17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuru yük gemisi yalıya çarptı İstanbul Boğazı yine büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü. Dümeni kilitlenen bir kuru yük Gemisi Kandilli'de bir yalıya çarptı.
İngiltere’de esrarengiz ‘Piyano Adam’ İngiltere’nin Kent bölgesindeki Sheerness kasabasının sokaklarında, etrafa boş gözlerle bakan ve giydiği takım elbisesinden sular damlarken bulunan genç ..
AB Onur Air için devrede AB Komisyonu, bazı üye ülkelerde uçuşları askıya alınan Onur Air şirketinin dosyasının incelenmesi için uzman bir ekibin toplanacağını açıkladı.
İspanya'da hükümet ETA ile görüşmeyi onayladı İspanya parlamentosu, hükümetin, "silahları bırakması koşulu ile" Bask bölgesinin bağımsızlığını isteyen yasadışı ETA örgütü ile görüşme planını ..
Süper Lig nefes nefese Süper Lig'de son iki haftaya girilirken, zirvedeki iki takım haftayı puansız kapadı. Ligin dibinde ise, Ankaragücü ile birlikte, 'haftanın maçını' tek golle kazanan Kay..
Kamu alacakları tahsili TBMM'de Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la ilgili af niteliğinde düzenlemeler de içerdiği gerekçesiyle tepki gösterilen tasarı, Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülmey..
Erdoğan: Türkiye gerekenleri yapıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin üyesi bulunduğu uluslararası kuruluşların getirdiği yükümlülükleri hep yerine getirdiğini ve buna devam edeceğini söy..
Almanya'da 27 bin 300 radikal İslamcı Türk var Almanya İçişleri Bakanı Otto Schily, Ülkedeki 31 bin 800 radikal İslamcıdan, 27 bin 300'ünün Türk olduğunu söyledi.
Alpogan'ın İsrail ziyareti başladı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Büyükelçi Yiğit Alpogan, 3 gün sürecek resmi ziyaretleri için İsrail'e geldi.
Türkü izleyicisinin 'klasik'çilerden öğrenecekleri Erdal Erzincan'ın sahne almasıyla başlayan flaşlar konserin sonuna kadar sürdü. Fotoğraf çekmek izleyicinin sanatçıya yakınlaşma aracı olabi..
8. Ulusal Ağrı Kongresi başlıyor Ağrı konusundaki güncel gelişmeler 18-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 8. Ulusal Ağrı Kongresi'nde ele alınacak.
Almanya'da 27 bin 300 radikal Türk var Almanya İçişleri Bakanı Otto Schily, Ülkedeki 31 bin 800 radikal İslamcıdan, 27 bin 300'ünün Türk olduğunu söyledi.
Petrol son 3 ayında en düşük seviyesinde Petrol stoklarının artması ve yavaşlayan talebin ardından, petrol fiyatları son 3 ayın en düşük değerine yakın seyrediyor. Londra Borsası'nda, Brent t..
CMK'ta değişiklik kabul edildi TBMM Adalet Komisyonu'nda, yürürlüğü 1 Haziran'a ertelenen Ceza Muhakemesi Kanunu'nda (CMK) değişiklik yapılmasına ilişkin yasa teklifi kabul edildi. Teklifte, ..
Benzinde indirim Petrol fiyatlarındaki gerileme etkisini gösterdi. Benzinlerin rafineri çıkış fiyatları, yarından geçerli olmak üzere indirildi. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 1.3 oranınd..
Kuran'a saygısızlık haberini çekti Amerikan Newsweek dergisi, Guantanamo üssünde Amerikalıların Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yaptığı hakkındaki haberini geri çekti.
Özbekistan'daki olaylarda 745 kişi öldü Özbekistan'ın Andican ve Pahtaabat kentlerinde meydana gelen olaylarda en az 745 kişinin öldüğü öne sürüldü.
Sarıyer'de elektrik kesintisi Sarıyer İşletme Müdürlüğü bölgesindeki bakım çalışmaları nedeniyle 20 ve 21 Mayıs'ta bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.
Başkent'te 19 Mayıs önlemi Anıtkabir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılacak devlet töreni nedeniyle yarın saat 13.30'dan 19 Mayıs Perşembe günü saat 11.00'e..
Star Wars Bush karşıtı ögelerle dolu George Lucas'ın Cannes Film Festivali'nde ilk gösterimi yapılan son 'Star Wars' filmi 'Revenge of the Sith', ABD Başkanı George Bush'un -Irak başta olmak ..
Yasaklı kitaplar sergisi İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nce düzenlenen Yasaklanmış Kitaplardan Seçmeler sergisi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde açıldı. Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahme..
PS3 2006'da piyasada Video oyun sektöründe devrim yaratan Sony, Play Station konsolunun üçüncü modelini gelecek yıl piyasaya sürecek. Play Station 3'ün, grafik çözünürlüğü diğer oyun konsolla..
Sezer 5 yasayı onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayladığı ''Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'', devletin ..
Opportunity kumdan çıkmaya uğraşıyor Mars'ta hayat izi arayan ikiz robotlardan Opportunity, saplandığı kumdan çıkmaya başladı.
'Memur Cumartesi de çalışsın' teklifi AKP Mersin Milletvekili Saffet Benli, memurların Cumartesi günleri de çalışmasına yönelik kanun teklifi verdi.
