7 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Suriye askerleri çekiliyor Şam'da bir araya gelen Suriye ve Lübnan liderleri, Lübnan'daki Suriye birliklerinin sınırdaki Bekaa Vadisi'ne çekilmesi konusunda anlaşmaya vardı.
Sinemada gazozdan, sinema kitabına Eskişehir'de 68 yıl önce yazlık sinemalarda gazoz satarak sinemacılık hayatına ilk adımı atan 78 yaşındaki Ethem Arda, kentin film ve sinema tarihini kitapl..
Kadınlara ücretsiz 'Bridget Jones' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 8-10 Mart tarihleri arasında ücretsiz ..
Kadın namlunun ucunda Uluslararası Af Örgütü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için, “kadınlar erkeklerin elindeki denetimsiz silahların kurbanı oluyor” uyarısını yayımladı.
S&P: Hibe notu etkilemeyecek Derecelendirme kuruluşu S&P, ABD'nin 1 milyar dolarlık hibeyi devretmesinin, kredi notunu etkilemeyeceğini belirtti. Kuruluş, Türkiye'nin alternatif finans kaynak..
Politis: AB müzakere masasında Kıbrıs sorununun çözümü için müzakerelerin başlaması durumunda Avrupa Birliği'nin de görüşmelere kendi temsilcisiyle katılmak istediği ileri sürüldü.
İlaç yolsuzluğunda 16 sanığa dava SSK'ya yüksek fiyatla ilaç satmakla suçlanan Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman'ın da aralarında bulunduğu 16 sanık hakkında dava açıldı. Yöneyman'ı..
'8 Mart' müdahalesine suç duyurusu İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gösteri düzenleyenlere polisin müdahale etmesiyle ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu. Emniyet de olayl..
Memo'nun 14 sayısı Jazz'a yetmedi NBA'de Batı Konferansı Kuzeybatı Grubu'nun son sırasındaki Utah Jazz, deplasmanda San Antonio Spurs'a 101-94 yenildi. Mehmet Okur'un yedek soyunduğu ve 30 da..
Tuborg'a kötü haber Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Efes Pilsen maçında sahaya aynı anda 4 yabancı oyuncu sürerek kural ihlali yapan Tuborg Pilsener'i 20-0 hükmen yenik ilan ederken, müc..
SSK davasında hapis istemi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Roche eski Genel Müdürü Faruk Yöneyman'ın da aralarında bulunduğu 16 sanık hakkında, 2 yıl ile 10 yıl 9 ay arasında değişen ağır h..
Dövizde gerileme devam etti Yabancı yatırımcıların girişleriyle dövizde yaşanan düşüş temposunu kaybetmeden devam etti. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına göre dolar 1,2601 YTL, euro 1,6646..
İTO seçimi 9 Mart'ta İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO), meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimleri 9 Mart Çarşamba günü yapılacak. İTO, seçimin en demokratik ve sağlıklı bir biçimde gerçekl..
Irak'ta intihar saldırısı: 24 ölü Irak'ın kuzeyindeki Bakuba kentinde düzenlenen ve koordineli olduğu tahmin edilen bir dizi saldırıda 7 asker ve 5 polis öldü. Balad'daki saldırıda ise 12 kiş..
59'luk Rambo'nun hedefi belirsiz Sylvester Stallone, savaşçı Rambo'yu 4'üncü kez canlandırmak için 59 yaşında yeniden kamera karşısına geçecek. En son Afganistan'da görülen Rambo'nun yeni hed..
Nehar Tüblek ödülleri sahiplerinde Beşiktaş Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen 10. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. 26..
JavaOne konferansı Haziran'da Sun Microsystems'ın dünya çapındaki yazılım geliştici konferansı JavaOne, 27-30 Haziran tarihleri arasında San Francisco'da gerçekleşecek.
E-Devlet'in maliyeti 380 milyon $ DPT Müsteşarı Ahmet Tıktık, e-Devlet projesi için kamu kurum ve kuruluşlarında bu yıl 380 milyon dolar harcanacağını ifade etti.
ABD tatbikatı yunusları vurdu ABD'nin Florida eyaleti açıklarında bir deniz tatbikatı sonrasında onlarca yunus karaya vurdu, 20'den fazlası öldü.
Silahın namlusu kadına çevrili Uluslararası Af Örgütü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için, “kadınlar erkeklerin elindeki denetimsiz silahların hep kurbanı oluyor” uyarısını yayımladı..
AB'den Türk polisine kınama Avrupa Birliği Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul'da düzenlenen gösteride polisin aşırı güç kullanmasını kınadı.
Suriye ay sonuna kadar çekilecek Lübnan'da bulunan Suriye askerlerinin bu ay sona ermeden ülkenin doğusundaki Bekaa Vadisi'ne çekilmesinin tamamlanacağı açıklandı.
Piyasadaki 70'lik rakılar toplatılıyor Tekel'in alkollü içkiler bölümünü alan Mey İçki, sahte rakı olayları nedeniyle, 70 cl'lik Yeni Rakı ürünlerini piyasadan toplama kararı aldı.
AB Troykası'ndan polise kınama Ankara'da görüşmelerde bulunan AB Troykası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dün İstanbul'da düzenlenen gösteride polisin aşırı güç kullanmasını kınadı.
Sivas hükümlüleri hapiste Sivas'ta 37 kişinin hayatını kaybettiği otel yangınıyla ilgili biri müebbet hapis, diğeri 7 yıl kesinleşmiş cezası bulunan iki kişi cezaevine konuldu.
