25 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Hollywood'a karşı birleşin' Aksiyon filmlerinin Hong Kong'lu ünlü aktörü Jackie Chan, Hollywood filmlerinin Asya ülkelerinin kültürünü aşındırdığını belirterek, Asyalıların Amerikan sineması..
Anjiyo yapan doktor 5 saat çalışacak Danıştay, anjiyo yaptığı için radyasyon alan kardiyoloji uzmanının, anjiyo laboratuvarında çalıştığı günlerle sınırlı olmak üzere, günde 5 saat çalışmasın..
Trafik cezalarına zam Trafik cezaları yıl başından itibaren artıyor. Yeni yılda en düşük trafik cezası 49, en yüksek trafik cezası ise 10 bin 980 YTL olacak. . Maliye Bakanlığı'nın yeniden de..
Forvette Hakan-Necati Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, ligin en golcü ismi Ümit Karan'ı derbide ilk 11'de oynatmıyor Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, ligin en golcü ismi Ümi..
Çok inceldiniz, koptunuz Daum, Milan maçı sonrası takımını fırçaladı: "Sahada mücadele etmeniz gerekiyordu, rakibi hoş tutma yarışına girmeniz değil" Daum, Milan maçı sonrası takımını fırçala..
Ülkem için bıraktım Terim'in yardımcılığından istifa eden Mehmet Özdilek: "Ülkemin zarar görmemesi için ayrıldım". İsviçreli futbolcu Huggel'e çelme taktığı tespit edilen ve Milli Takımlar Ba..
Raporlar temiz Gözlemci ve hakem raporuna göre can güvenliği açısından sorun yoktu. Hakem odasının kapısı kırılmadı, koridorlarda da ciddi bir olay çıkmadı. Olaylı İsviçre maçının hakem ve gö..
Çark etti Blatter, "Sadece Türkler değil İsviçreliler de hatalı... Öfkelendim ama kimseyi suçlamadım ve kınamadım" diyerek geri adım attı. FIFA Başkanı Blatter, olaylarda sadece Türkiye'nin s..
Tigana'dan rapor: Sergen'i gönderin Fransız teknik adamdan yönetime: "Bir maç oynayıp bir ay tedavi görene bel bağlayamam. Sergen'i gönderebilirsiniz". Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'n..
52 saniyede bitti Beşiktaş Başkanı Demirören geniş açıklamalar yapması beklenen basın toplantısını 'yıldırım' gibi yaptı. Göreve devam ettiğini ve öncelikli hedeflerini 52 saniyede anlattı. B..
Biletler kime? Pazar günü oynanacak büyük derbinin biletleri, Fenerbahçeli taraftarların ağırlıklı olduğu Suadiye'nin ardından şimdi de Capitol Galatasaray Store'da tükendi. G.Saray-F.Bahçe d..
Ligi Avrupa'ya tercih ettiler F.Bahçe, Milan'a yenilip Devler Ligi'ne veda etti. Başkan, "Avrupa şampiyonluğu" diyor ama görüntüye göre Daum ve futbolcular, Avrupa'dan çok Türkiye ligini düşü..
Emlak değerine şirketler bakabilir Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Emlak Vergisi'ndeki arsa metrekare birim değerleri ile ilgili tartışmaları değerlendirdi. Arıoğlu, Türkiye'de emlak değ..
Turkmall'dan 'fantastik' yatırım Türkiye'de Tepe Nautilus, M1 Adana, MKM gibi alışveriş merkezlerini yapan MDC Turkmall'un Başkanı H. Otto Nagel, 2006'da İstanbul'da TEM üzerinde 'fantastik' ..
Halkbank'tan faiz indirimi Halk Bankası, enaf ve sanatkarlara kullandırdığı kredi faizini yıllık yüzde 16,5'ten yüzde 15'e düşürdü. Banka, kredi limitini de 15 bin YTL'den 25 bin YTL'ye yükse..
Doğan Grubu'nun net kârı 604 trilyon Doğan Şirketler Grubu Holding'in 9 aylık konsolide net dönem kârı 604 trilyon 783 milyar lira oldu. Doğan Yayın Holding (DYH) de hem reklam gelirlerindeki..
