1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta kanlı pazar Irak'ın kuzeyindeki Telafer kentinde, Irak Kürdistan Demokrasi Partisi'nin (IKDP) bir yetkilisinin cenaze töreninde düzenlenen intihar saldırısında 20 kişi öldü, 30'dan fa..
Tribeca'da 'Çalınan Hayat'ın zaferi 4. Tribeca Film Festivali'nde, Çin adına yarışan 'Stolen Life - Çalınan Hayat' En İyi Film seçilirken, 'desperate housewife' Felicity Huffman 'Transamerica..
Bir dünya prömiyeri: Erkekler Tuvaleti Civan Canova'nın yazdığı 'Erkekler Tuvaleti' adlı oyun, İzmir'de Doç. Dr. Semih Çelenk'in rejisi ile Oyun Okulu tarafından bugünden (1 Mayıs) itibaren c..
Guantanamo'da da işkence var ABD ordusu, Guantanamo üssündeki işkence iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmanın ardından, tutuklulara işkence edildiği sonucuna vardı.
Başbakan Erdoğan İsrail'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail ziyareti başladı. Kudüs'te İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav'la görüşen Erdoğan, “Ortadoğu barışı için Türkiye olarak y..
İşçiler 1 Mayıs'ı kutladı 1 Mayıs İşçi Bayramı, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde kutlandı. İstanbul'da Kadıköy'de İskele Meydanı'ndaki resmi kutlamalara onbinlerce kişi ka..
Haberin Devamı>>> MEHMET Ali Erbil, Roma Türk Büyükelçiliği'nde düzenlenen nikah töreniyle 4. evliliğini Tuğba Coşkun'la yaptı. Törende, Erbil'in şahidi olarak Ertan Ertekin, Coşkun'un şahidi..
NASA'dan küresel ısınma raporu Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, küresel ısınmanın arttığını gösteren yeni bir rapor yayınladı.
Kadınlar yatırımda daha başarılı ABD'de yapılan bir araştırma, yatırım yaparken kadınların daha az hata yaptığını ortaya koyuyur.
Kamuda personel ve maaş revizyonu Üst düzey bürokratlar, mülki idare amirleri, emniyet mensupları, öğretmenler ve diğer bazı unvanların dışındaki devlet memurları, sözleşmeli statüsüne geçiri..
Irak'ta kanlı gün: 16 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde düzenlenen saldırıda bir Türk kamyon şoförünün öldüğü bildirildi.
Talat çözüm için BM'ye başvurdu KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin insiyatif üstlenmesini ve çözümü zorlamak için Ada'ya özel temsilci göndermesini r..
TBMM'nin gündemi yoğun Bu hafta yoğun bir gündemle çalışacak olan TBMM, gündeminin ön sıralarına alınan yasa tasarı ve tekliflerinin yasalaştırılması için mesai yapacak.
Haberin Devamı>>> L'Equipe gazetesi hafta sonu dergisini "Türkiye özel sayısı" olarak çıkardı. "Sıkı kahve" başlığıyla sunulan yayında, Anelka'dan Süreyya Ayhan'a ...Bombardıman
Haberin Devamı>>> Kariyerim, Bursa ve Antalya'dan sonra Kayseri'de üçüncü toplantısını düzenledi. İşadamları şehrin devletten almak yerine vermeyi tercih ettiğine ...Tofaş CEO'suna jet yanıt:..
Haberin Devamı>>> İZMİR Buca Lisesi son sınıf öğrencileri, mezuniyet balosu geleneğini yıkacak. Gençler, 5 Mayıs'ta Kiraz ilçesine gidecek. İlköğretim okulu ziyare...Korku parkı
Bangladeş'te çekirge istilası Bangladeş'te çekirge istilası, başkent Dakka ile liman kenti Çittagong arasında trafiği felç etti. Polis, gece yarısı bastıran çekirgeler yüzünden, iki kent aras..
"Temsili Askerlik Uygulaması" 10 Mayıs'ta Silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşların askerlik görevini sembolik olarak yerine getirmelerini sağlayan "Temsili Askerlik Uygula..
6 milyon kişi konut sahibi olacak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Konut Edindirme Yardımı'ndan (KEY) yararlanacak hak sahibi sayısının kesin olarak bilinmediğini ancak,..
Haberin Devamı>>> Viranşehir Belediye Başkanı Cin, gazetecilerle sohbet toplantısında, "Öcalan'a karşı olumsuz bir şey söylesem Viranşehir'e giremem. Diğer arkadaş...Filistin'e tapu jesti
Editörden Geçtiğimiz hafta Business'in geleneksel çeyrek değerlendirmesi için Ankara'daydım. Gazeteci arkadaşım Ahmet Erhan Çelik'le beraber hükümetin 'etkili bakanları' ile bürokrasinin iddi..
Haberin Devamı>>> Devlet Bakanı Abdüllatif Şener'le her zaman olduğu gibi uzun bir sohbet yaptık. Yine misafirleri vardı. Ama söyleşi gününün ayrı bir özelliği Şen...Reklam pastası yüzde 32 b..
İpek Yolu Treni Tahran'da Dünyanın trenle yapılan ilk fuarı olma niteliği taşıyan İpek Yolu Türk İhraç Ürünleri Fuarı, Tahran’da açıldı. Fuar, Tahran’ın ardından yarın Meşhed’de açılacak.
Kamuda personel reformu Kamu personel sistemi köklü bir revizyona tabi tutuluyor. Üst düzey bürokratlar, mülki idare amirleri, emniyet mensupları, öğretmenler ve diğer bazı unvanların dışında..
Kocaeli, turizmde de iddialı Marmara Bölgesi'nin doğusunda, adı daha çok sanayi ve üretimle anılan Kocaeli, çok sayıda mesire yeri, doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla, turizmde de iddi..
Sakarya turizmle anılmak istiyor Türkiye'nin ikinci büyük subasar ormanı özelliğini taşıyan “Acarlar Longozu”, çok sayıda yaylası, şelaleleri, piknik alanları, kaplıcaları ve tari..
Ankara'da barajlarda piknik keyfi Ankara Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri'nden devraldığı barajların piknik alanlarına yeni masalar ve barbeküler yerleştiriyor.
Obsesif-kompulsif bozukluk nedir? Aşırı temizlik, düzenlilik, simetriye önem verme, kapıyı-ocağı kontrol etme gibi çeşitli davranış ve düşüncelerin, kişinin kendisiyle ve çevresiyle ilişkisin..
Buğday hasadında kayıp büyük Türkiye genelindeki toplam 19 milyon tonu bulan hasat sırasında Adana'nın üretimine eşdeğer ürün kaybı yaşanıyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9