10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AHŞAP OKEY TAKIMI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
TCK'da değişiklik çalışması sonlandı Meclis Adalet Alt Komisyonu'nda Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddelerinde değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmeleri tamamlandı.
53 bin muhtara zam kararı Bakanlar Kurulu 53 bin muhtarın maaşına zam yapma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanlığı'nın yapacağı çalışmanın ardından zam oranının k..
Yurtbank davasında tartışma Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner, “back to back” krediler vererek bankayı zarara uğratmak suçundan yargılandığı davada hakim ile tartıştı.
Muhtarlara zam kararı Bakanlar Kurulu 53 bin muhtarın maaşına zam yapma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanlığı'nın yapacağı çalışmanın ardından zam oranının kesin..
Portekiz'den AB desteği Portekiz Cumhurbaşkanı Jorge Sampaio, ülkesinin Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine destek verdiğini söyledi.
Anadolu Yakası'nda elektrik kesintisi Anadolu Yakası'nda trafo merkez binalarının bakım-onarım çalışmaları nedeniyle yarından itibaren 15 Mayıs Pazar gününe kadar bazı semtlerde elektrik kesi..
Aşkın Filmler Mevlana'nın kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Ankara Sinema Derneği, 12-20 Mayıs arası Konya'da; 24-30 Mayıs arası da Eskişehir'de, mistik, transan..
En kısa ömürlü balık 59 gün yaşıyor Mercan kayalıklarında yaşayan küçük bir balık türü 'pigme gobi'nin yeryüzünde yaşayan en kısa ömürlü omurgalı olduğu belirlendi. Pigme gobi sadece 59 gün h..
Firefox'ta iki kritik açık Açık kaynak internet tarayıcısı Firefox'ta iki kritik açık çıktı.
Yabancıya TV satışı yasadan çıkıyor Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, medya kuruluşlarının yabancı kuruluşlara satışını düzenleyen maddenin yasadan çıkarılacağını belirtti. Şener, medya k..
AB'den Kıbrıs atağı AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, iki gün sürecek ziyaret için Perşembe günü Ada'ya gidiyor.
Bankkapital davasında sona doğru Bankkapital'in eski sahibi Mahmut Ceylan'ın da aralarında bulunduğu 30 sanığın yargılandığı davada sona yaklaşılıyor. Savcı, sanıkların tümünün bankanın içini..
AKP'den bir istifa AKP Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, partisinden istifa etti.
Otomotivi ihracat ayakta tutuyor Sanayinin itici gücü niteliğindeki otomotivde iç pazarda daralma dört ayda yüzde 18'i bulurken; ihracatın desteğiyle üretim yüzde 11 artışla 276 bin adedi aşt..
Çocuklarını döven kadın gözaltına alındı Adana’da yaramazlık yaptıkları için 6 ve 8 yaşındaki kızlarını döven 29 yaşındaki Hediye Durmaz, gözaltına alındı. Bağlar Polis Merkezi’ni telefonla a..
Cennetin Krallığı ABD'de 1 numara Haçlı Savaşlarını anlatan ve başrolünde Orlando Bloom'un oynadığı 'Kingdom of Heaven' (Cennetin Krallığı), ABD'de bu hafta gösterime giren filmler arasında e..
'Aluminum'un son durağı İstanbul İsrailli dansçı ve koreograf İlan Azriel'in, dansı, hareketi, görsel tiyatroyu ve endüstriyel materyalleri harmanladığı yeni sahne eseri 'Aluminum', 14 Mayıs ..
Sinemanın Cannnes'lı günleri 58'inci Cannes Film Festivali başlıyor. Bu yılki festivalde, birbirinden güçlü sanat filmleri izleyicilerin beğenisine sunulacak. Festival, 11 Mayıs'ta açılıyor v..
Kara deliğin doğuşu görüntülendi Astronomlar bir kara deliğin doğuşunu fotoğrafladı. NASA Goddard Uzay Üssü'nde yapılan gözlem, gamma ışınlarının optik bir cisme karşılık gelen görüntüsünün a..
Sağlık çalışanlarına AIDS eğitimi AIDS Savaşım Derneği, Eylül ayında başlatacağı “Sağlık Personelinin HIV/AIDS ve CBYE'ler (Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar) Eğitimi Projesi” çe..
KKTC'ye demirleyen kaptan tutuklama Rum polisi, bir yıl önce KKTC'nin Gazimağusa limanına demirleyen geminin Rum kaptanı'nı dün Limasol limanına demir atar atmaz tutukladı.
Atina ile Rum Kesimi anlaşamadı Yunanistan Dışişleri Bakanı, Rum Yönetimi ile BM arasında Kıbrıs'ta çözüme yönelik öngörüşmelerin Mayıs ortasında başlayacağını açıkladı.
THY uçağına asılsız bomba ihbarı Havalimanındaki bir ankesörlü telefonla arayarak, THY'nin İzmir-İstanbul seferini yapacak uçağa bomba konulduğu yönünde ihbarda bulunduğu öne sürülen THY'nin ..
Şifreli kanal sansürüne tepki Devlet Bakanı Güldal Akşit: Şifreli, parayla ve tercih kullanılarak izlenen bu kanallar için böyle bir kararı doğru bulmuyorum.
Baba tecavüzü intihar ettirdi Adana'da babasının kendisine tecavüz ettiğini öne süren genç kız, baraj gölüne atlayarak intihar etti.
Polis adayları için başvurular yarın başlıyor Emniyet Teşkilatı'na alınacak toplam 2 bin polis için aday müracaatları yarın başlıyor.
Sabıka kaydı ücreti 3 YTL oldu TBMM Adalet Komisyonu’nda, yeni ceza yasalarına uygun olarak yeniden düzenlenen Adli Sicil Yasa teklifi kabul edildi. Bu yeni düzenlemeye göre adli sicil kaydı ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10