29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İnternette ilk Türk oyunu: Ful Yaprakları İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun bugün (29 Mart Salı) AKM Oda Tiyatrosu' nda prömiyer yapacak olan son prodüksiyonu 'Ful Yaprakları', Türkiye'de interne..
Türk Sineması'na devlet desteği Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Sineması'na destek vermek amacıyla 6 milyon YTL para kaynağı aktarılmasını kararlaştırdı.
Nevşehir'deki tarihi külliye restore edildi Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 1727 yılında yaptırılan tarihi külliyede başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı.
Endonezya depremi neden tsunami yaratmadı? Doç. Dr. Balas, Endonezya'da olan 8.7'lik depremin tsunami yaratacak yüzey değişiklikleri gerçekleştirmediğini, ancak, artçı sarsıntıların tsunami y..
Ön ödemeli arama kartı Alocard çıktı Milleni.com ve Trendikom ortaklığı ürünü, Türkiye'nin lisanslı ilk ön ödemeli arama kartı AloCard piyasaya çıktı.
Çin'de 'phishing' siteleri yükselişte Çin resmi haber ajansı Xinhua'nın haberine göre, Çin kökenli phishing saldırısı yapan sitelerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor.
Türkiye, AB doğasını çeşitlendirecek AB'ye tam üyelik konusu daha çok ekonomik, siyasi ve kültürel açıdan ele alınan Türkiye, birliğe üyeliği halinde barındırdığı doğal zenginliği de Avrupa c..
Ormancı türküsü 'Mustafa'sız kaldı En yakın arkadaşı Muhtar Tevfik'in yanlışlıkla ölümüne neden olduktan sonra ünlü türküye konu olan Mustafa Şahbudak 83 yaşında öldü,
148 yıldır denizcilere yol gösteriyor Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen Ahırkapı Feneri, 148 yıldan bu yana verdiği ışıkla İstanbul Boğazı'ndan geçiş yapan gemicilere rehberlik yapı..
Kaz Dağları astımlılara şifa verecek İsviçre'deki Alp Dağları'nın ardından, oksijen yoğunluğu açısından dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları, astım hastalarını tedavi edecek.
Enerji kaynağı fındık Fındık, bileşiminde bulunan yağ, karbonhidrat ve proteinden dolayı yüksek kalorili bir enerji kaynağı olarak nitelendiriliyor.
Baharda mide rahatsızlıkları artıyor! Baharın gelişi insan vücudunu da yakından etkiliyor. Damarları genişleyen kalp hastaları rahatlarken, gastrit gibi mide rahatsızlıkları bulunanların bu d..
Lardy: Çin 'orta şiddette' sarsacak ABD Dış İlişkiler Konseyi Üyesi Dr. Lardy, rekabet için ucuz malları feda etmeyi göze almak gerektiğini belirtirken, “Çin Türk ekonomisini orta şidde..
Dünya Bankası reformda uyardı Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, doğrudan yabancı yatırımcılar için gerekli ortamın henüz sağlanamadığını söyledi. Vorkink, bankacılıkta riskin azaldığın..
Turkcell'den Fon'a 2 milyar dolar gelecek TMSF Başkanı Ertürk, Turkcell'in TeliaSonera'ya hisse devriyle birlikte 2 milyar dolarlık tahsilat yapılacağını belirtti. Ertürk, satışın ikinci çeyr..
Talat: Girişim seçimden sonra KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, Ada'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasının ardından BM'den Kıbrıs konusunda yeni bir inisiyatif başlatması talebinde bulu..
Barzani: Peşmergeler dağıtılmayacak Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani, kendilerine bağlı peşmerge güçlerinin dağıtılmayacağını söyledi.
Rum-Yunan gerginliği Rum ve Yunan kamuoyu, Kıbrıs sorununda Atina'yla Rum Yönetimi arasında bir süredir varolan görüş ayrılığını konuşuyor.
TCK için çalışma grubu kurulacak TCK'da basın özgürlüğünü sınırlandıran maddelerin değiştirilmesi 1 Nisan'dan sonraya kaldı.
Orhan Pamuk kitaplarına imha yazısı Yazar Orhan Pamuk'un Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin açıklamalarına tepkiler sürüyor.
TCK'ya bir itiraz da askerlerden Türk Ceza Kanunu yürürlüğe girmeden, bu kez de uygulama alanı daraltılıyor. Kanunun, hapis cezasının ertelenmesi, zaman aşımı ve kısa süreli hapis cezalarında..
' Bucak'ın beraati istendi' "Susurluk Davası" kapsamında "cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçundan hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan eski DYP Milletvekili Sed..
Bakanlık'tan sinemaya 6 milyon YTL Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Sineması'na destek vermek amacıyla 6 milyon YTL para kaynağı aktarılmasını kararlaştırdı. Bakanlık temsilcisi başkanlığında..
Zeugma'ya AB destekli proje Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nden 2 öğretmen ve 29 öğrencinin hazırladığı, Avrupa Birliği'nin (AB) desteklediği Kültürel Miras Zeugma'nın Tanıtımı Projesi'..
Yemen'de 30 isyancı öldürüldü Yemen'de isyancılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölü sayısının 30'a yükseldiği bildirildi.
Irak'ta 3 Rumen gazeteci kaçırıldı Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu, Irak'ta görev yapan 3 Rumen gazetecinin kaçırıldığını bildirdi.
ABD: Suriyeli muhaliflerle görüştük ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikalı yetkililerin, geçen hafta bazı Suriyeli muhaliflerle görüştüğünü doğruladı ve bu görüşmenin, Suriye Devlet Başkanı Beşşa..
