18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Suriye Lübnan'dan hemen çekilsin' Rusya, Fransa, Almanya ve İspanya, Suriye ordusu ve istihbarat servisinin Lübnan'dan “hemen ve tamamen çekilmesinden” yana olduklarını açıkladı.
Abdullah Gül: Reformlar sürecek Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'de reform sürecinin devam edeceğini belirterek, Hükümet'in bu konuda çok kararlı olduğunu söyledi..
'Türkiye için 3 Ekim tarihi geçerli' Resmi bir ziyaret için Viyana'da gelen Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, AB liderler zirvesinde Türkiye'ye müzakereler için vaat edilen 3 Ekim tarihinin..
Ukrayna İran'a füze sattı İngiliz Financial Times gazetesi, Ukrayna'nın, 2001'de İran ve Çin'e menzili 3 bin kilometre olan toplam 18 X-55 füzesi sattığını yazdı.
ABD Edelman için büyük düşünüyor ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın, Haziran ayında ABD Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'deki görevinden ayrılma kararının arkasında, Washington'da daha ..
Sağlıklı yaşam sağlam kalp (6) Kalbinizdeki rahatsızlık nedeniyle doktora gittiniz. Çeşitli incelemelerden sonra bazı tedavi seçenekleri sunuldu. Hastaneye gitmeden önce sizi bekleyen olası s..
'Hükümet piyasaları rahatlatmalı' Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Başkan Yardımcısı Lindow, hükümetin stand-by'daki gecikmenin bürokratik nedenlerden kaynaklandığını açıklaması gerektiğ..
Rice'tan Talat'a kutlama mesajı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 20 Şubat 2005'te yapılan erken genel seçimlerde elde ettiği başarı nedeniyle KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat'ı kutladı.
ABD Elçisi Edelman'dan istifa ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Haziran ayında ABD Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'deki görevinden ayrılma kararı aldı.
Askerin 'Irak' çıkışına Bakandan yanıt Dışişleri Bakanı Gül, Org. Büyükanıt’ın ‘Irak politikamız yok’ sözlerini, ‘Özel Kuvvetler’e havale edilen eski politika iflas etti’ diye yanıtladı.
Sabancı Holding'de görev değişimi Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesi Celal Metin 11 Mayıs’ta yapılacak Genel Kurul sonrası görevlerinden ayrılacak. Metin’in yerine ..
Benzin ve motorine yine zam TÜPRAŞ benzin ve motorinin rafineri fiyatlarını yüzde 3.7- 3.9 oranları arasında artırdı. Zam pompa fiyatlarına benzinde yüzde 0.9, motorinde ise yüzde 1.5 zam ola..
AB reformlardan taviz vermiyor Hırvatistan'la müzakereleri erteleyen AB, Bulgaristan ve Romanya'nın reformları tamamlamaması halinde üyeliklerinin 1 yıl ertelenebileceği uyarısında bulundu. K..
En büyük Z.Zidane mı, E.Zola mı? 'En büyük İngilizler' programının bir benzeri Fransa'da gerçekleştiriliyor. Fransa, 'En büyük Fransız'ı belirlemek için önce, gelmiş geçmiş en büyük 100 evlad..
Karadeniz'de sınır tanımayan tiyatro coşkusu Romanya'nın devlet tiyatrolarından Teatrul G.A. Petculescu Reşita, 20-23 Mart tarihleri arasında Ordu Belediyesi'nin davetlisi olarak ülkemize gel..
Şişmanlığın kara kutusu çözülüyor Harvard Üniversitesi Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil'e göre şişmanlığın kara kutusu çözülmek üzere.
İhracat 14 milyar dolara yaklaştı Devlet Bakanı Tüzmen, 1 Ocak-15 Mart tarihleri itibariyle ihracatın yüzde 26 artışla 13.8 milyar dolara çıktığını belirtti. Tüzmen, bu artıştaki en önemli pa..
Şii-Kürt uzlaşması yakın Irak'ta Şii ve Kürtlerin, yeni hükümetin kurulması konusunda bir hafta içersinde nihai bir uzlaşmaya varmaları bekleniyor.
Her gün 8 bin kişi mülteci oluyor Norveç Mülteciler Konseyi tarafından hazırlanan rapora göre, iç savaşlar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle dünya genelinde her gün yaklaşık 8 bin kişi evi..
Zeytinburnu'nda bazı sokaklar su altında Zeytinburnu'nda, su isale hattı borusunun patlaması nedeniyle bazı sokakları su bastı. Telsiz Mahallesi Geçici 2. Sokak'ta yolun altından geçen 1600 m..
Çiçekler bahar müjdesini verdi "Bahar habercisi" olarak da tanımlanan "anemon", "papatya" gibi kır çiçekleri, doğada kendini göstererek, kış mevsiminin sonunun geldiğini haber veriyor. Mart a..
AB’den Sofya’ya: Reformlar tamamlanmazsa üyelik ertelenir Savaş suçlusunu teslim etmediği için Hırvatistan ile müzakereleri erteleyen Avrupa Birliği, Bulgaristan ve Romanya'nın reformları zam..
Talabani: Şiilerle anlaşma sağlayabiliriz Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) lideri Celal Talabani, Irak Meclisi'nin bundan sonraki toplantısının 25 ya da 26 Mart'ta yapılacağını, o t..
Gülseren, son sürat hazırlanıyor Ukrayna'nın başkenti Kiev'de 21 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 50. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Rimi Rimi Ley" adlı şarkıyla temsil edecek Gülseren..
