16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'den Sezer'in ziyaretine yorum ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yardımcısı Adam Ereli, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Suriye'yi ziyaretinin, sadece Türkiye ve Suriye'yi ilgilendireceği..
Şehre Sinema Geliyor İstanbul Film Festivali sinemayı doğrudan hayatın içine sokan, sanatın doğallık ve politikayla da ilişkisi olduğunu gösteren iki haftalık bir sunum. Şehre, sinemayı ve be..
İzmir'de 4 gün boyunca şiir konuşulacak Karşıyaka Belediyesi'nce düzenlenen 2. Homeros Şiir Kurultayı, 18-21 Mart günleri arasında gerçekleştirilecek.
Bursa'da Türk-Çin kültürleri gecesi Çin Kültür Turizm Eğitim ve Ticaret Merkezi A.Ş tarafından düzenlenen 'Türk-Çin Kültürleri Tanıtım Gecesi', Bursa'da yapıldı.
Yeni bir tüylü karides türü keşfedildi ABD'nin Idaho eyaletinde yarı kuru göl yataklarında yaşayan yeni bir karides türü bulundu. Tüylü karides türlerinin en büyüklerinden olan canlıya verile..
MSN, aramalara reklam alacak Microsoft, MSN Search arama sayfalarında, kişisel reklam eşleştirme yapacağını açıkladı. MSN, böylece arama sayfalarından gelir elde etmek için Google'ın strateji..
Türkiye'ye Hırvatistan kozu Avrupa Birliği, savaş suçlularını tutuklamadığı ve iade etmediği gerekçesiyle, Hırvatistan ile üyelik müzakerelerine başlamayı erteledi.
Erkan Mumcu ANAP yolunda ANAP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yaşar Dedelek, Erkan Mumcu ve AKP'den ayırlan milletvekillerinin Cumartesi günü ANAP'a geçeceğini söyledi.
Çevre kahramanı ol, ödül kazan Bir yeşil alanın ya da gölün temizlenmesine katkıda bulundun mu? Kuşların kışın soğuktan korunması için onlara bir yuva hazırladın mı? Öyleyse sen bir çevre kah..
Yeşil çay ile kansere 'dur' denecek Günümüzde birçok beslenme programında önerilenler listesinde yer alan yeşil çay, kanser için mücadelede de kullanılacak.
Telekom'da satış tamamlanıyor Maliye Bakanı Unakıtan, Türk Telekom özelleştirmesinin Mayıs sonuna kadar tamamlanacağını belirtirken, IMF ile sorun yaşanmadığını söyledi.
Wolfowitz DB Başkanı olacak ABD Başkanı Bush'un, Savunma Bakan Yardımcısı Wolfowitz'i Dünya Bankası Başkanlığı görevine getireceği açıklandı.
'Edelman'ın sözleri çarpıtıldı' ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, yazılı bir açıklama ile Büyükelçi Eric Edelman'ın Suriye konusundaki sözlerinin, basında birçok haber ve yorumda, çarpıtılmış bir..
3 polis daha açığa alındı 6 Mart'ta İstanbul Beyazıt'taki gösteri sırasında aşırı güç uygulayan çevik kuvvet şubesi görevlilerinden üçü daha, görevden uzaklaştırıldı. Daha önce de 3 polis açı..
AB: Hırvatistan ile müzakere yok AB savaş suçlularını iade etmeyen Hırvatistan'la müzakereyi erteledi. Karar, reformları uygulamayan Türkiye için de emsal olabilir.
İlkbahar modası Baharın gelmesiyle birlikte sadece doğa değil vitrinler de çiçek açtı. Elbiseler, etekler, bluzlar çiçeklendi. Ayakkabılar, çantalar da bu modadan nasibini aldı. Güller, papat..
Pizza Hut ve KFC birleşip halka açılacak Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken (KFC) markalarının Türkiye'deki franchise haklarına sahip olan Turkent ve Pizza Gıda şirketlerinin tek çatı altınd..
SEKA'nın kaderi için komisyon Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, SEKA İzmit Fabrikası'nın, piyasayla rekabet edecek gücü bulunmadığını, ancak üretime devam edilip edil..
Bush'un önerisi Wolfowitz Dünya Bankası’nın yeni başkanının, Bush Yönetiminin "şahinleri"nden Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz olacağı bilidirildi. ABD Başbanı George W. Bush, Dünya Ba..
Unakıtan NY Borsası'nı açtı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, New York Borsası’nda açılış gongunu çaldı. Unakıtan, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte işlem salonunu gezdi. Bankacılık ya..
Üsküdarlı bir ressam: Hoca Ali Rıza Üsküdar'da yaşamış en ünlü sanatçılardan biri olan ressam Hoca Ali Rıza, ölümünün 75. yılı olan 20 Mart 2005 Pazar günü düzenlenen bir söyleşi programı ile..
Starbucks'larda kablosuz erişim Starbucks, Türk Telekom işbirliği ile şubelerinde kablosuz internet erişim desteği başlattı. Şube başına 2Mbit kapasiteli WiFi kablosuz erişimi, Starbucks'ın 1..
Ünlü güzeller rockçı seviyor Sinema ve müzik dünyasının pek çok ünlü isminin gönlünü rock müzisyenleri fethetti.
Türkiye şeffaflıkta yerinde saydı Uluslarası Şeffaflık Örgütü, Türkiye'nin yolsuzlukla mücadelede başarı gösteremediğini belirterek, yolsuzluğun siyasetle yakın bağlantıya sahip olduğunu kayd..
