25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Davetsiz Misafir'de Siborg Dosyası! Mevsimlik bilimkurgu, çizgiroman ve eleştiri dergisi 'Davetsiz Misafir'in İlkbahar 2005 sayısı çıktı! Derginin bu sayısının dosya konusu 'Yeni bir Politik ..
Sıfırdan Trilyonerliğe (6) Ali Eriçek, 500 civcivi sermaye yaparak girdi-ği iş hayatında 'Erpiliç' markasıyla şimdilerde başarısının tadını çıkarıyor. Yumurta tavukçuluğu denilen civcivi ve y..
Ulusa Sesleniş'e asayiş damgası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün ortaya çıkan suç tablosunun, sosyal bazda bazı kırılmalar ve zafiyetlerin ortaya çıktığını gösterdiğini belirtti.
Halk kütüphaneleri kan ağlıyor Avrupa Birliği'ne üye olma sürecindeki Türkiye'nin 2 bin 24 halk kütüphanesine karşılık Almanya'da 10 bin 531, Fransa'da 3 bin 924, İngiltere'de 4 bin 620 ve İs..
Irak'ta saldırılar: 32 ölü Irak'ın çeşitli bölgelerinde düzenlenen saldırılarda yaklaşık 32 kişi öldü.
Tahliye uçağı Bişkek'te Kırgızistan'daki gelişmeleri yakından takip eden Türkiye, geri dönmek isteyen Türk vatandaşları için gönderilen uçak Bişkek'e indi. Öncelikli olarak çocuk ve kadınları..
Karikatüristlerden Başbakan'a tepki Başbakan Erdoğan'ın, Penguen dergisine 40 bin YTL'lik manevi tazminat davası açmasına tepkiler devam ediyor.
Kırgızistan'da Akiyev'in yerine muhalefet liderlerinden Kurmanbek Bakiyev geldi.  Yağma'nın fotoğrafları Taşla sopayla devirdiler Gül: Türkleri almak için uçak gönderildi Yağma başladı; T..
Meslek seçimi bilinçli yapılmıyor Türkiye'de meslek seçimi bilinçsizce yapılıyor. Çocukların kendi ilgi ve yeteneklerine uygun bir meslek seçebilmesi için kendini de meslekleri de ilköğretim ..
Öncelik her bebeğin aşılanması Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yeni doğan her bebeğin bir yaşına ulaşmadan önce aşı takvimine uygun olarak bağışıklanması ve “aşı ile korunabilir” hasta..
Yoksulluk çocukları öldürüyor Dünya Sağlık Örgütü'nün hazırladığı çocuk ölümleri raporuna göre her yıl dünyada 10 milyondan fazla çocuk beş yaşına gelemeden hayatını kaybediyor.
Enflasyon beklentisi binde 4.5 CNBC-e anketine göre enflasyonun Mart ayında TÜFE'de binde 4.5, ÜFE'de ise binde 6.7 oranında gerçekleşmesi öngörülüyor.
Irak'ta saldırılar: 30 ölü Irak'ın çeşitli bölgelerinde düzenlenen saldırılarda yaklaşık 30 kişi öldü.
Azerbaycan ve Belarus da gergin Kırgızistan'da devlet başkanı Akayev'in sivil darbeyle iktidardan devrilmesinin ardından bölgedeki diğer ülkelerde de muhalefet hareketlendi.
İstanbul'un fotoğraflarını çekecek Dünyaca ünlü İtalyan fotoğraf sanatçısı Gabriele Basilico, 9. Uluslararası İstanbul Bienali için bir dizi fotoğraf çalışması yapmak üzere İstanbul’da. Basil..
Okan'dan "Arza Yolculuklar" Ressam İrfan okan'ın son dönem yapıtları 29 Mart'tan başlayarak Evin Sanat Galerisi'nde sergileniyor. Sanatçının 22 Nisan tarihine kadar sürecek olan sergisinin ba..
İstanbul'da bir taksici cinayeti daha İstanbul'da bir taksi sürücüsü, otomobilinde başından vurularak öldürüldü. Gaziosmanpaşa Yenidoğan Mahallesi Karadeniz Sokak'taki yokuşta meydana gelen o..
Botaş Petrol Boru Hattı'na saldırı Mardin'de terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca Botaş Petrol Boru Hattı'na saldırı düzenlendiği bildirildi.
Levantenler, belgesellerle anlatılıyor Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü ve DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü'nün hazırladığı Levantenler kon..
Sazlar, otistik çocuklar için çalacak Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Ankara Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu HalkOyunları Topluluğu ve Orfeon Kız Vokal Grubu ile, otisti..
Gabriele Basilico, Bienal için geldi Dünyaca ünlü İtalyan fotoğraf sanatçısı Gabriele Basilico, 9.Uluslararası İstanbul Bienali için bir dizi fotoğraf çalışması yapmak üzere İstanbul'da.
BlueGene/L 135.5 teraflop'a çıktı Dünyanın en güçlü süperbilgisayarı Blue Gene/L, 70.7 teraflop'luk rekorunu 135.5 teraflop'a çıkardı.
Vestel Beyaz Eşya halka açılıyor Vestel, iştiraklerinden Vestel Beyaz Eşya'nın halka arzı için SPK'ya başvurdu. 67 ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, üretiminin yüzde 85'ini ihraç ediyor.
Azerbaycan muhalefetinden darbe uyarısı Azerbaycan'da muhalefetteki Musavat Partisi'nin lideri İsa Gamber, parlamento seçimlerinde iktidarın usulsüzlük yapması durumunda Kırgızistan'dakine be..
Kırgızistan'da sokağa çıkma yasağı Kırgızistan'da Akiyev'in yerine muhalefet liderlerinden Kurmanbek Bakiyev geldi. Saat 18.00-08.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.   Yağmanın f..