WT: Ermeniler Karabağ'dan çekilmeli ABD'de yayımlanan Washington Times gazetesi, Yukarı Karabağ sorununun kalıcı çözümü için bölgeye ilk etapta NATO barış güçlerinin girmesini önererek, Ermen..
Petrol fiyatları geriledi Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında gerileme yaşandı. Asya'nın en büyük petrol borsalarından Singapur'da petrol fiyatları 54 doların altına indi.
Öğretmenler için ucuz konut Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından "Kamu Görevlileri Konut Üretimi" çerçevesinde öğretmenler için yaptırılacak 2 bin 788 konutun temeli y..
Brezilya IMF ile anlaşma yapmayacak Brezilya Maliye Bakanı Antonio Palocci, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yürütülen programın bu ay sonunda tamamlanacağını hatırlatarak, sürenin bitiminde ..
'Teklif YKB'deki hisseleri de kapsıyor' Çukurova Holding, Sonera Holding’in Turkcell Holding hisselerinin alımı için yaptığı teklifin, Yapı ve Kredi Bankası’nın sahip olduğu hisseleri de kaps..
Le Figaro: Türkiye ekonomik ejderha Fransız Le Figaro gazetesi, Türkiye’nin esnekliği ve girişimci ruhu ile adaylar arasında bir "ekonomik ejderha" gibi durduğunu, Türk ekonomisinin dinamizmi..
Erdoğan, Tunus Başbakanı ile görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın toprak bütünlüğüne ve etnik unsurların birbirleri üzerinde egemenlik sağlamamasına yönelik çabaları, Türkiye ve Tun..
Geldof'un Afrika gezileri kitap oluyor İrlandalı müzisyen Bob Geldof, Afrika'ya yaptığı yolculukları anlatan bir kitap yayınlayacak. Random House yayıncılık şirketinden yapılan açıklamada, Ge..
Fazıl Say'a meslek hizmet ödülü Ünlü piyanist Fazıl Say'a, Aspendos Rotary Kulübü'nce, Antalya'ya yaptığı katkılardan dolayı "Meslek Hizmet Ödülü" verildi.Aspendos Rotary Kulübü'nün Dedeman O..
Sweetheart’ın yeni sevgilisi Hıncal Uluç’un ‘Sweetheart’ım’ dediği manken Ece Gürsel, yaklaşık iki haftadır şovmen Ceyhun Yılmaz’la birlikte.Hıncal Uluç’la verdiği pozlarla gündeme gelen Ece ..
'Başbakan’ın terbiye anlayışı farklı' Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, 1 Nisan’da yürürlüğe yeni TCK’da basın özgürlüğünü kısıtlayan hükümler konusunu görüşmek için Başbakan Tayyip Erdoğan’d..
'Susurluk Davası'nda Bucak'ın beraati istendi "Susurluk Davası" kapsamında "cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçundan hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan eski DY..
SHP de Meclis'te temsil ediliyor CHP'den dün istifa eden milletvekilleri Ahmet Güryüz Ketenci, Hakkı Akalın, Ersoy Bulut, Züheyir Amber ve Mustafa Sayar SHP'ye geçti.
Türkiye'den AB'ye: Ek Protokol'e mutabıkız Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Oğuz Demiralp, Ankara Anlaşması Uyum Protokolü'nün metnine mutabakat mektubunu AB Komisyonu'na iletti.
AB'de Ek Protokol'ün imza süreci başladı AB Komisyonu, Türkiye'nin Ankara Anlaşması Uyum Protokolü'nün metnine ilişkin mutabakat mektubunu aldığını ve imza sürecinin başladığını teyit etti.
Taksim'de 24 göstericiye gözaltı Mersin'de Türk Bayrağı'na yönelik saygısızlığa gösterilen tepkilerin abartıldığına dair Taksim'de basın açıklaması yapmak isteyen gruba müdahale eden polis, 7..
Afife Jale'de heyecan başladı Türk tiyatrosunun sahneye çıkan ilk kadın sanatçısı olan Afife Jale anısına düzenlenen tiyatro ödüllerinin bu yılki adayları açıklandı. Bu yıl dokuzuncusu verile..
Edirne'de taksici cinayeti Edirne'nin Keşan İlçesi'nde, bir taksi şoförü bıçaklanarak öldürülmüş bulundu. Keşan-Uzunköprü karayolunun 2. kilometresinde, yol kenarında bir ceset bulundu. Olay ..
İstanbul'da 4 terör örgütü üyesi yakalandı PKK/Kongra-Gel terör örgütü adına İstanbul'da çeşitli eylemler gerçekleştirdikleri ve örgütün kırsal alanlardaki üyelerine lojistik destek sağladıkl..
Deep Purple'dan Hughes, Türkiye'ye geliyor Rock müziğin efsane gruplarından Deep Purple'ın Burn ve Stormbringer adlı albümlerinde bas gitarist ve solist olarak yer alan Glenn Hughes, İstanbul..
Gere'in Japon Başbakan ile dansı Başrolünü üstlendiği Shall We Dance? (Dans Edelim mi?) adlı filmin tanıtımı için Japonya'da bulunan ünlü aktör Richard Gere, Japonya Başbakanı Junichiro Koizu..
New York'ta 40 Türk İlhan Mimaroğlu Fotoğraf sanatçısı Muammer Yanmaz'ın New York’ta yaşayan Türkleri görüntülediği "New York 40 İstasyon" başlıklı sergi,Mavi Jeans Beyoğlu mağazasının galeri..
» 1 2 3 4 5 6 7