Serdengeçti: Türkiye global aktör oldu DEIK toplantısına katılan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti de Türkiye'nin dünyanın global aktörü haline geldiğini söyledi. Serdengeçti, ekonom..
Mortgage Yasası Meclis'te Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ipoteğe dayalı konut finansman sistemine (mortgage) ilişkin tasarının Meclis'e sevk edildiğini söyledi. NTV'de soruları yanıtla..
Suriye'de çatışma söylentisi rekor kıran borsayı çalkaladı Günlerdir art arda zirve yapan İMKB endeksi dünkü kapanışta 36 bin 907 ile rekor kırdı. Gün içinde Suriye-ABD çatışma haberleri bin ..
Fener Milan'dan 4 yedi İtalyanlara teşvik verdi Coşkun'un "Fenerbahçe Milan'a 4-0 yenilerek teşviğe güzel bir örnek verdi" sözleri İtalyan katılımcılardan alkış aldı. Bin 500'e yakın Türk ve ..
Versace, otel için İstanbul'a göz kırpıyor Moda devi Versace'nin patronu Santo Versace, ilkini Avustralya'da açtığı, ikincinin inşaatına Dubai'de başladığı lüks butik oteli için İstanbul'da g..
Sonera maliyetten çekindi, tahkimde sınırlamayı kaldırttı Daha önce uluslararası mahkemeden Çukurova'nın Alfa'ya hisse devrine kısıtlama isteyen Sonera, 700 milyon dolarlık kredi yükümlülüğü ..
Şirketi Koç'a satıp sabit hattan çıkıyor Koç ve Sabancı grupları, Sabancı Telekom'un hisse devri için görüşmeye başladıklarını açıkladı. Sabit hattan çıkacak olan Sabancı Grubu Telsim'e asıla..
Shell: Türkiye'de petrol aramayız Tüpraş'ta yüzde 10'un altına ineriz Tüpraş'ta Koç Grubu'nun yüzde 10 oranında ortağı olan Shell Yön. Kur. üyesi Routs, "Bu pay düşebilir ancak petrol arama h..
Kurumlar Vergisi'nde 5 puan indirim hazırlığı Kurumlar Vergisi ile ilgili hazırlanan yasa taslağında oranın yüzde 30'dan yüzde 25'e çekilmesi öngörülüyor. Hedef 5 yılda oranı yüzde 16'ya indi..
'Dağıtımda kimse kollanmasın' Dağıtımda özelleştirme 6 büyük bölge ile başlıyor. Ancak ÖİB'nin yeterlilik için 'tecrübe' araması nedeniyle yerliler adeta yabancılarla ortaklığa zorlanıyor. EP..
PKK'lı Kaplan yakalandı PKK Orta Asya sorumlusu olduğu bildirilen Yusuf Kaplan, Kazakistan'ın Almatı şehrinde yakalandı. İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Kaplan'ın, Kazakistan poli..
Esrarengiz uçak kovalanınca kaçtı Türk hava sahasına giren uçak 50 dakika dolaştı ve kaçtı . İstanbul'da Şeker Bayramı'nın ilk günü Amerika'yı vuran "11 Eylül" olaylarını andıran bir olay ned..
'Resmi kimlikle operasyon olmaz' Astsubaylar, operasyoncu değil istihbaratçı olduklarını söyledi . Hakkâri'de incelemelerini sürdüren Meclis İnsan Hakları Komisyonu heyeti, Şemdinli'de Umut K..
Avrupa'nın üst kimlik yorumu: Erdoğan Lozan'ı tartışmaya açtı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Şemdinli gezisindeki "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, üst kimliktir" sözleri, AB çevrelerinde yankı ..
İslam dünyası vizyon değiştiriyor İslam Konferansı Teşkilatı, gelecek ay Mekke'de yapılacak olağanüstü zirve toplantısında, İslam dünyasının vizyonunu yenilemeyi, modernleştirmeyi hedefliyor...