Satürn'ün uydusunda atmosfer Satürn'ü araştıran Cassini aracı, Enceladus uydusunun atmosferi olduğunu keşfetti. Atmosferin, volkanlardan çıkan gazların uydu yüzeyinde bulutsu bir tabaka yarat..
MB: Cari açık azalma eğiliminde MB Başkan Yardımcısı Başçı, cari açıktaki büyümenin yavaşlayacağı yönünde sinyaller aldıklarını söyledi. Başçı, cari açıktaki yükselişin önümüzdeki dönemde ter..
BM: Kıbrıs için yeni girişim yok Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ne girişim başlatması için çağrı yaptım” açıklamasına BM'den yalanla..
AB'den Bulgaristan'a uyarı Hırvatistan'la üyelik müzakerelerini erteleme kararı alan Avrupa Birliği, bir başka aday ülke Bulgaristan'ı da uyardı.
Gül: Irak politikası ortak belirleniyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Irak politikasının başta Dışişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere diğer devlet kurumlarının..
Nazan Somer BKM Başkanı oldu Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Şahinkaya, görevini Nazan Somer'e devretti..
Bankacılıkta karlılık azaldı Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) çalışması, Türk bankacılık sektöründe 2004 yılında bir önceki yıla göre karlılığın azaldığını ortaya koydu. Rapora göre, aktif ..
"Vergisini ödemeyen cezaevine gitsin" The Economist'in Editörü Tim Hindle, ABD'de olduğu gibi Türkiye'de de, vergisini ödemeyenlerin 'cezaevine gidebileceği' şeklinde yaptırımlar olması gerek..
'Ukrayna İran'a 3 bin km menzilli füze sattı' İngiliz Financial Times gazetesi, Ukrayna'nın, 2001'de İran ve Çin'e menzili 3 bin kilometre olan toplam 18 X-55 füzesi sattığını yazdı.
Cemal Süreya'nın bilinmeyen eserleri Türk edebiyatında İkinci Yeni adıyla anılan akımın öncülerinden olan şair Cemal Süreya'nın, hiç yayınlanmamış şiirleri, çevirileri ve özel notları ortaya ..
New York'ta 40 Türk Fotoğraf sanatçısı Muammer Yanmaz'ın New York’ta yaşayan Türkleri görüntülediği "New York 40 İstasyon" başlıklı sergi,Mavi Jeans Beyoğlu mağazasının galeri katında sanatse..
Hafta sonu yağışlı geçecek Hava sıcaklığının, yurdun kuzey kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan Meteorolojik Uyarı'ya ..
Gülseren , son sürat hazırlanıyor Ukrayna'nın başkenti Kiev'de 21 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 50. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Rimi Rimi Ley" adlı şarkıyla temsil edecek Gülsere..
Banknotların yüzde 66'sı değişti Devlet Bakanı Ali Babacan, toplam banknotların yüzde 66’sının, madeni paraların da yüzde 56’sının YTL’ye dönüşümünün gerçekleştiğini söyledi. Merkez Bankası ..
Festivalde indirimli ön satışları kaçırmayın İstanbul Film Festivali'nde indirimli önsatışlar başladı. Sinemaseverler, bugünden (18 Mart Cuma) başlayarak üç gün boyunca (18, 19 ve 20 Mart) bi..
Küresel ısınma için artık çok geç İki ayrı bilim grubunun yaptıkları araştırmalara göre, atmosfere karbondioksit ve diğer kirleticilerin salgılanmasının hemen yarın tamamen durdurulması halin..
Yaz saati uygulamasına geçiliyor 27 Mart Pazar günü 01.00'de saatler bir saat ileri alınacak.
Evde 'açık büfe' Akşama misafirleriniz mi var... Telaşa gerek yok... 10 dakikada hazır snack tarifleri!
Prostat kanserinde kolesterol riskli Yüksek kolestrol prostat tümörünün büyümesini hızlandırıyor.
Yanlış ayakkabı seçimine dikkat! Ayak sorunlarının önemli bir bölümü yanlış ayakkabı seçimi yüzünden ortaya çıkıyor. Bilinçli ayakkabı seçimi ile oluşabilecek bazı sağlık sorunlarını engellem..
Enflasyon düzeltmesi sona eriyor Sermaye Piyasası Kurulu, enflasyon sürecinin bitmesiyle, mali tablolarda enflasyon düzeltmesinin sona erdirileceğini açıkladı.
Turist sayısı Şubat'ta yüzde 15 arttı Turizmde 2004 yılında rekor kırılması sonrasında turist sayısında artış sürüyor. Şubat ayında turist sayısı yüzde 14.6 artış göstererek 696 bin 643'e yük..
Yabancılar Türk medyasını gözlüyor Medya şirketlerinde tamamıyla yabancı sermaye yatırımına imkan sağlayan yasal düzenleme, yurtdışından ilgiyi artırıyor. Yatırım bankası Morgan Stanley, on y..
AGİT'ten Ermenistan'a uyarı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü AGİT, Azerbaycan-Ermenistan savaşında Ermenilerin ele geçirdiği topraklara Ermeni nüfus yerleştirilmesi işleminin durdurulması ..
ABD'li yazardan AKP'ye eleştiri Son zamanlarda Amerikan basınındaki birkaç yazıyla ortaya çıkan Türk-Amerika ilişkilerindeki soğuma, asıl olarak ABD'nin dış politikası ve Türkiye'nin bu polit..
Gül: Müzakerelerde erteleme olmaz Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül, AB ile müzakerelerin zamanında başlaması için elden gelen herşeyin yapılacağını belirterek, ertelemenin söz konu..
» 1 2 3 4 5 6 7