9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye teknolojide dünya 52'ncisi Dünya Ekonomik Forumu'nun hazırladığı Bilgi ve İletişim Teknolojisi Endeksi'nde Türkiye, 104 ülke arasında 52'inci sırada yer aldı. Dünya birincisi Singapur..
Platform'da normalizasyon sürüyor 'Normalizasyon / Makulleştirme' programının üçüncü ayağı, etkinlikler, konferanslar ve yeni bir sergiyle Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi'nde 10 Mart - ..
Gülen okullarına araştırma istemi CHP'li milletvekilleri, Fethullah Gülen'e bağlı olduğunu ileri sürdükleri okullar, yurtlar ve dershanelerin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından araştırı..
Türkiye muhalefetini arıyor (18) Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu eski başkanlarından ve 21. dönem İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak, siyasetin doğrularını, büyük sermaye, IMF ve ulu..
Tiyatro tasarımcılarımız Kanada'da İstanbul Şehir Tiyatroları'nın sahne ve giysi tasarımcıları Kanada yolcusu! Toronto'da gerçekleştirilecek Digital Exibit'e Türkiye'den 13 tasarımcı katılmay..
İstanbul'un misafirleri Platform'da İstanbul Misafirleri Programı'nın bir süredir İstanbul'da yaşayan ve Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi'nde çalışan konuk sanatçıları, Platform'da sanat..
Koç, Avrupa'da Arçelik'le büyüyecek Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, Türkiye'nin en büyük sanayi şirketlerinden Arçelik'te Avrupa'nın her evine girmeyi hedeflediklerini söyledi. Koç, Rusya'da..
Fransa'da yarın genel grev günü Fransa'da çalışma koşullarını protesto eden kamu çalışanları, hükümete tepkilerini dile getirmek için yarın genel greve gidecek.
Rehn: Ek protokolde uzlaşma yakın AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, gümrük birliği ek protokolünün imzalanmasıyla ilgili metin üzerinde Türkiye ile anlaşmaya varmak üzere..
Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesinde, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek olan Ceza Muhakemesi Kanunu ile Türk Ceza Kanunu ele alındı.
Sandra Bullock'a Oscarlık yumruk 'Milyonluk Bebek' filmindeki kadın boksör rolüyle Oscar ödülünü kazanan Hilary Swank'in bu rol için yapımcıların üçüncü tercihi olduğu, rolün daha önce öneril..
Bilitis'in Şarkıları İFKM'de Dünya Kadınlar Günü kapsamında 8 Mart'ta basın galası yapılan Bilitis'in Şarkıları adlı oyun, 9-10 Mart ve 28-29 Mart tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi'nde izle..
Türkiye teknolojide dünya 52'incisi Dünya Ekonomik Forumu'nun hazırladığı Bilgi ve İletişim Teknolojisi Endeksi'nde Türkiye, 104 ülke arasında bu yıl 52'inci sırada yer aldı.
Radyoloji çalışanları şikayetçi Sağlık Bakanlığı'nın radrasyon ve radyom alanında çalışanların mesai saatlerini uzatma çalışması tepki topladı.
Ermenistan ortak tarih çalışmasını reddetti Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak iki ülke tarihçilerinin ortak çalışması önerisini reddetti..
İçişleri'nden '8 Mart' raporu 8 Mart kadınlar günü nedeniyle İstanbul'da düzenlenen gösteride AB tarafından orantısız güç kullanmakla suçlanan polis hazırladığı bir çalışma ile kendisini savu..
'Oscar' adayları belli oldu Her yıl dünyada yılın en başarılı sporcularına verilen ve 'Sporun Oscarları' olarak bilinen Laureus Dünyada Yılın Sporcusu Ödülü'ne aday isimler belli oldu.
Küba'yla dostluk/dayanışma haftası José Marti Küba Dostluk Derneği, ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği Küba ile Dostluk ve Dayanışma Haftası'nın bu yıl ikincisini düzenledi.
'Çift çekirdek', evi dijitalleştirecek Intel Geliştiriciler Forumu'nda şirketin gelecek planları basına tanıtıldı. Intel'in gündeminde çift çekirdekli çiplerin Dijital Ev'e entegrasyonu ve ka..
