13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Romanı korka korka yazdım" "Genç Türk" adlı yeni romanında cumhuriyet dönemini 13 karakterin gözünden anlatan Moris Farhi: "Bu kitap benim için cesaret meselesiydi. Kötü yazarsam büyük aşkım..
"O sorunun cevabını ben de bilmiyorum" Cüneyt Ülsever "Topal Devrimci Cinayeti" adlı romanında "Özal öldü mü, öldürüldü mü?" sorusunu yeniden soruyorParis yanarken
Samantha'dan seks dersleri "Sex and The City" dizisinde Samantha Jones'u canlandıran Kim Cattrall seks hakkında konuşmaya devam ediyor. Cattrall'ın seksle ilgili ikinci kitabı olan "Sexual In..
Akvaryum kuzusu ıstakozlar Süzer Plaza'nın altında açılan Frederic's Lobster&Steak Bar'da sadece ıstakoz ve ızgara et sunuluyor. Mekanda istediğiniz ıstakozu akvaryumdan seçiyorsunuzUmudun ko..
"Guguk Kuşu" İstanbul'a uçtu Başrolünü Jack Nicholson'ın oynadığı ünlü "Guguk Kuşu" filminin bale drama versiyonunu, Ankara'dan sonra İstanbul Devlet Opera ve Balesi de sahneleyecek.Adı gibi ..
Bu sefer av paparazziler Ünlü oyuncusu Jude Law ile bir dargın bir barışık süren ilişkisiyle magazin basınının gündeminden düşmeyen güzel oyuncu Sienna Miller, paparazzileri kovaladı. Her har..
Menekşe gözler solgun bakıyor Menekşe rengi gözleriyle büyük bir hayran kitlesi edinen efsanevi yıldız Elizabeth Taylor, Britanya Film Akademisi BAFTA'nın ABD'de düzenlenen ödül törenine teke..
Japon prensesi çorap yıkayacak Japon İmparatoru Akihito ve İmparatoriçe Michiko'nun tek kızları prenses Sayoko (36) aşkı için sıradan bir insan olmaya karar verdi. Önümüzdeki hafta dünya evin..
İdam cezasının diyetini ödedi Çin, bugünlerde milyarder bir işadamı hakkındaki idam cezasının, eşinin hükümete 6 milyar dolar bağışlaması ile ertelenmesini konuşuyor. Çin'in en zengin işadaml..
Fas'ta CIA'nın gizli işkence merkezi Fas'ta yayımlanan bir gazete, Fas'ın CIA'nın gizlice kurduğu işkence merkezleri programına doğrudan katıldığını yazdı. "Haftalık Gazete'' adlı yayın organ..
Kadın müdürü az şirketler kapatılacak Norveç'te geçtiğimiz eylülde iktidara gelen sol koalisyon, "şirketlerin yönetim kadrolarının en az yüzde 40'ının kadın yöneticilerinden oluşması" yasasıy..
'Entegrasyon sadece Türk gecesi değil' Fransa'daki olaylar, Avrupa'nın birçok ülkesinde yaşayan yabancıları da tartışmaların içine çekti. Danimarka'nın tanınmış komedyenlerinden biri olan Öme..
Direnişin başına yine bir El Duri geçti Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in sağ kolu, Devrim Komuta Konseyi Başkan Yardımcısı İzzet İbrahim El Duri'nin ölümünün ardından yerine aynı soyadı t..
Koalisyonda "Türkiye'ye garanti yok uzlaşması" Almanya'da siyasiler hükümeti kuran anlaşmayı yaptı. Türkiye düğümünü "Müzakerenin garantisi yok" sözü çözdü. Almanya'da seçim sonrası girilen s..
Azeriler'in Hillary'si Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in güzel eşi Mihriban, rekor oyla milletvekili seçildi. Muhalifler, 2013'teki seçimde kocasının yerini almaya hazırlandığını söylüyor. Kocası..
Milliler işi zora soktu 2006 Dünya Kupası elemeleri baraj maçında İsviçre ile karşılaşan Milli Takım, 2-0 mağlup oldu. Ay-Yıldızlı ekip karşılaşma boyunca dağınık bir oyun sergiledi. İsviç..
Fransa'da dört Türk hapiste Fransa'da isyan tüm hızıyla sürerken, molotofkokteyli ile yakalanan dört Türk genci, dörder ay ceza aldı ve hapse girdi.
Devlete bir şeyhler olmuş! Çapa'daki öğrenciler Emekli mimar Prof. Uslu, Nakşibendi şeyhi Kotku'dan 'rüyada' aldığı mesajları Başbakan Erdoğan'a iletti: "Çapa Eğitim Fakültesi'ndeki..
13 bin kadın artık okuryazar Milli Eğitim Bakanlığı ve Bağcılar Belediyesi'nce ilçede açılan kurslara katılan 16 bin kadından 13 bini okuma yazma öğrendi. Okuma yazma seferberliğinde başarılı..
Erdoğan: Köşk ile atışmam Başbakan Erdoğan'dan, AİHM kararı üzerine, "Türban konusu kapandı' yorumunu yapan Cumhurbaşkanı Sezer'e: "Köşk ile atışmak istemem. AB'ye saygı duy..
Yıl 1920: Bandırma Kurtuluş Savaşı'nda Yunan ordusunda görev alan er Yorgos Magnis'in, o dönemde İstanbul'da yaşayan ailesine gönderdiği kartpostal ve mektuplar, Bandırma'nın işgalini 85 yıl ..
Sarıgül: CHP kurultayı işgal senaryosu CHP'nin 19-20 Kasım'da yapılacak olağan kurultayını 'Baykal'ın kendi çalıp oynayacağı yeni bir senaryo' diye niteleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sa..
'Ağar'a alo' soruşturması Emniyet Genel Müdürlüğü, Şemdinli'deki olaylar sırasında DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'dan telefonla yardım isteyen polis memuru R.K. hakkında soruşturma başlattı.
Ölüm listesi de varmış Aynı otomobilden Şemdinli'de, Umut Kitabevi'nin bombalanmasının ardından halkın tahrip ettiği jandarmaya ait otomobilde çıktığı belirtilen belge ve krokilere bir yenis..
Bir askerle bir itirafçı tutuklu Şemdinli'de biri uzman çavuş iki kişi tutuklandı. CHP'li Selvi, tutukluların, Umut Kitabevi'ni bombalayan itirafçı Veysel Ateş ve halka ateş açan uzman çavuş ..
CHP: Devlet işin içinde Şemdinli'de çalışmalarını bitiren CHP heyetinin aktardığı bilgi ve gözlemler: "Halkın tedirginliği haklı. Susurluk gibi. Devlet işin içinde. Genelkurmay'ın gö..
» 1 2 3 4 5 6