18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İspanya'dan AB Anayasası'na onay İspanya Avrupa Anayasası'nı onaylayan dokuzuncu ülke oldu.
NATO temsilcisi Simmons: Ayaklanmanın sebebi dinci ve uyuşturucu baronları NATO Genel Sekreteri'nin Kafkasya ve Orta Asya özel temsilcisi Robert Simmons, Özbekistan'da meydana gelen olayların..
Özbek isyancılar: Hedef İslam devleti Özbekistan'ın Kırgızistan sınırındaki Korasuv kasabasının denetimini ele geçiren isyancıların lideri Bahtiyar Rahimov, niyetlerinin İslam devleti kurmak ..
Enerji Bakanı Güler: 'Neyle suçlandığımı bilmiyorum' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Turusgaz'ın ortadan kaldırılmasıyla 2.5 katrilyon liranın birisinin cebine girmesinin önün..
Motorinde indirim Benzinlerde bugün yapılan indirimin ardından, Motorinin rafineri çıkış fiyatı da yarından geçerli ucuzladı. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 1.7 oranında yansıması bekleni..
Yurtdışı hizmet borçlanma bedellerinin artırılması SSK Başkanlığı, yurtdışı hizmet borçlanma bedellerinin 2 dolardan 5 dolara çıkarılmasıyla, yurtdışı hizmet borçlanması yapanlarla yurtiçinde..
Onur Air'e Hollanda'dan heyet geldi Hollanda sivil havacılık yetkililerinden oluşan 5 kişilik bir heyet, Onur Air'e getirilen uçuş yasağıyla ilgili görüşmelerde bulunmak üzere İstanbul'a geld..
Aydın'da iki Yunan gözaltında Aydın'da askeri birliğin çevresinde izinsiz fotoğraf çeken iki Yunan gözaltına alındı.
Müze ve ören yerleri kiraya veriliyor Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı 12 mekan, 15 Haziran - 1 Ekim tarihleri arasında ilgilenen kişi ve kuruluşların çeşitli etkinlikler..
WSJ'den AİHM'e Öcalan eleştirisi Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımlanan Wall Street Journal gazetesi başyazısında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Öcalan kararını eleştirdi.
MİT'te Taner'in ataması kesinleşti MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un yerine, en kıdemli Müsteşar Yardımcısı Emre Taner'in atanması kesinleşti.
Derbiyi kim alır, şampiyon kim olur? Süper Lig'de Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin sonucu ne olur ve ligde mutlu sona hangi takım ulaşır?
Maltepe'de Uluslararası Kültür Bayramı Maltepe Üniversitesi'nin düzenlediği Uluslararası Kültür Bayramı 2005, 23 - 29 Mayıs tarihleri arasında yapılıyor.
İFKM'de Vüs'at O. Bener'e saygı Fransız Kültür Merkezi Medyatek salonunda bugün saat 19.00'da başlayacak Vüs'at O. Bener'e saygı toplantısında, ünlü yazarın dört öyküsünden bölümler okunacak.
WHO çiçek hastalığını tartışıyor Dünya Sağlık Örgütü, Cenevre'deki yıllık toplantısında çiçek hastalığına yol açan virüs üzerinde ileri araştırmalar yapılması konusundaki nihai kararını açıkl..
Müzeler kiraya veriliyor Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait müze ve ören yerleri, yaz döneminde kısa süreli kullanıma açılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ..
Eğitim-Sen üyelerine beraat Eğitim-Sen'in kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin 8 Aralık 2004'te Kadıköy'de eylem yaptıkları iddiasıyla yargılanan 56 kişi, ilk duruşmada beraat etti.
AMATEM ihtiyacı karşılayamıyor Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi AMATEM, 22 yaşına bastı.
BM'den Özbekistan soruşturması Birleşmiş Milletler, Özbek askerlerinin geçen Cuma Andican'da göstericilerin üzerine ateş açarak yüzlerce kişiyi öldürmesiyle ilgili soruşturma açılmasını isted..
Org. Tolon: Terör yeniden başladı 1. Ordu Komutanı Org. Hurşit Tolon, “bir kaç yıl önce silahlı mücadelesi sonlandırılan olayların yeniden başladığını” söyledi.
Diyarbakır'da saldırı: 1 şehit Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir jandarma uzman çavuş teröristlerin saldırısı sonucu şehit oldu.
Ankara'da 9'uncu kez Öykü Günleri İmge Öyküler dergisi tarafından, Edebiyatçılar Derneği'nin katkısıyla düzenlenen 9. Ankara Öykü Günleri, bu yıl da İmge Kitabevi'nde gerçekleşiyor. Bugün (18..
Ülker Kukla Festivali'nde son gün 15 ülkeden 20 topluluğun katılımıyla 11 Mayıs'tan bu yana devam eden 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, bugün (18 Mayıs Çarşamba) gerçekleştiril..