Halkbank'tan "Finansal Destek Kredisi" Halkbankası, özel sektöre yönelik olarak "Finansal Destek Kredisi" adı altında bir özel kredi paketi oluşturdu. Üst limiti 3 milyon Yeni Türk Lirası (YT..
Migros'ta kasasız alışveriş uygulaması Migros, bazı mağazalarında 'kasasız alışveriş' uygulaması başlattı. Uygulamayla müşteri, ürünü sepete koymadan cihaza okutacak ve çıkışta kredi kartıyla..
Erkan Oğur'un son projesi Telvin Erkan Oğur'un son müzikal projesi Telvin Trio 26 Mart Cumartesi akşamı Vox'ta sahne alacak.
Sony PSP geceyarısı satışa çıktı Sony, '21. yüzyılın walkmani' şeklinde pazarladığı MP3 çalabilen portatif oyun konsolü PSP'yi, Kuzey Amerika pazarına sürdü.
Güneş enerjili otomobil yarışları 30 Ağustos'ta TÜBİTAK 30 Ağustos'ta Türkiye'nin ilk güneş enerjisiyle çalışan otomobil yarışlarını düzenliyor.
Yoksulluk çoçukları öldürüyor Dünya Sağlık Örgütü'nün hazırladığı çocuk ölümleri raporuna göre her yıl dünyada 10 milyondan fazla çocuk beş yaşına gelemeden hayatını kaybediyor.
Migros ciroda 2 milyar doları aşacak Migros, 2005 yılında cirosunu 2 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyor. Şirket ağırlıklı olarak yurt dışını kapsayan 200 milyon dolarlık yatırım yapa..
Irak'ta saldırılar: 18 ölü Irak'ın Ramadi kentinde bomba yüklü bir araçla düzenlenen intihar saldırısında 11 Iraklı komando öldü, 19 kişi de yaralandı.
Mustafa Sarıgül CHP'den ihraç edildi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü partiden ihraç etti.
Ankara imza hazırlığında Gümrük Birliği anlaşmasını Rum kesimini de kapsayacak şekilde genişletecek ek protokolün imzası için hazırlığını tamamlayan Ankara, AB Komisyonu'ndan onay sürecini ba..
Güngören'de elektrik kesintisi Güngören İşletme Müdürlüğü bölgesinde gerçekleştirilecek çalışmalar nedeniyle 28 Mart-10 Nisan tarihleri arasında bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.
Diyarbakır'da nevruz kutlamasına 9 gözaltı Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarında 9 kişi hakkında dava açıldı. Diyarbakır-Elazığ karayolundaki fuar alanında 21 Mart'ta DEHAP Diyarbakır İl Örgü..
Irak'ta peşmergeler 7 polisi öldürdü Irak polisiyle, 2 adamlarını kaybeden peşmergeler arasında çıkan çatışmada 7 Irak polisinin öldüğü bildirildi.
Teksas'taki patlamayı aşırı dinciler üstlendi ABD'nin Teksas eyaletinde, BP'ye ait bir petrokimya tesisinde meydana gelen, 14 kişinin öldüğü, 100'den fazla kişinin yaralandığı patlamayı kökte..
Sarıgül CHP'den ihraç edildi CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü partiden ihraç etti.
Gümrük Birliği için somut adım Avrupa Komisyonu ve Türkiye, Gümrük Birliği protokolünün Kıbrıs'ı da kapsayacak biçimde genişletilmesi için hazırlanan metin üzerinde anlaştı.
Babil Kulesi kayıp besteciyi buldu! NTV Radyo'da yayınlanan Babil Kulesi bu hafta Cannes Film Festivali'nin 57 yıllık “müzikli” öyküsünü anlatıyor. Programın en ilginç konuğu ise ..
Moda'da Balaban desen sergisi 1949'dan 2004'e kadar çeşitli tarihler taşıyan Balaban desenlerinden bir seçme 30 Mart'a kadar Kadıköy yakasının seçkin sergi salonu Yurt & Dünya Sanat Galerisi'..
4 yeni film gösterimde Bu hafta vizyona giren 4 filmin 4'ü de birbirinden önemli ve sinema sanatına katkıda bulunan cinsten. Hitler'in son 12 günü 'Çöküş'te; küçükler kadar büyükler için 'Rob..
Kazaa telif davasında son dönemeç Kazaa, kullanıcıların dosya paylaşımları üzerinde kontrolü olmadığı nedeniyle telif ihlallerinden sorumlu tutulamayacağını savunuyor.
AB'nin '.eu' alan adı seneye hazır Avrupa Birliği, yeni kimliğini internete taşıyor. Birliği temsil eden '.eu' alan adı gelecek yıldan itibaren kullanıma giriyor.
Dev dinozor T-Rex'in DNA'sı çıkarılacak Bilim insanları, en büyük dinozorlardan T-Rex türüne ait kemik fosili içinde yumuşak bir dokuya rastladı. DNA'nın dokunun içinden çıkarılmasına çalışıl..
En seksi kadın Angelina Jolie Erkek dergisi FHM'nin tüm dünyada 15 milyondan fazla okuyucusu arasında yaptığı bir ankette, ünlü sinema oyuncusu Angelina Jolie dünyanın en seksi kadını seçildi..
Ahtapotlar yürüyebiliyor Kamuflaj yeteneğiyle ünlü ahtapotlar, düşmandan kaçarken kollarından ikisi üzerinde “yürüyebiliyor”.
Kırmızı etlere özel soslar Zaman içinde diğer mutfakların da etkisi ile sos kültürü bizim mutfağımızda da kabul görür oldu. Önceleri makarnanın içinde daha sonra da balık ile sofralarımızda y..
» 1 2 3 4 5 6 7