16 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

16 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Orhan Kemal Ödülü Adnan Binyazar'ın 1972 yılından beri aralıksız olarak her yıl verilen Orhan Kemal Roman Ödülü'nün otuz dördüncüsü, 2005 yılında Adnan Binyazar'ın Can Yayınları tarafından ya..
Pantech GI100 Kapaklı bir telefon olan Pantech'in GI100 modeli, yüksek çözünürlüklü çift ekranı, 1.3 Mpiksel kamerası, parmak izi tanıma fonksiyonu ve eğlenceli özellikleriyle inceleme merkez..
'ABD, böl-yönet taktiği uyguluyor' Mısırlı insan hakları savunucusu, aktivist, yazar ve devlet başkanlığı adayı Neval El Saddavi ile Kahire'deki Ahmet Yeşiltepe'nin sorularını yanıtladı.
Öcalan kararı inceleme altında AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Öcalan davası konusunda verdiği kararın Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve yetkili..
İstifacı 4 vekilden Ağar'a ağır tepki DYP'den istifa eden 4 milletvekillinin Genel Başkan Mehmet Ağar'a eleştirileri sürüyor. Milletvekilleri, Ağar'ı “Sözüne güvenilmez” olarak ni..
OZEL YAPISMAZ KAPLAMALI AYAKLI DUMANSIZ IZGARA TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Orhan Kemal Roman Ödülü Adnan Binyazar'ın Orhan Kemal Roman Ödülü’ne bu yıl "Ölümün Gölgesi Yok" romanıyla Adnan Binyazar layık görüldü.
'Bu yaz neredeyseniz, tiyatro orada' Devlet Tiyatroları 2005 Yaz sezonunda “Bu yaz da siz neredeyseniz tiyatro orada” sloganıyla Türkiye genelinde 81 il, 215 ilçe ve 55 köyde seyi..
Festivali açan kuklalar Ankara'da Ülker Kukla Festivali açılış gecesinde İstanbul Ses Tiyatrosu'nda sahne alan Obraztsov kukla tiyatrosu, Ankara'ya kadar uzanarak, Türkocağı'nda kuklaseverler..
Radyoaktif piller 10 yıl dayanacak Radyoaktif bozulmaya dayalı çalışan yeni bir pil 10 yıl şarj edilmeden çalışabiliyor.
Kadın beyni alkole daha hassas Alkolün kadınların beynine erkeklerinkinden daha fazla zarar verdiği belirtiliyor.
Cinsellik tabu olarak kabul ediliyor Türkiye'de her 100 kişiden 70'inde cinsel fonksiyon bozukluğu bulunduğu belirlendi. Cinselliğin hala bir tabu olduğu ülkemizde her 100 kişiden 40'ının cin..
Karlılıkta parlayan Ziraat, danışman arıyor Ziraat Bankası'nın ilk üç aydaki karı ikiye katlanarak 416 milyon YTL'ye çıktı. Bankanın özelleştirilmesi sürecinde road show'u sürdürecek yatırım ..
Taraftarın tepkisi etkisiz, M. United Glazer'in ABD'li işadamı Malcolm Glazer, dünyanın en zengin futbol kulübü Manchester United'daki payını artırarak, kulübün kontrolünü ele geçirdi.
Jimmy Carter'dan Erdoğan'a mektup ABD eski başkanlarından Jimmy Carter, Başbakan Erdoğan'a bir mektup göndererek, dünyanın nükleer silahlardan arındırılması için destek istedi.
İncirlik'te nükleer bombaya tepki Greenpeace, ABD'ye ait olduğu iddia edilen 90 nükleer bomba ile ilgili olarak halkı bilgilendirmek amacıyla İncirlik'te “Barış Elçiliği” açtı.
Pepe'den Gelibolu'ya yatırım izni Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Gelibolu Milli Parkı yakınlarında tesis yapmak isteyen yatırımcılara izin vereceklerini söyledi.
Cep'te vergiye protesto Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) ve Ankara Ticaret Odası (ATO), cep telefonlarında artan vergi oranlarını protesto etti. ATO Başkanı ..
