği bildirildi.
Kartal'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı... Kartal'da meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, E-5 Karayolu'na çıkarak Ankara istikametine dönmek is..
Pamukkale Üniversitesi'nde kavga Pamukkale Üniversitesi'nde karşıt görüşlü görenciler arasında çıkan kavgada 9 kişi yaralandı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8