6 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
YEMEK DÜNYASINDAN Alp yemeklerini şömine karşısında tadın
"Anaokulları da hastalıklara karşı önlem almalı" Kışın gelmesiyle çocukların hastalığa yakalanma riski daha da artıyor. "Anaokulu döneminde çocukların daha sık hastalandıkları bir gerçek. Sür..
Kıtalar ve gönüller buluşması Nils Landgren ve Joe Sample'ın ortak ürünü "Creole Love Call" bir caz albümü değil. Daha ziyade pop hafifliğinde, blues rahatlığında bir çalışmaİyi yaşlanmanın s..
Kaş'ta sonbahar Genelde yazlık beldelerin sonbaharları hüzünlü olur. Kapalı dükkanlar, ışıksız evler, başıboş köpekler... Ama Kaş farklıydı. Dantel gibi kıyıya işlenmiş kasabayı, hem kıyıdan ..
Çengelköy'de mezuniyet tezi otel Çengelköy sahilinde, Boğaz'ın kıyısında, iki köprüyü de gören Sumahan oteli 19'uncu yüzyıldan kalma bir fabrika binasında hizmet veriyor. Bu otel aslında 35 y..
'Sahibiyle' satılık ev ABD'de Deborah Hale isimli kadın, açık artırmayla satışa çıkardığı evini satın alacak kişiyle evlenmek istediğini bildirdi. Hale, tek başına yaşamaya katlanamadığını sö..
Bir yumrukta şah mat Hollandalı sanatçı Rubingh'in icat ettiği "satranç boksu," dört dakikalık satranç oyunu üzerine iki dakika boks yapılması esasına dayanıyor. 11 raunt süren maçta kazanan,..
George Clooney'ye yakışmadı! Hollywood'un yakışıklı oyuncusu George Clooney, galaya katılmak için gittiği barın güvenlik görevlisiyle birbirine girdi. 44 yaşındaki Clooney, "Good Night, And G..
Mevlevi felsefesi ABD'yi fethetti İskoç tarihçi Dalrymple, Guardian'daki makalesinde, Mevleviliğin ABD'de hızla yayıldığını; Demi Moore gibi ünlü yıldızların da Mevlana'nın felsefesini başvur..
'Kardak krizini ABD'den öğrendim' Eski Yunanistan Başbakanı Kostas Simitis piyasaya çıkacak kitabında Kardak krizi ve Abdullah Öcalan ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Simitis Kardak kriziyl..
Sınırda 'çelik perde' operasyonu ABD ve Irak güçleri, Irak'taki El Kaide militanlarına kaynak sağladığı iddia edilen yolu çökertmek amacıyla Suriye sınırı yakınında "Çelik Perde" adlı operasy..
AB'den Türkiye'ye tazminat kıskacı Avrupa Birliği Komisyonu'nun Çarşamba günü açıklayacağı Türkiye İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklık Belgesi'nde Türkiye'de yaşayan gayri müslimlerin malları..
İngilizler'in tatlı cadısı First Leydi Cherie İngiltere Başbakanı Tony Blair ve eşinin özel hayatıyla ilgili bir kitaba göre Cherie Blair kendini büyücülük işine kaptırdı. Gazeteci Paul Scott..
Benigni: Türkiye'nin destekçisiyim "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) alınmasında geç bile kalındı... Bu aslında tam film yapılacak konu!"... İtalyanlar'ın ünlü yönetmen ve oyuncusu Roberto ..
Bush ayak bastığı yeri 'yakıyor' Arjantin'de protestolar bir anda çatışmaya dönüştü. Bush'un bir sonraki durağı Brezilya da karıştı. Arjantin'in kıyı kenti Mar Del Plata'da Amerika kıtası ülk..
Siyah öfke yayılıyor Fransa'da 9 gündür süren protesto kontrol altına alınamıyor. Olaylar Paris'ten sonra 5 kente daha sıçradı. Suçlanan İçişleri Bakanı Sarkozy, hem göçmenlerin hem de muhale..
'Burada devrim olmaz' Azerbaycan bugün sandık başına gidiyor. Ülkede devrim olabileceği ve muhaliflerin Soros Vakfı ile bağlantıları olduğu iddialarını ülkenin Soros Vakfı Başkanı Asedov ile ..
» 1 2 3 4 5 6