Hücre nakli ile 'şeker' tedavi edildi İngiltere'de birinci tip şekerden muzdarip hasta, pankreas hücresi nakli yoluyla iyileştirildi.
Sigarayı bıraktırabilme derdindeler İlaç şirketleri sigara bırakma ilacını geliştirme yarışında...
MB hem faiz düşürdü, hem uyardı Enflasyonun sıfıra yakın çıkması ardından, Merkez Bankası kısa vadeli faizleri bir puan düşürdü. Yılın üçüncü faiz indirimini yapan Merkez Bankası, enflasyonla..
Müdahale piyasaları dalgalandırdı Merkez Bankası'nın faiz indirimine gitmesi yanında, dolardaki gerilemeyi frenlemek üzere yapılan alım müdahalesi piyasalarda hareketlenmeye neden oldu. Banka..
'Mashadov yanlışlıkla öldürüldü' Çeçenistan Başbakan yardımcısı Ramazan Kadirov, öldürülen Çeçen lider Aslan Mashadov'un saklandığı yeri, yakalanan bir militanın gösterdiğini söyledi.
Çeçenistan'da üç isim öne çıkıyor Çeçen lider Aslan Mashadov'un öldürülmesinin ardından halefinin kim olacağı tartışılmaya başlandı.
Erkan Mumcu'dan ANAP'a şartlı yeşil ışık Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinden ve AKP'den istifa eden Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, kendisini partiye davet eden ANAP’tan, yeniden yapılanm..
Irak'ta bulunan ceset sayısı 30'a yükseldi Irak'ta, Suriye sınırı yakınlarında bulunan ceset sayısı 30'a yükseldi.
Filipinler'de 25 çocuk zehirlenerek öldü Filipinler'de bir ilkokulda, gıdadan zehirlendikleri sanılan 25 çocuk hayatını kaybetti.
KKTC'de 'sandık kırma' tartışması KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, "bağımsızlığı pazarlık etmemek için halkın arasına döndüğünü" ifade ederek, "Annan planı bağımsızlıktan taviz verilerek yeni..
Güvenlikle ilgili 8 yönetmelik çıkıyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, güvenlikle ilgili beklentileri karşılamak üzere 8 yönetmelik çıkarılacağını belirterek, bunların 7'sinin 1 Nisan'a kadar çıka..
T.Telekom 6'da 6 yapmak isiyor Türkiye Basketbol Ligi'nde Büyük Kolej maçını da kazanarak 5'te 5 yapan Türk Telekom'da antrenör Ercüment Sunter, 6 hafta önce belirledikleri hedefe ulaşmak içi..
İsrail yasadışı yerleşimi finanse etti İsrail'de, Yahudi yerleşimlerinden bazılarının izinsiz, Filistinlilere ait topraklar üzerinde, devlet kuruluşları tarafından planlanıp finanse edilerek ..
ABD'li asker silahla yakalandı Görev yaptığı Irak'tan Avustralyalı olan asker arkadaşıyla İstanbul'a gitmek üzere Diyarbakır'a gelen ABD'li asker Cristopher Franz Pipes, valizinde parça halin..
AKP dokunulmazlığa yine yanaşmadı CHP, TBMM gündemine giren dokunulmazlık dosyalarından birinin, Genel Kurul'da bugün görüşülmesini istedi. CHP, daha önce TBMM Genel Kurulu'nda bilgiye sunula..
Cam Ocağı'nın gezileri başladı İstanbul'un önemli ilgi merkezlerinden biri olan Cam Ocağı, alternatif turizme yeni bir soluk katacak cam gezilerine ve açıklamalı gösterilere başladı. Ocağın k..
Balık, rakı ve helvayla tanıtılacak Avrupa Su Ürünleri Fuarı'nda kurulacak stantta, Türk Deniz Ürünleri Mutfağı oluşturulacak. Türk yemek kültürüne göre hazırlanan balıklar, ziyaretçilere rak..
MB dövize müdahale etti Merkez Bankası, dolar/YTL paritesinin 1,2520'ye gerilemesi sonrasında dövize alım yönünde müdahalede bulundu. MB, yılın üçüncü faiz indirimiyle gecelik ve haftalık fai..
» 1 2 3 4 5 6 7 8