1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Devlet Tiyatroları'ndan Mart'ta 596 temsil Devlet Tiyatroları, Mart ayında 29 yerleşik 13 turne sahnesinde 6'sı yeni 81 oyunu 596 kez sahneleyecek. Devlet Tiyatroları'nın bazı sahneleri, Mart..
Arpçı Sevin Berk & obuacı Schilli Bursa'da Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) bu hafta Şef Naci Özgüç ile Türkiye'nin en önde gelen arp sanatçılarından Sevin Berk ve dünyanın en iy..
'Ryan'ın Oscar'ı evsizi sevindirdi Kanada'nın Montreal kentindeki evsizler yurdunda kalan eski kısa filmci Ryan Larkin, hayat hikayesinin anlatıldığı 'Ryan' adlı kısa animasyonun Oscar ödülün..
CHP'de hedef muhalif il başkanları CHP'de İzmir il yönetiminin ardından diğer muhalif il başkanlarının da görevden alınması bekleniyor.
Türkiye muhalefetini arıyor (10) Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, AKP'nin güdümlü sendikalar yaratmaya yönelik çok önemli çabalarının old..
Kerem Görsev Trio'dan Trabzon konseri Piyanoda Kerem Görsev, basta Volkan Hürsever ve davulda Cengiz Baysal'dan oluşan Kerem Görsev Trio, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Me..
Kayıran'a Altın Portakal Şiir Ödülü 9. Akdeniz Altın Portakal Şiir Ödülü'ne 'Beni Hiç Göremezsin' isimli kitabıyla Yücel Kayıran layık görüldü.
Japonya, Ay'da uzay üssü kuracak Japonya 2025 yılında Dünya'nın uydusu Ay'da insanlı bir uzay üssü kuracağını açıkladı.
Bagle bu kez Truva Atı oldu Bagle'ın Truva Atı yeni versiyonu BagleDl-L internette hızla yayılıyor.
AB'den AKP'ye eleştiri Avrupa Birliği'nde, “Türkiye'nin üyelik sürecindeki heyecanını kaybettiği ve gerektiğince çaba göstermediği” yönündeki eleştiriler tartışılıyor.
Liderlerden Filistinlilere yardım sözü İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen “Filistin yönetimine destek konferansı”, 500 milyon dolar yardım ve reform çabalarına destek söz..
Sahte rakıdan 6 kişi öldü İstanbul'da bir otoparkta üretilip piyasaya sürülen sahte rakı nedeniyle ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.
Artı Mezat'ta oryantalist ressamlar 'Oryantalist Ressamların Diyar-ı Osmaniyyesi' adlı sergi bugün (1 Mart Salı) Artı Mezat'ta açılacak ve 26 Mart'a kadar devam edecek.
Ruhi Su belgeseline İstanbul'da gala Sanatçı Ruhi Su'nun baskı ve mücadelelerle dolu yaşam öyküsünü anlatan 'Ruhi Su' belgeseli dün akşam İstanbul'daki İtalyan Kültür Merkezi'nde yapılan bir ..
Arkitera Platform Eskişehir'de Diyarbakır'da başlayan, Antalya, Ankara, Bursa ile süren Arkitera Platform toplantıları serisinin beşinci ayağı 4 Mart'ta Eskişehir'de yapılacak.
Halle Berry'den 3 yıl uzak duracak Hollywood'un ünlü oyuncusu Halle Berry'nin evine mektuplar göndererek rahatsız eden bir kişiye, Berry'den 3 yıl uzak durma cezası verildi.
'Mavi Bayrak'lı yerler belirlenecek 2005'in Mavi Bayraklı plaj ve marinaları tesbit edilecek.
Gazi Yaşargil, Türkiye'ye geliyor Ünlü beyin cerrahı Yaşargil, Ankara'da bulunan Bayındır Hastanesi'nde beyinlerinin riskli bölgelerinde tümör bulunan 3 hastayı ameliyat edecek.
Türk-İş'ten 4 Mart'ta eylem kararı Türk-İş, İzmit SEKA işletmesinin kapatılmasını protesto etmek amacıyla, 4 Mart'ta bir günlük işyeri terk etmeme eylemi yapacak. Türk-İş Başkanı Salih Kılıç,..
Ek protokol müzakeresi başlıyor Ankara, Gümrük Birliği anlaşmasını Güney Kıbrıs'ı da kapsayacak şekilde genişletecek ek protokolün AB ile müzakerelerine yarın başlıyor.
İnternette uyuşturucu satışı korkutuyor Uluslararası Uyuşturucu Maddeler Denetim Kurulu’nun 2004 yılı raporunda, internet üzerinden yapılan uyuşturucu ticaretinin kaygı verici boyutlara ulaşt..
Arjantin borç takası yaptı Arjantin Devlet Başkanı Nestor Kirchner, dünya borç takası tarihinin en büyük rakamlarından olan ve "yaklaşık 103 milyar dolarlık borcu' ilgilendiren takasın, başar..
CHP Kurultayında iptal istemi CHP üyeleri Bedri Baykam ve Ertuğrul Çepni, partinin 29-30 Ocak tarihlerinde yapılan olağanüstü kurultayının iptali ve sonuçlarının ihtiyati tedbir yoluyla durdu..
Dolar düşüşe direndi Dünkü düşüşle birlikte 2.5 yıl öncesinin seviyesine dönen dolar, 1,28 YTL'nin üzerinde kalmayı başardı. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına göre dolar 1,2830 YTL, euro 1..
