1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Stadımız ruhsatsız değil' Fenerbahçe’nin dünkü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan ikinci başkan Nihat Özdemir, Şükrü Saracoğlu Stadı’nın ruhsatsız olmadığını söyledi.
Trabzonspor’dan Cem Papila’ya tepki F.Bahçe’ye 2-1 yenilen Trabzonspor’da Teknik Direktör Şenol Güneş ve Başkan Atay Aktuğ maçın hakemi Cem Papila’ya tepki gösterdi.
Şanslı ama haklı galibiyet Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Trabzonspor ile zorlu bir maç oynadıklarını belirterek, "Şanslı ama haklı bir galibiyet aldık." dedi.
Kanarya'dan şampiyonluk adımı Lider Fenerbahçe, güçlü rakibi Trabzonspor’u devirerek şampiyonluk yolunda büyük bir adım attı. Kadıköy’deki zevkli mücadelede Kanarya, Nobre ile öne geçti. Fati..
‘Başkan Bush’u sevdiğimiz için ismini böceğe verdik’ Meslektaşı Quentin Wheeler ile keşfettikleri 65 yeni böcek türünden üçüne ABD Başkanı George W. Bush, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ve Ba..
30 il daha kent ormanına kavuşuyor Çevre ve Orman Bakanlığı, vatandaşı doğayla buluşturmak için ülkedeki bütün ormanları halka açıyor.
‘Beni uyuşturucudan kurtarın sayın bakanım’ Bitlis Devlet Hastanesi'nin açılışını yapmak için bu ile gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın yanına yaklaşarak uyuşturucu kullandığını bel..
SSK'lı hastalardan tıbbî malzeme istenemeyecek SSK'lı hastalardan tedavi sırasında gerekebilecek eldiven, ameliyat ipliği, sargı bezi gibi malzeme isteyen kişi ve kurumların Çalışma ve Sosyal..
Çorum depreminde kalp krizi geçiren 25 yaşındaki bayan öğretmen hayatını kaybetti Çorum'da, önceki gece 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 1996 yılında yaşanan depremler nedeniyle tedirgi..
Spastik gencin organları başka bedenlerde yaşayacak Henüz 40 günlükken geçirdiği beyin kanaması sonucu felç olan 19 yaşındaki gencin organları artık başka bedenlerde yaşayacak.
Ermeni çeteciler bütün ailemi gözümün önünde kurşuna dizdi Hasan Aktürk, henüz küçücük bir çocukken, Ermeni çetelerinin akrabalarına yaptığı katliamlara şahit oldu.
Yargıtay, Evcil'in ömür boyu hapis cezasına onama istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Nesim Malki cinayetinden ömür boyu ağır hapis cezasına çarptırılan işadamı Erol Evcil hakkındaki kar..
Yol ortasına bırakılan vitrin mankeni, fünye ile patlatıldı Konya’da yol ortasına bırakılan vitrin mankeni, şüpheli görüldüğü için fünye ile patlatıldı.
Bombaya erken müdahale eden başkomiser şehit oldu, 4 polis yaralı Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Atatürk Heykeli önüne bırakılan şüpheli paketi, özel koruma elbisesini giymeden imha etmeye çalış..
‘Eski Sovyet cumhuriyetlerinde rönesans yaşanıyor’ Eski Sovyet cumhuriyetlerindeki kadife devrimler peş peşe devam ederken gözlemciler, söz konusu bölgenin kendine has bir ‘rönesans’ yaşadığı..
İslam dünyası sivil toplum kuruluşları ‘birlik’ oluşturdu İstanbul’da bir araya gelen 50 İslam ülkesinden 130 sivil toplum kuruluşu, tüm dünyada barış ve istikrara katkıda bulunmak amacıyla "..
Tiflis’te kadife devrim randevusu ABD Başkanı George Bush’un, ‘kadife devrim’ listesinin başlarında bulunan Beyaz Rusya’nın muhalefet lideriyle görüşeceği açıklandı.
Cumhurbaşkanlığı yarışı Kırgızistan’da kuzey-güney gerilimini tırmandırabilir Kırgızistan, 24 Mart’taki kadife devrimin ardından yakın tarihin bir başka önemli dönemecinin; 10 Temmuz’daki cum..
[HABER ANALİZ] Anayasaya ‘hayır’, AB krizine ‘evet’ demek Avrupa Birliği’nin kurucu üyesi Fransızların, AB’yi ‘siyasal cüce’ olmaktan çıkaracak Avrupa Anayasası’na ‘hayır’ deme ihtimali tüm A..
İşkenceci kadın asker suçlamaları kabul etti Irak’taki Ebu Gıreyb Hapishanesi’nde tutuklulara yönelik işkencenin simge ismi haline gelen Amerikalı kadın asker Lynndie England (22), suçunu kab..
Yüz yüze görüşme sinyali Soykırım iddiası konusunda Koçaryan’a mektup yazarak ilk adımı atan Erdoğan, ikinci hamleye hazırlanıyor. Diplomatik kaynaklar, mayısta iki liderin de katılacağı ulus..
Erdoğan, İsrail ve Filistin gezisini 30 saatte bitirecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve kalabalık bir işadamları heyetiyle bugün İsrail’e..
‘Ziyaret, İsrail-Türkiye krizini noktalayacak’ İsrail-Türkiye İş Konseyi Başkanı Dr. Alon Liel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e bugün gerçekleştireceği gezinin iki ülke arasında yaş..
