1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

1 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'G.O.R.A' yarın satışa çıkıyor Uzan Grubu ve Dinç Bilgin'e ait eşyaların bir kısmını dün açık artırmaya çıkaran ve 1 milyon YTL gelir elde eden TMSF, yarın da 'G.O.R.A', 'Abuzer Kadayıf', Şar..
Vietnam gururlu Vietnam, ABD işgalini sona erdirmenin 30. yıldönümünü dün yüz binlerin katıldığı görkemli törenlerle kutladı. Yarısı asker üç milyon Vietnamlı ile 58 bin ABD askerinin öldüğü ..
Erdoğan: İlk hedef barış İsrail ziyaretine bugün başlayacak olan Başbakan Erdoğan, dün katıldığı 'Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısı'nda "Irak isteğe göre parsellenen bir yer olamaz&..
'İsrail'den beklenti çok, barış şart' Başbakan Tayyip Erdoğan, aylardır beklenen İsrail ve Filistin ziyaretine bugün başlıyor. Bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve 100'den fazla işadamıy..
Ziyaret öncesi 2. jest yapıldı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bugün başlayacak ziyareti öncesi, İsrail'e ikinci jest yapıldı. Geçen hafta TSK'nın insansız hava araçlarının (İHA) alımına ilişkin u..
Rum malında oturan Türk'e mahkeme celbi Kıbrıs Rum Yönetimi, kuzeydeki Rum mallarını geri almak için Kıbrıslı Türklere dava açma hazırlığında. 'Kıbrıs Cumhuriyeti' kimliği alıp Rum malı üzeri..
Sözcünün işi zor Yunanistan'da 18 yıllık gazetecilik hayatından sonra hükümet sözcüsü olan Teodoros Rusopulos'un başı eşiyle dertte. Çünkü kendisi, Mega TV'nin ana haber bülteni sunucusu Mara..
Mısır turizmine çifte saldırı Mısır'ın başkenti Kahire'de dün turistleri hedefleyen art arda iki saldırı düzenlendi. Bu, bir aydan kısa sürede turistlere yönelik yeni bir saldırı dalgası old..
Fransa'da ilk kez 'Evet' önde Fransa'da AB Anayasası referandumuna bir ay kala, 'Evet' cephesi ilk kez umut verdi. Marttan beri yapılan 23 ankette 'Hayır' oyları üstün gelirken, TNS ve Sofres..
Türkiye için çifte standart AB'den Türkiye'ye çifte standart sinyali geliyor. Üyelik müzakereleri çerçevesinde, Türkiye ile Hırvatistan'ın belgelerinin önemli bir noktada farklılaşacağı nered..
'Vatikan'ı vurabiliriz' Irak'ta saldırılar durulmazken, birçoğunun sorumluluğunu üstlenen Ebu Musab el Zarkavi'nin yardımcısı Şeyh Ebu Abdurrahman, Beyaz Saray ve Vatikan'ı vurmaya hazır oldu..
Başbakanlık'ta dolandırıcı var Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafçısı Beşir Coşkun, TRT'yi dolandırdığı için 4 yıl hapis ve 17.5 bin YTL para cezasına çarptırıldı. Ancak Coşkun, Yargıtay'ın da onay..
Başbakan'ı kızdırdılar Başbakan Tayyip Erdoğan, açılış törenleri için geldiği Uşak'ta, bir vatandaşın 'Satılık böbrek' yazılı dövizini açması üzerine, "Kusura bakma, sakatatçı dükkân..
Baykal'dan 'Albaraka' isyanı CHP lideri Deniz Baykal, hükümette ekonomi ile maliyenin Albaraka kadrosunun eline geçtiğini söyledi. Antalya'da dün yapılan İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi ..
Yeni CMK'ya polis rötuşları 1 Haziran'da yürürlüğe girecek Ceza Muhakemesi Kanunu'nda (CMK) polisin itirazları doğrultusunda değişikliğe hazırlanan hükümet, yasanın 'daha az tutuklama' öngöre..
AKP yine seçim tarihi verdi: 2007 AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, isim vermeden Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in türbanla ilgili mesajını eleştirdi.
