18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Suriye Lübnan'dan hemen çekilsin' Rusya, Fransa, Almanya ve İspanya, Suriye ordusu ve istihbarat servisinin Lübnan'dan “hemen ve tamamen çekilmesinden” yana olduklarını açıkladı.
Abdullah Gül: Reformlar sürecek Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'de reform sürecinin devam edeceğini belirterek, Hükümet'in bu konuda çok kararlı olduğunu söyledi..
'Türkiye için 3 Ekim tarihi geçerli' Resmi bir ziyaret için Viyana'da gelen Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, AB liderler zirvesinde Türkiye'ye müzakereler için vaat edilen 3 Ekim tarihinin..
Ukrayna İran'a füze sattı İngiliz Financial Times gazetesi, Ukrayna'nın, 2001'de İran ve Çin'e menzili 3 bin kilometre olan toplam 18 X-55 füzesi sattığını yazdı.
ABD Edelman için büyük düşünüyor ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın, Haziran ayında ABD Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'deki görevinden ayrılma kararının arkasında, Washington'da daha ..
Sağlıklı yaşam sağlam kalp (6) Kalbinizdeki rahatsızlık nedeniyle doktora gittiniz. Çeşitli incelemelerden sonra bazı tedavi seçenekleri sunuldu. Hastaneye gitmeden önce sizi bekleyen olası s..
'Hükümet piyasaları rahatlatmalı' Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Başkan Yardımcısı Lindow, hükümetin stand-by'daki gecikmenin bürokratik nedenlerden kaynaklandığını açıklaması gerektiğ..
Rice'tan Talat'a kutlama mesajı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 20 Şubat 2005'te yapılan erken genel seçimlerde elde ettiği başarı nedeniyle KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat'ı kutladı.
ABD Elçisi Edelman'dan istifa ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Haziran ayında ABD Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'deki görevinden ayrılma kararı aldı.
Sabancı Holding'de görev değişimi Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesi Celal Metin 11 Mayıs’ta yapılacak Genel Kurul sonrası görevlerinden ayrılacak. Metin’in yerine ..
En büyük Z.Zidane mı, E.Zola mı? 'En büyük İngilizler' programının bir benzeri Fransa'da gerçekleştiriliyor. Fransa, 'En büyük Fransız'ı belirlemek için önce, gelmiş geçmiş en büyük 100 evlad..
Karadeniz'de sınır tanımayan tiyatro coşkusu Romanya'nın devlet tiyatrolarından Teatrul G.A. Petculescu Reşita, 20-23 Mart tarihleri arasında Ordu Belediyesi'nin davetlisi olarak ülkemize gel..
Şişmanlığın kara kutusu çözülüyor Harvard Üniversitesi Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil'e göre şişmanlığın kara kutusu çözülmek üzere.
İhracat 14 milyar dolara yaklaştı Devlet Bakanı Tüzmen, 1 Ocak-15 Mart tarihleri itibariyle ihracatın yüzde 26 artışla 13.8 milyar dolara çıktığını belirtti. Tüzmen, bu artıştaki en önemli pa..
Şii-Kürt uzlaşması yakın Irak'ta Şii ve Kürtlerin, yeni hükümetin kurulması konusunda bir hafta içersinde nihai bir uzlaşmaya varmaları bekleniyor.
Her gün 8 bin kişi mülteci oluyor Norveç Mülteciler Konseyi tarafından hazırlanan rapora göre, iç savaşlar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle dünya genelinde her gün yaklaşık 8 bin kişi evi..
Zeytinburnu'nda bazı sokaklar su altında Zeytinburnu'nda, su isale hattı borusunun patlaması nedeniyle bazı sokakları su bastı. Telsiz Mahallesi Geçici 2. Sokak'ta yolun altından geçen 1600 m..
Talabani: Şiilerle anlaşma sağlayabiliriz Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) lideri Celal Talabani, Irak Meclisi'nin bundan sonraki toplantısının 25 ya da 26 Mart'ta yapılacağını, o t..
