25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Reçetelere kontrol Kamu personeline ait reçetelerin kontrol edilerek karşılanması ve bedellerinin ödenmesi amacıyla pilot uygulaması başlatılan Reçete Kontrol Sistemi, Türkiye geneline yaygın..
Gönül alma çabası AKP yönetimi Türkiye-ABD ilişkileri üzerindeki gölgeyi kaldırmaya çabalıyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mercan, Washington'da İncirlik Üssü'nün ABD'ye kullandırılmasıyla il..
KKTC lideri çark etti Son röportajında "AKP yüzünden siyaseti bırakıyorum" diyerek polemik başlatan KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bak..
AB, Kiev'i Ankara'ya tercih ediyor Fransız kamuoyu kuruluşu Sofres'in altı Avrupa ülkesinde yaptığı anket, Avrupalıların Ukrayna'nın AB üyeliğine Türkiye'ye oranla daha fazla destek verdiğini..
İşkenceci pişkinliği... Irak, Afganistan ve Guantanamo'da işkencelere imza atan Amerikan askerleri 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' misali bir girişimde bulundu.
BBC şefinin dişi sıkıymış Britanya'da binlerce çalışanını işten çıkaracağını açıklayan saygın yayın kuruluşu BBC'nin içinde meğer, şaka için çalışanının kolunu ısıran bir müdür varmış.
'Batı Trakya kararı haksız' Yunan yargısının İskeçe Türk Birliği'nin (İTB) isminde 'Türk' kelimesi olduğu için yasaklama kararı, Ankara'da sert tepki yarattı.
ABD'ye 'çekil' çağrısı yapıldı Lübnan'dan çekilmeyi sürdüren Suriye'nin Washington Büyükelçisi İmad Mustafa, ABD'nin Irak'taki, İsrail'in de Filistin'deki askerlerini çekmesini beklediklerini..
Kaddafi'den özür talebi var Filistin yönetimi, Cezayir'deki Arap Birliği zirvesinde İsrailli ve Filistinlilere 'geri zekâlılar' diyen Libya lideri Muammer Kaddafi'den özür dilemesini istedi.
Belçika'da Türk etkisi Belçika'da oluşturulan Müslümanlar Temsil Meclisi seçimlerinde 68 koltuğun 40'ını Türk adaylar kazandı. Ülkede sayıları yarım milyonun üzerinde olan Müslümanları resmi ..
Bush, mayısta Tiflis'e gidiyor ABD Başkanı George W. Bush'un 10 Mayıs'ta önceki yıl 'Kadife Devrim'le Batı yanlılarının iktidara geldiği Gürcistan'ı ziyaret edeceği açıklandı.
Öne çıkan dört muhalif lider: Eski Başbakan. Daha önce Devlet Başkanı Askar Akayev'in de memleketi olan sanayi bölgesi Chu'nun valisiydi. Ekonomist ve deneyimli bir bürokrat olan 56 yaşındaki..
Aytmatov: Bu bir devrim Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, ülkesinde yaşanan olayları 'gerçek bir devrim' olarak değerlendirdi. 'Toprak Ana' ve 'Dişi Kurdun Rüyaları' gibi romanlarıyl..
Bişkek'te pembe devrim Şaibeli seçimden sonra Gürcistan ve Ukrayna'nın peşinden eski bir Sovyet cumhuriyetinde daha halk devrim yaptı. Seçimlerde meclis dışı kalınca isyan eden muhalefet, Ce..
Uydurma casusluk silahı ilham olursa... Danimarkalı eylem-sanatçısı Jakob Boeskov'un Çin'in baskıcı rejimini hicvetme amacıyla 2.5 yıl önce Pekin'deki polis fuarında sergilediği uydurmaca cas..
Teksas'ta korku verici patlama ABD'nin Teksas eyaletinde, BP şirketine ait ülkenin üçüncü büyük petrol rafinerisinde meydana gelen şiddetli patlamada 14 kişi öldü, en az 100 kişi yaralandı.
