20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Altın madeni yeniden faaliyette İzmir'in Bergama İlçesi'nde, kapatılan Ovacık altın madeni işletmesi, yeniden faaliyete geçti.
Sezer ve Papulyas arasında anlaşma Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, silahlanmaya ayrılan kaynağın ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için harca..
Papadopulos'tan BM'ye talepler Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Birleşmiş Milletler'e gönderdiği temsilcisinin, Genel Sekreter'e iletilmek üzere Annan Planı'nda 16 ana başlık altında ..
IMF kamu ücretlerinden memnun IMF'nin son raporlarında, asgari ücretteki artıştan üzüntü duyulduğu, kamu ücretlerinin sınırlandırılması çabalarının ise memnuniyetle karşılandığı bildirildi.
Doğanın en vahşi hayvanı insan çıktı BM şemsiyesinde yürütülen bir çalışma, insanoğlunun yeryüzündeki biyo-çeşitliliğe bıraktığı zararın muhabesesini çıkardı. Rapora göre balık türlerinin yüz..
Türk kadını ve menopoz Bir ilaç firması tarafından 43-58 yaşları arasındaki 1007 kadınla yapılan “Türk Kadınları ve Menopoz Araştırması”, kadınların menopozun nedenini bilmediğini..
Sayısal 3 milyon YTL'ye koşuyor Geçen hafta 6 bilen çıkmadığı için devreden Sayısal Loto, 3 milyon Yeni Türk Lirası'na (YTL) koşuyor.
Sınav stresi şişmanlatıyor Diyetisyen Ferin Batman, kronik stres, depresyon ve yetersiz uykunun, sınava hazırlanan gençlerde hızlı kilo artışına neden olduğunu söyledi.
Terör mağdurlarına ilk ödeme 1987-2004 yılları arasında terörden mağdur olanlarla ilgili düzenlenen yasa kapsamında tazminat almaya hak kazananlara ilk ödeme Batman'da yapıldı.
Afgan tutuklulara da işkence Afganistan'daki Bagram Amerikan hava üssünde bulunan 2 Afgan tutuklunun, 2002 yılında Amerikan askerlerinin işkenceleri sonucu öldüğü açıklandı. . New York Times ..
'Kuran'a hakaret yeni değil’ Uluslararası Kızılhaç Örgütü, Guantanamo'daki Amerikalı personelin Kuran-ı Kerim'e saygısızlık ettiğine dair 2002 ve 2003 yıllarında şikayette bulunulduğunu açıkl..
Hazine'nin borç stoku 330 milyara ulaştı Hazinenin iç ve dış borç stoku nisanda 3 milyar YTL daha artarak 329.4 milyar YTL’ye yükseldi. Yılın ilk dört ayında borç stokunda yaşanan artış 12 mi..
Cari açık beklentisi 15.7 milyar $ Merkez Bankası'nın Beklenti Anketi'ne göre cari açık beklentisi, yıl sonu itibarıyla 15 milyar 716.2 milyon dolara yükseldi. Merkez Bankası tarafından her a..
IMF'de 'asgari ücret' üzüntüsü Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) son raporlarında, ''asgari ücretteki artıştan üzüntü duyduğunu, kamu ücretlerinin sınırlandırılması çabalarını ise memnuniyetle..
AIDS'le mücadele için 3 milyon dolar topladılar Sharon Stone ve Liza Minelli, AIDS çalışmaları için dün gece 3 milyon dolardan fazla para topladı. İki ünlü, Liz Taylor Vakfı'nca Cannes yakınl..
3 yeni film gösterimde Bilimkurgu türünün efsanesi 'Yıldız Savaşları - Star Wars' serisinin son halkası “Star Wars Bölüm III: Sith'in İntikamı”; üç usta yönetmenin erotizme bakışı..
