19 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

19 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Doubt', tiyatro ödüllerini süpürüyor Pulitzer Ödülü'nden sonra New York Drama Eleştirmenleri Birliği de (New York Drama Critics' Circle) John Patrick Shanley'nin 'Doubt' oyununu, sezonun en ..
Türk-İş yüzde 13 zam istedi Yaklaşık 371 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesinde Türk-İş; hükümetten birinci 6 ay için %13; 2., 3., ve 4. altı aylık dönemler iç..
Türk uçağında bilgisayar arızası Antalya-Tel Aviv seferini yapan, içinde yaklaşık 300 yolcunun bulunduğu Fly Air'e ait uçak, bilgisayar sistemlerindeki arıza nedeniyle Tel-Aviv'in Ben Gurion ..
Türk uçağı İsrail'de acil iniş yaptı İsrail'de bir Türk Charter yolcu uçağı, teknik bir arıza nedeniyle havaalanına acil iniş yaptı.
Irak Başbakanı Caferi Ankara'da Irak Başbakanı İbrahim Caferi, Başbakan Erdoğan'ın daveti üzerine 2 günlük resmi ziyaret için Ankara'ya geldi. Caferi, Türkiye ile Irak arasında, iki ülkeyi bi..
'İsrail ve Lübnan, Türkiye'den daha Avrupalı' Fransa'da iktidar partisi lideri Nikola Sarkozy, referanduma 10 gün kala, AB Anayasası'na destek konuşmasında yine Türkiye'yi kullandı. Sarkozy, ..
Rum, KKTC'liye mal satamayacak Rum Yönetimi, Kıbrıslı Rumların KKTC'deki eski mallarını satmalarını engellemek için, 1970'te çıkartılan ve Rumların Kıbrıslı Türklere mal satışını yasaklayan e..
Roxy'de birincilik Eskişehir'e gitti 10. Tuborg Roxy Müzik Günleri'nde Ahmet Kenan Bilgiç, Ömer Öztüyen, Can Ömer Uygan, Okan Kaya ve Gökçe Gürçay'dan oluşan Eskişehirli grup Gevende birinci ..
Hava Açık'05 Başlıyor Fil Yapım'ın düzenlediği -sezonun ilk açıkhava organizasyonu- Hava Açık'05, 20 Mayıs'ta Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda, Anathema'nın vereceği konserle başl..
Intel'de Otellini devri başladı Dünyanın en büyük çip üreticisi Intel'in dümenine ilk kez mühendis olmayan bir yönetici geçiyor. Paul Otellini artık Intel'in yeni CEO'su.
Rumlara mallarını satma yasağı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Kıbrıslı Rumların KKTC'deki eski mallarını satmalarını engellemek için 1970 tarihli eski bir yasayı yeniden yürürlüğe koydu.
İnegöl'de film gibi soygun Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak, Başsavcı, Milli Eğitim Müdürü ve Belediye Başkanı ile görüşen kişi, bir döviz bürosunu da..
Kuklalar İstanbul'a Mozart'la veda etti 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, Ses 1881 Ortaoyuncular Tiyatrosu'nda, Fransız topluluk Theatre de L'ombrelle'in sunduğu 'Mozart, Bir Ço..
Konya'nın tarihinde Osmanlı izleri Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın Müzeler Haftası nedeniyle açtığı Konya'ya ait “Osmanlı beratları ve vesika..
Asya depremi Dünya'yı titretti 26 Aralık'ta meydana gelen Güneydoğu Asya depreminin yerkabuğunun her bölgesini birden salladığı ortaya çıktı.
Bill Gates yeni bir kitap yazıyor Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in teknolojinin günlük yaşamda yarattığı değişimler üzerine yeni bir kitap yazmaya başladığı açıklandı.
Kuş gribi, insandan insana geçebilir Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kuş gribinin insandan insana geçebileceğini açıkladı.
UniCredito'dan referandum uyarısı İtalyan UniCredito, makro ekonomik gelişmelere rağmen, dış politikadaki referandum gibi bazı konuların geçici de olsa olumsuz etki yapabileceğini kaydetti.
Caferi bugün Ankara'ya geliyor İlk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştirecek olan Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin akşam saatlerinde Ankara'da olması bekleniyor.
Hintli gardiyanlar 100 güvercini öldürdü Hindistan'da bir cezaevinde işlenen cinayetle suçlanan tutukluyu konuşturmaya çalışan gardiyanlar, tutuklunun beslediği güvercinlerden 100'ünü boyunla..
