1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Teknolojide gündem yüklü Türk Telekom ihalesi, Telsim'in satışı, Turkcell'in yüzde 27'sinin batışı, Avea'nın Telekom ihalesi ile ortaklık yapısının değişecek olması... Telekomda ikinci çeyreğ..
'Türkiye stratejik ülke' klişesi gerçek oluyor Hükümet bu yıl için 5 milyar dolar yabancı sermaye hedefi koydu. Bunun gerçekleşeceği çok muhtemel. Satışı gündemde olan şirketlere yönelik ilgi..
Türkiye iç politika malzemesi oldu Avrupa Anayasası referandumları birlik içinde ciddi bir gerginlik yaratmış durumda. Türkiye oylamalarda 'iç politika malzemesi' yapılıyor. Türkiye açısından..
'Kayıtdışı türev işlemi yapan bu ülkede bankacılık yapamaz' Bankacılık sektörünün son çeyrek verilerini değerlendiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, ba..
Sorunlarımız şansımız olabilir 2004'te yaşanan hızlı büyüme, düşük enflasyon ve borç dinamiklerindeki iyileşmede, dış konjonktür ve güçlenen AB çıpasının önemli katkısı oldu. Ancak bunların b..
Sanayi 'dört risk'le mücadele edecek 2005 sanayi üretimi hedefi yüzde 6.5'lik artış! Bunun gerçekleşmesi açısından dört risk unusuru var: Maliyet artışları, Tüketici talebindeki gerileme, öde..
'Türkiye taktik değil stratejik hareketler yapmalı' Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Türkiye'nin dış ticaret stratejisini anlatırken 2050'li yıllara uzanan projeksiyonları aktardı. Osmanlı İmpara..
'Fakirlik AB üyeliği için engel' İngiliz The Economist dergisi, Türkiye'nin AB ülkelerine göre fakir ve büyük olmasının üyelik için engel oluşturduğunu bildirdi. Dergi son sayısında AB'nin ge..
'Çiftçiye doğrudan desteğin üçte biri haksız ödeme' Kadastrosu bulunmayan köylerdeki bazı çiftçilerin "arazilerini olduğundan fazla göstererek" Doğrudan Gelir Desteği (DGD) aldıkları, bu nede..
'Yolsuzluk ekonomik güven ve istikrar ortamını bozuyor' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Adalet Bakanlığı'nın işbirliğiyle düzenlen "Ekonomik Suç ve Ceza" sempozyumunda, konuşan A..
'Telecom Italia'nın kararı kendisine ait' Devlet Bakanı Ali Babacan, Telecom Italia'nın (TIM) Türk Telekom ihalesini kazanamamaları halinde Türkiye'den gidebilecekleri yönündeki açıklamaların..
‘Türkiye için bilgi toplumunu tartışın’ Türkiye’nin Davos’u olarak nitelendirilen Forum İstanbul’un bu yılki gündemine ‘bilgi toplumu’ konusunun girmesinde Başbakan Edoğan etkili oldu. Başbak..
Üretim üssümüz oldunuz bürokrasi hálá zorluyor Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’nda görüş ve önerilerini hükümet yetkililerine anlatma fırsatı bulan DaimlerChrysler Ticari Araçlar Grubu CEO..
Athletico Madrid’liler Türk terliği giyecek Türk terlik markası Twigy, İspanyol takımı Athletico Madrid için taraftar terliği üretecek. Twigy, Real Madrid ile de görüşmelerini sürdürüyor. Tür..
Dondurma ‘mutlu inekler’in sütünden Sağlıklı yaşam sektöründeki büyüme, gıda ve perakende devi Unilever’i de harekete geçirdi. Grubun yeni projelerinin en önemli ayaklarından birini ise ‘mutl..
Bankayı mahkemeye verdi, havale ücretini ödetiyor İzmirli avukat çift Hürriyet ve Berrin Akgün, bir bankanın havale ücretine karşı dava açtı ve kazandı. Mahkeme bankanın havale ücretini davac..
50 milyar Euro zarara 80 milyon Euro maaş Alman Bild Gazetesi, DaimlerChrysler’in 10 yıllık Başkanı Jürgen Schrempp’in bu sürede şirketi 50 milyar Euro zarara uğrattığını yazdı. Gazete, bu sü..
Erdoğan: Burası sakatat dükkanı değil Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Özal’dan 18 yıl sonra Uşak’a gelen ilk başbakan oldu. Erdoğan konuşmasını yaparken bir kişi, elindeki ’satılık böbr..
Hayvancılığa 35 milyon dolar yatırdım, 30 milyon dolar aldım Kayseri ve Adana’da hayvancılık yatırımları bulunan Saray Halı’nın sahibi Necati Kurmel, 1998’den beri hayvancılık için 35 milyon ..