Rusya'da uçak düştü: 23 kişi kurtuldu Rusya'nın kuzeyinde 52 kişi taşıyan bir yolcu uçağı düştü. Uçaktan 23 kişinin sağ kurtarıldığı belirtiliyor.
AB müktesebatı çevirmen bekliyor AB müktesebatının Türkçeye çevrisi için, hem yazılı hem de sözlü çeviri yapacak kişilere duyulan ihtiyaç günden güne artıyor.
Yüce Divan enerji davası tanıklarını dinledi Enerji bürokratları, eski enerji bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan’ın Yüce Divan yargılamasında tanıklık yaptı.
Erdoğan: Sahte rakıda toplumun da sorumluluğu var Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İçimizden birilerinin de başkasının canına, malına kastedecek kadar gözü dönmüşse her şeyi devletten beklemek..
İnşaat vurgunu yolsuzluk raporunda   Türkiye'nin suç haritası
Medyadaki yabancı kendi çıkarına çalışır AKP'li Nevzat Yalçıntaş, yabancıların Türk medya organı sahibi olması halinde, Türkiye'nin değil, kendisinin çıkarına çalışacağını vurguladı.
Gazeteci uyarısı: Yeni TCK ile hapse gireriz Gazetecilik meslek örgütleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ortak imzalı bir mektup göndererek, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanu..
Gökçek'ten Şam'da 'Ankara Günleri' Ankara Büyükşehir Belediyesi Suriye’nin Başkenti Şam’da Ankara Günleri düzenlemeye karar verdi.
Sedat Şahin yeniden gözaltında İstanbul'da Sedat Şahin ve adamlarına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan kişilerden 30'u, polisteki işlemleri tamamlanarak savcılığa sevk ..
Sezer Suriye'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Suriye gezisini gerçekleştireceğini söyledi.
Oger Telecom'a İngiliz desteği British Telecom’un uluslararası danışmanlık kolu BT Telconsult LTD., Türk Telekom’un yüzde 55’inin blok satış yoluyla özelleştirilmesi için açılan ihalede deste..
Dolar 1,33 YTL'ye çıktı Borsa 25 bine indi Yabancı alımlarının etkisi altında bulunan döviz piyasasında yükseliş devam etti. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına göre dolar 1,3288 YTL, euro 1..
Bağdat'ta şiddetli patlama Irak'ın başkenti Bağdat'ta şiddetli bir patlama olduğu bildirildi. AP ajansı, patlamanın işlek alışveriş merkezlerinin bulunduğu Kerrade mahallesi yönünden geldiğin..
AB Hırvatistan ile müzakereyi erteledi AB savaş suçlularını iade etmeyen Hırvatistan'la müzakereyi erteledi. Karar, reformları uygulamayan Türkiye için de emsal olabilir.
Uçak kazasında mucize Rusya'nın kuzeyinde acil iniş yapmak isteyen yolcu uçağı düştü. Kazada 23 kişi kurtuldu.
KKTC'de koalisyon hükümeti güvenoyu aldı KKTC'de 20 Şubat seçimlerinin ardından kurulan, Mehmet Ali Talat başkanlığındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)-Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümet..
ABD askerlerine cinayet suçlaması Irak ve Afganistan'da, 2002 yılından bu yana Amerikan güçlerinin cezaevlerindeki işkence iddialarının ardından, bu kez de ABD askerleri cinayet işlemekle suç..
Bolşoy'da perdeler 3 yıllığına iniyor Dünyaca ünlü Bolşoy tiyatrosu, yenileme çalışmaları nedeniyle 3 yıl süreyle perdelerini kapatıyor. Yenileme çalışmaları 1 milyar dolara malolacak.
Hollywood güzelleri rockçı seviyor Sinema ve müzik dünyasının pek çok ünlü isminin gönlünü rock müzisyenleri fethetti.
Rusya'da yolcu uçağı düştü: 26 ölü Rusya'nın kuzeyinde 45 yolcu taşıyan bir uçağın düştüğü bildirildi.
Şimdi de sahte zeytinyağı Balıkesir'in Edremit ilçesinde düzenlenen operasyonda bin 100 litre sahte zeytinyağı ele geçirildi.
Vatikan, ’Da Vinci Şifresi’ne savaş açtı Vatikan, Dan Brown’un 44 dilde 18 milyon adet satan Da Vinci Şifresi adlı kitabında var olduğunu öne sürdüğü hata, yalan ve saptırmalara karşı mücadel..
En güçlü Bond adayı Clive Owen Almanya'da internet üzerinden yapılan bir oylamada, İngiliz aktör Clive Owen, yeni James Bond rolü için açık farkla birinci oldu. Sanal kitabevi Amazon ve film ..
Köy hizmetleri kapatıldı Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü bugünden itibaren kapatıldı. Köy Hizmetleri’nin 2005 bütçe ödenekleri Tarım Bakanlığı ile Bayındırlık Bakanlığı bütçelerine devredilece..
Rusya'da yolcu uçağı düştü: 49 ölü Rusya'nın kuzeyinde 45 yolcu taşıyan bir uçağın düştüğü bildirildi.
Vapur seferleri normale döndü İstanbul Boğazı'nda sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle iptal edilen TDİ Şehir Hatları İşletmesi'nin vapur seferleri normale döndü.
» 1 2 3 4 5 6 7 8