20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Altın madeni yeniden faaliyette İzmir'in Bergama İlçesi'nde, kapatılan Ovacık altın madeni işletmesi, yeniden faaliyete geçti.
Sezer ve Papulyas arasında anlaşma Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, silahlanmaya ayrılan kaynağın ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için harca..
Papadopulos'tan BM'ye talepler Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Birleşmiş Milletler'e gönderdiği temsilcisinin, Genel Sekreter'e iletilmek üzere Annan Planı'nda 16 ana başlık altında ..
IMF kamu ücretlerinden memnun IMF'nin son raporlarında, asgari ücretteki artıştan üzüntü duyulduğu, kamu ücretlerinin sınırlandırılması çabalarının ise memnuniyetle karşılandığı bildirildi.
Doğanın en vahşi hayvanı insan çıktı BM şemsiyesinde yürütülen bir çalışma, insanoğlunun yeryüzündeki biyo-çeşitliliğe bıraktığı zararın muhabesesini çıkardı. Rapora göre balık türlerinin yüz..
Türk kadını ve menopoz Bir ilaç firması tarafından 43-58 yaşları arasındaki 1007 kadınla yapılan “Türk Kadınları ve Menopoz Araştırması”, kadınların menopozun nedenini bilmediğini..
Sayısal 3 milyon YTL'ye koşuyor Geçen hafta 6 bilen çıkmadığı için devreden Sayısal Loto, 3 milyon Yeni Türk Lirası'na (YTL) koşuyor.
Sınav stresi şişmanlatıyor Diyetisyen Ferin Batman, kronik stres, depresyon ve yetersiz uykunun, sınava hazırlanan gençlerde hızlı kilo artışına neden olduğunu söyledi.
Terör mağdurlarına ilk ödeme 1987-2004 yılları arasında terörden mağdur olanlarla ilgili düzenlenen yasa kapsamında tazminat almaya hak kazananlara ilk ödeme Batman'da yapıldı.
'Kuran'a hakaret yeni değil’ Uluslararası Kızılhaç Örgütü, Guantanamo'daki Amerikalı personelin Kuran-ı Kerim'e saygısızlık ettiğine dair 2002 ve 2003 yıllarında şikayette bulunulduğunu açıkl..
3 yeni film gösterimde Bilimkurgu türünün efsanesi 'Yıldız Savaşları - Star Wars' serisinin son halkası “Star Wars Bölüm III: Sith'in İntikamı”; üç usta yönetmenin erotizme bakışı..
Japonya uzaya teleskop yerleştirecek Japon Uzay Havacılık Dairesi JAXA, kara delikleri araştırmak üzere Dünya yörüngesine X ışını teleskobu yerleştirecek.
Madonna'dan K.Minogue'a destek ABD'li ünlü pop şarkıcısı Madonna, meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue'a destek mesajı verdi.
700 bin bebeğe demir damlası verildi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 1 Mart 2004 tarihinde başlatılan “Demir Gibi Türkiye” projesi kapsamında, 700 bine yakın bebeğin koruyucu amaçlı üc..
AB'de referandum tedirginliği Fransa'da 29 Mayıs'ta yapılacak olan AB Anayasası referandumu, diğer üye ülkeleri de kaygılandırıyor.
Selanik'te 'Pontus soykırımı' anma töreni Yunanistan'ın Selanik kentinde "sözde Pontus Rum soykırımını" anma töreni ve yürüyüşü yapıldı.
AB ile Küba arasında gerginlik AB Komisyonu, Küba'nın bazı Avrupa Parlamentosu üyelerini topraklarına sokmayı reddetmesi ve bu parlamenterleri sınır dışı etmesini kınadı.
'ABD askeri iki Afgan'ı işkenceyle öldürdü' Afganistan'daki Bagram Amerikan hava üssünde bulunan 2 Afgan tutuklunun, 2002 yılında Amerikan askerlerinin işkenceleri sonucu öldüğü açıklandı.
Erdoğan'dan gazilerin sıkıntısına çözüm Başbakan Erdoğan, şehit ve malul yakınları ile gazilerin işe yerleştirilme işlemlerinde hassasiyet gösterilmediğini belirterek kadrolarını 3 ay içerisi..
Ermenistan: Olumlu havayı Ankara bozdu Erivan yönetimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan arasında beklenen görüşmenin gerçekleşmemesinden Ankara'yı ..
Sakık'tan Aygün'e: APO kitabını PKK dağıttırmıyor Terör örgütü PKK'da bir zamanlar üst düzey görevlerde bulunarak çeşitli terör olaylarına karışan ve halen Diyarbakır E Tipi Kapalı tutukevi'n..
Soyu tükenen maymun türü keşfedildi Tanzanya'nın güneyindeki dağlık ormanlarda yaşayan yeni bir maymun türü keşfedildi. Maymunun soyunun tükenmekte olduğu belirlendi.
Onur Air'de çözüm yaklaştı Getirilen uçuş yasağı nedeniyle zor günler yaşayan Onur Air, Hollandalı ve Alman yetkililerin uçaklarda kusur bulamadığını açıkladı. Karar paralelinde Almanya, Fran..
Caferi'den PKK güvencesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi bir ziyaret için Türkiye'ye gelen Irak Başbakanı İbrahim Caferi ile görüştü.
Gaziantep'te yıkımda 4 gözaltı Gaziantep'in metropol ilçesi Şahinbey Belediyesi sınırları içinde bulunan Onur Mahallesi'ndeki hayvan ahırlarının yıkımı sırasında gerginlik yaşandı. Olayda 4 k..
Kadıköy'de silahla yaralama Kadıköy'de, tartıştığı minibüsün şoförünü silahla bacağından yaralayan saldırgan, daha sonra kaçtı. Kadıköy-Küçükbakkalköy hattında çalışan 34 M 2862 plakalı yolcu..
İnternetten deprem tahmini California'lılar hava durumunun yanında artık 'deprem durumu'nu da internetten öğrenebilecek.
İHD'den Tolon'un sözlerine tepki Orgeneral Hurşit Tolon'un bir şehit cenazesinde “bakın etrafınıza insan hakları savunucularından kaç kişiyi göreceksiniz?” şeklindeki açıklamasına..
Amazon'dan bir 'Belçika' yok oldu Amazon ormanlarında ağaç tahribi son 10 yılın rekor düzeyine ulaştı. Belçika'nın yüzölçümü kadar doğal orman yok edildi.
Saddam hücrede İngiliz The Sun gazetesi, devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'i, ilk kez cezaevinde çekilen fotograflarını yayınladı.
Erdoğan, Caferi ile görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi bir ziyaret için Türkiye'ye gelen Irak Başbakanı İbrahim Caferi ile görüştü.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9