10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beşiktaş: 1 Sivasspor: 2 Beşiktaş ile İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde mutlu sona ulaşarak gelecek sezon Birinci Süper Lig'de mücadele etme hakkı elde eden Sivasspor arasındaki hazırlık ..
AHŞAP OKEY TAKIMI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
TCK'da değişiklik çalışması sonlandı Meclis Adalet Alt Komisyonu'nda Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddelerinde değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmeleri tamamlandı.
53 bin muhtara zam kararı Bakanlar Kurulu 53 bin muhtarın maaşına zam yapma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanlığı'nın yapacağı çalışmanın ardından zam oranının k..
Yurtbank davasında tartışma Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner, “back to back” krediler vererek bankayı zarara uğratmak suçundan yargılandığı davada hakim ile tartıştı.
Muhtarlara zam kararı Bakanlar Kurulu 53 bin muhtarın maaşına zam yapma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanlığı'nın yapacağı çalışmanın ardından zam oranının kesin..
Portekiz'den AB desteği Portekiz Cumhurbaşkanı Jorge Sampaio, ülkesinin Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine destek verdiğini söyledi.
'Sadece ana dilimde şarkı söyleyeceğim' Fransız pop şarkıcısı Patricia Kaas, duygularını en iyi Fransızca ifade ettiğini belirterek, "Başka bir dilde şarkı söylemeyeceğim" dedi.Daha önce İngi..
Anadolu Yakası'nda elektrik kesintisi Anadolu Yakası'nda trafo merkez binalarının bakım-onarım çalışmaları nedeniyle yarından itibaren 15 Mayıs Pazar gününe kadar bazı semtlerde elektrik kesi..
Aşkın Filmler Mevlana'nın kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Ankara Sinema Derneği, 12-20 Mayıs arası Konya'da; 24-30 Mayıs arası da Eskişehir'de, mistik, transan..
En kısa ömürlü balık 59 gün yaşıyor Mercan kayalıklarında yaşayan küçük bir balık türü 'pigme gobi'nin yeryüzünde yaşayan en kısa ömürlü omurgalı olduğu belirlendi. Pigme gobi sadece 59 gün h..
Firefox'ta iki kritik açık Açık kaynak internet tarayıcısı Firefox'ta iki kritik açık çıktı.
Yabancıya TV satışı yasadan çıkıyor Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, medya kuruluşlarının yabancı kuruluşlara satışını düzenleyen maddenin yasadan çıkarılacağını belirtti. Şener, medya k..
AB'den Kıbrıs atağı AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, iki gün sürecek ziyaret için Perşembe günü Ada'ya gidiyor.
Bankkapital davasında sona doğru Bankkapital'in eski sahibi Mahmut Ceylan'ın da aralarında bulunduğu 30 sanığın yargılandığı davada sona yaklaşılıyor. Savcı, sanıkların tümünün bankanın içini..
AKP'den bir istifa AKP Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, partisinden istifa etti.
Yabancılar TV sahibi olamayacak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade ettiği ve TMSF'nin elind..
Otomotivi ihracat ayakta tutuyor Sanayinin itici gücü niteliğindeki otomotivde iç pazarda daralma dört ayda yüzde 18'i bulurken; ihracatın desteğiyle üretim yüzde 11 artışla 276 bin adedi aşt..
Çocuklarını döven kadın gözaltına alındı Adana’da yaramazlık yaptıkları için 6 ve 8 yaşındaki kızlarını döven 29 yaşındaki Hediye Durmaz, gözaltına alındı. Bağlar Polis Merkezi’ni telefonla a..
AKP'de istifa AKP Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli partisinden istifa etti. AKP'nin milletvekili sayısı 355'e düşerken bağımsızların sayısı 8'e çıktı.
Nema başvuruları yarın Haziran ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 6. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, yarından itibaren Ziraat Bankası'na yapılacak. . Ziraat Bankas..
Hazine 3.4 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.4 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin bugün düzenlediği 546 gün vadeli iskontolu tahvil ihalesinde bileşik faiz yüzde 17.26, 6 ayda b..
AKP'li Ericekli istifa etti AK Parti Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, partisinden istifa etti. Ericekli, istifasını TBMM Başkanlığı'na sundu. Ericekli'nin istifasıyla AK Parti'nin millet..
Cennetin Krallığı ABD'de 1 numara Haçlı Savaşlarını anlatan ve başrolünde Orlando Bloom'un oynadığı 'Kingdom of Heaven' (Cennetin Krallığı), ABD'de bu hafta gösterime giren filmler arasında e..
'Aluminum'un son durağı İstanbul İsrailli dansçı ve koreograf İlan Azriel'in, dansı, hareketi, görsel tiyatroyu ve endüstriyel materyalleri harmanladığı yeni sahne eseri 'Aluminum', 14 Mayıs ..
Sinemanın Cannnes'lı günleri 58'inci Cannes Film Festivali başlıyor. Bu yılki festivalde, birbirinden güçlü sanat filmleri izleyicilerin beğenisine sunulacak. Festival, 11 Mayıs'ta açılıyor v..
Kara deliğin doğuşu görüntülendi Astronomlar bir kara deliğin doğuşunu fotoğrafladı. NASA Goddard Uzay Üssü'nde yapılan gözlem, gamma ışınlarının optik bir cisme karşılık gelen görüntüsünün a..
