4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Schröder'den KKTC vaadi Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik işbirliğine özellikle tarım ve turizm alanında Kuzey Kıbrıs'ın da dahil edilmesi gerektiğin..
'Türkiye'nin üyeliği için sorun yok' Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Türkiye ile AB üyeliği müzakerelerine zamanında başlanmaması için şimdilik bir neden olmadığını söyledi.
Derviş'in başkanlığı BM'de oylanacak BM Genel Kurulu, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığını görüşmek üzere yarın toplanacak.
Erbil'de intihar saldırısı: 46 ölü Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde bu sabah düzenlenen intihar saldırısında ölü sayısının 46 olduğu bildirildi. Erbil Valisi Nevzad Hadi, yaptığı açıklamada..
Cumhurbaşkanı yetkileri ve Anayasa tartışıldı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Gelir İdaresi Başkanlığı Yasası'nın, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Meclis'e iade ederken gerekçe gösterdi..
Tarihte İzmir kayıkları İzmir kayıkları, 1800'lü yıllarda İzmir Körfezi'nde, açıkta demirleyen gemiler ile iskeleler arasında yük ve yolcu taşıyan teknelerdir. Bu kayıklar, aynı zamanda deniz..
Teknoloji çağında felsefe yapmak Johnny Golding'in 5 Mayıs Perşembe akşamı saat 18.00'de Garanti Platform'da gerçekleştireceği konuşmanın başlığı 'Azgın Poetika: Teknoloji Çağında Felsefe Yap..
Vaclav Klaus'tan Türkiye'ye destek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'den sonra Türkiye'nin bir önemli konuğu da Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus'du.
Babacan: 'Türkiye'de sessiz devrim gerçekleşiyor' Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'de son birkaç yıldır sürdürülen siyasi ve ekonomik reformlarla aslında sessiz bir devrimin gerçekleşmekte ..
'Simone de Beauvoir' İFKM'de Michèle Le Doeuff, Sabancı Üniversitesi ve Fransız Kültür Merkezi'nin ortak davetlisi olarak, Jean-Paul Sartre'ın doğumunun 100. yıldönümü vesilesiyle, Simone de ..
Bavyeralı 'Termite'ler iş başında Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Dünya Müziği Günleri'nin ilk konserini The Termites veriyor.
Satürn'e 12 yeni uydu Astronomlar Satürn'ün 12 yeni uydusunu keşfetti. Satürn'ün uzaydaki başıboş göktaşlarını yörüngesine çekerek uydusu yaptığı düşünülüyor. Ancak bu sürecin nasıl işlediği ..
Striptiz KDV'den muaf Norveç'te bir sanat olarak kabul edilen ''striptiz'', katma değer vergisi (KDV) uygulamasının dışında bırakıldı. . Başkent Oslo'da faaliyet gösteren ''Diamond Go Go Bar'..
El Libbi yakalandı Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e düzenlenen suikast girişimlerinin planlayıcısı olmakla suçlanan Libyalı El Kaide üyesi Ebu Farrac el Libbi'nin Pakistan'da yakalan..
Şahin'den sert çıkış Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunu Meclis'e ia..
"Çerçeveye uysunlar açalım" Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Heybeliada'daki Ruhban Okulu'nun, Türkiye'deki mevzuatlara uyulması halinde açılabileceğini, ancak sadece tek bir kuruma, kendine özgü ..
"Metalleşiyorum, metalleşiyorsun" Fotoğraf sanatçısı Adnan Polat'ın "Metalik Seslenişler" başlıklı sergisi, 9 Mayıs'tan itibaren İstanbul Fotoğraf Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunul..
1 Mayıs 1977 için araştırma önerisi CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, l Mayıs 1977'de İstanbul Taksim'de düzenlenen l Mayıs kutlamaları sırasında 37 kişinin öldüğü olayların aydınlatı..
Gelir İdaresi aynen kabul edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, başkan yardımcılarının atanmasının üçlü kararname ile öngörülmediği gerekçesiyle TBMM'ye iade edilen Gelir İdares..
Perre nekropol sikkelerinin sırrı Perre Antik Kenti nekropol kazılarında ortaya çıkarılan 88 sikkenin çoğunun Suriye ve Antakya'da basıldığı belirlendi. Bu da bölgenin Suriye ve Kommagene ara..
İngiltere, ithal baharata savaş açıyor Aralarında Türkiye'den gelen sumak dahil diğer ülkelerden ithal edilen yüzlerce çeşit baharat, kansere yol açan boyalar içerdiği gerekçesiyle raflardan ..
İmar'da off-shorezedeye iyi haber Anayasa Mahkemesi, İmar Bankası'na el konulmadan bir ay önce off-shore hesabından mevduata dönenlere ödeme yapılmamasını öngören yasa hükmünü iptal etti.
KKTC'de 5 Rum tutuklandı KKTC'de Girne'ye bağlı Karmi köyünde, 1974 öncesinde yaşadıkları evde oturanları taciz eden 5 Rum tutuklandı.
Erdoğan, Karamanlis'le görüşecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in Haziran'da sınır bölgesi Meriç'te biraraya gelecekleri açıklandı.
AKP'den Sezer'e eleştiri Cumhurbaşkanı Sezer'in bir maddesini veto ettiği Gelir İdaresi Yasa Tasarısı, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda aynen kabul edildi. Görüşmeler sırasında Hükümet'ten ..