Türk-İş'ten eylem kararı İzmit Seka'nın kapatılma karanına tepki olarak Türk-İş'e bağlı sendikalar 4 Mart günü işyerini terk etmeme eylemi yapacak.
'İncirlik, Irak için kullanılmıyor' Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İncirlik Üssü'nün ABD uçaklarınca Irak'a askeri malzeme veya personel nakli amacı ile kullanılmadığını bildirdi.
Erdoğan: Demokrasi ayıbından kurtuluyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkın iktidarı olduklarını belirterek, "Halkımız bize Türkiye'yi (demokrasi ayıplarından kurtarın) dedi. Biz de Türki..
Baykal: İktidar fabrika açmıyor, olanı satıyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek, "Bunların yaptıkları bir şey, açtıkları bir fabrika yok. Bunlar, v..
Nahcivan'dan Türklere vize uygulaması Azerbaycan'a bağlı Nahcivan Özerk Cumhuriyeti, ülkelerine giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarına vize uygulamaya başladı.
Şahin ve adamları adliyede Kadıköy'de bir işyerinin kurşunlanmasına ilişkin hakkında çıkarılan gıyabi tutuklama kararı uyarınca aranırken yakalanan Sedat Şahin, 2 adamıyla birlikte adliyeye g..
Yazarlığı bıraktı politika yapacak İngiliz oyun yazarı Harold Pinter, artık oyun yazmayı bıraktığını ve politika üzerinde yoğunlaşmayı planladığını açıkladı. 74 yaşındaki Pinter BBC Radyosu'n..
Uçakla dünyanın çevresini dolaşacak Amerikalı milyoner maceracı Steve Fosset, tek kişilik uçağıyla hiç durmadan dünya çevresini dolaşan ilk insan olma unvanını kazanmak üzere dün gece ABD'nin..
Boş yere hapis yatanlara 'Pardon' Senaryosunu Ferhan Şensoy'un yazdığı ve Mert Baykal'ın yönettiği 'Pardon' filminin galası cezaevinde yapıldı. “Boş yere hapis yatanların” öyküsün..
Anne sütü mucizevi bir besin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Allah'ın insanlara bahşettiği mucizevi bir besin olan anne sütü bebeklerimizi sayısız hastalıklardan korurken, ülkemizde sağlıkl..
Nema ödemeleri haftaya başlıyor Nemada beşinci taksit ödemeleri önümüzdeki hafta başlayacak. Ödemelerde ne kadarlık artış olacağı ise Perşembe günü açıklanacak Şubat ayı enflasyon rakamına gö..
Rum bakan Türkiye'yi şikayet etti Rum Yönetimi Savunma Bakanı Kiriakos Mavronikolas, Avrupa Birliği üyesi 24 ülkenin savunma bakanlarına mektup göndererek Türkiye'yi şikayet etti.
Kürtlerin Şiilerden ittifak talepleri Irak'ta seçimleri birinci sırada tamamlayan Birleşik Irak İttifakı'nın başbakan adayı İbrahim Caferi, Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani i..
'Kerkük'e Brüksel modeli olabilir' Türkiye'nin Irak Özel temsilcisi Osman Korutürk, Kerkük'ün Kürdistan bölgesel yönetimi altında bırakılamayacağını belirterek, “Kerkük bir Irak şehri. ..
Çelik ve Teziç protesto edildi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, katıldıkları bir konferansta, Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından protesto edildi.
Sahte ilaç üreticileri serbest İstanbul'da 3 milyon YTL'lik sahte ilaç yapan ve bir bölümünü piyasaya süren 7 kişi savcılıkta “ürün taklidi” suçundan sorgulandı ve serbest bırakıl..
Sahte rakıdan 5 kişi öldü İstanbul'da bir otoparkta üretilip piyasaya sürülen sahte rakı nedeniyle ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.
Tüpraş'ın yüzde 15'i yabancılara satılıyor Özelleştirme İdaresi (ÖİB), Tüpraş’ın yüzde 14.76 oranındaki hisse senetlerini yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılar adına Global Menkul Değerl..
Sansür geri geliyor uyarısı TGC, yeni TCK'nın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı yönünü vurgulamak ve 26 maddesinde değişiklik için Başbakan'a mektup gönderdi.
CHP: Kızıltepe polisleri neden tayin edildi? CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Ahmet Kaymaz ile oğlu Uğur Kaymaz'ın öldürülmesinden sorumlu tutulan 4 polisi..
Taraftara özel simit Konya'da bir simitçinin Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Konyaspor gibi takımların renklerinden yaptığı simitlere müşteriler büyük ilgi gösteriyor. Konya'da faaliyet ..
SEKA'da gergin bekleyiş Başbakan Erdoğan'ın SEKA'daki eyleme tanıdığı süre bugün doluyor. Türk-İş Başkanlar Kurulu, İzmit'te toplanarak SEKA işçilerinin eylemine destek verdi.
Devir 'Long play' devri Dijital teknolojideki gelişmelerle, kısa süre öncesine kadar sahafların tozlu raflarında kalan plaklar geri döndü.
66 saatte devri alem yapacak Maceraperest işadamı Steve Fossett, dünyanın etrafında hiç yakıt ihmali yapmadan tek başına dolaşan ilk pilot olmak üzere, uçuş denemesine bugün başladı.
Erdoğan: Büyüme yüzde 8.5 olacak Başbakan Erdoğan, ekonomideki olumlu görünümün desteğiyle, 2004 sonu büyüme hızının yüzde 8.5 olacağını söyledi.
» 1 2 3 4 5 6 7