Satürn'ün uydusunda atmosfer Satürn'ü araştıran Cassini aracı, Enceladus uydusunun atmosferi olduğunu keşfetti. Atmosferin, volkanlardan çıkan gazların uydu yüzeyinde bulutsu bir tabaka yarat..
MB: Cari açık azalma eğiliminde MB Başkan Yardımcısı Başçı, cari açıktaki büyümenin yavaşlayacağı yönünde sinyaller aldıklarını söyledi. Başçı, cari açıktaki yükselişin önümüzdeki dönemde ter..
BM: Kıbrıs için yeni girişim yok Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ne girişim başlatması için çağrı yaptım” açıklamasına BM'den yalanla..
AB'den Bulgaristan'a uyarı Hırvatistan'la üyelik müzakerelerini erteleme kararı alan Avrupa Birliği, bir başka aday ülke Bulgaristan'ı da uyardı.
Gül: Irak politikası ortak belirleniyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Irak politikasının başta Dışişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere diğer devlet kurumlarının..
'Ukrayna İran'a 3 bin km menzilli füze sattı' İngiliz Financial Times gazetesi, Ukrayna'nın, 2001'de İran ve Çin'e menzili 3 bin kilometre olan toplam 18 X-55 füzesi sattığını yazdı.
Festivalde indirimli ön satışları kaçırmayın İstanbul Film Festivali'nde indirimli önsatışlar başladı. Sinemaseverler, bugünden (18 Mart Cuma) başlayarak üç gün boyunca (18, 19 ve 20 Mart) bi..
Küresel ısınma için artık çok geç İki ayrı bilim grubunun yaptıkları araştırmalara göre, atmosfere karbondioksit ve diğer kirleticilerin salgılanmasının hemen yarın tamamen durdurulması halin..
Yaz saati uygulamasına geçiliyor 27 Mart Pazar günü 01.00'de saatler bir saat ileri alınacak.
Evde 'açık büfe' Akşama misafirleriniz mi var... Telaşa gerek yok... 10 dakikada hazır snack tarifleri!
Prostat kanserinde kolesterol riskli Yüksek kolestrol prostat tümörünün büyümesini hızlandırıyor.
Yanlış ayakkabı seçimine dikkat! Ayak sorunlarının önemli bir bölümü yanlış ayakkabı seçimi yüzünden ortaya çıkıyor. Bilinçli ayakkabı seçimi ile oluşabilecek bazı sağlık sorunlarını engellem..
Enflasyon düzeltmesi sona eriyor Sermaye Piyasası Kurulu, enflasyon sürecinin bitmesiyle, mali tablolarda enflasyon düzeltmesinin sona erdirileceğini açıkladı.
Turist sayısı Şubat'ta yüzde 15 arttı Turizmde 2004 yılında rekor kırılması sonrasında turist sayısında artış sürüyor. Şubat ayında turist sayısı yüzde 14.6 artış göstererek 696 bin 643'e yük..
Yabancılar Türk medyasını gözlüyor Medya şirketlerinde tamamıyla yabancı sermaye yatırımına imkan sağlayan yasal düzenleme, yurtdışından ilgiyi artırıyor. Yatırım bankası Morgan Stanley, on y..
AGİT'ten Ermenistan'a uyarı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü AGİT, Azerbaycan-Ermenistan savaşında Ermenilerin ele geçirdiği topraklara Ermeni nüfus yerleştirilmesi işleminin durdurulması ..
ABD'li yazardan AKP'ye eleştiri Son zamanlarda Amerikan basınındaki birkaç yazıyla ortaya çıkan Türk-Amerika ilişkilerindeki soğuma, asıl olarak ABD'nin dış politikası ve Türkiye'nin bu polit..
Gül: Müzakerelerde erteleme olmaz Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül, AB ile müzakerelerin zamanında başlaması için elden gelen herşeyin yapılacağını belirterek, ertelemenin söz konu..
» 1 2 3 4 5 6 7