24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Torbalı'da cinnet: 4 ölü İzmir'in Torbalı İlçesi'nde, cinnet getirdiği bildirilen fabrika işçisi, ailesinden 6 kişiyi tabancayla vurdu, sonra da intihar girişiminde bulundu. Olayda 4 kişi hay..
Denizli'de 823 ton sahte şarap Denizli'nin Bekilli İlçesi'nde, kaçak olarak üretildiği belirlenen 823 ton şarap ile 296 ton sirke ele geçirildi. Bir ihbarı değerlendiren Bekilli İlçe Jandarma..
Erdoğan: AB yörüngesinde değil içinde olmalıyız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB yörüngesinde tutulan bir devlet olmak için değil, AB'ye tam üye bir ülke olmak için adeta sessiz devrimler ge..
F.Bahçe-Beşiktaş'a yeni rakip Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Ligi "Dörtlü Final" organizasyonunda değişiklik yapıldı. Fenerbahçe-Beşiktaş eşleşmesinde bu akşam oynanacak maçta "dörtlü final..
Michael Blum 9B Konuşmaları'nda 9. Uluslararası İstanbul Bienali çerçevesinde gerçekleştirilen “9B Konuşmaları” 26 Mart Cumartesi günü Fransız sanatçı Michael Blum'un 'Başka bir T..
Biyometrik cep telefonu Türkiye'de Dünyanın ilk parmak izi tanıyan cep telefonu Pantech GI 100 Türkiye'de satışa çıktı.
Angelina Jolie'yi 'Başkan' istiyorlar ABD'de önde gelen bir ekonomi dergisinin online yoklamasında, ünlü sinema oyuncusu Angelina Jolie, “ülkenin ilk kadın başkanı olarak görmek istenen..
Kayak sezonu sürüyor Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri, işletmecilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
'Kurlar istenilen seviyede değil' Devlet Bakanı Tüzmen, kurlardaki iyileşmeye rağmen yine de istenilen düzeyde yer almadığını belirtti.
Kürt lider Barzani diretiyor Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani, şimdiki Irak bayrağını Kürdistan'da dalgalandırmayacaklarını söyledi.
Yüce Divan'da tanıklar dinleniyor Eski başbakan Mesut Yılmaz ve eski devlet bakanı Güneş Taner'in “Türkbank ihalesine fesat karıştırdıkları” iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandıkla..
Erdoğan: Beşir Atalay'a seslendim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkele'de “hocam” diye hitap ettiği kişinin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök değil, Devlet Bakanı Beşir Atalay o..
Şebinkarahisar'da İdil Biret konseri Dünyaca ünlü piyanist Devlet Sanatçısı İdil Biret, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki tarihi kalede konser verecek.
Oyuncunun adı Ali Düşenkalkar Reha Erdem'in 'Korkuyorum Anne' filmindeki rolü ile Ali Düşenkalkar, geçtiğimiz hafta 48 saat içinde, iki ayrı festival jürisi tarafından En İyi Erkek Oyuncu Ödü..
Siyah beyaz Zonguldak Resmi tarihe göre ilk kazmayı 1829'da Uzun Mehmet'in vurduğu Zonguldak'ta, ilkel yöntemlerle de olsa, ilk kömür çıkarımı 1830'larda başladı. Kentte, 1940-2001 yılları ar..
Verem hala büyük bir tehdit Dünyanın pek çok bölgesinde veremle mücadelede cesaret verici ilerlemeler kaydedilmesine rağmen hastalığın, özellikle Afrika'da tehdit unsuru olmaya devam ettiği b..
Her meyve suyu aynı değil Vücudun kaybettiği sıvıyı ve enerjiyi kazandıran, lezzetli ve sağlıklı içecek denildiğinde akla ilk meyve suyu geliyor. Meyve suyunu ihmal etmemek gerekiyor. Bununla..
Bilgin'den 'açık pozisyon' uyarısı BDDK Başkanı Bilgin, reel sektörün açık pozisyonda olduğunu belirterek, risklere karşı uyardı. Bilgin, bu firmaların bankacılık sektörünü de etkileyeceğini ..
Yabancıların Türkiye'ye güveni tam Yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye'nin global ekonomideki tedirginlikleri idare edebilir hale geldiğini açıkladı. Bir başka yatırım bankası Merill Lync..
Avrupalının tercihi Ukrayna Fransız araştırma kuruluşu Sofres tarafından 6 Avrupa ülkesinde yapılan bir anket, “Avrupalıların Ukrayna'nın AB üyeliğine Türkiye'ye oranla daha fazla deste..
Kırgızistan başkenti kaynıyor Kırgızistan'ın güney bölgelerinde, Devlet Başkanı Askar Akayev'in istifası istemiyle ayaklanan muhalifler, başkent Bişkek'te devlet başkanlığı sarayını bastı. Mu..
Ankara, İncirlik talebine sıcak ABD yönetiminin İncirlik Üssü'nün “kargo merkezi” olarak kullanılması yönündeki talebine hükümetin 24 Nisan öncesinde cevap verebileceği belirtiliy..
Polisin kaygısı yönetmelikle gideriliyor Polisin, “suçlu karşısında elimiz kolumuz bağlanacak” tepkileri üzerine hazırlanan yeni “Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yöne..
Mersin'de Nevruz soruşturması Mersin'de nevruz gösterisi sonrası bazı kişilerin Türk bayrağını yakma girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Polis memuruna dayak iddiası Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) bir grup öğrencinin, üniversitede öğrenim gören polis memurunu döverek silahını aldığı ileri sürüldü.
Thijs bombaladı Almanya'nın B.M.Gladbach takımına transfer olan Trabzonspor'un eski futbolcusu Belçikalı Bernt Thijs, ülkesindeki "Foot Magazine" dergisine yaptığı açıklamada Fatih ve Gökdeni..
» 1 2 3 4 5 6 7