Almanya-Polonya: Fransa 'evet' demeli Almanya ve Polonya liderleri, Fransız halkını 29 Mayıs'ta yapılacak AB Anayasası referandumunda "evet" oyu kullanmaya çağırdı.
Ceza yargılamasında hata saptandı Adalet Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı rapora göre resmi tatilde duruşma günü belirlemekten, tanıkların polis zoruyla getirilmesine kadar ceza yargılam..
Ürdün, Zerkavi'yi Saddam'dan istemiş Ürdün Kralı Abdullah, Irak'ta devrilen Saddam Hüseyin rejiminden, halen bu ülkede El Kaide ile bağlantılı olarak faaliyet gösteren Ürdünlü terörist Ebu Mu..
Rumlara KKTC'deki mallarını satış yasağı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Kıbrıslı Rumların KKTC'deki eski mallarını satmalarını engellemek için, 1970'te çıkartılan ve Rumların Kıbrıslı Türklere ma..
Tunceli'de mayın patlaması Tunceli'de terör örgütü PKK militanlarının döşediği mayının üzerinden bir traktörün geçmesi sonucu patlama meydana geldi.
'Milliyetçilik yükselişte, ekonomi düşüşte' SONAR tarafından yüz yüze görüşmeye dayalı anket yöntemiyle yapılan bir araştırma, yurttaşların ekonominin giderek kötüye gittiği görüşünde olduğun..
'Türkiye, ABD-Yunan ilişkisinden rahatsız' Türkiye’nin, ABD’nin Yunanistan’ı Washington’un Balkanlardaki politikaları açısından "kilit" bir ülke olarak görmesinden rahatsız olduğu öne sürüldü..
Şeker hastası sayısı artıyor Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de yaklaşık 3 milyon diyabet (şeker) hastası bulunduğunu, hastalık nedeniyle hastaneye yatanların sayısında artış gözlendiğini ..
Ağrının da nöromatriksi var Ağrı duygusu daha anne karnında 2 aylıkken hissedilmeye başlanıyor. Anne karnında ya da bebeklik döneminde yaşanan ağrı deneyimleri ise sinir sistemine kaydedilere..
Rusya ABD'ye meydan okudu Rusya, ABD'nin uzaya saldırı silahları yerleştirmekte ısrar etmesi durumunda, gerekirse güç kullanarak buna yanıt verileceğini açıkladı.
İHD'den 'kayıplar zinciri' eylemi İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi, gözaltında kaybolanların resimleriyle “kayıplar zinciri” oluşturdu.
Lig'de 33. haftanın programı/hakemler 19.05.2005 - Birinci Süper Futbol Ligi'nde 33.
Burhan Öçal'dan 'hormonsuz' konser Perküsyon üstadı Burhan Öçal, The New Oriental Ensemble eşliğinde, 8 Haziran Çarşamba günü İnciraltı Levent Marina'da İzmirlilerle buluşacak. Öçal, herkese ..
Marburg, 300'ün üstünde can aldı Angola'daki Marburg salgınında ölenlerin sayısının 300'ü geçti.
Rafsancani: İlk adım ABD'den gelmeli İran'da cumhurbaşkanlığı seçiminin en güçlü adayı olan Haşimi Rafsancani, ABD ile İran arasındaki ilişkilerin düzelmesi için ilk adımın Washington'dan gel..
Gençlik kendine güvenmiyor Marmara Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre, üniversiteli gençler, sorumluluk alma ve inisiyatif kullanmakta isteksiz, ya da çekingen.
Derviş: Tek çözüm tam üyelik Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın yeni başkanı Kemal Derviş, Avrupa Birliği'nden tam üyelik dışında bir çözümün Türkiye için kesinlikle kabul edilemez old..
Ürdün, Zerkavi'yi Saddam rejiminden istemiş Ürdün Kralı Abdullah, Irak'ta devrilen Saddam Hüseyin rejiminden, halen bu ülkede El Kaide ile bağlantılı olarak faaliyet gösteren Ürdünlü terörist..
Deniz otobüsünden intihar Avcılar'da bir kişi, deniz otobüsünden atlayarak intihar etti. İDO AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Marmara-Avşa seferini yapan "Piyale Paşa" adlı deniz otobüsünün yo..
Karamanlis Beyaz Saray'a gidiyor Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, ABD Başkanı George Bush'la görüşmek için bugün Amerika Birleşik Devletleri'ne gidiyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8