Belgeselin Hollywood'u Bodrum! Amerikan belgesel TV kanalı National Geopraphic, şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük projelerden biri için Bodrum'da. Yüzde 90'ı Anadolu'da çekilecek olan '..
'El emeği'yle gelen zafer Balıkesir'in kaplıcaları ve yeşiliyle ünlü ilçesi Gönen'de, her salı köylü kadınlar, 'el emeği göz nuru', ünü Türkiye sınırlarını aşan bir pazar oluşturuyor.
Sezer, adını caddeye istemedi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hâkim olarak ilk görev yaptığı yer olan Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde belediye tarafından yeni açılacak bir caddeye adının veri..
Cemevi sosyal tesismiş Önerge verildi Diyanet, Türkiye Cemevleri Birliği'nin Çankaya'da açmak istediği cemevine "Cami ve mescit dışındaki yerlerin ibadet yeri olarak kabulü mümkün d..
SHP: Yasama görevi kötüye kullanıldı SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, siyasi partilere yapılan Hazine yardımını yeni esaslara bağlayan yasaya oy veren tüm milletvekillerinin 'yasama görevi..
Yargı: Fikir özgür 'İşkence var' dediği için memurluktan atılan doktor, 'düşünce özgür' diyen yargıçlar tarafından göreve iade edildi.
Bir annenin zor seçimi Üç yaşındayken ağabeyiyle birlikte kızamığa bağlı zatürreeye yakalanan ve annesinin evde bulunan tek penisilini kendisine enjekte etmesi sonucu hayatta kalan Mehmet Akç..
Son tele-şehir efsanesi Polisin, son yıllarda gerçekleştirdiği yolsuzluk ve çete operasyonlarında temel yöntem olarak zanlıların telefonlarını dinlemesi, özellikle bürokraside 'telekulak para..
Uyuyan şoför 3 kişiyi ezdi Otoyolda arıza yaptığı için emniyet şeridinde duran bir otomobile arkadan çarpan kamyon, üç kişinin ölümüne neden oldu. Kamyon şoförünün uyuduğu iddia edildi.
'1 Mayıs anlamına uygun kutlanacak' Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, 1 Mayıs'ı, anlamına uygun bir şekilde kutlayacaklarını açıkladı. 1 Mayıs'ın, 115 yıldır işçi haklarının korunması amacıy..
Bomba uzmanı acele edince canından oldu Ege'nin turistik kenti Kuşadası patlamayla sarsıldı. Kent merkezindeki Atatürk Anıtı yakınlarında, umumi tuvaletin erkekler bölümünde bir şüpheli paket..
Malki cinayeti davasında son aşama Yargıtay Başsavcılığı, işadamı Erol Evcil'e, Nesim Malki cinayetini azmettirmekten verilen ömür boyu ağır hapis cezasının onanmasını istedi.
Üç ayrı örgütten 4 bin 340 başvuru İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bugüne kadar 'Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlanmak için başvuran örgüt üyesi sayısının 4 bin 340 olduğunu açıkladı.
Doğramacı'ya Aliyev Madalyası Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Azerbaycan'da, eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in ismini taşıyan madalyaya layık görüldü. Üç gün önce çıkarılan yasayla dağıtılmaya ..
'Kontrollü' patlama: İki yaralı Lojman inşaatı yapımında kontrollü patlatılan dinamit, güvenlik amacıyla karayolunda bekletilen otomobilde bulunan bir anne ve oğlunun yaralanmalarına neden ol..
Çorum 4.7 ile sarsıldı Çorum'da dün saat 01.28'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem, halkın geceyi sokakta geçirmesine neden oldu. Deprem İskilip, Hamamözü, Merzifon, Gümüşhacıköy...
Otomobilde meçhul infaz Bir firmada şoförlük yapan Selami Eryiğit, otomobilde başına tek kurşun sıkılarak öldürüldü.
İçki beyni büyütüyor İçki içmek beyni büyütüyor. Ama teoride kulağa 'hoş' gelse de araştırmayı gerçekleştiren İsveçli ekibe göre, bu durum uzun vadede alkol bağımlılığını geliştiriyor.