Borsa yükseldi döviz geriledi Piyasalar güne iyi bir başlangıç yaptı. Alımla açılan Borsa günü yüzde 1.8 oranında değer artışıyla 24 bin 560 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanış kurl..
'Off-shore'zedeye müjde İmar Bankası'na el konulmadan önce off-shore hesaplarından son 1 ayda mevduat hesabına dönenlere ödeme yapılmayacağını öngören yasa hükmü iptal edildi.
Sünger Bob ve Kare Pantolon geliyor! Televizyon tarihinin en çok izlenen çizgi filmlerinden biri olan Sünger Bob Kare Pantolon'dan (The Sponge Bob Square Pant) uyarlanan film, 13 Mayıs'ta sin..
'Off-shore'zedelere müjde Anayasa Mahkemesi, ''İmar Bankası'na el konulmadan önce kıyı bankalarındaki off-shore hesaplarından son 1 ayda mevduat hesabına dönenlere ödeme yapılmayacağını'' öng..
Kavgayı ayırmak isterken canından oldu Iğdır'da, iki kişi arasında çıkan kavgayı önlemek isteyen kişi, kavga edenlerden birinin tabancasından çıkan kurşunun isabet etmesi sonucu öldü.
Hizb-ut Tahrir üyesine 3 yıl hapis Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, katıldığı bir programda mektup vermek isterken korumalar tarafından etkisiz hale getirilen Serdar Kaya, Ankara 11. Ağır Cez..
Dünyanın kuklası İstanbul'da İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelen kuklalara ev sahipliği yapacak. 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, 11-18 Mayıs tarihleri arasında 15 ülked..
Dünyadaki Türkiye bu kitabevinde Dünyada Türkiye'yle ilgili basılmış yaklaşık 2 bin yayın, İstanbul'da bir kitabevinde (Book Shop) bir arada...
AIDS kalkınmayı tehdit ediyor Birleşmiş Milletler AIDS'in artık küresel kalkınmayı tehdid eder hale geldiğini açıkladı.
Alman yatırımcı Türkiye atağında Türk-Alman Ticaret Odası Başkanı Kemal Şahin, Türkiye ve Almanya'nın ihracatta büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ticaret hacmin..
Adıyaman'da 20 kişi kar mahsuru Adıyaman'ın Çelikhan İlçesi'nde dün geceden beri aralıksız devam eden kar yağışı, “Çampınar” yaylasında 20 kişinin mahsur kalmasına yolaçtı.
Ortaköy'de sokakta caz Beşiktaş Belediyesi 6 - 8 Mayıs tarihleri arasında Ortaköy meydanında mini bir caz festivali düzenliyor. Üç gece iki gün sürecek olan festivalde Avrupa Cazı'nın en başa..
İngiltere'den Türk baharatına savaş İngiliz Gıda Standartları Ajansı, aralarında Türkiye'den gelen sumak dahil diğer ülkelerden ithal edilen yüzlerce çeşit baharatta 'kansere yol açan boyalar..
Memura iş güvenliği geliyor Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, iş sağlığı ve güvenliği hükümlerinin memurlar ve bağımsız çalışanları da iş sağlığı ve güvenliği hükümlerinden yararlanabileceğin..
Yeşil'in tualinde yarattığı dünya Ressam Ahmet Yeşil'in son dönem yapıtları, 11 Mayıs'tan başlayarak 31 Mayıs tarihine kadar İlayda Sanat Galerisi'nde sergileniyor."Bir dünya kurdum bilinen, ..
Elektronik müzik eşliğinde Hıdrellez kutlaması Ahırkapı’da düzenlenen geleneksel "Ahırkapı Hıdrellez 2005 Şenliği" 5 Mayıs'ta yapılıyor. Etkinlik saat 19:00'da Ahırkapı Sokak’taki orkestra ge..
Rehberler iş bırakıyor Taban ücretlerin altında çalışmaları istenen turist rehberleri, tamamen 'alışveriş' üzerine kurulu turlardan ibaret olan bu çarkın içinde yer almak istemiyor. Kültür tu..
Şahin: Milletin iradesi hafife alınıyor Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında..
Kruger: Borç hala yüksek IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Türkiye ekonomisinin giderek güçlendiğini ve istikrar kazandığını belirterek, bu yıl yüzde 5 olarak hedeflenen büyümenin m..
Kukla bayramı Mayıs'ta başlıyor 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, baharı, 15 ülkeden 20 gösteriyle karşılayacak.
Film afişlerinin 45 yıllık öyküsü 7. Uluslararası Eskişehir Sinema Günleri etkinliği kapsamında gazeteci/yazar Agah Özgüç'ün 1960'lardan günümüze biriktirdiği 60 Türk filmi afişi sergileniyor..
Besleyici yosuna AB desteği Gıda ve ilaç endüstrilerinde kullanılan ve yüksek besin değeri olan Spirulina yosununun Çukurova Bölgesi'nde üretilmesi için Avrupa Birliği maddi destek verecek.
"İncirlik'ten silah ve asker sevkiyatı yok" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ABD'nin İncirlik Üssü'nü kullanma talebinin olumlu karşılanması ve gerekli kolaylıkların sağl..
Monaco Sarayı'nı sarsan iddia Togolu eski bir hostes, Monaco Prensi Albert ile ilişki yaşadığını ve bu ilişkiden 20 aylık bir çocuğu olduğunu iddia etti. Haftalık Paris-Match dergisine konuşa..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9