S. Arabistan'da yağışlar 34 can aldı Suudi Arabistan'ın batısında son üç gündür süren fırtına ve şiddetli yağış 34 kişinin ölümüne neden oldu.
Beyefendi sizin o sözleşmeniz sahte İbrahim Tatlıses’in, 12 Mayıs’ta ‘Ney’ grubuyla çıkacağı gösteriyi engellemek için My Showland’e 1 milyon dolarlık ihtar göndermesi, Asena’yı kızdırdı.
Eski eşler sahnede buluştu Fazıl Say, önceki gün Ankara Müzik Festivali kapsamında MEB Şura Salonu’nda düzenlenen konserde piyano çaldı. Gürer Aykal’ın yönettiği Borusan İstanbul Filarmoni Or..
7 yıl önce ulaşamadığı Sezen’in klibini çekti İki günlüğüne Türkiye’ye gelen Fatih Akın, yıllardır hayalini kurduğu bir buluşmaya yönetmen olarak imzasını attı. Akın, hayran olduğu Sezen Aksu..
Roma’da nikáh Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil dün Roma’da uzatmalı aşkı Tuğba Coşkun ile evlendi. Roma Büyükelçiliğimizde Konsolos Hüseyin Doğan’ın kıydığı nikahta Mehmet Ali Erbil’in şahidi Ert..
‘Haydar Aliyev’ madalyası Bakü’de temaslarda bulunan Prof. Dr. İhsan Doğramacı’ya, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki bilim ve kültür alanındaki ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkı nedeniy..
Lise öğrencilerinin duyarlılığı İzmir’de Buca Lisesi son sınıfta okuyan bir grup öğrenci, geleneksel ‘mezuniyet balosu’ yerine ilginç bir kampanya düzenledi. Aynı zamanda ailelerini mezuniyet..
Öleceğini hissetti yavruları kurtardı Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde zehirlenen Şerif adlı bir köpek, 5 yavrusunun güvenliğini sağladıktan sonra öldü. 10 yıl önce Gazipaşa’ya yerleşen ve ilç..
‘Erzurum Yolculuğu’ belgesel oluyor Eserleri dünya klasikleri arasında yeralan büyük Rus şair ve yazarı Aleksandr Sergeyeviç Puşkin’in, ‘Erzurum Yolculuğu’ adlı eseri, belgesel olarak çekildi..
Damarda yağ birikimini engelliyor ABD’nin başkenti Washington’da yapılan Amerikan Kalp Birliği toplantısında Berlin Tıp Üniversitesi bilim adamları tarafından sunulan yeni araştırmaya göre sa..
5 dakika kesintisiz havlama izni St. Paul’daki köpekler artık 5 dakika aralıksız havlayabilecek. Çünkü belediye konseyi 3 dakikalık izni artırdı. Ama daha 30 saniye bile geçmeden havlama tekr..
Çocuklar bisikleti düşmeden öğrenecek ABD’deki Purdue Üniversitesi’nde, bisiklete binmeyi öğrenen çocukların işlerini kolaylaştıracak son teknoloji ürünü bir bisiklet geliştirildi. Anne babal..
Suçunu kabul etti cezası hafifliyor Bağdat’taki Ebu Garib Hapishanesi’nde mahkumlara yönelik işkence skandalına karışan Amerikalı Lynndie England isimli kadın asker, suçunu kabul etti. Bu dur..
Bakanın eşi haber sunucusu olursa Yunan Hükümet Sözcüsü Rusopulos’un işi zor. Çünkü Rusopulos, Karamanlis Hükümeti’nin sözcülüğünü yaparken Mega TV’nin ana haber spikeri olan eşi Mara Zaharea..
Martha’dan mahkûmlara bilgisayar ABD’nin ‘iyi yaşam kraliçesi’ Martha Stewart, beş ayını birlikte harcadığı mahkum arkadaşlarını unutmadı. Stewart, West Virginia’daki kadınlar hapishanesiden ..
‘Kimyasal’ Ali’nin toplu mezarı Irak’ın güneyindeki Samava Kenti yakınlarında büyük bir toplu mezar bulundu. Şimdiye dek 5’i dışında hepsi kadın ve çocuk 113 cesedin çıkarıldığı toplu mezarda..
El Kaide, Kahire’de turistleri vurdu Mısır’ın başkenti Kahire’de iki saat içinde gerçekleşen iki saldırıda, yedi kişi yaralandı, üç terörist öldü. Turistlerin hedeflendiği saldırıları, 11 Eyl..
Chirac’ın umudu kadınlar Fransız hükümeti, AB Anayasası referandumunda umudu kadınlara özel başlattığı ‘evet’ kampanyasına bağladı. AB İşleri Bakanlığı, kadınları 29 Mayıs’ta yapılacak refera..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9