22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyarbakır'da sinema günleri keyfi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerine bir imza daha atıyor. 25-31 Mart 2005 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilecek Diya..
Le Monde'dan Türkiye'ye eleştiri Fransa'da yayımlanan Le Monde gazetesi, AB'nin Türkiye ile tam üyelik müzakerelerine başlama kararından bu yana, Türkiye'nin reformlar konusunda çaba gösterme..
ABD'de lise öğrencisi cinnet getirdi ABD'nin kuzeyindeki Minnesota eyaletinde bulunan bir Kızılderili bölgesinde cinnet getiren bir lise öğrencisi, aralarında akrabalarının da bulunduğu dokuz..
Sıfırdan Trilyonerliğe (3) Melih Çelet'in ve Desa'nın kuruluş öyküsü diğer kuruluşlardan biraz daha farklı. Çünkü 1950 yılında Gaziantep'te tekstilci bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen v..
Türk-Yunan ortak tiyatro projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile Kıbrıs Rum Kesimi Satirigo Tiyatrosu, KKTC Lefkoşe Belediye Tiyatrosu ve Yunanistan Karamate Belediye Tiy..
Erdoğan: Protokolü imzalayacağız Hıristiyan Demokratlar toplantısına katılmak üzere Brüksel'de bulunan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Gümrük Birliği protokolünün imzalanması konusunda verdiği ..
Diyarbakır'da tiyatro rüzgarı esecek Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun (DDT) evsahipliğinde yapılacak 4. Orhan Asena Tiyatro Festivali kapsamında 9 yerli yapım, Diyarbakırlı sanatseverlerle bul..
Karşıyaka'da Homeros şiir ödülleri Karşıyaka Belediyesi'nce düzenlenen 'Homeros Şiir İnceleme Yarışması'nda derece alanlara, ödülleri törenle verildi.
Anonim eserlerin korumaya alınması Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Türker Eroğlu, anonim eserlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde korumaya alınması..
Altan Erkekli'den yaşanmış 5 öykü Başarılı oyuncu Altan Erkekli 'İnadına Yaşamak'la 2001'den beri izleyicileri ile buluşmakta. Erkekli, 26 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30'da Atatürk Kültür M..
İmamlara kokteylli uğurlama Dört aylık Almanca eğitiminin ardından, Almanya’daki camilerde görevlendirilmek üzere gönderilecek 47 imam için Alman Büyükelçiliği’nde bir uğurlama kokteyli veril..
Votka müzikleri Genellemeleri geçecek olursak her içkinin müziğini bir ucundan tutup kenara koymak, birbirinden ayırmak lazım.
3 şehirde Tunus filmleri haftası Tunuslu yönetmenlerin özgün filmleri, Ankara, İzmir ve Konya'da, sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.
Hacker 59 bin kişinin bilgisini çaldı ABD'de California Eyalet Üniversitesi'ne saldıran hacker'lar 59 bin kişiye ait kişisel bilgiyi çaldı.
Yahoo ve HP fotoğraf paylaştıracak İnternette fotoğraf paylaşım servislerine talep büyüyor. Yahoo, Flickr sitesini, HP ise Snapfish'i satın aldı.
Egzoz gazı kanser riskini yükseltiyor Egzoz gazı insanların DNA yapısının bozulmasına neden oluyor ve bazı kanser türlerine yakalanma riskini artırıyor.
Sahte rakının panzehiri ithal edildi Sağlık Bakanlığı, metil alkol zehirlenmelerinin tedavisinde kullanılan fomepizol adlı antidotu, Fransa'dan ithal etti.
Vorkink: Kriz ortamı görmüyoruz Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, Türkiye'nin önünde yeni bir krizin bulunmadığını kaydederken, YTL'deki gerilemenin ekonomik durumu güçlendireceğini sö..
'Chirac, AB Anayasası için devreye giriyor' Fransız basını Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın, Avrupa Birliği Anayasası için düzenlenecek referandumda “hayır” verecek seçmenlerin ora..
Arap liderlerden İsrail'e çağrı Cezayir zirvesinde konuşan Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, İsrail'in karşılığında bir şey vermeden Arap ülkeleriyle ilişkileri normalleştirmeyi bekleyem..
Mersin'de 'bayrak' için arbede Mersin'de Türk bayrağını yakmak isteyenleri protesto eden ülkücü grup ile karşıt grup arasında arbede yaşandı.
Bakırhan: Türk bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Türk Bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır. Mersin'deki olay provokasyondur, kınıyoruz” dedi.
Genelkurmay'dan sert tepki Genelkurmay Başkanlığı, Mersin'deki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağına yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı. Saldırı “alçaklık” olarak nitelendiril..
İmamlara kokteyli uğurlama Dört aylık Almanca eğitiminin ardından, Almanya’daki camilerde görevlendirilmek üzere gönderilecek 47 imam için Alman Büyükelçiliği’nde bir uğurlama kokteyli verild..
TGC'den yeni TCK'da değişiklik önerisi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, "Biz suç işleme özgürlüğünü savunmuyoruz ve istemiyoruz. Biz sadece olaya ifade özgürlüğü ve gaz..
'Dini istismarla servete TBMM el koymalı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "İnsanların dini duygularını istismar ederek servet oluşturmaya çalışanların ortaya çıkardığı soruna" TBMM'nin el koy..
Çocuk köyü tacizine 42 yıl hapis istemi İzmir'in Urla İlçesi'ndeki Barbaros Çocuk Köyü'nde kalan biri tutuklu 10 çocuğun, yine aynı köyde kalan "küçük yaştaki çocukların ırzına geçtikleri ve ..
Şevket Kazan tazminata mahkum oldu Kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan hakkında, "kayıp trilyon" davasında verilen mahkumiyet kararını onayan Ersan Ülker başkanlığındaki Yargıtay..
TOKİ tapu harcını iade edecek Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut alıcılarının ödediği tapu harcını, talep etmeleri halinde yasal faiziyle birlikte iade edecek. Satışa aracılık eden bankalara 1..
Ekonomi büyüyecek nüfus artacak Türkiye, geçen yıl AB ülkeleri arasında, cari fiyatlarla, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) büyüklüğü bakımından bir basamak yükselerek dokuzuncu sıraya çıktı...
İSO Başkanı yarın belli olacak İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) yarın 105 meclis üyesi, İSO Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB delegeleri, İSO Meclisi Başkan..
Hasan Heybetli'ye tahliye "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak"la suçlanan Hasan Heybetli ile 2 yakını, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Paulo Coelho 'Zahir'i zirvede Paulo Coelho'nun son romanı 'Zahir' (O Zahir) 2 Nisan'da Brezilya'da, bunu izleyen birkaç gün içinde de 12 ülkede daha piyasaya çıkıyor. Kitap henüz basılmadan, ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8