Herkesin gözü Bişkek'te Çin, Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan'la çevrili Kırgızistan'daki halk darbesi, tüm bölgede alarm zilleri çaldırırken, Bişkek yakınındaki Kant'ta askeri üssü olan ..
Kazan: AKP'nin raporu hatalı Turgut Kazan, TCK'nın basın maddelerini savunan AKP raporunu eleştirdi: "Savunma, tehlikenin ciddiyetini gösterir."
'TCK'dan koru yarabbi' Basına pek çok kısıtlama getiren yeni TCK'ya tepkiler sürüyor. Gazeteciler, dün de Ankara ve Konya'da protesto yürüyüşü yaptı.
12 bin kişi için korkulu günler bitti TBMM Genel Kurulu'nda önceki gece, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) nasıl uygulanacağını düzenleyen yasa kabul edildi.
Türkiye 272 bin YTL tazminata mahkûm Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 1992'de yapılan bir operasyonda üç kişinin öldürülmesi, Mehmet Akkum'un da öldürüldük..
Af Örgütü'nden TCK'ya eleştiri Uluslararası Af Örgütü, yeni Türk Ceza Kanunu'nda uluslararası insan hakları hukuku ve ifade özgürlüğüyle ilgili standartlara uyulmasını istedi.
'Özkök'e sayın Paşam derim' Başbakan Erdoğan: Genelkurmay Başkanı'na 'Sayın paşam' derim. 'Hocam' diye hitap ettiğim kişi Devlet Bakanı Atalay.
Sabancı'dan Erdoğan'a yanıt TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün katıldığı TOBB Yönetim Kurulu toplantısında TÜSİAD ve kendisine yönelik eleştirilerini yanıtladı..
Bütün Türkiye kırmızı-beyaz Mersin'deki Nevruz kutlamasında Türk bayrağına saldırılmasına tepkiler sürüyor. Ankara, Yozgat, Çanakkale, Burdur, Elazığ, Şanlıurfa ve Kırıkkale'de MHP, ülkü ocak..
Bayrağa saldırıya altı tutuklama Nevruz kutlamaları sırasında bayrağa saldırıda bulundukları öne sürülen beşi çocuk, altı kişi tutuklandı.
Soyguna bayrak kamuflajı tutmadı Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bir işyerini soyduktan sonra kaçtıkları otomobile Türk bayrağı asan hırsızlar Eskişehir'de yakalandı.
McCarthy: Katliam yok TBMM'de, 'Ermeni Sorununun Gerçeği' konferansında konuşan ABD'li tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy, katliamların Ermenilerce yapıldığını söyledi.
'Ülkücüweb'de ölüm fotoğrafı Ülkü Ocakları Vakfı Genel Merezi, Mersin'deki Nevruz gösterilerinde iki çocuğun Türk bayrağına saldırmasıyla başlayan gerginliğe 'ölüm görüntülüriyle' katıldı.
İnsan çalar, robot oynar Yeni yüzyılın ilk 'World Exposition' fuarı Japonya'da başladı. Şirket ve devletlerin teknolojik ürünlerini tanıtacağı altı aylık fuarın açılışında 'QRIO' adlı Sony ro..
'Minik hırsız'a psikolojik destek Adana'da çanta çalarken yakalanan M.T. yurtta psikolojik destek alıyor. M.T., "18 yaşına dek burada mı kalırım" diyor.
Karlıova beşik misali... Karlıova dün de sallandı. Deprem, doğmamış canları aldı. 12 Mart Cumartesi günü Richter ölçeğine göre 5.7, 14 Mart Pazartesi günü 5.9 büyüklüğündeki depremlerin meyda..
Ürküten rapor Valilik araştırmasında Samsun'un Ladik, Kavak, Vezirköprü, Ayvacık, Asarcık ve Havza ilçelerinde toplam 161 okuldan 139'u depreme dayanıksız çıktı. Acil takviye için 2 milyon Y..
