26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Hükümetin 'aykırı sesi' Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, mortgage ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şener, 'Define avcısı gibi düşünenler ...En düşük trafik cezası 49..
Haberin Devamı>>> Troia kazılarının Başkanı Prof. Osman Korfmann için Almanya'da tören düzenlendi. Mezarının yönünün Türkiye'ye dönük olması dikkat çektiSOĞUK KARANLIĞI
Haberin Devamı>>> Fenerbahçe'de sakatlığı düzelmeyen Brezilyalı yıldızın Galatasaray'a karşı da forma giyemeyeceği açıklandı. Selçuk Şahin de yarınki maçta takımda...'Sırtımızdan hançerleniyo..
Haberin Devamı>>> 'Laikliğe aykırı davranışta bulunmak, parti propagandası yapmak, örgüt adına para toplamak ve ırkçı eylemlere katılmak,' okul değiştirme yaptırım...Çorum'da iki istifa
Haber turu... DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, federasyon başkanlarını görevden alamayacağını ancak olağanüstü kongreye götürebileceğini söyledi. Şahin, "Hedefim, Türkiy..
Vicdani ilham! Ferzan Özpetek, yeni filmi 'Kutsal Yürek'i anlattı: "Yağmurlu bir havada konforlu bir otomobille giderken durakta bekleyen insanları görünce kendimi suçlu hissediyorum..
Çukurova'da sürpriz Çukurova Holding'in patronu TMSF'ye borcunu hemen hemen bitirdi. Karamehmet, Pamukbank'tan kaynaklanan borcun 947 milyon 190 bin 442 dolarlık kısmını yatırdı. Çukurova Hol..
Trafik cezaları çok can yakacak Trafik cezaları yeni yıldan itibaren yüzde 9.8 zamlanacak. Alkollü araç kullananların cezası 416 YTL ile 834 YTL arasında.
'Başkan Barzani' gelmek istiyor 'Çıkarınızı koruruz' MİT Müsteşarı Emre Taner'in ziyaret ettiği KDP lideri Mesud Barzani, Ankara'ya gelmek istiyor, ancak bir şartı var: "Kürdistan B..
Üç bakıcı tahliye edildi Malatya Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklara kötü muamelede bulundukları gerekçesiyle tutuklanan yedi bakıcıdan üçü serbest bırakıldı.
'Öcalan önergesi'ne ret Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanlık Divanı, Abdullah Öcalan'ın tekrar yargılanmasıyla ilgili hazırlanan önergeyi reddetti.
Yargıya yardım cağrısı Hakkâri'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde yaşanan olayların ele alındığı terör zirvesinde herkesin yargıya yardımcı olması istendi.
Sahnede söz icraata gelince... Kız çocuklarının okuması için yürütülen başarılı kampanyalardan biri olan Kardelenler kampanyasının son konseri, önceki gece Ankara'da yapıldı.
Samsun'da gaz verme mitingi Samsun'da bugün partisinin mitingine katılacak olan Başbakan Erdoğan, vatandaşlara icraatları hakkında bilginin yanı sıra 'gaz' da verecek. Erdoğan'ın vanayı açmas..
Avustralya'da tartışılan Türk Göçmenler tarafından kurulan Avustralya, 'topraklarında yetişen suçluları' göçmenlik yasası kisvesi altında sürmekle suçlanıyor.
Mevlevilere koruma BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), somut olmayan kültürel mirasın korunması amacıyla hazırlanan yeni listeye 'Mevlevi sema ayini'ni de dahil etti.
Milletvekilleri sanal âlemde sitesiz kaldı! Milletvekillerinin internet sitelerinin bir hafta önce çöktüğünü söyleyen CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, konuyu TBMM Başkanı Bülent Arınç'..
'24 Kasım'da içki tartışması Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Artvin Öğretmenevi'nde verilen yemekte içki servisi yapılmaması bazı öğretmenlerin protestosuna neden oldu.
Bu kez teskeresi rehinde Adıyaman'daki birliğinden memleketi Trabzon'a izinli giderken Tunceli-Pülümür karayolunu kesen PKK'lılar tarafından kaçırılan...
Gürsel'in buluşu her yeri renklendirecek Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi bilimadamı Gürsel Sönmez'in...
'İletişim' 55 yaşında Türkiye'nin gazetecilik eğiti-mi veren ilk yükseköğretim kurumu olan İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi kuruluşunun 55. yılını...
Turistik suçüstü Tatilini Alanya ilçesinde geçiren Alman polis, çantasından cüzdanını çalmaya çalışan kapkaççıları etkisiz hale getirerek Türk meslektaşlarına teslim etti.
Kadınların derdi yasalar Türkiye Barolar Birliği Kadın Komisyonu (TÜBAKKOM), TCK'daki kadını küçük düşüren düzenlemelerin bir an önce değiştirilmesini istedi.
'Şiddet insanlık suçudur' Kadın örgütleri dün birçok ilde eylem yaparak uygulanan şiddeti protesto etti.
Mor Çatı'da 10 bin kadın Aile içinde ve dışında şiddete uğrayan kadınlara yeni yaşam seçeneği geliştirebilmelerini sağlama amacıyla 15 yıldır hizmet veren...
Aile içi şiddet mahkûmları Fransa'da yaşayan Türk vatandaşları arasındaki suç oranlarında, 'namus' kaynaklı suç ve cinayetler ile aile içi şiddetin ağırlık taşıdığı belirtildi.
'Cinsel ayrımcılık ırkçılıktan tehlikeli' Başbakan Tayyip Erdoğan, kadınlara yönelik ayrımcılığı 'Irkçılıktan daha tehlikeli' diye niteledi.
» 1 2 3 4 5 6