Arınç'tan Şemdinli uyarısı Arınç, Şemdinli Araştırma Komisyonu'nun tam yetkili çalışmasını sağlayacağını açıkladı. TBMM Başkanı Bülent Arınç, Şemdinli olaylarını araştırmak için kurulacak Mec..
Gayet yalın bir Bienal Yapımcıları, basın ve genel izleyici 9. İstanbul Bienali'ni, özetle İstanbul Bienali farklıdır ve...
Kars'ta festival var Gezici Festival bugün Kars durağına uğruyor. 'Anlat İstanbul'un gösterimiyle başlayacak festivale Yelda Reynaud...
Geldof'a barış ödülü İtalya'da eski Sovyet lideri Gorbaçov Vakfı tarafından verilen 'Barış Adamı' ödülü...
Yaprak ağaç mıdır? 'Yaprak yapraktır ama aynı zamanda ağaçtır' fikrini yurtiçi ve yurtdışında sergilediği büyük boy taş heykellerde somutlaştıran...
Tarihle randevu 9 Aralık'ta Sinema ve tarih sekizinci kez buluşuyor! 8. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması bu yıl, 'Avrupa Avrupa' temasıyla 9-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.
Her gün için bir film... Gösterime ikisi yerli yedi film giriyor. Ferzan Özpetek'in 'Kutsal Yürek'inde zengin bir kadının azizeye dönüşmesi anlatılıyor. Fenerliler 'Takım Böyle Tutulur'u kaçı..
Bazıları 'şampiyon' sever Efes Pilsen, Eurolig B Grubu'nda Maccabi Tel Aviv'i 90-88 mağlup etti ve dörtte dört yaptı.
Hido'dan 'sihirli' dokunuş Bu sezon genellikle vasat bir performans sergileyen Hidayet Türkoğlu, New Orleans Hornets maçından sonra bu kez de Washington Wizards karşısında patladı.
Milan'ın İstanbul kâbusuna son Şampiyonlar Ligi E Grubu'nda Milan'ın Fenerbahçe karşısında elde ettiği 4-0'lık deplasman galibiyeti İtalyanları sevindirdi.
'Yıldırım' gibi bir açıklama Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim olarak 2007 yılına kadar görevde olduklarını söyledi.
Hayırsız evlat Razvan UEFA Kupası G Grubu'nda Mircea Lucescu'yla oğlu Razvan'ın karşılaştığı mücadelede gülen taraf Razvan oldu.
'Hareketi istemdışı yaptım' İsviçre'nin Arnavut asıllı oyuncusu Behrami'ye attığı çelme sonrası istifa eden Mehmet Özdilek...
Blatter 'İki taraf da suçluydu' dedi FIFA Başkanı Sepp Blatter, İsviçre basınına bir İsviçreli olarak değil, FIFA Başkanı olarak konuştuğunu, yaşanan olaylarda iki tarafın da suçu olduğunu sö..
Stephane Grichting: Haftaya hazırım Türkiye'yle Saracoğlu Stadı'nda yaptıkları maç sonrası testislerine gelen tekme nedeniyle hastaneye kaldırılan...
İtalya'dan işbirliği sözü İtalyan politikacı ve işadamlarından oluşan 600 kişilik heyet dün İstanbul'da dostluk mesajları verdi. İtalyan Üretim Faaliyetleri Bakanı Scajola, "Orta Asy..
'15 milyar avro ayırdık en güçlü adaysınız' İtalya'nın en büyük enerji dağıtım şirketi Enel, dünya genelinde yapmayı planladığı 15 milyar avroluk yatırımları içinde...
Repoya da stopaj geliyor 'Menkul kıymet gelirlerinden yüzde 15 stopaj alınmasını öngören tasarıya repo kazançları da dahil edildi. Uygulama 2006 Ocak ayından itibaren başlıyor.
'Türkiye'de petrol aramayız Tüpraş'ta payımız düşebilir' Dünya petrol devi Shell Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi, Petrol Ürünleri ve Kimyasallar Grup Başkanı Rob Routs...
« » 1 2 3 4