Sağlık çalışanlarına AIDS eğitimi AIDS Savaşım Derneği, Eylül ayında başlatacağı “Sağlık Personelinin HIV/AIDS ve CBYE'ler (Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar) Eğitimi Projesi” çe..
KKTC'ye demirleyen kaptan tutuklama Rum polisi, bir yıl önce KKTC'nin Gazimağusa limanına demirleyen geminin Rum kaptanı'nı dün Limasol limanına demir atar atmaz tutukladı.
Atina ile Rum Kesimi anlaşamadı Yunanistan Dışişleri Bakanı, Rum Yönetimi ile BM arasında Kıbrıs'ta çözüme yönelik öngörüşmelerin Mayıs ortasında başlayacağını açıkladı.
Allianoi sulara gömülmesin Allianoi Girişimi Grubu Dönem Sözcüsü Avukat Arif Ali Cangı, İzmir'in Bergama İlçesi'nde Paşa Ilıcası olarak bilinen Allianoi Antik Kenti'nin Yortanlı Barajı suları..
"Hava Açık" haydi konsere! Havların ıınmasıyla birlikte İstanbul geceleri de hareketleniyor. SEzoun ilk açık hava etkinliği olan Hava Açık, 18 Mayıs’ta Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatros..
Nemada 6. taksit başvuruları başlıyor Haziran ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 6. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, yarından itibaren Ziraat Bankası'na yapılacak.
THY uçağına asılsız bomba ihbarı Havalimanındaki bir ankesörlü telefonla arayarak, THY'nin İzmir-İstanbul seferini yapacak uçağa bomba konulduğu yönünde ihbarda bulunduğu öne sürülen THY'nin ..
Bush Gürcistan'da halka hitap etti Bush, Gürcistan'daki resmi temaslarının sonunda Tiflis'teki Özgürlük Meydanı'nda toplanan yaklaşık 150 bin kişiye hitaben yaptığı konuşmada, Gürcistan halkı..
Sait Faik Ödülü Sarısayın'ın Ünlü yazar Sait Faik Abasıyanık adına 1964 yılından bu yana düzenli olarak verilen Sait Faik Hikâye Armağanı, 2005 yılında Ayşe Sarısayın’ın Can Yayınları tarafın..
Biret eğitime katkı için çalıyor Son iki yıldır "Boğaziçi Hepimizin" adı altında düzenlediği bağış kampanyaları ile mezunlarının katkılarını alan Boğaziçi Üniversitesi’nin 2005 yılı bağış kam..
Her fotoğraf bir kadının hayatını kurtaracak Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye'de de kadının şiddet gördüğü bilinen bir gerçek. Peki ya bunu önlemek için neler yapılabilir? Ya da ş..
Hazine 3.4 milyar YTL borçlandı Hazine 546 gün vadeli tahvil ihalesinde yüzde 17.26, 5 yıl vadeli tahvil ihalesinde ise yüzde 21 yıllık bileşik faizle borçlandı. Her iki ihalede de toplam 3.4..
Annelere 307 milyon YTL harcandı Anneler Günü'nü kapsayan hafta sonu 6-8 Mayıs tarihleri arasında kredi kartıyla 307 milyon YTL harcandı. Aynı dönemde yapılan harcamalarda en çok artış kuyumc..
Kruger: Türkiye yoksul ülkere örnek Türkiye’de asgari ücretin yüksek olduğunu söyleyerek tepki çeken IMF Birinci Başkan Yardımcısı Krueger, Brezilya ve Türkiye’nin gösterdiği ekonomik başarıy..
Kart sahteciliğine karşı çipli kart Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, Türkiye'de kart sahteciliğinin son 1-2 yılda arttığını belirterek, "bu artış trendine karşı çi..
Tansaş'ın taliplileri dünya devleri Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, 6 yabancı yatırımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirterek, "Bir ortaklık, satış veya satış yapmamak gibi bir..
Şifreli kanal sansürüne tepki Devlet Bakanı Güldal Akşit: Şifreli, parayla ve tercih kullanılarak izlenen bu kanallar için böyle bir kararı doğru bulmuyorum.
Baba tecavüzü intihar ettirdi Adana'da babasının kendisine tecavüz ettiğini öne süren genç kız, baraj gölüne atlayarak intihar etti.
Danıştay Başkanı: Hukuk devleti olmalıyız Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, Cumhurbaşkanı'nın tek başına yapacağı işler ve Yüksek Askeri Şura kararlarının da aralarında bulunduğu bazı kararla..
Polis adayları için başvurular yarın başlıyor Emniyet Teşkilatı'na alınacak toplam 2 bin polis için aday müracaatları yarın başlıyor.
Sabıka kaydı ücreti 3 YTL oldu TBMM Adalet Komisyonu’nda, yeni ceza yasalarına uygun olarak yeniden düzenlenen Adli Sicil Yasa teklifi kabul edildi. Bu yeni düzenlemeye göre adli sicil kaydı ..
Tansaş 6 yabancı yatırımcıyla görüşüyor Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, 6 yabancı yatırımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirterek, ''Bir ortaklık, satış veya satış yapmamak gib..
Rizeli Fahri G.Saray'da Çaykur Rizespor Kulübü Genel Kaptanı Yılmaz Zehiroğlu, Fahri konusunda Galatasaray ile ön anlaşma yapıldığını söyledi. . Zehiroğlu, yaptığı açıklamada, yeşil-mavili ta..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10