30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kanada'yı Quebec sarstı Kanada'yı sarsan yolsuzluk skandalı, 12 yıllık Liberal Parti iktidarının sonunu getirdi.
Önce deprem sonra zatürree Pakistan'ın kuzeyini 8 Ekim'de vuran ve 80 bin kişinin ölümüne neden olan depremin ardından evsiz kalan binlerce kişi iyice ağırlaşan kış koşullarıyla boğuşuyor.
Fransa'nın sömürge aşkı Fransa'da geçmişte uygulanan sömürgecilik politikalarını okul müfredatında olumlu gösterilmesini savunan yasanın değişmesini öngören teklif iktidarın karşı çıkmasıyla ..
'Kürdistan'a uçuş izni Maliyet yüksek geldi Türkiye, Kuzey Irak'a özel uçuşların başlatılmasına onay verdi. İlk seferin Bağdat'a yapılması gerektiğini savunan Dışişleri yetkilileri, bunun gü..
Fly Air: Ciddi talep var Fly Air, Kuzey Irak'a dönük uçuş programını açıkladı. 6 Aralık'ta Erbil'e, 14 Aralık'ta da Süleymaniye'ye uçacak olan Fly Air, İstanbul'dan, haftada üç kez bu kentl..
SHÇEK'e yeni düzen yolda Malatya Yetiştirme Yurdu'ndaki skandalın ardından eleştirilere hedef olan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) yeniden yapılanmasını öngören yasa tas..
Babacan: Biraz bekleyin Devlet Bakanı ve başmüzakereci Ali Babacan, dün NTV'de katıldığı bir programda, Avrupa Komisyonu'nun Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer ve genişlemeden sorumlu üye..
Gül: Yargı sistemimiz muhafazakâr Financial Times gazetesi, Türkiye'nin, ekonomik, siyasi ve basın açısından incelendiği altı sayfalık bir ek yayımladı. Gazete, görüştüğü Dışişleri Bakanı Abd..
Adli kolluk için ortak çalışma Adalet Bakanlığı ile ortak çalışma başlatan İçişleri Bakanlığı, yargı çevrelerinin tepkisini çeken adli kolluk genelgesinin düzeltilebileceği sinyalini verdi.
Çocuk hakları da AB kriteri oldu Avrupa Birliği'nin, Türkiye'den öncelikle adım atmasını beklediği alanlar arasına çocuk hakları da girdi. AB Komisyonu'nca açıklanan, ancak henüz Konsey'den....
Bakan da aynı kafada! 'Fikir yürütme suçu', bir bakanın imzasıyla kesinleştirildi. 'İnsanca yaşam istiyoruz' diye gösteri yapan memurlara, 'Sendikacıların bir konuda şu veya...
Baykal: Sadece Türk milleti var Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'altkimlik' tanımını eleştirmeyi sürdüren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye etnik ayrımcılığa kendisini nasıl teslim..
AKP'de 'Öteki Türkiye' kavgası Şemdinli, Yüksekova ve Hakkâri'deki olayların da değerlendirildiği dünkü AKP grup toplantısında 'Öteki Türkiye' tartışması yaşandı.
Hocalardan Aşkın'a destek Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri, tutuklu bulunan ve sağlık sorunları yaşayan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'a destek için eylem yaptı.
'Herkes düzelmeli' Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı dün TBMM'de ziyaret etti. Baykal, bir gazetecinin, "Bir Galatasaray taraftarı olarak Beşiktaş..
Astsubaylara hain suçlaması Şemdinli'deki bombalamaya karıştıkları gerekçesiyle cezaevine konan iki astsubayın tutuklanma gerekçesi PKK'lılarla aynı: Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü b..
Malatya'da dert şebeke suyu Malatya'daki ishal salgınında hastaneye başvuranların sayısı 6 bini buldu. Şebeke suyunda kolibasili tespit edildi. Belediyenin kirlilikle ilgili olarak beş kez uy..
TTB: Fatura hep doktora Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi İkinci Başkanı Metin Bakkalcı, Malatya'da 5 bini aşkın vatandaşın ishal nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvurmasını...
Hakkâri'den Başbakan'a mektup var Lise 2'nci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Alev Özcan, Şemdinli ve Yüksekova'daki son olaylar ardından bölgeye gelen Başbakan Tayip Erdoğan'a "Gidenler..
'Şeker, çocukları uzak tutmak için' Mersin Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekizer, PKK lehine gösteri yapan çocuklara, müdahalede bulunan çocukları sakız ve şekerle ödüllendirdikleri yönündeki h..
Hilafet eylemi için beş yıl hapis istendi İstanbul Fatih ve Ankara Hacıbayram camilerinde geçen eylül hilafet gösterisi düzenleyen yasadışı Hizb-ut Tahrir örgütü üyesi 25'i tutuklu 34 sanığın..
Roj TV'ye çıkan İHD'liye soruşturma Türkiye, Roj TV'nin kapatılması için diplomatik girişimini sürdürürken, 5 Temmuz'da bu kanalın yayınına Diyarbakır'dan telefon bağlantısıyla katılan İHD Şu..
Bahanesi bir mesaj Önce tartakladı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik öğrencisi Celalettin Erkal, telefonunda başkasına çekilmiş mesajı görünce, 16 yaşındaki kız arkadaşı Funda İşsiz'..
Bu asansöre dikkat edin Yılan hikâyesine dönen engelli asansöründe mutlu son... İstanbul'un en kalabalık bölgelerinden Sirkeci'deki engelli asansörü, üç yıllık gecikmenin ardından dün nihayet..