Roxy'de "kırmızı gece" İstanbul'un kültür sanat ve eğlenceyi biraraya getiren mekanlarından Roxy, mayıs ayının ilk günlerinde başladığı Route 80's turnesinin vedasını Sıraselviler'deki mekanı..
Başkomser'e tahliye Kullandığı araçla Boğaz Köprüsünde kaza yaparak Yeliz Telli'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan başkomiser Temur serbest bırakıldı. Kullandığı otomobille Boğazi..
Müzeler iki gün ücretsiz Müzeler Haftası dolayısıyla yarın ve 19 Mayıs'ta müzeler ücretsiz gezilebilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 18-24 Mayıs tarihleri..
1 aylık karısını sopayla öldürdü Nevşehir'de 72 yaşındaki kişi, 1 ay önce evlendiği 33 yaşındaki karısını başına sopayla vurarak öldürdü.
Trabzon'da linç girişimine ve TAYAD'lıya dava Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Trabzon'da 6 ve 10 Nisan'da yaşanan TAYAD'lıların bildiri dağıtmasıyla meydana gelen olaylara karıştığı gere..
Unilever'in büyüme hedefi yüzde 20 Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, bu yıl yüzde 20 civarında büyümeyi ve 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
Sezer Teşvik Yasası'nı onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, aralarında teşvik yasasının da bulunduğu beş kanunu onayladı. Teşvik yasası, 13 ilin daha teşvik kapsamına alınmasını öngörüy..
Sony'nin yeni oyun konsolu: Playstation 3 Sony, Cell çipi ile çalışan ve BluRay DVD destekli yeni kuşak konsolu PlayStation 3'ü Los Angeles'te basına tanıttı.
Açık süt sağlığı tehdit ediyor Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, açıkta satılan sütlerdeki vitaminler, 15 dakika kaynatıldıktan sonra yüzde 12 ile 66 oranında azalıy..
Varşova zirvesinde krizden dönüldü Ankara'nın Avrupa Konseyi zirvesi sonuç bildirgesinde, terörle mücadele konusundaki bir maddeye karşı çıkması üzerine diplomatik bir krizden son anda dönüld..
Baykal: AİHM'nin tavrı sorgulanmalı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AİHM'nin Öcalan davasında verdiği kararla ilgili, “Sakın ha, ne yapın yapın, bu yargılamayı tekrar açmayın. Biz bu fi..
Derviş'in milletvekilliği düştü Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanlığı'na seçilen Kemal Derviş'in milletvekilliği düştü.
Haberin Devamı>>> Beşiktaş, 2005 - 06 sezonunun ilk bombasını patlattı. Siyah - Beyazlılar, Ali Tandoğan ile anlaşırken, Youla için çarşamba gününe kadar süre ist...'Gülmek bize haram'
'Turgut Yılmaz'a 14 milyon dolar aktarıldı' Yüce Divan Başkanı Mustafa Bumin, eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kardeşi Turgut Yılmaz'ın hesabına Korkmaz Yiğit'in hesabından 14 milyon dolar aktar..
Peugeot davasında beraat kararı Peugeot firmasının 307 otomobil serisi reklamında kullandığı "utanç" sözünün hakaret içerdiği iddiasıyla Peugeot Türkiye Genel Müdürü Yann Louis Roger Carnoy h..
Haberin Devamı>>> Müjde Ar ile Ercan Karakaş, nikâh töreninden sonra işbaşı yaptı!
Bir zamanlar, uzak bir galakside Efsane 1977'de başlamıştı... Ve artık neredeyse 28 yıl süren heyecanlı bekleyişin sonu geldi. George Lucas'ın yarattığı Star War (Yıldız Savaşları) serisinin ..
Haberin Devamı>>> Onur Air'e uçuş yasağı konusunda Hollanda'da yapılan ve sert tartışmalara sahne olan ilk toplantıdan sonuç çıkmadı. Toplantıya bugün devam edilec...Rakıcılar kapıştı, markal..
Unilever'in büyüme hedefi yüzde 7 Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, bu yıl yüzde 7 civarında büyümeyi ve 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
Sağlıklı yumurta oval olur Normal büyüklükte ve tipte olmayan, daha yuvarlak, uzun ve pütürlü yumurtaların hastalık yapıcı mikroorganizmalar yönünden risk taşıdığı ifade edildi.
Basel II, mali sistemin gücünü artıracak Hazine Müsteşarı Çanakçı, YTL'ye artan güvenin Basel II standartlarına geçişi kolaylaştıracağına işaret ederken, dönüşümün mali istikrarı artıracağını..
Ali Tandoğan 1 milyon euro istedi Beşiktaş Teknik Direktörü, Gençlerbirliği’nin yıldızına para işiyle ilgilenmediğini, ancak istediği rakamın çok yüksek olduğunu söyledi. Bazı yöneticiler ise..
Haberin Devamı>>> Göz tedavisi yaptırmak isteyenler, hastanelerde saatlerce kuyrukta bekliyor. Ancak Dr. Süreyya Kafesçioğlu, dar gelirlilere ücretsiz göz muayenes...Allah'ından bulsun
Trabzon'da 15 kişiye linç girişimi davası Trabzon'da TAYAD'lılara yönelik linç girişimi nedeniyle 15 kişi aleyhine dava açıldı. İddianamede olay, 'basit müessir fiil' sayıldı.
Sezer'den Teşvik Yasasına onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, aralarında Ceza Muhakemesi ve Türk Ceza Kanunlarının Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkındaki kanunların da bulunduğu 5 yasayı on..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9