Kapıları nasıl açacağız? Televizyon yapımcılarının uzun bir süredir şeytanla işbirliği yaptığını sanıyordum. Tüm programlarda, dizilerde bunun işaretlerini görüyordum çünkü.
Borneo sırlarıyla birlikte yok oluyor Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), yarısı Endonezya yarısı Malezya'ya ait Borneo Adası'nda, son on yılda 361 yeni canlı türü keşfedildiğini açıkladı.
Aşkta kazanan ve kaybeden 2005, 'Amerikan Pastası' filminin yıldızı Chris Klein için iyi bir yıl olmadı. Eski sevgilisi Katie Holmes'un Tom Cruise ile manşetlere taşındığı gün, Klein da alkol..
Asrın en şapşal hırsızları Arka bahçeyi kazarken hazine bulduklarını iddia eden dört Amerikalı gençten ikisi tutuklandı, ikisi aranıyor. Birkaç gün önce bahçede tesadüfen 125 bin dolarlık esk..
Aldatan erkeklerin kitabı Gazeteci, Tempo Dergisi muhabiri Arzu Erdoğan, bu kitabı Tamer Karadağlı’nın karısı Arzu Balkan’ı aldatmasının ortaya çıktığı olay sonrası yazmaya başlamış. Kitabın ..
TÜBİTAK’a siyaset girmesin TÜBİTAK’ın faaliyet alanlarını yeniden belirleyen, idari yapısını düzenleyen yasa teklifi, bu hafta içi TBMM’nin Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyonda..
Amma da tahrik oluyoruz Şarkıcı Kylie Minogue erkek arkadaşıyla yaptığı müstehcen konuşmaları, pop yıldızı Christine Aguilera yatağa bağlanmayı tahrik edici buluyor. Dünya medyası bu sıradan ..
Kim kimin akrabası Türkiye’nin modernleşmesi üzerine çalışan Hollandalı tarihçi Erich Jan Zürcher, ilk modern siyasi partimiz İttihat ve Terakki Cemiyeti için şöyle diyor: ‘Modern Türk tarihi..
Bir Fransız parkı, İspanyol zeytin ağacını satın aldı Geçen hafta pazartesi günü, İspanya’nın kuzeydoğusundaki Akdeniz kenti Tarragona’dan yola çıkan 1000 yıllık, 16 ton ağırlığında bir zeyti..
Alerjinin sorumlusu fazla hijyen Alerji dünyasına hoş geldiniz. İnsanı yaşamından bezdiren kaşıntılar, hapşırıklar, nezleler, modern yaşamın ve giderek daha üst aşamalara tırmanan hijyenin, y..
Zirveden hiç inmedi Hamza Yerlikaya Hamza Yerlikaya iki hafta önce Varna’da bir kez daha Avrupa Şampiyonu oldu ve omuzlara alındı. 1993’ten beri güreş dünyasının hep zirvesinde dolaşan Yerlik..
Şu #31# 3111 şehir efsanesinin yaptığına bakın Murat Koçel, üç ay öncesine kadar sessiz sakin bir hayat süren, 41 yaşında evli ve üç çocuklu bir aile babasıdır. Her gün Bayrampaşa’daki evinde..
Başbakan, Fatih Altaylı’yı benden daha çok seviyor Biz onu televizyonlardan tanıdık. Ve şaşırdık kaldık: Adı taraflıya çıkmış bir kanalda, tarafsız işler yapan biri olarak dikkatimizi çekti. ..
Ayakkabınız sizi yansıtsın Converse'in yeni modeli "Converse Stencil" size kendi Converse'inizi yaratma imkanı sağlıyor. Ayakkabının yanında verilen All Star logolu şablonu yapıştırarak ayakk..
Yeni şubesi MKM'de Dünyaca ünlü spor markalarını Türkiye'ye taşıyan Sporting, Akatlar'da MKM Alışveriş Merkezi içinde yeni bir mağaza açtı. MKM Sporting Shop'ta O'Neill, Killy, Nevica, Speedo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9