Pistons ve Supersonics eşitledi: 2-2 NBA'in son şampiyonu Detroit Pistons, deplasmanda Indiana Pacers'ı 89-76 yenerek seride durumu 2-2 yaptı. Üst üste son iki maçını kaybeden Pistons'ta 29 s..
İstifacı vekillerden Ağar'a sert eleştiri DYP'den istifa ettiklerine ilişkin dilekçelerini bugün TBMM Başkanlığı'na sunan milletvekilleri, düzenledikleri ortak basın toplantısında, Genel Başk..
DYP'den 'toplumsal sözleşme' vaadi DYP, güçler ayrılığı temelinde 1924 Anayasası’nın ruhunu esas alan yeni bir "toplumsal sözleşme" vaat etti.
Terör örgütü davasında 10 tahliye Terör örgütü DHKP/C'ye yönelik İtalya, Belçika, Almanya ve Hollanda ile eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonun Türkiye bölümüne ilişkin açılan ve 64 sanığın ..
Akbank yabancı ortağa sıcak bakıyor Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, yabancı ortaklığa bakış açıları konusunda, "Şu anda da bu açıdan görüşümüz olumlu. Ancak burada önemli olan yabancı ortağ..
Tecavüz sanığına kaynar su işkencesi Sakarya'da Hendek Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan bir kişinin hükümlülerin saldırısına uğradığı, kasığına kaynar su dökülen tutuklunun hastaneye kaldır..
"Şerafettin nineye" reklam teklifi Balıkesir'de, evinin bodrum katına gömdüğü annesinin kıyafetlerini giyerek, iki yıl emekli maaşını tahsil ettiği iddiasıyla tutuklanan kişinin yargılanmasın..
Apo'nun avukatları Bakanlar Komitesi’ne başvuracak Abdullah Öcalan’ın avukatları, Türkiye’nin AİHM kararının yerine getirilmesi için harekete geçirilmesi için Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi..
'Ölü Denizin Dümencisi' Roxy'de Haber geldiğinde, perdeleri sıkıca kapatıp, bu önemli konser haberini duyunca çok sevineceğini bildiğimiz kişilerin telefon numaralarını bir kenara not etmişti..
Kar film festivali 8 bin oyla bitti Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi'nce internette düzenlenen 2. Kar Film Festivali'nde ödül alanlar belli oldu. Dijital ortamda gösterilen filmle..
Mevduata güvencesinde oran düşürülecek Devlet Bakanı Babacan, 50 bin YTL düzeyindeki mevduat güvencesi oranının yüksek olduğuna işaret ederek, bu oranın kademeli olarak düşürülebileceğini kay..
Görgü tanığı gözünden Özbek isyanı Özbekistan'ın Andican kentinde şu ana kadar 700 kişinin yaşamını yitirdiği isyan ve hükümetin müdahalesine ilişkin ayrıntılar yavaş yavaş belirmeye başladı.
Türkiye, OECD'nin en ucuz 5. ülkesi OECD'nin karşılaştırmalı fiyat düzeyi Mart ayı sıralamasına göre, Türkiye beşinci ucuz ülke oldu. Türkiye'den daha ucuz ülkeler Çek Cumhuriyeti, Slovakya, ..
İntihar saldırısında Suudiler başı çekiyor Radikal dinci internet sitelerinin Irak'taki direnişi beslemek için çok sayıda yabancıyı topladığı ve bunların büyük bölümünün Suudi Arabistan'dan g..
Yılmaz ve Taner davasında söz tanıkların Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in Yüce Divan'da yargılandığı davanın yarın yapılacak duruşmasında, tanıkların dinlenilm..
Okkan davasında tahliye talebine ret Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'a düzenlenen suikasta katıldıkları iddiasıyla terör örgütü Hizbullah mensubu 3 sanığın yargılanmasına devam ed..
Erdoğan: Etnik ve dini aşırılık sürüyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yabancı düşmanlığı, ırkçılık, anti semitizm ile belirli din ve kimliklere karşı önyargıların, etnik ve dini aşırılıkları..
Dış basın: Öcalan adil yargılanmalı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) PKK lideri Abdullah Öcalan konusundaki kararının dış yankıları sürüyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8