Demirkol cezaevinde Oyuncu Gamze Özçelik'in, kendisini ilaçla uyutup tecavüz ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski basketbolcu Gökhan Demirkol tutuklandı.
Ambulansa eylem engeli Mersin'deki hemzemin geçit kazasının ardından sayısı artırılan trafik denetimleri de trajik bir ölümle sonuçlandı.
Sürücü yolcuya tecavüz etti Kütahya'da, bir özel halk otobüsü şoförü ve arkadaşı, kaçırdıkları bir kadın yolcuya tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı.
Türk ekibinin çadırında yangın Ekim ayında meydana gelen depremin ardından Pakistan'a giden Türk ekibinin çadırında yangın çıktı. İki mühendis ağır, bir mühendis ise hafif yaralandı.
'Kamuda alkol satılmaz' "Gençleri, alkol ve kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak... Toplumun beden ve ruh sağlığını geliştirmek." İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 11 y..
İstanbul nefes alacak: Trafiğe çözüm için 116 proje İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılı bütçesinin yüzde 60'ını ulaşım yatırımlarına ayırdı. Belediye kent içi ulaşıma nefes aldırmak içi..
Çelik mesajla gönül aldı: Öğretmen düşmanı değilim Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin gönlünü alabilmek için elektronik posta adreslerine bir mesaj gönderdi. "Ben öğret..
Picasso yağmuru bastırdı Bazı şehirlere yağmur yakışır, bazısına yakışmaz. Giysi seçimi gibi bir şey belki de. Paris ve Londra gibi şehirler, yağmurda güzeldirler, güzel olmak zorundadırlar, ..
ABD: Para veriyorum ya! BM'nin geleneksel İklim Değişikliği Konferansı (UNFCCC), Kanada'nın Montreal kentinde ABD'ye yöneltilen eleştirilerle başladı. Toplantı, küresel ısınmaya bağlı...
30'unda, genç, güzel, seksi bir 'kadın': Elele Kadın dergisi Elele, aralık sayısıyla birlikte 30. yaşgününü kutlamanın heyecanını da yaşıyor. Elele, başarısının sırrı olan eski kapaklarını ar..
'Kamu'da bir ilk Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Suda Doğum Ünitesi, dün Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle hizmete girdi.
'Gay'lere zorla testosteron... Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 'gay düğünü'nde tutuklanan eşcinsellere, zorla erkeklik hormonu verilecek! Yetkililer, bu ay başlarında bir oteldeki partiye..
Maymunların aksanı var Maymunların da yaşadıkları yere göre değişen aksanları varmış. Japonya'da Primat Araştırma Enstitüsü, 1990-2000 yılları arasında, makak cinsi primatlardan iki grubun se..
En iyi otellerin 7'si Türkiye'de Avrupa'nın en büyük tur operatörü şirketlerinden Neckermann'ın, 'En İyi 100 Otel Promo 2005' listesine Türkiye'den yedi tesis girdi.
Gençler kaderci 1246 kişi arasındaki araştırmaya göre, gençlerin yüzde 69.6'sı tatsız durumların sorumlusu olarak başkalarını görüyor. En çok parasızlıktan şikâyet eden gençlerin sorunları çö..
Tavır değişmez Batum Başkonsolosu Şevki Mütevellioğlu, dün Trabzonspor'a ziyarette bulunarak bakır tabak hediye etti. Başkan Atay Aktuğ ise yaptığı açıklamayla aday olacağı yönünde yaratılmay..
Jun: Fener'e golüm var Bir türlü bekleneni veremeyen Çek futbolcu Tomas Jun, "F.Bahçe'ye gol atmak için büyük bir isteğim var" dedi.... Trabzonspor'un Çek oyuncusu Jun, içinde Fenerbahçe maçı..
Fener zirvede Kanarya Rum takımını yenerek grubunu lider tamamlarken, 86 sayının 74'ünü Kambala, Violette ve Mrsiç attı. Kambala 11 ribauntla devleşti. Potada F.Bahçe, FIBA Erkekler Avrupa Ku..
Gençlere gün doğdu F.Bahçe ligde rahatladı, Semih, Olcan, Can, Mahmut, Gürhan, Kerim gibi isimlerin forma şansı arttı. Bazı maçlarda bu gençler denenecek. Süper Lig'deki puan farkını en yakın..
Kurtarırsa o kurtarır Beşiktaşlı futbolcu anlattı: "Tigana test yaptı. Başta Ahmet Dursun, herkes çok kötüydü. Bu takımı ancak o kurtarır.". Beşiktaş'ta son dönemde artan, hatta futbolcuların
Hedef beşte beş Yönetim desteğiyle daha da güçlenen F.Bahçe'de Daum, hedefi belirledi: "5 yıl üst üste şampiyonluk ve ligdeki rekorları kırmak...". Fenerbahçe Ali Sami Yen'de Galatasaray'ı ye..
Bir gün bile ceza almam Dün Zürih'ten İstanbul'a gelen Milli Takımlar Başsorumlusu Fatih Terim, FIFA Disiplin Komisyonu'nun kendisinin bilgisine başvurduğunu söyledi. Disiplin Komitesi'nden o..
Mahkeme kavgası (Varan 1) İsviçreli Hukuk Direktörü'nün soruşturmaya sürekli müdahaleleri Türk heyetini kızdırdı. Bıçakcı "Münakaşa oldu" diyerek gerginliği doğruladı. FIFA'nın Türkiye-İsviçr..
« 1 2 3 4 5 6