Japonya uzaya teleskop yerleştirecek Japon Uzay Havacılık Dairesi JAXA, kara delikleri araştırmak üzere Dünya yörüngesine X ışını teleskobu yerleştirecek.
Madonna'dan K.Minogue'a destek ABD'li ünlü pop şarkıcısı Madonna, meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue'a destek mesajı verdi.
700 bin bebeğe demir damlası verildi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 1 Mart 2004 tarihinde başlatılan “Demir Gibi Türkiye” projesi kapsamında, 700 bine yakın bebeğin koruyucu amaçlı üc..
AB'de referandum tedirginliği Fransa'da 29 Mayıs'ta yapılacak olan AB Anayasası referandumu, diğer üye ülkeleri de kaygılandırıyor.
TBMM'den Nazım Hikmet'e vefa TBMM’nin 85’inci açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Milli Egemenlik Yılı Etkinlikleri" çerçevesinde İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Nazım Hikmet’in ..
Pamuk, şeref üyesi Yazar Orhan Pamuk, Amerikan Sanat ve Edebiyat Akademisi'ne şeref üyesi seçildi. İletişim Yayıncılık'tan yapılan açıklamada, Amerikan edebiyatı, müzik, plastik sanatlar ve m..
"Chocolate Show 2005" 3 Haziran'da 1. Çikolata, Şekerli Mamuller ve Bisküvi Fuarı "Chocolate Show 2005", 3-5 Haziran tarihleri arasında Hilton Convantion and Exhibition Center'da yapılacak. K..
Selanik'te 'Pontus soykırımı' anma töreni Yunanistan'ın Selanik kentinde "sözde Pontus Rum soykırımını" anma töreni ve yürüyüşü yapıldı.
AB ile Küba arasında gerginlik AB Komisyonu, Küba'nın bazı Avrupa Parlamentosu üyelerini topraklarına sokmayı reddetmesi ve bu parlamenterleri sınır dışı etmesini kınadı.
'ABD askeri iki Afgan'ı işkenceyle öldürdü' Afganistan'daki Bagram Amerikan hava üssünde bulunan 2 Afgan tutuklunun, 2002 yılında Amerikan askerlerinin işkenceleri sonucu öldüğü açıklandı.
Erdoğan'dan gazilerin sıkıntısına çözüm Başbakan Erdoğan, şehit ve malul yakınları ile gazilerin işe yerleştirilme işlemlerinde hassasiyet gösterilmediğini belirterek kadrolarını 3 ay içerisi..
PKK'ya karşı Türk-Irak ortak mücadele iradesi Başbakan Erdoğan ve Irak Başbakanı Caferi, PKK'ya karşı ortak mücadele ile ekonomik işbirliği konusunda görüş birliğine vardı.
Ermenistan: Olumlu havayı Ankara bozdu Erivan yönetimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan arasında beklenen görüşmenin gerçekleşmemesinden Ankara'yı ..
Sakık'tan Aygün'e: APO kitabını PKK dağıttırmıyor Terör örgütü PKK'da bir zamanlar üst düzey görevlerde bulunarak çeşitli terör olaylarına karışan ve halen Diyarbakır E Tipi Kapalı tutukevi'n..
Trafikte imtiyaz Yargıtay kararı Emniyet Sözcüsü, savcı, milletvekili gibi meslek gruplarına trafik cezası uygulanmasıyla ilgili Yargıtay'ın tutanak düzenlenemeyeceğine dair kararı olduğunu s..
Soyu tükenen maymun türü keşfedildi Tanzanya'nın güneyindeki dağlık ormanlarda yaşayan yeni bir maymun türü keşfedildi. Maymunun soyunun tükenmekte olduğu belirlendi.
Onur Air'de çözüm yaklaştı Getirilen uçuş yasağı nedeniyle zor günler yaşayan Onur Air, Hollandalı ve Alman yetkililerin uçaklarda kusur bulamadığını açıkladı. Karar paralelinde Almanya, Fran..