[HABER YORUM] Komşu Ülkeler Toplantısı bölgesel bir dinamiğe dönüşebilir Irak’a Komşu Ülkeler Toplantısı kendini ispat etmiş bir yapıya kavuştu. Irak ile sınır ya da coğrafi komşu sayılabilec..
‘Irak, terör örgütlerinin antrenman sahası oldu’ Irak’a Komşu Ülkeler Dışişleri Bakanları 8. Resmi Toplantısı dün İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda yapıldı.
Kızılay önündeki organ satıcısı gözaltına alındı Diyarbakır Kızılay Kan Merkezi’nin önünde kan veya böbrek satmak isteyen simsarlardan Şaban K. polisler tarafından gözaltına alındı.
Tekrar edilen torpilli sınavda yine şike iddiası Mersin Üniversitesi'nde mahkeme kararıyla iptal edilen sınav tekrar edildi; ancak sonuç değişmedi.
19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyeleri Rektör Bernay’ı tabutla protesto etti Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim görevlileri, doktorasını yapmış 4 araştırma görevlisinin rektör em..
Çaykur ilk kez kâr etti Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı üreticilerinden olan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), 70 yıllık tarihinde ilk kez kâra geçti.
Çin: Amerika ve AB’nin tekstili sınırlaması kabul edilemez Pekin yönetimi, Avrupa Birliği ve ABD’nin Çin tekstil ürünlerine karşı sınırlama uygulamalarının ‘kabul edilemez’ olduğunu açıkladı..
‘Hukukî çelişkiler bir an önce ortadan kaldırılmalı’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yapısal reformların başarıya ulaşması için, devletin mevzuattan ar..
Türk patentli traktör piyasada Türkiye’de ve dünyada birçok otomotiv şirketine yedek parça üretimi yapan Erkunt Döküm Şirketi, patenti kendisine ait, motoru dışında tamamen Türkiye’de üretile..
Telekom Italia’nın ‘çekilebilirim’ kararı özelleştirmeyi etkilemez Devlet Bakanı Ali Babacan, Türk Telekom ihalesini alamamaları durumunda Avea’dan çekileceğini açıklayan Telekom Italia’nın k..
Süneyle biyolojik mücadele başlatıldı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ülke ekonomisine yıllık 1 milyar YTL (1 katrilyon lira) zarar veren süneye karşı biyolojik savaş başlattı.
Kurtlar Vadisi’ne sponsor oldu satışları dört ayda yüzde 30 arttı Son dönemin öne çıkan televizyon dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi yüksek izlenme oranlarına ulaşırken sponsorunun da sat..
‘Ticaretle uğraşmayan devlet anlayışını getirdik’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin ticaretle uğraşmasını kabul etmediklerini belirterek, "Biz tüccarlıkla uğraşmayacağız, tüccarlığı hal..
Malın ayağına kadar gelmesini bekleyen bakkal hayatta kalamaz Süper, hiper, zincir gibi büyük marketlerin perakendecilik sektöründe yaygınlaşması, mahallelerin ayrılmaz parçası bakkalları zor..
Ecevit’ten ruhban okuluna şartlı destek Eski Başbakan Bülent Ecevit, laik bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurallarına uymak şartıyla Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılabileceğini söyled..
MHP’li Şandır: Bumin’in sözleri antidemokratik MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin’nin başörtüsü ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.
Baykal, yolsuzlukla suçlanan Yıldız’a sahip çıktı: İddialar temelsiz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hakkında fezleke hazırlanmasına rağmen istifa etmediği için hükümet kanadından eleştiri al..
Üniversitede özgürlük hakim olacak Başbakan Tayyip Erdoğan, üniversitelerin özgürleşeceğini söyledi. Parlamentonun bu konuda elinden gelen gayreti göstereceğini vurgulayan Erdoğan, "Özgürlüğü..
Mumcu ilk mitingini Adana’da yaptı Erkan Mumcu, Anavatan Partisi genel başkanı seçildikten sonra ilk mitingini Adana'da yaptı.
Parasızlık yüzünden partide paltoyla oturuyoruz SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, parasızlıktan şikayetçi. SHP’nin mali durumunun iyi olmadığını belirten Karayalçın, "Bir parti otobüsümüz y..
Dinleyen yok, boş koltuklara konuştukça hevesim kırılıyor Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden, konuşmalarına muhatap bulamamaktan şikayetçi.
Çay bahçesindeki tüp gaz sızdırdı, 1 kişi öldü Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, tüpten sızan gazdan zehirlenen kadın öldü.
Ereğli’nin Armutlucuma köyü şarbondan karantinaya alındı Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Armutlucuma köyünde, kesilen büyükbaş hayvanın otopsisinde şarbon hastalığına rastlanılması üzerine..
Sakarya Üniversitesi öğretim elemanı alacak Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğü’nün öğretim elemanı alacağı bildirildi.
Hendek’te kız öğrenci yurdu kermes açtı Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Tuba Kız Öğrenci Yurdu, fakir öğrenciler yararına kermes düzenledi.
Bursa’da gönüllüler belediyenin boyama işine katılabilecek Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı "Bahar Kampanyası" adlı temizlik faaliyeti iki ay sürecek.
Valiliğin kursunu bitirenler fabrikada çalışmaya başladı Yalova Valiliği’nin istihdamı geliştirme projesi kapsamında 1 Mart 2005 tarihinde başlattığı ‘Konfeksiyonculuk’ kursunu başarıyla biti..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9