'Bu görüntü Türkiye'ye yakışmıyor'   Türkiye’ye insan hakları eleştirisi  İzinsiz gösteriye biber gazı
AB: Polisin tavrından şoke olduk AB Troykası, Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde İstanbul'da düzenlenen gösteriler sırasında Türk polisinin tavrından "şoke olduğunu" açıkladı.
Cinsel taciz mesajı atan işçinin işe iadesine ret Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işyerinde cinsel tacizi hiçbir şekilde affetmedi. Cinsel tacizi ‘tazminatsız işten çıkarma’ nedeni sayan Yargıtay,..
  3 şüpheli ölüm daha Çözüm sık denetim ve düşük vergilerden geçer Sahte rakı dün 2 can daha aldı Kemençeci, sahte rakı kurbanı mı Şişeden depozit alınsın önerisi Bağcılık ve şarap sektö..
Nemalar yüzde 2.25 zamlı ödenecek Zorunlu Tasarruf olarak bilinen Tasarrufu Teşvik Hesabı nema ödemelerine, yarın Ziraat Bankası şubelerinde başlanacak. Ödemelerde, bir önceki taksite göre ar..
ABD karşıtlığının nedeni Bush CHP'li Tanla, Türk kamuoyundaki Amerika karşıtlığının temelinde Bush yönetiminin izlediği politikaların yattığını bildirdi.
Irancell yasası tekrar görüşülecek Yasaların anayasa ve şeriata uygunluğunu denetleyen Anayasayı Koruyucular Konseyi (AKK), meclisin onayladığı Irancell yasasının bazı maddelerinin yeniden gö..
Erman Hoca'nın zararı 13 milyon YTL Erman Toroğlu’nun "Tavukta hormon kullanılıyor" yönündeki açıklamalarının tavukçuluk sektöründe haftada 12 milyon 800 bin YTL’lik zarara yol açtığı bildiri..
Irak'ta intihar saldırısı: 18 ölü Irak'ın kuzeyindeki Bakuba kentinde düzenlenen ve koordineli olduğu tahmin edilen bir dizi saldırıda 7 asker ve 5 polis öldü. Balad'daki saldırıda ise 6 sivi..
Basketbolun eğitim çıtası yüksek Türkiye Basketbol Ligi'nde forma giyen sporcuların yüzde 59'u üniversite mezunu ya da öğrencisi.
Ressam İslimyeli yaşama veda etti Asker ressamlar ekolünden Nüzhet İslimyeli 6 Mart Pazar günü sabah saatlerinde yaşama gözlerini yumdu.
Gülseren Kayalı resimleri Koçbank'ta Uzun yıllar ressamlığını, sanat eğitimciliğiyle birlikte sürdüren Gülseren Kayalı, Nişantaşı Koçbank'ta bir grup resmini izleyiciyle buluşturuyor.
Intel, Ortadoğu'da Mısır'ı gözlüyor Intel, uzun vadede ABD'nin teknoloji konusunda ArGe avantajlarını gelişmekte olan ülkelere kaptıracağını düşünüyor. Intel, Ortadoğu'da yeni yıldız olarak M..
Gezegen kadar yıldız bulundu Bilim adamları gezegen büyüklüğünde bir yıldız tespit etti. Minik yıldız, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'den sadece yüzde 16 oranında daha büyük.
Sanal kumara vergi geliyor Hükümet, yılda 25 milyon dolar paranın yatırıldığı sanal kumarla yasal mücadele başlatıyor. Hazırlanan taslak ile şans oyunlarına en az yüzde 20 oranında vergi koyu..
Kadınlar, şiddetten yakınıyor Van Kadın Derneği'nin oluşturduğu Kadın Danışma Merkezi'ne yapılan başvurularda ilk sırayı şiddet alıyor.
Kış kilolarını verme vakti geldi! Amerikan Hastanesi Diyet Bölümü diyetisyenleri yaz ayı yaklaşırken sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyenlere önerilerde bulunuyor.
Çocuklar da depresyona girer Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Dr. Ayten Erdoğan anne-babalara çocuklardaki depresyon işaretleri konusunda dikkatli olmalarını öneriyor.
Sanayi üretimi yüzde 9.8 arttı DİE verilerine göre, sanayi üretimi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 4.4 arttı. 12 aylık ortalamadaki artış ise yüzde 9.8 oldu.
S&P: Hibe notu etkilemez Derecelendirme kuruluşu S&P, ABD'nin 1 milyar dolarlık hibeyi devretmesinin, kredi notunu etkilemeyeceğini belirtti. Kuruluş, Türkiye'nin alternatif finans kaynakları..
Irak saldırılarla uyandı: 27 ölü Irak'ın Bakuba ve Balad kentlerinde düzenlenen saldırı ve çatışmalarda toplam 27 kişi hayatını kaybetti.
Sivas katliamının 2 kaçağı tutuklandı Sivas'ta, 12 yıl önce 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Madımak Oteli yangını olayına karıştıkları gerekçesiyle, gıyabi tutuklama kararıyla aranan iki kişi ..
Vurulan belediye başkanının oğlu öldü Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde tabancayla başından vurularak yaralanan Belediye Başkanı Ali Terzi'nin oğlu Murat Terzi, tedavi gördüğü hastanede hayatını k..
» 1 2 3 4 5 6 7