Cinnet: Beş ölü, iki yaralı Cinnet getiren iş makinesi operatörü Mustafa Akbaş, dört kişiyi öldürdü, iki kişiyi yaraladı. Son kurşunuyla da intihar etti. Torbalı ilçesi Kuşçuburun Köyü'nde..
'İnsan hakları'ndan sivil kopuş Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve Türk Tabipleri Birliği'nin de aralarında olduğu altı sivil toplum örgütünün temsilcileri 'hükümetin insan hakları konusundaki sa..
İki ilçenin adı değiştirildi TBMM Genel Kurulu iki ilçenin adını değiştirdi. Meclis'te dün, AKP ve CHP milletvekillerinin İçişleri Komisyonu'nda birleştirilen yasa teklifleri görüşüldü.
Trilyonları 'esirgediler' Muhtaç çocukları korumakla görevli Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), bakan talimatıyla, Türkiye Jokey Kulübü'nden (TJK) gelen aylık 1 trilyon lira geli..
Türkbank defteri yeniden Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in ''Türkbank ihalesine fesat karıştırmakla' suçlandığı davada tanıklık yapan eski bürokratlar, &quot..
'Sabancı'yı kamulaştıracağız'! İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, bir gün iktidara geldiklerinde Sabancı Üniversitesi'ni kamulaştıracaklarını ilan etti!
Necmiye Alpay'a gözaltı Yazar Necmiye Alpay, Uluslararası Pen, Türk Pen ve Kürt Pen derneklerince düzenlenen bir konferans için bulunduğu Diyarbakır'da gözaltına alındı.
ABD konsolosu protesto edildi ABD'nin Adana İkinci Konsolosu Alicia Allisan, dün geldiği Tunceli'de protesto edildi.
Buraya ne yapmalı? İstanbul'un yeni sembollerinden biri olması istenen yeni Haliç köprüsü, 4 Nisan'da ihaleye çıkarılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın mimar Hakan Kır..
Üç kişiye hayat dağıttı Alanya'daki Başkent Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 75 yaşındaki Davut Bahçeci'nin organları, üç kişiye hayat dağıttı.
İzmir'de yine Pitbull ile hırsızlık... Balçova ilçesinde önceki gece devriye gezen polis ekibi, bir otomobili düz kontak yaparak çalıştırmaya çalışan 23, 19 ve 17 yaşlarındaki E.D., M.A. ve O..
Dal taşıyan nineler adliyelik oldu Küre ilçesi Beşören Köyü'nde ağaç dalı taşırken tesadüfen hâkimle karşılaşan iki nine, adliyelik oldu!
500 civcivlik sermaye ile doğan marka Ali Eriçek, 500 civcivi sermaye yaparak girdi-ği iş hayatında 'Erpiliç' markasıyla şimdilerde başarısının tadını çıkarıyor. Yumurta tavukçuluğu denilen c..
'Alo az önce uçuruma uçtum, gelin' Bodrum'da otomobil kullanırken cep telefonuyla konuşmaya çalışan turizmci Gürsel Eren, yoldan çıkıp uçuruma yuvarlandı. Eren, Bodrum-Gündoğan karayolundayke..
Bazıları renkli sayar Bazı kişilerde belirli rakam ve sayıların belirli renklerde algılanmasına yol açan, hatta seslerin 'renkli olarak görülmesini' sağlayan 'sinestezi' (duyum ikiliği) hasta..
Tori Amos caz festivalinde 2002'de çıkardığı 'Strange Little Girls' isimli albümüne ilişkin yazı şöyle bitmişti: "Harbiye Açıkhava'da Bosendorfer marka piyanosunun başına oturup hikâ..
Uzungöl turizmi İsraillileri bekliyor Ağır kış koşullarının darbe vurduğu Karadeniz turizmi havaların ısınmasını beklerken, Uzungöl sezonu İsraillilerle açacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7