Caferi'den PKK güvencesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi bir ziyaret için Türkiye'ye gelen Irak Başbakanı İbrahim Caferi ile görüştü.
'Formula 1 pisti yetişecek' İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1'in yetişmeyeceği konusunda hiçbir endişe olmadığını belirterek pistin inşaatının yüzde 95'inin bittiğini söyl..
Onur Air: Kusur bulamadılar Onur Air, Hollandalı ve Alman yetkililerin Onur Air'de kusur bulamadığını bildirdi. Şirket, Almanya, Fransa ve İsviçre'nin kısa süre içinde yasağı kaldırmasını bek..
Onur Air: 'Kusur bulamadılar' Onur Air, Hollandalı ve Alman yetkililerin Onur Air'de kusur bulamadığını bildirdi. . Onur Air'den yapılan açıklamada, Türkiye'de bulunan Hollanda Taşımacılık ve..
Toshiba'dan yardımcı robotlar Japon Toshiba firması, yaşlılara yardım edebilecek veya çocukları gözetleyebilecek iki robot üreteceğini bildirdi. Şirket yönetimince yapılan yazılı açıklamaya g..
Ürek'in ağalığına tepki yağdı Geçmiş yıllarda ağalık yapanlar, Fatih Ürek'in Kırkpınar Ağalığına talip olmasına tepki gösterdi . 644. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Adem Tüysüz, Kırkp..
Alkol denince akla 'rakı' geliyor İstanbul'da yapılan bir araştırmaya göre, alkol denince vatandaşın aklına ilk gelen sözcük ''rakı'' olurken, bunu ''sarhoşluk'', ''rahatlama'', ''keyif'', ''..
'Sen bunu yenersin Kylie' Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Madonna, meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue'a destek mesajı verdi. Madonna, internet sitesinde yayınladığı mesa..
Gaziantep'te yıkımda 4 gözaltı Gaziantep'in metropol ilçesi Şahinbey Belediyesi sınırları içinde bulunan Onur Mahallesi'ndeki hayvan ahırlarının yıkımı sırasında gerginlik yaşandı. Olayda 4 k..
Kadıköy'de silahla yaralama Kadıköy'de, tartıştığı minibüsün şoförünü silahla bacağından yaralayan saldırgan, daha sonra kaçtı. Kadıköy-Küçükbakkalköy hattında çalışan 34 M 2862 plakalı yolcu..
İnternetten deprem tahmini California'lılar hava durumunun yanında artık 'deprem durumu'nu da internetten öğrenebilecek.
İHD'den Tolon'un sözlerine tepki Orgeneral Hurşit Tolon'un bir şehit cenazesinde “bakın etrafınıza insan hakları savunucularından kaç kişiyi göreceksiniz?” şeklindeki açıklamasına..
İç çamaşırlarıyla Saddam İngiliz Sun gazetesinin Saddam'ı hücresinde iç çamaşırlarıyla görüntülemesi ortalığı karıştırdı.. Amerikan ordusu, İngiliz gazetesi Sun'ı, Irak'ın devrik lideri Sadda..
Amazon'dan bir 'Belçika' yok oldu Amazon ormanlarında ağaç tahribi son 10 yılın rekor düzeyine ulaştı. Belçika'nın yüzölçümü kadar doğal orman yok edildi.
Saddam hücrede İngiliz The Sun gazetesi, devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'i, ilk kez cezaevinde çekilen fotograflarını yayınladı.
Erdoğan, Caferi ile görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi bir ziyaret için Türkiye'ye gelen Irak Başbakanı İbrahim Caferi ile görüştü.
PKK ile mücadele sözü Irak Başbakanı Caferi, Başbakan Erdoğan ile görüştü. Görüşmelerde Enerji, Ticaret ve Güvenlik alanlarında işbirliği konuları konuşuldu. Caferi, Irak'ta PKK varlığına müs..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9