Acarlar'ın biyogaz projesi İsveç'te Çevre dostu enerji üretmeyi amaçlayan öğrenci projeleri, İsveç'in Göteborg kentinde yarıştı. Acarlar Koleji'nin biyogaz projesi ilk beşe girdi.
Afrika'da maymundan bulaşan virüs uyarısı Orta Afrika'da maymunlardan insanlara bulaşan, AIDS mikrobu HIV ile aynı familyadan iki yeni virüs tespit edildi.
Öcalan için 'ret' sinyali Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanma talebini inceleyecek olan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Öcalan'la aynı durumdaki üç sanığın yeniden yargılanma istemini redde..
Güler'e gensoruya ret CHP milletvekillerinin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler hakkında verdiği gensoru önergesi, TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi. TBMM Genel Kurulu'nda, önerge s..
SSK ve Bağkur'a prim affı SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının 18 ay taksitle yatırılması ve zam ve faizlerde de indirim yapılmasına ilişkin önerge, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. ..
Radyo Oscarlar'ı nı kazananlar belli oldu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin (RTGD) ödüllerini kazananlar açıklandı. RTGD Genel Başkanı Kenan Macit, yaptığı yazılı açıklamada, bu yılki..
Sezer TÜBİTAK Yasası'nı veto etti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5344 sayılı "Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u, 3 ..
Hakkari hafif sallandı Hakkari'de hafif şiddette bir deprem meydana geldi.
Aspendos'ta opera geceleri Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Aspendos Antik Tiyatrosu'nda, dünyaca tanınmış iki ünlü eseri sahneleyecek. ANTDOB, 25 Mayıs'ta ilk olarak, Giacomo Puccini..
Tarımda ürüne destek dönemi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bundan böyle tarım politikalarını belirlerken ve uygularken, popülist yaklaşımlarda bulunmak, siyasi men..
Brezilya'da yoksul köylü eylemi: 40 yaralı Brezilya'da yoksulluğu azaltmak için hükümetin hızla toprak reformu yapmasını isteyen topraksız köylülerin protesto yürüyüşünün on yedinci gününde ç..
Bush'a Tiflis'te patlamaya hazır bomba Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, ABD Başkanı George Bush'un Tiflis'te konuşma yaptığı alanda bulunan el bombasının patlamaya hazır halde olduğunu..
'5 günlük çalışma yeterli' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, memurların cumartesi günleri de çalışması önerisini makul bulmadığını, 5 günlük çalışma süresinin normal olduğu..
Hafif araçta ÖTV % 10 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, hafif ticari araçlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranı yüzde 10 olarak korunurken, diğerlerinden motor silindir hacmine göre yüzde 37 ..
'Hükümet özgürlükten yana' AİHM'de görülen Leyla Şahin'in türban davasında Türkiye'nin avukatı, hükümetin özgürlüklerin genişletilmesini isteğini söyledi.
Derbiyi kim kazanır, şampiyon kim olur? Süper Lig'de Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin sonucu ne olur ve ligde mutlu sona hangi takım ulaşır?
Prim borçlarına af geliyor SSK ve Bağ-Kur prim borçlarına af getirilmesine ilişkin önerge Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
Almanlar Türkiye'yi AB'de istemiyor Almanya'da yapılan son bir anket halkın yaklaşık üçte ikisinin Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı olduğunu ortaya koydu.
İran ve Irak buzları eritiyor İran Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi, Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasından bu yana ilk kez Irak'a gitti.
Sezer'den TÜBİTAK Yasası'na veto Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TÜBİTAK hakkındaki kanunda değişiklik yapan düzenlemenin 3 maddesini veto etti.
Trafik suçuna da dokunulmazlık Milletvekilleri, yargı üyeleri ve diplomatik dokunulmazlığı bulunanlara trafik suçu işleseler de polis tarafından ceza kesilemeyecek.
Hafif ticari araçta ÖTV yüzde 10 Hafif ticari araçlarda ÖTV oranı yüzde 10 olarak korundu, diğerlerinden motor silindir hacmine göre yüzde 37 ile yüzde 84 arasında ÖTV alınacak. Sporculara..
Erdoğan: Onur Air konusunda hassasız Ulaştırma ve Turizm Bakanlarıyla birlikte konunun takipçisi olduklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Fakat bir hassasiyet şart. Yarın bu arızalar, sıkıntıl..
Derbi bileti için izdiham Birinci Süper Futbol Ligi'nde hafta sonu Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan derbi karşılaşmasının biletleri satışa çıktı. Fenerbahçe Kulübü'nün resmi..
Evcil bakanlarla görüştü mü? CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, ''Erol Evcil'in bakanlarla makamlarında görüşüp görüşmediğini'' sordu.. Ersin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırmas..
Tarım'da ürüne destek dönemi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bundan böyle tarım politikalarını belirlerken ve uygularken, popülist yaklaşımlarda bulunmak, siyasi me..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10